Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

tomulinek (216)|13.10.2009 20:21
Tak, ze všech dosavadních previews a hands-on vypadá náramně zajímavě, a to i s kapacitním (*pfiii*) displejem bez amolety (AMOLED). Teď jen, kdo ukáže přesnost displeje opravdu v praxi třeba na excelové tabulce, že. ;)
(Parafráze na Othela by tedy mohla znít: Čekat na Omnii II, nebo už rovnou na Leo… ;) )

EDIT (14. 11.): Užitečné tipy a triky k HTC HD2 z XDA Developers (díky za tip Lososovi) – http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638. Než se na něco zeptáte, zkuste nejdříve mrknout sem.

EDIT administrátora:
Návod můžete stahovat zde nebo ho pro strýčka příhodu přiložím i sem.
Pavel Koza (4761)|13.10.2009 20:54
Mně trochu děsí ta velikost... on je sice hodně tenký a objem má +/- stejný jako starý HD, a takový obrovský displej není možné dát do těla prvního Diamonda, ale přesto už mi to přijde až příliš cpát tohle do kapsy a tahat to všude s sebou... Uvidíme při recenzi ;)
tomulinek (216)|13.10.2009 21:07
No, dost možná to bude nejen nejočekávanější recenze roku, ale možná i historie ce4you.cz, že… ;)
Zdenek Malinsky (9781)|13.10.2009 21:46
U těchhle rozměrů (a větších, jako byly Athena a Shift), už člověk zvažuje, zda toto nebo zda by raději nevyhovoval nějaký "netbook". A po několikaletém soužití s pididisplejem na Treu, mám docela absťák a šel bych do nějakého většího plátna. ;)
RedTop (30)|13.10.2009 22:45
Já jsem naopak čekal trochu větší rozměry. Dokonce bude na plochu menší než moje cihlička HTC Himalaya, o tloušťce radši pomlčím. Asi už bude po dlouhých letech a mnoha softwarových upgradech čas na změnu hardwaru.
tomulinek (216)|15.10.2009 22:08
Na Play.com (http://jdem.cz/cb3e9) i jinde potvrzují dostupnost 11. 11. 2009. Snad se tedy zbavíme blamáže s nejistým datem dostupnosti, jako u Omnie II. Jsem zvědav, jak to dopadne s O2. Aby to také u nás stihli… :sarcastic:
spigot_ce4you (130)|15.10.2009 22:18
Tiez netrpezlivo cakam kym pride. Potom sa budem rozhodovat medzi Omniou II a HTC HD2. Ale najskor si ich porovnam nazivo.
Martynez (206)|19.10.2009 00:16
Zdravim všechny... A měl bych dotaz... Rozhodl jsem se, že si určitě si HTC Leo koupim, ale potřeoval bych radu se sluchátkama... Miluju sluchátka KOSS. Používám je na svém nynějším PDA a jsem s nimi nadmíru spokojený... Ale k HTC Leo bych si chtěl pořídit nová, pokud možno i s mikrofonem, abych je mohl používat i během hovoru. A můj dotaz zní, jestli sluchátka koss s mikrofonem, co se prodávají pro iphone (též 3,5mm jack), budou na htc leo fungovat???
tady je odkaz na ty sluchátka. Jsou to ty nahoře - i150.
http://www.koss.cz/koss/koss.htm
Předem díky za radu
Zdenek Malinsky (9781)|19.10.2009 08:51
Nevím, kde by měl být problém.
1. Pokud je tam stejný konektor, tak by to mělo šlapat, maximálně může být jiné zapojení na jacku, ale pak snad nebude problém to přehodit a přepájet.
2. Jedině snad by to s ohledem na na impedanci mohlo mít vliv na hlasitost.

