Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6.5+iGo+(asi)NoManila+SPBDiary/PocketBreeze...poptávka nastavení na míru

rriha (149)|13.10.2009 03:45
Prosím o výpomoc, kterou budu rád honorovat v ceně do 1ks TP2:
Mám přesnou představu, jak by mé TP2 mělo fungovat a vypadat, nemám ale čas (a začínám mít pocit, že ani schopnosti) najít si vše potřebné sám. Prosím tedy - najde se někdo, kdo by pro mne byl ochoten najít a otestovat funkční combo aplikací a nastavení, které bude splňovat mé požadavky (o kterých vím, že jsou reálné)?
Posledních několik nocí trávím flashováním různých ROM, hledáním na XDA...a mám pocit, že od dob, kdy jsem měl Palm II, se svět neúnosně zkomplikoval. Ještě TyTn II jsem si uměl doladit tak, že mi fungoval k naprosté spokojenosti...u TP se mi to povedlo jen zčásti a teď u TP2 mám pocit, že vložené úsilí naprosto neodpovídá výsledku...
Pokud se nikdo nenajde, budu rád aspoň za popostrčení v následujících oblastech...Soupis problémů/požadavků:

[l1st]
  • ovládat vše z jedné obrazovky (tj. noManila), ale mít k dispozici vychytávky, které jsou AFAIK jen v Manile - tj. startmenu HTC, možnost najít u kontaktu související korespondenci (kontextová provázanost, která v neManila verzi není)...MTP Today se mi neosvědčilo (má chyby a navíc MTP Today stránku nelze mít jako výchozí (takže po zapnutí přístroje je to jeden slide navíc na to, abych viděl, co , Second Today jsem také nerozchodil tak, aby "klasické" Today bylo jako výchozí...[/*]
  • Lepší Snooze - jediné, co existuje je CrackWhoorez Snooze Options, které přes registry "vrátí" snooze do WM5kových časů - chci si nastavit připomenutí úkolu za 30minut - proč je taková základní věc nemožná?? (během dne průběžně snoozuji 5-10 věcí, dělat to po 15min je otrava a 60 je už moc...)[/*]
  • Funkční otáčení displeje - něco jako to, co bylo v gMenu - vybrat aplikaci, u které chci, aby se otočila podle polohy displeje, Gyrator zlobí...[/*]
  • jednoduchá ROM - nepotřebuji facebook, Twitter, marketplace, hry...naopak chci funkční iGo - třeba o 2 EnergyROM zpět nebo na ROMeOS se iGo nedá zminimalizovat, protože se samo od sebe zase zapíná....na předposlední EnergyROM zase iGo často "vytuhne" když během navigace někdo zavolá...[/*]
  • Mapování kláves - VolDpad funguje dobře, ale řeší jen Up/Down, AEBPlus sice řeší vše, ale subjektivně vede k menší stabilitě[/*]
  • TaskManager - něco jako Wktask...nastavit, zda se ta která aplikace vypíná zcela, nebo jen minimalizuje, vidět stále všechny spuštěné á la WinXP...WkTASK se ale dále nevyvíjí, koliduje s HTC taskmanagerem, není do UI zapojen hladce a je na něj při všech těch ikonách na stavovém řádku málo místa...[/*]
  • Grafické vychytávky - Nokia font jako je v ROMkách Monx, na XDA se dá stáhnout, ale neprostupuje celým systémem...asi by to šlo doladit, ale nemám čas laborovat[/*]
  • Grafika - jiné než zelené zvýraznění (třeba modrá z EnergyROM), hezké ikony na liště (v předposlední EnergyROM nebo na ROMeOS ještě byly)...kde konkrétně jsou? (vím, že na XDA určitě ano, ale asi neumím dost úzce nastavit search, protože hledat je by skončilo několika hodinami brouzdání - stáhl jsem si skrz google nějaké blackmetal cosi, ale chci jiné, přehlednější...)[/*]
  • Today Screen: ideálně mi vyhovuje kombinace SPB Diary (nebo PocketBreeze, ale SPB je "hezčí" a více vyladěné (lepší kontextové volby atd.)), kde vidím dohromady všechny úkoly a schůzky na tolik dní, kolik je třeba, a pak SPB Phone Suite - nepřečtené maily, SMS, nepřijaté hovory, přenastavování profilů vyzvánění a seznam často volaných čísel (Photo Contacts)...vše na jednom řádku...k tomu bych chtěl pruh 7 ikon na nejčastěji spouštěné aplikace (je takový Today plugin?) a byl bych šťastný, nebýt toho, že: SPB Diary pod WM6.5 nefunguje (i na foru SPB diskutovaný problém, aktualizovaná verze v nedohlednu), SPB PhoneSuite funguje jen u kontaktů, ke kterým je fotka, a pod WM6.5 neovládá Bluetooth (ikona tam sice je, ale nefunguje to...)[/*]
  • nastavení "drobností", kterých lama není schopen: jakože se nebude u mailu zobrazovat "sent from HTC" (neumím najít, kde se nastavuje podpis, protože to mám (messaging - email - options) nevímproč vyšeděné, nevím, kde v registry najdu velikost obrazovkového fontu (nokia je přehledná, mohla by být menší, než je v interface dostupné "smallest")...[/*]
  • Rozchození ActiveSync - přes USB mi vypadává, přes Bluetooth se to na Toshibě moc nevede...jde o to vypadávání, občas AS hlásí "not connected" a HTC se vesele dobíjí dál - zkušenost stejná o 3 zařízení HTC a 2 NB různých značek nazpátek...[/*]
  • profily hlasitosti - iGo chci mít potichu, PocketPlayer zase nahlas - jakmile kterýkoli zapnu, tak se mi profil hlasitosti, ovládaný SPBPhoneSuite, hlásí jako změněný, a já ho musím volit znovu - správně by to mělo být, že každá aplikace "ví", jak má mít nastavenou hlasitost, a když je aktivní pouze Today Screen, tak přichází ke slovu profily[/*]
  • vysouvání SW klávesnice - NIKDY ji nechci a přitom mi pořád sama naskakuje...[/*]
  • atd. ... není:-) nic dalšího nepotřebuji. [/*]
  • [/l1st]

