Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Synchronizace kontaktů s Windows Vista/7

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Zdravím všechny.
    prosím o radu, začal jsem používat nová okna W7 kde je implementován windows mobile center. Vše funguje bezvadně až na jedinou věc. Kontakty se mi při synchronizaci v TP smažou a nejsou k nalezení ani v outlooku v PC. Používám Office 03, ale mám vyzkoušeno, že to dělá i s outlookem 07. Zkoušel jsem všemožně najít nějaké směry nastavení, konflikty atp., ale bezúspěšně. Nezbývá mi, než po každém takovém pokusu obnovit zálohu v TP. Připadá mi to jako dost výrazná a zásadní chyba, ale nechci se kvůli tomu vracet k XP Pro.
    Díky všem za radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Chybí mi v tom popisu problému jedna zásadní věc: co se v tom stolním Outlooku dělo s kontakty před pokusem o tu synchronizaci? Jde o úplně první synchronizaci se zatím nepoužitým souborem .pst nebo...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Byla to nová instalace Office, čili tam žádné kontakty nebyly. A pro úplnost uvádím, že se mi do stolního outlooku načetly jen dva poslední přidané kontakty v zařízení, v zařízení ale ani tyto dva nezůstaly. prostě pusto prázdno:-(

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

To WMDC už v těch Windows bylo a instalace Office proběhla až pak?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Ano, presně tak. Nová instalace windows7, následně office 03.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Smazat všechna partnerství ve WMDC. Stáhnout WMDC znovu ze stránek MS a nainstalovat. Nové partnerství. Nový sync.

Důvod je prostý. Jak ActiveSync tak WMDC potřebují detekovat verzi Office a podle toho se nastavit a nalinkovat si příslušné knihovny. Když to nepomůže, budeme pátrat dál, ale tohle je zatím nejpravděpodobnější.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Ok, jdu na to. ještě předpokládám, že musím vymyzat i dosavadní partnerství v zařízení, ne?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Richtig.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Hmmm, tak blbý. Instaloval jsem nový driver pro WMDC - samotna aplikace nelze stahnout, odstranil jsem vsechna dosavadni partnerstvi (tedy jeste pred instalaci novych driveru pro WMDC), v zarizeni odstranil vsechny dosavadni partnerstvi, SR, prvni pripojeni, nove partnerstvi, synchro.... ted mam ve stolnim outlooku jen 5 kontaktů ze zařízení, zařízení po stránce kontaktů zcela prázdné :-(
    EDIT: tak v zařízení zůstaly ty samé kontakty jako jsou v outlooku.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

OK, tak to zkusíme brutální silou...

[l1st][*]Nejdříve bych si zkontroloval nastavení času a časových zón jak na PC, tak v telefonu. Zatím zejména ty zóny.[/*][*]Připomínám, že hlavní nepochopení synchronizace spočívá v tom, že se ty dvě místa mají dát do SOULADU. Co považuje synchronizační program za poslední zásah, to provede - bez ohledu na to, na které straně to "novější" je. Nemá to s konflikty co dělat. Takže musíme zařídit, aby byly Outlookovské kontakty zastaralé. Nejdříve - odpojit zařízení, odpojit PC od Internetu (ať si nemůže aktualizovat čas), hupky do nastavení systémového času a vrátit hodiny o dva roky zpátky. Vážně.[/*][*]A teď budu trochu hádat, protože si už verzi 2003 pamatuji jen matně: V Outlooku založit nový soubor .pst - ve File (asi Soubor), New Outlook Data File - pod nějakým vlastním názvem - ne outlook.pst! Teď v tom samým menu File snad bude položka typu Data File management. Tam je třeba ten nový soubor označit jako (Default /Výchozí?) Odpojit telefon. Zavřít Outlook povelem Exit z menu File - opravdu takto, je v tom rozdíl.[/*][*]Vrátit systémové hodiny na 2009. Obnovit kontakty v telefonu ze zálohy. Sync. Vše by se mělo přesypat do "nového" souboru Outlooku.[/*][*]Po novém spuštění stolního Outlooku by měly být otevřené oba soubory - starý, i ten "nový". Teď stačí otevřít adresář s přesypanými kontakty, dát Ctrl-A (označ všechny), Kopírovat, vlézt do adresáře v původním souboru a dát Vložit. Opět otevřít Data File Management a zvolit jako výchozí zase ten původní soubor. Ten dočasný je možné zavřít. Až teď připojit PC zpět k internetu - ono je to totiž i i pojistka proti tomu, aby se v době experimentů nestáhla do toho bastleného souboru i nějaká pošta, která by mezitím mohla dorazit.[/*]
    [/l1st]
    Pokud nepomůže ani tohle, bude plán C ještě horší .

EDIT: Zapomněl jsem dodat, že je třeba odpojit telefon ještě před odchodem z Outlooku a před vrácením hodin na 2009.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Ať dělám, co dělám, nepodařilo se mi najít položku volby "výchozí" v novém či starém datovém souboru složek ve stolním Outlooku.
    Je tam vůbec ta možnost?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

Pozor na to: nejde o SLOŽKU, ale SOUBOR. A každý soubor obsahuje svou sadu složek. Pokud je nalevo otevřený panel se složkami, pak každý soubor představuje jeden strom s +- kompletní sadou (maily, kalendář, kontakty...) - obvyklý název je Osobní složky (Personal Folders) nebo tak... Je třeba nastavit CELÝ tento strom jako výchozí - ne jenom jednotlivou složku.

Sorry, mám Office 2007 už od rané bety a opravdu si už nepamatuji, jak to bylo v 2003. V zásadě jde o nastavení DATOVÉHO SOUBORU. teď jsem se díval na Help Microsoftu a vzpomněl jsem si, jak to tam bylo divné. Nastavuje se to v nastaveních mailu a kontakty je nutné ošetřit ještě trochu jinak. Naštěstí jsem našel jeden starý český návod, který to popisuje snad dostatečně...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Tento návod jsem také našel, zkousim to podle nej. Ale co je divne, ze se mi po vymazani vsech predchozich partnerstvi v TP po prvni snychronizaci s pc vytvorily zase tri nova partnertsvi. To je nejake divne, jestli to nedela neplechu. Kazdopadne, ted jsem je vsechny znovu vymazal (i ze stolho wdmc) a zkusim dale podle tveho navodu...

EDIT: Tak to nefunguje, vsechny kontakty z TP pryc, v outlooku je jich uz celych sedm - tedy o jeden vic nez v predchozi synchronizaci. ja se asi naseru a cely W7 hodim do kose :-)

lelouch - když chceš pouze po chvíli něco dodat, pouze zedituj svůj poslední příspěvek, prosím...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2008

No, předpokládám, že jde jenom o nějakou RC verzi - a pokud nejde ani upgradnout WMDC, je to nějaké divné... Ale co vím, tak si zatím nikdo nestěžoval. Jenomže pokud u nefinální verze nefunguje podpora staršího softu, to ještě nic neznamená... Než bych házel do koše celý operační systém, zkusil bych ten Office odistalovat, dát si tam 60tidenní trial Office 2007 a rozhodoval se až pak...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

ano, to je moznost, nad kterou take premyslim. asi mi nic jineho nezbyde....
    kazdpoadne diky moc za tvuj cas a dost fundovane rady :-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Synchronizace LOOX N560 a WINDOWS VISTA
    Od Vlastislav Šťastný v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-05-2008, 22:55
  2. Vario Windows Vista a SYNCHRONIZACE
    Od mpsdesign_ce4you v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-05-2007, 14:27
  3. Synchronizace Windows Vista