Proto vždy radím před nákupem vyzkoušet:!: Brání ti v tom někdo:?:

PS: Jsou i lepší značky a sluchátka. Koss není jedíná firma ;)
hacin (20)|19.10.2009 09:06
Proč nepoužiješ tuhle možnost? Redukce s mikrofonem Používám na HTC HD a bez problému připojíš jakákoli sluchátka. Mikrofon i tlačítko jsou funkční.
Martynez (206)|19.10.2009 10:32
Redukci s mikrofonem prave pouzivam ted a dost mi vadi, ze ten mikrofon je az na konci kabelu sluchatek... Tomu se chci prave u noveho zarizeni vyhnout a mit mikrofon primo na sluchatkach, abych ho nemusel pri hovoru drzet v ruce... Dalsi vec je to, ze s redukci je kabel zbytecne dlouhy...a furt se mi to zamotava :-( Jinak nevim, kde by se dala sluchatka vyzkouset... Vite snad nekdo o nejakem obchode kde vam to umozni?
Zdenek Malinsky (9781)|19.10.2009 13:30
Všude, kde prodávají sluchátka, takže u řezníka, v kovomatu nebo v konzumu. :sarcastic:

To je opravdu takový problém zagooglit? Otázka max. 10 sekund - link = Poštovné a doprava ZDARMA, Možnost zaslání sluchátek k nezávaznému vyzkoušení, Poslechové studio
tomulinek (216)|19.10.2009 22:45
No, pěkná a zřejmě i šikovná nožička – originál od HTC – držící HD2 pěkně jako navigaci na palubní desce je sice zajímavá, ale za 87 $ (bez daně) to je trošku drahý špás. Asi zůstanu u Broditu (když už jsem ho násilím narval mezi palubní desku a panel ;) ). Tedy – jestli nakonec do HD2 půjdu. ;)

Více detailů (a "další" vcelku zajímavé video) na http://www.slashgear.com/htc-hd2-cu-s400-car-kit-gets-priced-detailed-coming-december-1360143/.
tomulinek (216)|24.10.2009 16:03
Na XDA Developers konečně speciální sub-fórum vývojářů pro HTC HD2 (Leo):
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=532

Novinky o HTC HD2 v angličtině shrnovány pravidelně zde (WMPowerUser):
http://wmpoweruser.com/?cat=1595/
tomulinek (216)|1.11.2009 16:17
HTC HD2 vs. Samsung Omnia II v duelu 38 fotografií – já už si asi vybral, ale pro mnoho lidí budou rozhodující maličkosti (třeba AMO LED vs. podpora XDA Developers, Snapdragon apod.).

Viz: http://www.areamobile.de/bildergalerien/745-samsung-omnia-ii-vs-htc-hd2-die-windows-smartphones-im-fotovergleich

Samostatné diskuzní vlákno o Omnii 2 najdete zde:
https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/33909-samsung-omnia-ii-i8000-dostupnost-zkusenosti-rady
tomulinek (216)|1.11.2009 21:11
A ať trošku provětráme toto fórum, spící díky nejasným dostupnostem HTC HD2 – v Anglii se zřejmě mohou u T-Mobile těšit na tento kousek již 6. listopadu (tj. co by dup někomu na nohu), u tamního O2 zřejmě jen o něco později – asi v polovině měsíce. Nu, uvidíme – a možná budeme i závidět. České O2 jako vždy: "nevíme, netušíme, snad listopad, ale kdo ví, oficiálně nevíme…"
SlaMar (33)|2.11.2009 18:29
Konečně jsou už i videa bez propagace touch FLO. Přesně toto [youtube]http://www.youtube.com/v/xdCrQDyP6-o&feature=player_embedded[/youtube] video ukazuje jaký je bombastický kapacitní /bez stylusový/ displej. A to nechci vidět jak by to dopadlo za pochodu když jsou takový problémy už v sedě s poležením HD2 na stole.
Lord Mystic (164)|2.11.2009 19:30
myslím že to video jasně ukazuje, že ovládání prstem i na takto velkém displeji není optimální, ale mám k tomu dvě věci:
1) ten uživatel očividně moc zkušeností s kapacitní technologií neměl a ani s ovládáním hd2 a navíc poloha telefonu na stole nebude ideální.
2) na toto telefon není zaměřen a určen. jedná se o zábavní model ve stylu iPhone, pro vážnější pracovní využití není, od toho má htc jiné modely, jako např. modely s klávesnicí které mají mimochodem i tv-out a což hd2 nemá, protože htc tv-out přidává do svých bussines modelů.

pro mé potřeby a mé využití je ideálním nástrojem, ještě si ho osahám, ale jsem rozhodnut.
SlaMar (33)|2.11.2009 21:50
[quote=Lord Mystic]1) ten uživatel očividně moc zkušeností s kapacitní technologií neměl a ani s ovládáním hd2 a navíc poloha telefonu na stole nebude ideální.
[/quote]

