Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Diary - zmizeni udalosti

kubisz (1054)|22.10.2009 13:21
Dobry den,
tak este dalsi problem...U SPB diary na WM6.5 se mi opakovane stava, ze se prestanou zobrazovat udalosti. Poznamky bez problemu funguji, ale udalosti proste bez upozorneni zmizi. Nesmazou se, v systemu nadale zustanou (napr. v klasickem kalendari). Dela to i na cistem systemu. Hned po HR. Po par restartech. Pouziva nekdo SPB diary na WM6.5? Netusi nekdo, co s tim? Diky.
Kuba

edit: tak ted jeste po ruznem zapinani a vypinani se mi udalosti an chvilku zobrazily, ale byly vsechny 2× (v kalendari win zase vse OK), asi bude nekde problem s pristupem k nejake dB, co si vytvari SPB...po restartu zarizeni uz tam zase nic neni, grrr
macula_ce4you (691)|22.10.2009 18:17
Co máš za ROM? Něco podobného se mi stalo, když jsem hledal nějakou vhodnou ROM s WM 6.5. Nevím přesně která to dělala. Teď mám BsB 6.5R a SPB Diary je se chová korektně.
kubisz (1054)|22.10.2009 18:21
Mam origo ROM co byla spolu se zarizenim (Touch2). Uz sem psal i primo na SPB a tam mi rekli, ze to fungovat nebude, ze je problem s jinou verzi Outlooku, ktera je v tech 6.5. Na Touch2 zadna jina ROMka zatim asi neni. Me ten kalendar taky jede, ale jen do cca 3-4 restartu. Pak se prestane zobrazovat a konec. Pak pomuze az HRK. Obcas se udalosti zobrazi, ale sou tam dvakrat a tak.
MichalJ_ce4you (21)|25.10.2009 17:01
Pocket Informant 2007 (rev5 Build 892) dělá něco podobného. Odmítá zobrazovat opakované události. Zobrazí jen první výskyt a pak nic. Dost mi to vadí, MS kalendář považuji za nepoužitelný :-) Jak se chovají novější verze PI? Máte někdo zkušenost?
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2009 13:21
Když PI 2007 vznikal, neměli tvůrci o WM 6.5 asi ani tušení, takže se nelze divit možným problémům. Ovšem nechápu, jak toto souvisí s tématem SPB Diary - zmizeni udalosti. :? :sarcastic:
MichalJ_ce4you (21)|26.10.2009 13:44
Myslím, že souvislost je celkem logická. PI také stejně/špatně jako SPB Diary komunikuje s databázemi WM 6.5. Ted je otázka, jestli výrobci těchto PIM budou své programy upravovat a uživatelé nebudou moci používat své "staré" programy, za které mnohdy zaplatili nemalé sumy, nebo jestli MS upraví WM 6.5. Konkrétně u Touch2 jsem našel spoustu dalších "mušek". Jen nemůžu srovnávat s jiným zařízením s WM6.5 a tudíž nevím jestli jdou ty mušky na vrub MS (WM6.5) nebo HTC (TouchFLO).
macula_ce4you (691)|26.10.2009 14:17
Mě se nějak nezdají ty vaše problémy. Já používám poslení verzi SPB Diary 2.6, instaluji přímo do přístroje, nepoužívám počeštěnou ROM, kde bývá spoustu problémů a všechno (úkoly, kalendář, kontakty, zprávy a poznámky) funguje bezproblémů. Ještě bych vyzkoušel nainstalovat SPB Diary na čistý přístroj.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2009 14:19
To by podle tvé "logiky" stačilo jedno téma, protože se to tak nějak vždycky týká PDA.

