Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výdrž telefonu za různých podmínek

zahada (15)|7.10.2009 14:06
Velmi uvažuji o D2, ale jediné co mě zrazuje jsou občasné informace o výdrži baterie. Protože sem v tomto foru nanasel ucelené forum o výdržý, proto bych vás chtěl požádat o napsání jak dlohou vám vydrží po nabyti, prosím i o napsání dalších údajů jako je celková doba hovorů, zapnuti wifi, brouzdání po netu, atd. Diky
fretak (265)|8.10.2009 09:09
Zatim nemam konkretni udaj, ale je to docela obtizne.

Oproti memu prechozimu telefonu K750i, ktery jsem mel X let, mi diamond2 vydrzi mnohonasobne mene. Ale je to kvuli zpusobu pouzivani - telefon byl furt odlozeny a bral jsem ho do ruky jen tehdy, kdyz jsem potreboval volat/smskova. U diamondu je to uplne jinak - zacal jsem poslouchat mp3, prohlizet si fotky, brouzdat po ceste do prace po internetu, aktualizovat pocasi na today, cist ebooks, v noci se provadi zalohy, takze ja telefon nabijim kazdy den.

Ale zkusim ti rici, jak bude na tom telefon rekneme v 16:00, kdyz jsem ho dnes v 08:00 odpojil od nabijecky (tj. po osmi hodinach). A to ho necham jen na stole, nepouzivany a slibuju, ze si s nim nebudu hrat :D Pak udelam dalsi pokusy.
lelouch (331)|8.10.2009 09:50
Když ono je to u chytrých telefonů obecně problém. Stačí zapnout WiFi, GPS, dvě-tři hoďky si s něčím hrát (a celou tu dobu svítí displej, případně klávesnice) a všechno je jinak...

Na druhou stranu se HTC zařízení nabijí téměř z čehokoli. V autě třebas používám miniUSB nabíječku z navigace, když někam jedeme, vystačí si i s manželčiným adaptérem z Motoroly, na dobití stačí i obyčejný kablík vyvedený z notebooku a v nouzi požívám svůj velký noťas s obrovskou baterií (který má zakázáno vypínat porty při uspání) pro dobití z jeho zásob... Zkrátka, dobíjení v tomto případě není takové drama.

Z mých zkušeností ale na druhou stranu, pokud člověk opravdu pouze telefonuje, pár dnů vydrží každé HTC...
fretak (265)|8.10.2009 10:22
Jinak je mozne asi za petikilo dokoupit baterku s dvojnasobnou kapacitou (2200mAh). Pravda, telefon pak bude tlustsi asi o 3mm, ale pro nekoho, kdo si s tim casto hraje, to nemusi hrat roli...
orcen (8)|8.10.2009 12:40
Pokud jde o výdrž pouze ležícího telefonu, tak mohu posloužit. Ve čtvrtek jsem ho nabíjel přes den, v pátek nabíječku neviděl a pak jsem ho zapomněl v práci. Takže jsem se k němu dostal až v pondělí brzo ráno a stále běžel.

Sice baterka na minimu a zavolat bych asi už nezavolal, ale pasivní spotřeba je celkem dobrá. Každou půl hodinu kontroluje maily, takže ta spotřeba tam byla určitě.

A ještě ležel na okně, takže se nejspíš trochu přes ten víkend zahřál.


A jen pro mě: je ta baterka opravdu lepší? Tloušťka mi nevadí, i když v pouzdře asi bude dost nacpanej.
fretak (265)|8.10.2009 12:54
Me treba pasivne moc nevydrzel, zdalo se mi, ze ze kazdou hodinu ubydou 2-3% z energie. Ale jak jsem vcera zjistil, mel jsem neustale "aktivni" 3G (v hornim stavovem radku byly dve ikony G, jedno mensi, druhe vetsi a kdyz jsem na ten stavovy radek kliknul, byl tam cas, jak dlouho to bezi), ackoliv se nic nestahovalo atd, ale pak jsem to vypnul a po 5 hodinach mi to kleslo na 98%, takze odhaduji, ze pokud s mobilem nic nedelate, jen obcas kuknete na cas na today, vydrzi dlouho (tipuju, ze baterka spadne o 6-10% za 24 hodin, pokud jen tak lezi s vypnutym displejem).

Ale uvidime, jak to bude po tech 8 hodinach lezeni. Pak vyzkousim dalsi veci...

