Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace kontaktů s Windows Vista/7

overgrounder (176)|13.10.2009 17:22
Zdravím všechny.
prosím o radu, začal jsem používat nová okna W7 kde je implementován windows mobile center. Vše funguje bezvadně až na jedinou věc. Kontakty se mi při synchronizaci v TP smažou a nejsou k nalezení ani v outlooku v PC. Používám Office 03, ale mám vyzkoušeno, že to dělá i s outlookem 07. Zkoušel jsem všemožně najít nějaké směry nastavení, konflikty atp., ale bezúspěšně. Nezbývá mi, než po každém takovém pokusu obnovit zálohu v TP. Připadá mi to jako dost výrazná a zásadní chyba, ale nechci se kvůli tomu vracet k XP Pro.
Díky všem za radu.
lelouch (331)|13.10.2009 19:20
Chybí mi v tom popisu problému jedna zásadní věc: co se v tom stolním Outlooku dělo s kontakty před pokusem o tu synchronizaci? Jde o úplně první synchronizaci se zatím nepoužitým souborem .pst nebo...
overgrounder (176)|13.10.2009 19:36
Byla to nová instalace Office, čili tam žádné kontakty nebyly. A pro úplnost uvádím, že se mi do stolního outlooku načetly jen dva poslední přidané kontakty v zařízení, v zařízení ale ani tyto dva nezůstaly. prostě pusto prázdno:-(
lelouch (331)|13.10.2009 19:39
To WMDC už v těch Windows bylo a instalace Office proběhla až pak?
overgrounder (176)|13.10.2009 19:42
Ano, presně tak. Nová instalace windows7, následně office 03.
lelouch (331)|13.10.2009 19:46
Smazat všechna partnerství ve WMDC. Stáhnout WMDC znovu ze stránek MS a nainstalovat. Nové partnerství. Nový sync.

Důvod je prostý. Jak ActiveSync tak WMDC potřebují detekovat verzi Office a podle toho se nastavit a nalinkovat si příslušné knihovny. Když to nepomůže, budeme pátrat dál, ale tohle je zatím nejpravděpodobnější.
overgrounder (176)|13.10.2009 19:49
Ok, jdu na to. ještě předpokládám, že musím vymyzat i dosavadní partnerství v zařízení, ne?
lelouch (331)|13.10.2009 19:54
Richtig.
overgrounder (176)|13.10.2009 20:36
Hmmm, tak blbý. Instaloval jsem nový driver pro WMDC - samotna aplikace nelze stahnout, odstranil jsem vsechna dosavadni partnerstvi (tedy jeste pred instalaci novych driveru pro WMDC), v zarizeni odstranil vsechny dosavadni partnerstvi, SR, prvni pripojeni, nove partnerstvi, synchro.... ted mam ve stolnim outlooku jen 5 kontaktů ze zařízení, zařízení po stránce kontaktů zcela prázdné :-(
EDIT: tak v zařízení zůstaly ty samé kontakty jako jsou v outlooku.
lelouch (331)|13.10.2009 22:28
OK, tak to zkusíme brutální silou...

[l1st]
  • Nejdříve bych si zkontroloval nastavení času a časových zón jak na PC, tak v telefonu. Zatím zejména ty zóny.[/*]
  • Připomínám, že hlavní nepochopení synchronizace spočívá v tom, že se ty dvě místa mají dát do SOULADU. Co považuje synchronizační program za poslední zásah, to provede - bez ohledu na to, na které straně to "novější" je. Nemá to s konflikty co dělat. Takže musíme zařídit, aby byly Outlookovské kontakty zastaralé. Nejdříve - odpojit zařízení, odpojit PC od Internetu (ať si nemůže aktualizovat čas), hupky do nastavení systémového času a vrátit hodiny o dva roky zpátky. Vážně.[/*]
  • A teď budu trochu hádat, protože si už verzi 2003 pamatuji jen matně: V Outlooku založit nový soubor .pst - ve File (asi Soubor), New Outlook Data File - pod nějakým vlastním názvem - ne outlook.pst! Teď v tom samým menu File snad bude položka typu Data File management. Tam je třeba ten nový soubor označit jako (Default /Výchozí?) Odpojit telefon. Zavřít Outlook povelem Exit z menu File - opravdu takto, je v tom rozdíl.[/*]
  • Vrátit systémové hodiny na 2009. Obnovit kontakty v telefonu ze zálohy. Sync. Vše by se mělo přesypat do "nového" souboru Outlooku.[/*]
  • Po novém spuštění stolního Outlooku by měly být otevřené oba soubory - starý, i ten "nový". Teď stačí otevřít adresář s přesypanými kontakty, dát Ctrl-A (označ všechny), Kopírovat, vlézt do adresáře v původním souboru a dát Vložit. Opět otevřít Data File Management a zvolit jako výchozí zase ten původní soubor. Ten dočasný je možné zavřít. Až teď připojit PC zpět k internetu - ono je to totiž i i pojistka proti tomu, aby se v době experimentů nestáhla do toho bastleného souboru i nějaká pošta, která by mezitím mohla dorazit.[/*]
  • [/l1st]
    Pokud nepomůže ani tohle, bude plán C ještě horší ;) .

