Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čtečka knih

crapper_ce4you (117)|9.10.2009 19:34
Doporučí někdo čtečku knih s podporou PDB, která se dá ovládat na TD2? Jsem zvyklý na Mobipocket Reader, ale v něm neumím stránkovat :-(
Děkuji uctivě
corous (30)|9.10.2009 20:18
dobrý den,mám TP2 a stránkuji v něm tapnutím..tedy na screen.jde si zvyknout.
fretak (265)|9.10.2009 20:39
Ja doporucuji Allreader+. Oproti mobilpocketu muzete mit ebook umistene kdekoliv.

Jinak se mezi strankami prechazi vzdy tapnutim na displej. Horni polovina -> zpet, dolni polovina -> dalsi stranka

V mobilpocketu se mi ale obcas oznacil text, coz nechci. AllReader to nedela...
crapper_ce4you (117)|9.10.2009 20:53
Děkuji moc, za rady s tím klikáním na okraj displaye, není to sice moc přesné, ale lepší než nahánět klávesnici. Zkusím i ten AllReader. Děkuji
fretak (265)|9.10.2009 23:12
A proc na okraj? Jsem psal na horni/dolni polovinu displeje, ne? (o kdyz mobilpocet to muze mit na levou/pravou stranu?)
crapper_ce4you (117)|10.10.2009 13:45
Přesně tak, u aplikace mobipocket mi to šlo jenom na malém prostoru na okraji LCD, ale Allreader mi naprosto vyhovuje, takže ještě jednou díky za tip :-)
fretak (265)|10.10.2009 20:35
U allreaderu je trosku otrava vybirat to kodovani pri prvnim otevreni nejake ebook, ale jinak ostatni moznosti tuto nevyhodu prebiji...
babaq (309)|10.10.2009 21:35
Já jsem skončil u Haali Readeru.

Mimochodem, nevíte někdo i o čtečce pro knihy ve formátu ePub?
Já jsem hledal a hledal, ale kromě jednoho hodně ošklivého pokusu (už ani nevím jméno) jsem nenašel nic.

Akorát u Shortcovers.com visí už hodně dlouho upozornění na betu, ale na e-mail nereagují.
fretak (265)|10.10.2009 23:17
Ano, Haali jsem mel taky. Ovsem na diamondu, bez HW klaves, byl prakticky neovladatelny. Prakticky kazde tapnuti na displej mi oznacilo text...
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 13:54
Známý si na TP2 AllReader pochvaluje především proto, že funguje i bez D-P = 4 (někdy i 8) směrové kolečko, čtvereček nebo obdélníček pod displejem, určený k ovládání PDA. Někdy je uprostřed potvrzovací tlačítko. D-pad
Termiter (147)|12.10.2009 08:45
Hele, mně taky nenapadlo, co to je za zkratku. A to se PDA zabývám už nějaký ten pátek.
Na druhou stranu teď máme jednu stranu diskuze zamořenou nesmyslama o tom jak je někdo chytrej a druhej asi ne.

Mimochodem, já používám Mobipocket reader a s otáčením stran klepnutím na stránku nemám problémy. Jen je třeba vypnout označování textu.
fretak (265)|12.10.2009 10:25
Mobipocket ma tu nevyhodu, ze vam NENAJDE ebook, kterou mate treba na pametove karte ve slozce dokumenty/ebook. A samozrejme, neumozni vam tu knihu nalistovat (lze otevrit snad jenom pres pruzkumnika)

To mi prislo tak amaterske (mame rok 2009), ze jsem ho odinstaloval.

A menit mou strukturu adresaru se soubory jen kvuli jednomu neschopnemu programu? Nehrozi :D
Termiter (147)|12.10.2009 10:44
Tohle jsem nikdy neřešil. Knížky mám pěkně popsané a srovnané v Mobireaderu na počítači. Když některé chci číst, tak připojím PDA a řeknu mu, které mi má nacpat na kartu. Když knížku dočtu, z Mobipocketreadru na PDA ji hned smažu. Knihovna v počítači zústává pěkně úplná, přehledná a srovnaná.
A že je ukládá do adresáře ebooks na kartě mi tak nějak nikdy nevadilo.

Jistě by bylo hezké, kdyby se na PDA dala dělat lepší správa adresářů, to souhlasím.
Vilda_ce4you (40)|12.10.2009 21:39
[quote=Termiter]Hele, mně taky nenapadlo, co to je za zkratku. A to se PDA zabývám už nějaký ten pátek.
Na druhou stranu teď máme jednu stranu diskuze zamořenou nesmyslama o tom jak je někdo chytrej a druhej asi ne.

Mimochodem, já používám Mobipocket reader a s otáčením stran klepnutím na stránku nemám problémy. Jen je třeba vypnout označování textu.[/quote]
Omlouvám se, asi jsem to někde přehlédl, ale kde lze vypnout označování textu - to mě také strašně otravuje... ;) Díky moc!! :))
Termiter (147)|12.10.2009 22:13
Menu - Options - Default selection action - None ;)
babaq (309)|12.10.2009 23:24
Já mám tedy novější inkarnaci Haali Readeru, je to celé rusky :) ale označování textu (aby se tapáním po displeji dalo listovat) tam je taky.
Nevím jak starší Haali Reader, ten se mi teď nechce instalovat.
fretak (265)|13.10.2009 08:09
Starsi oznacuje a neslo to vypnout...

