Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prenos (zaloha) z WM6.1 na WM6.5

PeePay (1)|20.10.2009 12:46
Chystam sa prejst na WM6.5 a chcel by som si tam preniest kontakty, smsky, nastavenia a vsetko co by sa dalo.
Viete mi nieco odporucit? Nasiel som tu zopar backup tools, ale pri ziadnom sa neviem docitat, ci podporuje aj WM6.5.
Pre mna je prave to podstatne, lebo chcem to vyuzit iba jeden krat, neplanujem si robit pravidelne zalohy, jediny ucel na co to chcem, je prenos dat pri prechode z WM6.1 na WM6.5.
Mate uz s niecim takym skusenosti, ze by ste mi povedali co je na to najlepsie?
Dakujem.
NaTuRaL_ce4you (170)|20.10.2009 15:01
pokud jses reglej na Micro$hitu tak si stahni MYPHONE - udelej zalohu a pak po reinstalu si obnov data a video je zde
urys (402)|20.10.2009 20:22
Používám freeware PIMbackup . zálohuje kontakty, zprávy (sms, maily, ...) , kalendář, úkoly, call log a soubory. Nastavení neumí. Při přechodu na jinou ROM bych stejně doporučil zálohovat jen právě ty Zprávy, kontakty, kalendář, úkoly, call log a soubory. Podporuje WM6.5 - osobně vyzkoušeno.

PIM Backup

EDIT: a ještě přidám, že je PIMbackup obsažen v hodně (možná ve všech) ukuchtěných ROM
NaTuRaL_ce4you (170)|20.10.2009 20:26
zatim my phone je taky za dara - s PIM BackUp jsou nejake problemi - threed SMS
urys (402)|20.10.2009 20:33
Zkus to rozepsat, o žádných nevím a používám ho již hodně dlouho, včetně threaded sms
111Mareka (3)|20.10.2009 21:00
Klidne popisu muj problem s PPC PimBackup: pri obnove ze zalohy dojde k chybam v defaultnim mail klientovi (u uctu synchronizovanych via IMAP). Obnovi se ucet i veskera posta ale z kazdeho mailu jen par prvych kB ale pri nasledne synchronizaci se chybejici cast nestahne. V PDA je totiz info ze mail uz byl drive cely stazeny. Musim vzdy smazat cely mailovy ucet a znova synchronizovat. U SMS nemam s obnovou problem.
Zdenek Malinsky (9781)|20.10.2009 22:24
to PeePay
Chceš to dělat přesně opačně, než by bylo záhodno = při nové ROM čistá instalace, jinak pravidelně zálohovat. Proč? Neustále a do zblbnutí se tu opakuje nutnost pravidelné synchronizace a pravidelného zálohování. Sice už u WM 5 a novějších OS nehrozí tolik možnost HR z důvodů vybité baterie, ale náhodný HR, poruchu HW nebo krádež nelze nikdy zcela vyloučit.
Výrobci backup manažerů sice většinou slibují možnost zálohy na jedné ROM a obnově na jiné, ale nebyl bych si tím tak zcela a 100% jist (obzvlášť u přechodu na nové 6.5). Vždy doporučuji raději čistou instalaci - PIM (maily, kontakty, události a úkoly, jdou i SMS) máš syncnuté v Outlooku, programy si nainstaluješ v posledních verzích (u většiny sned jde vyexportovat, je-li to třeba, nastavení) a něco si holt zazálohuješ/zkopíruješ ručně. Podle mě je toto lepší a jistější možnost. Člověk si pak trošku udělá pořádek v PDA, protože se tak zbaví spousty zbytečností a balastu a neinstaluje každou 3,14čovinu, kterou potká na netu.
urys (402)|21.10.2009 13:53
[quote=111Mareka]Klidne popisu muj problem s PPC PimBackup: pri obnove ze zalohy dojde k chybam v defaultnim mail klientovi (u uctu synchronizovanych via IMAP). Obnovi se ucet i veskera posta ale z kazdeho mailu jen par prvych kB ale pri nasledne synchronizaci se chybejici cast nestahne. V PDA je totiz info ze mail uz byl drive cely stazeny. Musim vzdy smazat cely mailovy ucet a znova synchronizovat. U SMS nemam s obnovou problem.[/quote]

ok, tak to je pak jasné, proč jsem na to nenarazil, maily nezálohuji, protože synchronizuji přes IMAP s Googlem a tak se mi jeví záloha jako zbytečná.