Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROMka 6.5 s funkčním MTP/Second Today/TFDetacher

rriha (149)|14.10.2009 02:34
ROMeOS, EnergyROM, AthineOS, TouchIt TP2, HTC official - ani na jedné se mi nepovedlo uspokojivě rozchodit ani jednu z aplikací v subj - jde mi o to, aby mi běželo TouchFlo a zároveň jsem měl klasickou obrazovku Today - může mne prosím někdo odkázat na kombinaci, která mu funguje?
Dosavadní zkušenosti:
TF Detacher - povedlo se spustit na jediné ROMce, ani tam nefungoval přes softkey - jedině přes zástupce.
Second Today - nainstalovat a (přes zástupce) pustit jde skorovšude, ale nedají se na něm pak rozběhat pluginy (SPB Phone, SBSH PocketBreeze)
MTP - hlásí, že nepodporuje "tuto verzi Manila"

Prosím - má smysl zkoušet další ROM?
Pokud ano, čím se při jejich výběru řídit?
Nezná někdo nějakou další aplikaci, která by uměla udělat staré Today?
tomsoft (2734)|14.10.2009 07:56
to: rriha
To je jednoduché...
Pokud chceš mít ROM s 6.5kou a s Manilou 2.5, tak zapomeň na MTP a TF Detacher. Na takových ROM pojede jen Second ToDay.
A protože se nedá změnit SoftKey na Manile 2.5 budeš aktivovat SecondToDay pomocí zástupce, kterého si dáš do některé ze tří zástupců na HomeScreenu. Jinak to asi nepůjde.
Proto nepoužívám ROM kde je Manila 2.5, ale vždy jen a jen s Manilou 2.1 nebo zase naopak ROM kde není vůbec žádné TF a příjde na řadu SPB Mobile Shell 3.5.
rriha (149)|14.10.2009 10:20
[quote=tomsoft]Pokud chceš mít ROM s 6.5kou a s Manilou 2.5[/quote]
podle pravidel fora bych z tohoto mel delat jine tema, ale v ramci diskuse polozim otazku tady: je 6.5ka o tolik lepsi (manila 2.5) o tolik lepsi, aby stalo zato podstupovat diskutovane problemy? neni lepsi zustat na 6.1? Existuje nekde seznam funkci 6.1 vs 6.5, resp. 2.1 vs 2.5? (cílem pro mne je používat klasické today, ale mí k dispozici kontextově provázané funkce manily)

[quote=tomsoft]Na takových ROM pojede jen Second ToDay.[/quote]
...ale na tom se nedaří spustit plugin Pocketbreeze (načte se, ale pořád se ojevuje/mizí srollovací vertikální lišta - evidentní bug někde ve spolupráci TF+SecondToday+PocketBreeze ...SPB Phone Suite se mi ani nezobrazí ... takže Second Today nefunguje. Teď aktuálně zkoušeno na ROMeOS ROM, která je všemi hodnocena jako dobrá. Na podobně vysoce hodnocené EnergyROM stejný problém....

Jaké zbývají možnosti?
tomsoft (2734)|14.10.2009 13:57
Doporučuji zůstat u WM 6.1 a máš klid.
Ikdyž jsou některé ROM od stejného autora, tak jsou pro PRO2 i HD. A na ROM, které jsem zkoušel, tak fungoval i SPB PhoneSuite.
To je ale vše debata o ničem.... je to všechno o nekompatibilitě programů s novými buildy nebo WM 6.5 samotnými.
Nějaké seznamy, které popisují co chceš, nejsou. Vše je jen a jen na uživateli. Ny webu tiho bylo napsáno už dost o WM 6.1 vs. WM6.5.

Pokud vím tak NRG všude do svých ROM cpe to nejnovější jádro které je. Pak samozřejmě spousta programů jako např. SPB Diary nebude správně fungovat.
Takže pokud chceš funkční nějaký ToDay a TF k tomu a aby to 100% fungovalo, zůstaň u 6.1. Oni snad autoři těchto programů někdy udělají nějaké novější verze, které budou snad i fungovat :)
rriha (149)|14.10.2009 17:51
autorům mnou testovaných ROMek jsem rozeslal dotaz s popisem problému ... počkal bych na odpověď a poku nějaká přijde, tak ji sem postnu a téma lze uzavřít ... dávám tomu týden.
Osobně jsem se smířil s tím, že se vrátím na 6.1
rriha (149)|19.11.2009 23:45
Shrnuto:
TFDetacher nefunguje spolehlivě, přes všechny rady na jeho vláknu xda se ho nepovedlo rozchodit.
Second Today funguje, lze ho doporučit všem, kdo nepoužívají SBSH PocketBreeze - ten na ST jen poblikává, nepoužitelné.
Řešením, u kterého jsem nenarazil na žádnou nekompatibilitu, je Manila Today Page.

Teď se na jejím vlákně tady objevil dobrý tip, jak ji namapovat na jakoukoli záložku - vyzkoušel jsem, funguje super, zbývá i více volné paměti (widget "stock" si jí evidentně ukousl pořádně)

Zatím nevím, jak udělat, aby na 6.5kách měla MTP vlastní záložku, jako ji má na 6.1 ... pokud dobře chápu, tak postup vytvoření vlastní záložky je popisován např. tady - asi by šlo stáhnout prázdný tab a nějak modifikovat, aby se zobrazil tab Today.
tomsoft (2734)|20.11.2009 00:53
[quote=rriha]Zatím nevím, jak udělat, aby na 6.5kách měla MTP vlastní záložku[/quote] Asi nerozumím, ale MTP na 6.5 chodí bez problémů a když se rozhodnu ji používat, tak zatím vždy jsem ji dal do vlasní, poslední záložky.... poslední proto, že pak ji stačí jen GESTEM zobrazit.
Jen možná.... NEpoužívám Manilu 2.5. Na 2.1 vždy šlapala na jedničku :yes:
rriha (149)|20.11.2009 07:56
No právě, celou dobu píšu o 6.5kách, na 6.1 chodila MTP v pohodě i mně na vlastní záložce....teď mi na 6.5 kách v pohodě chodí na twitterové záložce a z předchozího postu podle mne vyplývá cesta, jak ji dostat na vlastní záložku i na 6.5...

kde v registrech by mohlo být nastavení softkey pro záložku twitteru?
tomsoft (2734)|20.11.2009 09:44
[quote=rriha]kde v registrech by mohlo být nastavení softkey pro záložku twitteru?[/quote] v registrech asi nikde... vše je v _manila souborech, do kterých se mi nechce hrabat :(
Ale nevím jestli jsi četl ten můj text pořádně?
Mě funguje MTP na 6.5kách dobře a mám MTP na vlastní záložce, vždy. Problém s vlastní záložkou není v 6.5kách, ale v Manile 2.5, tam vlastní záložka nějak nende.... v Manile 2.1 vždy OK. I když v Manile 2.1 (1920xxxx) jsem to nezkoušel.

rriha (149)|20.11.2009 10:19
text jsem cetl poradne, ale odpoved napsal neporadne - taky jsem myslel manilu a napsal wm ... samozrejme, funkcnost mtp neni veci wm, ale manily, kde ve 2.1 (zkousel jsem i 1920) funguje vlastni zalozka, pro 2.5 je vyse v tomto threadu odkazovana cesta na navod, jak mtp nasmerovat na jine nez v mtp konfiguratoru uvedene existujici zalozky a asi existuje moznost jak si udelat zalozku vlastni...