Název vlákna je SPB Diary - zmizeni udalosti a nikoli např. Které programy nechodí korektně na WM 6.5 - link
Losos_ce4you (1147)|26.10.2009 16:12
Stejny problem jako u SPB diary je treba u Pocket Breeze - nezobrazi opakovane udalosti . Program se asi nerozumi s databazi ve WM6.5. Prozatimni velice slusna nahrada ktera beha bez problemu a je dost podobna obojim zminovanym programum je "TodayAgenda" .....
MichalJ_ce4you (21)|27.10.2009 10:49
"Vox administratoris vox dei"
Já se ještě podržím své "logiky" a podělím se o zkušenost, že PI 9 funguje pod WM 6.5 korektně :)
kubisz (1054)|11.1.2010 12:54
neni nejaka novinka pro SPB diary a podpory WM6.5? web stale mlci a pri pokusu o instalaci diary do WM6.5 na TOPAZu opet stejny problem...po nejake dobe se prestanou udalosti uplne zobrazovat
tomsoft (2734)|11.1.2010 15:14
jj, problém pořád stejný, výrobce mlčí ... taky mě to štve (slušně řečeno)
kubisz (1054)|11.1.2010 15:44
diky, a nejaka nahrada krom Today Agendy (ktera je sice celkem slusna, ale neni to SPD PD ;) ) zobrazitelna jako plugin na today screen? dik
tomsoft (2734)|11.1.2010 23:52
No, tak to jsme na tom stejně :)
Já jsem Today Agendu objevil až nedávno, takže jsem vyzkoušel hodně podobných programů, ale v zobrazení přímo na ToDay (SecondToDay) je opravdu nejlepší. Nic jiného se mi nelíbilo, protože to neumělo ToDay :)
kubisz (1054)|12.1.2010 08:57
Mno, tak uz aby "spravili" to Diary. Po procteni diskusi na spbclub.com to ale moc nadejne nevypada. Ani zadne betaverze. Nic. Drzme si pesti :D .
tomsoft (2734)|15.4.2010 00:29
Tak kucíííí, máme tady SPB Diary 2.7, které jsem si právě nainstaloval do ROM (viz. podpis) a funguje :yes: :yes: :yes:
Nevím, co je to za verze, protože na ofiko webu je pořád ke stažení 2.6ka, ale tato 2.7, kterou jsem našel a má upraveny knihovny a pár souborů a prostě funguje na WM 6.5.
Z pochopitelných důvodů ji nemohu zde zveřejnit, ale jsem si jsit, že kdo hledá, najde :) :bulb:
macula_ce4you (691)|15.4.2010 08:07
Doplním několik informací:

SPB Diary v.2.7.0 build 4097 Public Beta

Features
* Today plug-in for PIM data with tabs
* Calendar, Tasks, Contacts, Notes, Messages, Birthdays and Special events
* Calendar tab
* Tasks tab
* Contacts tab with photos
* Notes tab — notes and documents
* Messaging tab — emails & SMS
* Special Events tab — Birthdays and more
* Custom tab
* One hand navigation

What's new:
* Windows Mobile 6.5 support
* Smart Scrolling in the native tabs
* Gestures for fast tabs switching (still experimental for the custom tabs)
* Possibility to convert mail to appointment/task/contact
* On WVGA height of the plugin now can be set more than 600 pixels

Edit:
Myslím, že i odkaz bude OK. Zde najdete odkaz na stažení
macula_ce4you (691)|2.6.2010 18:49
tomsoft (2734)|8.7.2010 16:17
Tak, už tady máme [color=blue]SPB Diary 2.7[/color] [color=red]RC[/color] :yes:

Kdo si po instalaci rozbalí tento přiložený TXT soubor do složky SPB Diary, bude to mít i v češtine :)
macula_ce4you (691)|26.8.2010 12:21
Tak je tu již full verze SPB Diary 2.7 i v češtině

Version 2.7 (August 20, 2010):
•Windows Mobile 6.5 support
•Finger scrolling in the native tabs
•Gestures for fast tabs switching (experimental for custom tabs)*
•Possibility to convert mail to appointments, tasks and contacts
•HVGA resolution support
•On WVGA resolution height of the plugin can now be set larger than 600 pixels
•The checkbox for completing tasks and collapse/expand icons are now part of the skin
•Possibility to display high/low temperature values
•PIM items can now be separated with a line*
•Possibility to set minimal height for PIM items*
•Possibility to set minimal height for headers*
•Possibility to set larger font size (20-24)
•Special icon for the invited events in the Messaging tab (including meeting responses)*
•Minor bugfixes
(*)These settings are controlled only via registry. For more details please visit the following link:
http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?t=4481