Jinak s tou baterkou nevim, nemam ji, ale dvojnasobna kapacita se prece nekde musi projevit, ne? Pokud nepocitam tloustku :D :D :D

zahada (15)|8.10.2009 17:06
díky zatím za vaše příspěvky, podle toho co píšete je pro mě asi výdrž dostačující. Jde mi o výdrž jak při zátěži (wifi, internet, programy) tak bez zátěže (vikend na chalupě) a trošku sem se bál že bez zátěže (cca 30min telefonu + pár sms) mi nevydrží ani den, ale z vašich reakci usuzuji že přes vikend a možna i přes prodloužený víkend by vydržet bez nabíjení mohl :)
fretak (265)|8.10.2009 19:18
tak po 12 hodinach je na 81%
Pavlus_ce4you (125)|9.10.2009 06:41
Po 36ti hodinách 73%. Pár hovorů, sms, pár minut GPS, aktualizace počasí, RSS.
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2009 06:50
Tímhle se opravdu nemá cenu trápit. Pavlovi vydržel D1 2-3 dny a já ho vyšťavil za necelé 3 hodiny.:D

Nejlepší je nabíjet přes noc, abys ráno mohl vyběhnout do klokotu života. Když to vydrží do večerního návratu, je to v pohodě. Nabíjet můžeš v autě (hlavně když máš pda i jako navigaci) nebo v práci a nezaškodí mít další baterii (já měl u Dellu 3 ;) ).

Největšími žrouty energie je navigace/GPS, wi-fi, podsvícení displeje (čím větší plátno a lepší rozlišení, tím víc), slabý signál GSM, kontinuální sync se serverem.......Taky ROMka hraje velkou roli (včera jsem četl, že většina neof. 6.5.1 ROM z xda-developers vycucne baterku za hodinu).
fretak (265)|9.10.2009 09:23
[quote=Pavlus]Po 36ti hodinách 73%. Pár hovorů, sms, pár minut GPS, aktualizace počasí, RSS. [/quote]

Tak to mi neni jasne, jak jsi toho dosahl... Jak rikam, prakticky vypnute PDA (snad az na jednu smsku, a nekolikrat rozsviceni) po 12 hod kleslo na 81%..
Pavlus_ce4you (125)|9.10.2009 11:41
Dobrá ROM, TESS V3.3.
Přes Topaz Setting Tools, resp. Adcanced config mám nastaven power management na advised a no problem. Data vypíná automaticky při nečinosti po 1min. Večer nabiju a ráno mám 98%. GSM stále zaplé. Teď mám 67%, po 40ti hodinách.
00333240_Capsuref_QL9W.jpg
Pavel Koza (4761)|11.10.2009 01:15
S výdrží je to vážně alchymie. I čisté zařízení s různými ROMkami vydrží někdy i velmi rozdílně, natož když zařízení zaplníte aplikacemi. Stačí jedna špatně napsaná a máte problém (kvůli telefonu WM zařízení není možné uspat nějak brutálně a natvrdo). Osobně mám zařízení rozdělená na špatná (nevydrží ani den, ale těch už moc nebývá), dobrá (vydrží den, respektive od 6 ráno do půlnoci), výborná (vydrží od rána jednoho dne do večera druhého) a snová (cokoliv nad to). Jenže chytrý telefon nabízí spoustu vlastností i lákadel, takže nějaké normální používání se definuje dost těžko...:)

Vím, není to moc, ale díky možnostem, které chytrá zařízení nabízejí, to asi lepší nebude.
Jess_ce4you (61)|11.10.2009 10:24
po nabiti bez zapnuteho GSM modulu uplynul cas 4O hodin a ukazuje 98 %
fretak (265)|12.10.2009 10:42
Mimochodem, take jste zaznamenali, ze kdyz nechate diamonda celou noc v nabijecce, ze energie ubyva mene (pomaleji), nez kdyz ho odpojite chvili pote, co zacne svitit zelene? Alespon tak se mi to zda :)
susino_ce4you (3)|12.10.2009 12:28
Mám jen prosbu zda by jste mi nesdělili jak dlouho diamond2 nabíjíte. Včera jsem ho dal na orig. nabíječku a do úplneho nabití (rozsvícení zelené LED diody) mi to trvalo 13 hodin. To se mizdá trochu moc. Dík.
lelouch (331)|12.10.2009 12:53
Pokud je mi známo (ono baterie jsou také mystika), to je u Li-Ion/Li-Pol baterií vcelku normální. Nabíjecí cyklus totiž zastaví i zvýšená teplota baterie. Jenomže, když se nabíjí, tak se zahřívá. Takže "veliký" cyklus může zastavit i tohle a baterie ještě nemusí být úplně na 100%.