No nevím jestli „juelu“ moderátor serveru pocketpc.ch který používá nějakou dobu Android /aktuálně HTC Hero/ aby neměl moc zkušenosti s kapacitní technologií?
Lord Mystic (164)|3.11.2009 07:09
juelu neznám, ale z toho videa to tak na mě působilo. možná je to způsobeno tím, že měl vůči sobě telefon položen v nepřirozené poloze - na stole a stál k tomu asi špatně asi kvůli poloze kamery kterou to natáčel. alespoň to tak na mě působí nebo je ta aplikace opravdu touch-unfriendly hodně. ale proti tomu že tohle se prstem ovládá špatně nic nenamítám.

spíš by mě zajímala jiná věc jestli někdo nevím. pokud se podobné zařízení pořídí nelokalizované do češtiny, nebude tam problém se zobrazováním české diakritiky např. v e-mailech, sms, atp.? českou verzi nepotřebuji, ale aby česky by to mělo umět alespoň jako malá čeština...
Geralt_ce4you (7)|3.11.2009 12:31
Ahojky, chci se zeptat. Má HTC HD2 TVout? Někde (např. mobilmania) je uvedeno, že jo, ale na oficiálních stránkach HTC jsem to nenašel.
Lord Mystic (164)|3.11.2009 13:13
nemá! tv-out je vyhrazen pro bussines modely od htc.
tomulinek (216)|3.11.2009 17:05
[quote=SlaMar]Konečně jsou už i videa bez propagace touch FLO. Přesně toto … video ukazuje jaký je bombastický kapacitní /bez stylusový/ displej. A to nechci vidět jak by to dopadlo za pochodu když jsou takový problémy už v sedě s poležením HD2 na stole. [/quote]

No, tak jinak:
  • Vezměte si svůj komunikátor s klasickým dotykovým displejem,[/*]
  • položte si jej na stůl,[/*]
  • vytáhněte stylus[/*]
  • a zkuste se trefovat do malých položek menu z pohledu shora dolů (kolmo ke stolu).[/*]
Taky docela opruz, ne? ;)

tomulinek (216)|3.11.2009 17:16
HTC HD2 již i na webu českého O2. Trochu tam je, ale ne moc – aby neukázali zase přespříliš… ;)
http://jdem.cz/cf836

PS: Dle šuškandového tweetu Smartmanie prý první várka (s anglickou ROM) bude do konce týdne v ČR.
Zabza12 (87)|3.11.2009 22:59
Co to obnáší - anglická ROM? Jde jen o to, že menu atd. není české, nebo jde o něco víc?
historik (19)|4.11.2009 07:00
[quote=Aladin 2]Co to obnáší - anglická ROM? Jde jen o to, že menu atd. není české, nebo jde o něco víc?[/quote]

Na toto by som sa tiež rád opýtal. Anglické prostredie mi nevadí, ale [color=red]potreboval by som podporu českej a slovenskej diakritiky[/color]. Nevie mi niekto jednoznačne povedať, či Leo túto podporu natívne má? A ak nie, ako sa dá k nej dopracovať?
Lord Mystic (164)|4.11.2009 07:04
Aladin 2: doufám že ne, tak objednám eng verzi.
Zabza12 (87)|4.11.2009 10:57
já už taky objednal eng verzi, ale velmi nerad bych se divil. Myslím, že české fonty mít bude, ale co klávesnice?
osch (1330)|4.11.2009 12:27
Pokud HTC opět nevymyslelo něco nového, pak bude i v HTC Leo použita HTC Klávesnice (Touch Input) v2.0. Ta už v základu obsahuje i české znaky. Více se o ní můžete dočíst tady: https://www.svetmobilne.cz/recenze-htc-touchflo-uzivatelske-rozhrani-a-prehled-aplikaci-ii/337 ke konci stránky.
tomulinek (216)|4.11.2009 12:34
Aktuálně z pobočky O2: HTC HD2 je v novém katalogu O2 na listopad a prosinec – ale za poměrně dost přestřelených 15 995 Kč. Co je horší, i pro firemní zákazníky s velkým úvazkem je sleva max. na cca 12 990 Kč, což mi taky nepřijde jako úplně zajímavé (srovnáno s cenami, za které se bude prodávat HD2 ve volném prodeji a na netu).