    EDIT: Zapomněl jsem dodat, že je třeba odpojit telefon ještě před odchodem z Outlooku a před vrácením hodin na 2009.
    overgrounder (176)|15.10.2009 13:31
    Ať dělám, co dělám, nepodařilo se mi najít položku volby "výchozí" v novém či starém datovém souboru složek ve stolním Outlooku.
    Je tam vůbec ta možnost?
    lelouch (331)|15.10.2009 16:51
    Pozor na to: nejde o SLOŽKU, ale SOUBOR. A každý soubor obsahuje svou sadu složek. Pokud je nalevo otevřený panel se složkami, pak každý soubor představuje jeden strom s +- kompletní sadou (maily, kalendář, kontakty...) - obvyklý název je Osobní složky (Personal Folders) nebo tak... Je třeba nastavit CELÝ tento strom jako výchozí - ne jenom jednotlivou složku.

    Sorry, mám Office 2007 už od rané bety a opravdu si už nepamatuji, jak to bylo v 2003. V zásadě jde o nastavení DATOVÉHO SOUBORU. teď jsem se díval na Help Microsoftu a vzpomněl jsem si, jak to tam bylo divné. Nastavuje se to v nastaveních mailu a kontakty je nutné ošetřit ještě trochu jinak. Naštěstí jsem našel jeden starý český návod, který to popisuje snad dostatečně...
    overgrounder (176)|15.10.2009 17:52
    Tento návod jsem také našel, zkousim to podle nej. Ale co je divne, ze se mi po vymazani vsech predchozich partnerstvi v TP po prvni snychronizaci s pc vytvorily zase tri nova partnertsvi. To je nejake divne, jestli to nedela neplechu. Kazdopadne, ted jsem je vsechny znovu vymazal (i ze stolho wdmc) a zkusim dale podle tveho navodu...

    EDIT: Tak to nefunguje, vsechny kontakty z TP pryc, v outlooku je jich uz celych sedm - tedy o jeden vic nez v predchozi synchronizaci. ja se asi naseru a cely W7 hodim do kose :-)

    lelouch - když chceš pouze po chvíli něco dodat, pouze zedituj svůj poslední příspěvek, prosím...
    lelouch (331)|15.10.2009 17:58
    No, předpokládám, že jde jenom o nějakou RC verzi - a pokud nejde ani upgradnout WMDC, je to nějaké divné... Ale co vím, tak si zatím nikdo nestěžoval. Jenomže pokud u nefinální verze nefunguje podpora staršího softu, to ještě nic neznamená... Než bych házel do koše celý operační systém, zkusil bych ten Office odistalovat, dát si tam 60tidenní trial Office 2007 a rozhodoval se až pak...
    overgrounder (176)|15.10.2009 18:19
    ano, to je moznost, nad kterou take premyslim. asi mi nic jineho nezbyde....
    kazdpoadne diky moc za tvuj cas a dost fundovane rady :-)
    lelouch (331)|15.10.2009 19:10
    Teď mne napadla ještě jedna možnost - udělat první sync na nějaké obyčejné mašině - dokonce tam může být jakákoliv verze Outlooku (i 2007 umí dělat staré soubory). Založit nový soubor, zvolit jako výchozí, sync. Pak si ten soubor vzít do Win7 a načíst ho do Outlooku a nastavit jako kdyby tam byl odjaktěživ... Ono první synchronizace má své zvláštnůstky a tohle by mohlo pomoct.

    Jinak obecně - první co dělám po instalaci Outlooku je, že ho nasměruji do adresáře "mail" mezi dokumenty, kde mám už léta své .pst soubory - a ten jeho nově vytvořený outlook.pst prostě zavřu. Takže se hezky všechna má pošta, archivy atd. zúčastňují všech backupů, když se stěhuji na novou mašinu svezou se s dokumenty atd., dokonce sync s notebookem mi přehazuje main.pst a notebook.pst mezi mašinama, takže mám vše s sebou a nemusím to dělat přes telefon - důležité nové věci pak přehazuji na PC ručně ze složky do složky ve velkém Outlooku.

    Je mě prostě záhadou, proč tyhle soubory Office neustále cpe někam do Application Data...

    EDIT1-4: Oops, a co takhle zkusit nastavit Outlooku aplikační režim Windows XP SP2 při spuštění? Možná mu blokuje přístup nějaká bezpečnostní fičura Win7, se kterou to neumí... Přeci jenom 2007 už jely s Vistama a jejich novými blokacemi bez problémů - ale 2003?
    overgrounder (176)|15.10.2009 19:37
    No, psychicky jsem to opravdu nevydrzel, prdnul tam Office 07 a uz to beha. Je to fakt, verze widli je RC, spousta veci tam nechodi, treba mikrofon atp. je toho spousta, proto me uz spis stve se tim neustale prokousavat. Office 03 jsem tam daval schvalne kvuli pro me znamejsimu a osahanejsimu excelu, ale vyvoj jde kupredu a tak se i ja budu muset chca nechca podrobit :-)
    Tak tedy jeste jednou diky a soucasne diky za tip se zalohou .pst souboru. To me vubec nenapadlo :-)