    ...čtyři roky jsem prožil s Palmem v rozlišení 160x160 a ...jak z hlediska praktičnosti stroje tak funkčnosti komunity to fungovalo lépe a přehledněji, než tenhle barevný nesmysl.

    tomsoft (2734)|13.10.2009 07:39
    Tak to si asi nekupíš nikdy nic, protože nic není dokonalé.
    Moje rada zní: "Uvař si sám". Většinu věcí, vlastně skoro všechny, jsem bez problémů rozchodil na svém HD. Neříkám, že hned, ano, byla spista bezesných nocí atd... ale nakonec jsem moc spokojen a neměnil bych. Na TP2 to bude hodně podobné.
    Všechno jsou to jen subjektivní pocity a názory a tento je jen můj.

    EDIT:
    SPB Diary nerozchodíš na žádné ROM s WM 6.5, alespoň ne tu současnou verzi co mají na webu. Což mě osobně štve asi nejvíce, ale to už je život.
    Zdenek Malinsky (9781)|13.10.2009 08:07
    Ufff, psat na tohle odpoved je tak min.na hodinu(takze 500 chybi). Co nechapu je to, kdyz byl Palm tak skvely a vyse uvedene pozadavky splnoval, proc jsi u nej nezustal.
    Osobne bych pro zacatek vypnul TF a zkusil treba Spb Mobile Schell .
    tomsoft (2734)|13.10.2009 08:33
    Souhlas,
    osobně jsem od počátku používal a byl jsem zastánce TouchFLO, ale teď už asi tři týdny zkouším na jedné ROM, kterou jsem trošku i ladil, používat SPB Mobile Shell 3.5 a nestačím se divit co vše si teď mohu dovolit. Je to o zvyku, ale mít k dispozici vlastně max. 10 Home screenu + ten jeden z Windows není tak špatné (no, 10 jich nemám). Cena SPB taky není nikterak závratná.
    Je to samozřejmě o času, který se tomu kdo věnuje. Za málo času, málo muziky. :)
    rriha (149)|13.10.2009 11:52
    [quote=tomsoft]SPB Diary nerozchodíš na žádné ROM s WM 6.5[/quote]