Perlička: Samsung Omnia 2 v katalogu na zbytek roku nevidím vůbec.

PS: Na webu O2 v nabídce telefonů HD2 zatím také chybí.
Mystix_ce4you (24)|4.11.2009 12:40
Také přemýšlím nad tím jaký MT koupit. Do teď jsem měl HTC Touch HD. Byl to povedený kousek,ale pár much měl. Nicméně zvykl jsem si u něho na stylus. Rychlá poznámka do poznámkového bloku se mi vždy hodila a byl velikostně ještě přijatelný. HD2 má zase naopak světelné diody,které mi u HD chyběly. Ale je už dost veliký a nemá ten stylus což mi docela vadí. Koukal jsem i na Omnii II,ale nevím proč, nějak se mi ten telefon nelíbí. HDčka jsou hezčí a i to uživatelské prostředí se mi líbí více. TouchFLO3D jsem měl rád,ikdyž by to chtělo ho ještě pořádně vylepšit. Sense už vypadá o hodně lepší. Takže nevím nevím ... nicméně ještě je dost času na rozmýšlení, jelikož když už,tak bych chtěl HD2 v CZ. :-)
Zabza12 (87)|4.11.2009 13:46
[quote=tomulinek]Perlička: Samsung Omnia 2 v katalogu na zbytek roku nevidím vůbec..[/quote]

Myslím že hodně lidí, co si teď koupí HD2 původně čekalo na Omnii II. Já ji měl objednanou 2 měsíce, ale přestalo mě bavit jen čekat.

Lord Mystic (164)|4.11.2009 13:52
omnie je velice zajímavej kousek, ale ruku na srdce, když by htc vydalo něco jako hd2 s qwerty klávesnicí, asi by si omnii už nikdo nekoupil. navíc ty stálé průtahy s uvedením, starší modely se sekaly (multitasking) a rozhraní není tak promáklé jako sense. no hd2 přichází včas aby vypálil nejeden rybník, marketingově velice zvládnuté.
historik (19)|4.11.2009 17:43
[quote=Aladin 2][quote=tomulinek]Perlička: Samsung Omnia 2 v katalogu na zbytek roku nevidím vůbec..[/quote]

Myslím že hodně lidí, co si teď koupí HD2 původně čekalo na Omnii II. Já ji měl objednanou 2 měsíce, ale přestalo mě bavit jen čekat.

[/quote]

Som na tom rovnako. Keby bola Omnia II k dispozícii tak, ako inde vo svete, teda pred 2 mesiacmi, už by som ju mal. Teraz som sa rozhodol pre HD2, ten rozdiel v cene už pri celkovej sume takú úlohu nehrá. Navyše je tu podstatne väčšia neoficiálna podpora a šanca na možný upgrade na WM7.
Zabza12 (87)|5.11.2009 11:50
S dostupností HD2 to je docela komické. SWS v úterý udávalo 6.11, včera už 13.11 a dnes zase 6.11. Tak uvidíme.
Mystix_ce4you (24)|5.11.2009 11:51
Rozdíl v ceně není až zase tak zásadní. Spíše rozdíl v parametrech. Nebude HD2 na nošení v kapse už příliš veliká? Omnia II je zrhuba stejně velká jako HD,takže v tomhle ohledu je na tom lépe. Další věcí je paměť. K HD2 musíš navíc k cenně telefonu připočítat cenu paměťové karty. Kdežto u Omnie II je interní paměť 8 Giga a ještě si dle potřeby můžeš přikoupit kartu. Takže tohle se z cenového hlediska přiklání k Omnii II. Další věcí je LCD. Jednak Omnia II má OLED a také odporový dotyk - pro stylus lepší. Z toho kapacitního mám trochu obavy,když se jedná o zařízení na základě operačního systému WM. No,ale celkový dojem u mě vede stejně HD2. Škoda jen toho kapacitního LCD a absence stylusu, jinak bych se moc nerozhodoval.
Lord Mystic (164)|5.11.2009 12:23
myslím že velikostí je velice podobný HD2 jak svému předchůdci HD tak Omnia II - http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=1783&id2=1469&id3=1972 - ono to hodně zkresluje díky velkému displeji a tenkému rámečku, ale jsou téměř shodné, navíc je HD2 nejtenčí a nejlehčí.
a 8GB karta vyjde na kolik dnes? na 470kč? zabije nás to při ceně zařízení kolem 14k? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60717