Odkud mas tu novou?
Termiter (147)|13.10.2009 08:19
Zkus http://www.mobipocket.com/. Na tomhle warezu ji mají vždy v poslední verzi pro tvé zařízení.
Vilda_ce4you (40)|13.10.2009 09:39
[quote=Termiter]Menu - Options - Default selection action - None ;) [/quote]

Paráda...díky moc... :yes:
fretak (265)|13.10.2009 09:51
[quote=Termiter]Zkus http://www.mobipocket.com/. Na tomhle warezu ji mají vždy v poslední verzi pro tvé zařízení.[/quote]

Tuto reakci jsem nejak nepochopil. Ptal jsem se na HAALI READER.
babaq (309)|13.10.2009 17:46
[quote=niky]Starsi oznacuje a neslo to vypnout...
Odkud mas tu novou?[/quote]
Např. zde: http://www.hpc.ru/soft/software.phtml?id=8718
Je to nějaký fork z původního Haali Readeru a je to to nejlepší, co jsem na čtení našel. Taky na rozdíl od původního Haali Readeru vypadá lépe na VGA displeji. -- Malá drobnost, veškeré ovládání je rusky, azbukou :) ale já jako starší člověk (36) si ještě ruštinu pamatuju ;)

Mobipocket Reader je možná hezčí, ale naprosto neschopný.
babaq (309)|13.10.2009 17:50
Mimochodem, nebyl bych proti to přeložit, akorát netuším, jak se to dělá a co k tomu potřebuju.
Jestli budu mít někdy chvilku času, což není moc často, tak bych pohledal a zkusil to.
Rampelnikov (18)|15.10.2009 13:30
Zdravím, ještě bych zmínil program AlReader v2.5.090627, který je freeware a je "bohužel" také v azbuce. Podporované formáty: HTML, RTF, FB2, DOC, DOCX, ODT, SXW, ABW, ZABW, RB, TCR. Stránka programu: . Používám ho v TD2 a naprostá spokojenost. Tuším, že anglická verze se jmenuje AllReader + a je placená.
fretak (265)|15.10.2009 13:42
Allreader je prece zminen v prvnich prispecich tohoto topicu :)
pavbures (12)|15.10.2009 21:36
[quote=babaq]
Mimochodem, nevíte někdo i o čtečce pro knihy ve formátu ePub?
Já jsem hledal a hledal, ale kromě jednoho hodně ošklivého pokusu (už ani nevím jméno) jsem nenašel nic.
[/quote]
Já nakonec používám taky Allreader. Na formát ePub čtečka pro WM snad ani není, ale je to prostě zabalené html.
V Totalcommanderu mě to otevře jako archiv samo, jinak stačí přejmenovat ePub na zip a najít správný part.xhtml soubor.
Rampelnikov (18)|15.10.2009 22:51
[quote=niky]Allreader je prece zminen v prvnich prispecich tohoto topicu :) [/quote]

V prvních příspěvcích je zmíněn placený Allreader+, nikoliv freeware Alreader v2.5. Jinak funkčně jsou totožné - jen ten jazyk. :-)
SG_ce4you (118)|30.1.2011 14:40
zdravim, nějaká změna na poli čteček knih (formát pdb) pro WM 6.x ?? vim že je tu mobipocket a spol. ale chtěl bych něco s finger friendly ovládáním a příjemném designu.

Na android podobných aplikací je plno a už jen to mi trochu nahlodává k přechodu.

babaq (309)|30.1.2011 16:48
Bohužel, pro WM 6.x už nic nečekej. Je to mrtvá platform a většina firem i jednotlivců zastavila už dost dávno vývoj... V lepším případě dělají něco pro WM 7, v horším už jenom pro Android a iOS (Apple).

Po očku sleduju vývoj aplikace Freda, ale autor už dělá nové verze jenom pro WM7.
Mobipocket je mrtvý už nějakých 5 let.
Barnes and Noble čtečka mi na WM6.5 nefunguje.
iSilo je ergonomický píííííp a pííííp a nedá se ovládat, nicméně mám pocit, že autor občas nové verze dělá.
No a ty ostatní ruské bazmeky nevím, tam si to žije vlastním životem.

Obecně, čtení e-knih na WM 6.5 je tragédie a lepší to už nebude.
SG_ce4you (118)|30.1.2011 18:07
jj tak přesně stejné zkušenosti mám i já, zkusil sem si dát do tel android a ty aplikace byly oproti WM perfektní, nechce se mi měnit stroj ale asi budu muset. Freda ani HTC reader (navíc bych musel knížky převádět do epub) nebyly to pravé a mít v tel polonefunkční android jen na čtení se mi taky nechce :-(
Petrzet (91)|11.2.2011 12:47
Ja sem dlouho pouzival iSilo a bezproblemu,nevim co tam nekomu vadilo,mi vyhovoval skvele,akorad se musel dohrat nekde cesky font a slo to.
babaq (309)|11.2.2011 19:18
Je to jenom můj názor, ale uživatelské rozhraní iSila a jeho pojetí zobrazování textů je asi to nejhorší, co jsem kdy na které platformě viděl... Ale jak říkám, toto může každý vidět jinak.
ms.nomi (117)|11.2.2011 21:14
Chlapi a co AlReader.... ?

Řekl bych že je to velmi slušná aplikace.