    Co tedy používáš? PocketBreeze?

    Není nakonec lepší zůstat u WM6.1?

    rriha (149)|13.10.2009 11:59
    [quote=Zdenek Malinsky]Ufff, psat na tohle odpoved je tak min.na hodinu(takze 500 chybi....[/quote]
    pritlacim:-)...

    [quote=Zdenek Malinsky]...kdyz byl Palm tak skvely a vyse uvedene pozadavky splnoval, proc jsi u nej nezustal...[/quote]
    Když jsem přecházel, tak Palm neuměl telefon a já chtěl jedno zařízení...

    [quote=Zdenek Malinsky]Osobne bych pro zacatek vypnul TF[/quote]
    Je lepší TF vypnout, nebo mít ROMku bez TF? ...rychlost? ...množství funkcí?

    [quote=Zdenek Malinsky]...zkusil treba Spb Mobile Schell .[/quote]
    Nevím, kombinace SPBDiary+SPBPhone+(možná)PocketPlus se zálokou na rychlé spuštění programů mi přijde dostatečná - vše se vejde na jednu obrazovku...vadí mi jen, že když si to nainstaluju, tak musím použít MTP Today nebo pod. (nedokonalé, schybami...), nebo TF vypnout a tak přijít o funkce...


    tomsoft (2734)|13.10.2009 12:19
    to: rriha
    Používám SPB Mobile Shell a AgendaOne.
    Pokud používám TF, tak kalednář neřeším, ten co tam je (pouze v Manila 2.1) mi stačí, jdou vidět na ToDay schůzky....

    Jestli ROM s TF a vypnout ho nebo ROM bez TF... pokud nehodláš používat TF, tak jedině ROM ve které to vůbec není. Vypnout to samozřejmě jde, ale soubory, které jsou pro TF a těch není zrovna málo, tam zůstávají.
    A MTP jsem svého času používal velmi hodně a vždy šlapala na 100%. Samozřejmě v ROM kde je Manila 2.5 nebo Manila 2.1 (1919xxx) tak tam to použít nelze. Všude jinde to jede OK.
    Někteří autoři ROM bohužel vyhodí Manilu, ale v celém OS jsou zbytky součástí, které se odkazují na _manila soubory, to potom stojí za prd.
    Jsou ale autoři, kteří to dělají svědomitě a pokud tam TF vůbec není, je vše jako v klasickém rozhraní.
    Pokud chceš mít vše na jedné obrazovce, tak pak jedině
    ROM bez TF a SPB Shell 3.5
    Pokud s TF, tak s MTP. Samozřejmě s ROM, kde to bude 100%.
    Nikdy to ale nebude dokonalé.
    rriha (149)|13.10.2009 13:10
    Super, to začíná vypadat že se aspoň v něčem blíží "vyřešeno" :-) ...zatím moc děkuju za podněty....

    [quote=tomsoft]pokud nehodláš používat TF, tak jedině ROM ve které to vůbec není. Vypnout to samozřejmě jde, ale soubory, které jsou pro TF a těch není zrovna málo, tam zůstávají.[/quote]
    Pokud jde jen o soubory, které pouze ubírají volné místo, tak by mi nevadilo TF vypínat - skutečně je (třeba z hlediska počtu spuštěných procesů a tedy rychlosti) stav při NoManila ROM a vypnutém TF stejný?