ohledně displeje - amoled je jistě lepší řešení, použitý TFT u HD2 je špička té technologie, možná bys rozdíl ani nepoznal zakrýt okraje displeje abys nevěděl jaké to je zařízení. na přímém slunci je vidět stejně houby na obouch!
a technologie kapacitní vs. rezistivní - kapacitní je citlivější pro ovládání prsty než rezistivní. pokud by byli všechny používané aplikace optimalizovány pro ovládání prstem, pak by byla lepší volba kapacitní. pro aplikace s pidi menu a nabídkami je lepší stylus, tím pádem rezistivní technologie. HD2 očividně sází na ovládání prsty, viz. rozhraní pro ovládání sense. navíc wm6.5 jsou upraveny pro ovládání prstem, jenže ne ve všech nabídkách a další aplikace třetích stran taktéž. proto ten kdo se neobejde bez nějakých aplikací bez úpravy pro ovládání prstem, HD2 si asi nekoupí. ale např. já se bez nich obejdu i když mě těch pár aplikací a nastavení kde bude stále potřeba stylus bude štávt - ale vyhlídka do budoucna - na HD2 je počítán upgrade pro wm7 a pokud ne oficielně, jistě bude díky xda forum. a wm7 by měl být systém totálně upravený pro ovládání prstem. proto je HD2 investicí do budoucna, ale pouze za předpokladu, že změníte své návyky na ovládání prstem. o tom to celé je - buď vše ovládat prstem nebo zůstat u klasiky. wm každopádně směřuje k ovládání prstem, iphone os už tam je a android jde také tímto směrem. na maemo se také již na n900 dělají rozhraní pro ovládání prstem, takže myslím že trend je jasný - vše ovládat prstem a tím pádem se vyplatí kapacitní technologie displeje - min. do budoucna. to jest má úvaha, možná chybná, ale tak si myslím že to s největší pravděpodobností bude...
Mystix_ce4you (24)|5.11.2009 13:07
Co se týče velikosti tak měřené hodnoty pár milimetrů HD2 opravdu přidávájí a když vezmu že HD samo už bylo na hranici nošení telefonu v kapse tak se toho trochu bojím. Co se týče paměťové karty,tak 450 samozřejmě není moc,ale kdo by si kupoval 8GB. Já když už,tak půjdu rozhodně do 16GB. A tam už je investice o něco vyšší.

Co se týče toho LCD tak rozhodně fandím dotyku. O tom žádná. Ale používám aplikace,které se bez stylusu neobejdou. Třeba poznámkový blok, kam si rychle napíši něco psace a uložím je super věc. To mi bude velmi hodně chybět. Ale i jiné aplikace kde bude problém se trefit do nějakého malého zaškrtávátka. Sense je super,ale všechny aplikace nezastane. Nicméně stejně jsem pořád rozhodut pro HD2. Není lepšího telefonu,který by mě v současné době vyhovoval.

Navíc jsem zjistil,že u HD2 nebude to hadrové pouzdro co bylo u HD. Což mi také dost vadí. Samostatně to HD2 v kapse nosit nechci.

A co se týče toho upgradu na WM7,tak na tom mi ani tak nezálží. Nejsem zastánce cracknutých systémů a pochybuji,že ten upgrade bude oficiální.

Mé hlavní priority jsou: 1. Výborný přehrávač hudby, 2. co nejlepší ovládání prsty, 3. neomezené upravení SW, 4. MASS STORAGE, 5. přisvětlovací dioda, 6. stylus. Ostaní věci jako telefon a s tím spojené všechny funkce, GPS, paměťové karty atd. beru jako samozřejmnost.
fps (113)|5.11.2009 16:34
tak jsem se těšil zbytečně, HW specifikace jsou moc pěkné i vzhled je moc hezký, ale kapacitní displej bez stilusu to né, a jak je obrovský o centimetr je větší než už tak velký HTC HD, prostě si budu muset počkat na něco jiného, ale mam obavy že to už nebude HTC, no snad ASUS se nebude hnát do konkurence z přiblblími komerčními iphony, kde jsou pořádná PDA?
tomulinek (216)|5.11.2009 16:59
Velmi se bavím u všech militantních odpůrců kapacitního displeje. ;) Také nejsem jeho 100% zastáncem a stylus mi bude chybět, ale když vidím, jak všichni šijí do něčeho, co ani neměli v ruce… ;)