Samozřejmě, po ukončení velikého nabíjecího cyklu baterie vychladne a pak ji HTC zařízení zjevně umí ještě pomalu dorazit jenom v "udržovacím" režimu - již nic ale jakoby nenabíjí. Zjevně tam je něco takového, protože na nabíječce drží baterii na 100% neustále. Faktem je, že na jedné neoriginální nabíječce když utne veliké nabíjení, už na telefon kašle a ten se ihned začne vybíjet drát-nedrát - a rovněž pak vydrží méně. Ale to je výjimka. Rozhodně tam není žádný logický okruh nabíječka-nabíjecí logika jako u Samsungů (ty se proto asi odmítají nabíjet z cizích zdrojů, jak jsem zaznamenal).

Suma-sumárum - předčasné ukončení nabíjení může způsobit i vysoká teplota okolí (odstavené auto, u radiátoru a pod.). A teoreticky naopak - teď už stačí vystrčit telefon na noc z okna a bude to hned napoprvé 100% :) ...
fretak (265)|12.10.2009 13:16
[quote=susino]Mám jen prosbu zda by jste mi nesdělili jak dlouho diamond2 nabíjíte. Včera jsem ho dal na orig. nabíječku a do úplneho nabití (rozsvícení zelené LED diody) mi to trvalo 13 hodin. To se mizdá trochu moc. Dík.[/quote]

To muze byt ta chyba ohledne indikace nabijeni, ne? Ze je tam jenom 85%, ackoliv je treba uz 100% a ledka je furt oranzova (po restartu zacne ukazovat spravne).
Zdenek Malinsky (9781)|12.10.2009 13:19
Pokud je to zařízení nové, počkej pár (5-10) nabíjecích cyklů než se baterka "naformátuje".
Pavlus_ce4you (125)|12.10.2009 16:22
[quote=susino]Mám jen prosbu zda by jste mi nesdělili jak dlouho diamond2 nabíjíte. Včera jsem ho dal na orig. nabíječku a do úplneho nabití (rozsvícení zelené LED diody) mi to trvalo 13 hodin. To se mizdá trochu moc. Dík.[/quote]

Taky jsem měl tento problém. Od té doby co jsem zakázal vypnutí displeje při externím nabíjení se neobjevil.

S nabíjením si hraji dlouho, mám nainstalovaný i info program o baterii Mobadi. Když dám tel. do nabíječky začínám s proudem cca 700mA, postupně klesne na 170mA, a po nabití je jen udržovací na 100mA.
Dále napětí při ukončení nabití (zelená LED) je cca 4,208 - 4,210V, pokud ho nechám v nabíječce déle, vyleze i na 4,217V.
susino_ce4you (3)|16.10.2009 12:47
Děkuji za všechny připomínky. Problém se však nevyřešil. Proto jsem chtěl dnes zkusit poslední pokus s nabitím a pak ho jít reklamovat. Dnes však HTC vydalo opravný soubor pro rozsvícení Led diody.
fretak (265)|16.10.2009 15:07
Dnes? Myslis tu zaplatu, co je dostupna od 18.9.2009? :D

Mimochodem, me stejne nefungovala.
fretak (265)|16.10.2009 15:08
[quote=Pavlus][quote=susino]Mám jen prosbu zda by jste mi nesdělili jak dlouho diamond2 nabíjíte. Včera jsem ho dal na orig. nabíječku a do úplneho nabití (rozsvícení zelené LED diody) mi to trvalo 13 hodin. To se mizdá trochu moc. Dík.[/quote]

Taky jsem měl tento problém. Od té doby co jsem zakázal vypnutí displeje při externím nabíjení se neobjevil.

S nabíjením si hraji dlouho, mám nainstalovaný i info program o baterii Mobadi. Když dám tel. do nabíječky začínám s proudem cca 700mA, postupně klesne na 170mA, a po nabití je jen udržovací na 100mA.
Dále napětí při ukončení nabití (zelená LED) je cca 4,208 - 4,210V, pokud ho nechám v nabíječce déle, vyleze i na 4,217V.
[/quote]

Vyzkousel jsem, ale pri zelene led tam mam cca 4,193V. A to i tehdy, kdyz ho necham pres noc...
susino_ce4you (3)|16.10.2009 21:11
Omlovám se,byl jsem po nočni a ještě jsem nespal a proto mi úpně utekl datum. Myslel jsem že dnes je 18. a měsíc jsem nekontroloval. Ale hlavní věc je, že mi nabíjení do 100% a rozsvícení zelené diody trvalo necelé tři hodiny. Takže mi ten opravný balíček pomohl.