    [quote=tomsoft]A MTP jsem svého času používal velmi hodně a vždy šlapala na 100%. Samozřejmě v ROM kde je Manila 2.5 nebo Manila 2.1 (1919xxx) tak tam to použít nelze. Všude jinde to jede OK.[/quote]
    Fakt jsem lama, tak prosím po lopatě: s jakou konkrétní ROM to fungovalo OK? Já zkoušel na ROMeOS 1.04, kde se v changelogu neumím verzi Manily dočíst...asi byla špatná, protože mi MTP často dole (softkeys) nabízelo blbosti...každopádně pokud správně chápu: pokud teď kdekoli stáhnu ROMku s poslední Manilou, tak na ní MTP nepojede? Jinými slovy ta aplikace zdechla?

    [quote=tomsoft]Jsou ale autoři, kteří to dělají svědomitě a pokud tam TF vůbec není, je vše jako v klasickém rozhraní.
    Pokud chceš mít vše na jedné obrazovce, tak pak jedině
    ROM bez TF a SPB Shell 3.5
    Pokud s TF, tak s MTP. Samozřejmě s ROM, kde to bude 100%.
    Nikdy to ale nebude dokonalé.[/quote]

    1. - koho/kterou ROM bys z vlastní zkušenosti doporučil pro neTF řešení?
    2. - jde MTP donutit, aby to byla ta první obrazovka, kterou člověk uvidí?
    3. - koho/kterou ROM bys doporučil pro TF řešení?
    tomsoft (2734)|13.10.2009 13:32
    Není to jen o počtu a velikosti souborů, které jsou v ROM právě pro TF.
    Pokud TF jen vypnu, zlstávají některé procesy, který by jinak nemusely, spuštěné v paměti, bohužel...

    Bohužel Ti k dalším věcem asi neřeknu přesné nebo konkrétní věci, protože jak vidíš dle mého podpisu, nemám TP2. Ale většina ROM, které jsem měl v zařízení, pocházejí právě z Rhodia nebo Topazu a tam kde je TF Manila 2.0 nebo 2.1 bude určitě MTP fungovat. A vzpomínám si, že jsem měl jednu dobu v MTP nastavenou tu novou záložku jako první.
    Bohužel aplikace MTP mi připadá, že vznikla a s příchodem právě nových ROM už autor nijak nezlepšuje podporu pro MTP a to je škoda.
    Secon ToDay je sice funkční na všech ROM, ale zase se nedá nastavit, aby byla spuštěna a zobrazena "nad TF". Pokud jde ale o ten jeden TAP, který je nutné udělat, aby se aktivoval Second ToDay, který už pak zůstane na obrazovce až do dalšího restartu, tak to zas není tak hrozné ...

    Omlouvám se, ale na Tvé dvě otázky nemohu odpovědět... nemám TP2
    a autoři pro HD nedělají ROM pro TP2 a naopak...
    rriha (149)|13.10.2009 14:20
    [quote=tomsoft]Pokud TF jen vypnu, zlstávají některé procesy, který by jinak nemusely, spuštěné v paměti, bohužel...[/quote]

    Troufá si někdo odhadnout, kolik by mohl být v % úbytek výkonu? Po všem, co tu čtu, se mi zdá, že Second Today je asi TA volba pro mne:

    [quote=tomsoft]Second ToDay je sice funkční na všech ROM, ale zase se nedá nastavit, aby byla spuštěna a zobrazena "nad TF". Pokud jde ale o ten jeden TAP, který je nutné udělat, aby se aktivoval Second ToDay, který už pak zůstane na obrazovce až do dalšího restartu, tak to zas není tak hrozné ...[/quote]

    BTW: proč nikdo dál nevyvíjí TF Detacher :(

    ...dotaz na ROMku už tady vlákno má, ostatní (SPB Diary...) asi rozdělím - téma lze za mne považovat - dík tomsoftovi - za uzavřené...