Mimochodem, něco pro všechny kverulanty, kteří tvrdí, že on-screen klávesnice nikdy nemůže nahradit tu (mobilní) hardwarovou: Na Slashgearu porovnávali a světe div se, píše se jim lépe na kapacitním displeji na HD2 s haptickou odezvou, než na HW klávesnici Nokie N900 (která má jinak rel. dobrou odezvu recenzentů). Viz http://jdem.cz/cgsm9

No, včil mudrujte. ;) Jasně: Není potřeba hned všemu věřit, ale taky není potřeba tahat si na fórech trika se "zaručenými" zprávami, že něco je totálně naprd, byť to ještě vůbec není jasné.
cluzoe (37)|5.11.2009 17:40
zdar
tak dnes som bol v Ageme pre HD2 zatial dojem super...
hmm len ma zaraza fakt ze nema foliu na display
neviem ci je tam uz od nova a ja ju neviem najst... (nechcem do neho rypat)
v krabici nebola tak dufam ze je nalepena...
historik (19)|5.11.2009 17:50
Nemala by mať HD2 ako display tvrdené sklo? Potom by bola fólia zbytočná...
cluzoe (37)|5.11.2009 17:53
no neviem ci to pomoze... lebo taku "tehlu" ochranit hmm bude fuska :) to kozene puzdro nic moc je sice pekne al dostat HDcko von je priam nemozne...
MilaCzeque (109)|5.11.2009 20:54
cluzoe: Můžeš potvrdit/vyvrátit USB host?
tomulinek (216)|5.11.2009 21:52
Přátelé, fólie na kapacitní displej? ;) Opakuji – kapacitní displej…

Raději cituji: "Funkce těchto displejů je založena na vodivosti lidského těla. Povrch kapacitního dotykového displeje je pokryt vodivou vrstvou. Při dotyku displeje prstem ruky vznikne mezi okraji displeje a vodivou rukou kapacita, přes kterou se uzavírá se elektrický obvod. Kontroler pak analýzou vzniklých kapacit přesně určí polohu prstu."

EDIT: Proti gustu žádný dišputát – viz asi 4. příspěvek níže. Šťastní majitelé: Dejte určitě vědět, jak to s náchylností displeje je a jak fólie mění (tlumí) hmatovou odezvu. :yes:
trminek (88)|6.11.2009 00:25
moc nerozumím tomu, co si chtěl tou citací říci? Je jasný že se display nepoškrábe od stylusu a pod. Ale běžným nošením se klidně poškrábat může a proč tedy nemít ochranou folii pro tyto účely?
addalil (1)|6.11.2009 07:39
Vcera jsem si HD2 koupil a verte, ze folie neni treba. Display ma obdobny s iphonem. Klicema ho jen tezko poskrabete.
Lord Mystic (164)|6.11.2009 07:51
k té velikosti jak tu zase někdo psal že je zase o cenťák větší než HD - HD2 je o 4mm širší, o 5mm vyšší a o 1mm tenčí! navíc je o 11g lehčí! ale chápu že uz HD mohlo být na někoho dost tak HD2 nebude lepší.

tu fólii bych také bral, nejvíce poškození je právě při nošení v kapse či někde kde jsou jiné předměty. ale pokud má dobrou povrchovou úpravu displeje bude to ok.
tomulinek (216)|6.11.2009 08:39
OK, sám fólii používám, měl jsem za to, že s nástupem kapacitních displejů s lépe tvrzeným sklem je (konečně) zbytečná. Ale možná mě (či vás) uživatelské zkušenosti přesvědčí o opaku… Snad ne – iPhonisti si na odolnost displeje moc nestěžují (bez fólie).
czbird (334)|6.11.2009 09:12
kde ho maj skladem? ve vsech shopech ty datumy litaji jak na kolotoci, a prvni varka ze sunnysoftu uz je rozprasena... :(