Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

smazání starých položek v kalendáři

zigzag (226)|7.10.2009 10:31
nemáte někdo tip na způsob/aplikaci jak smazat staré položky v kalendáři, např. od určitého data?
lelouch (331)|7.10.2009 10:53
V synchronizaci s velikým Outlookem nebo bez?
zigzag (226)|7.10.2009 13:20
žádnej outlook, ve Windows Mobile.
resp. používám Funambol jako zálohu kalendáře a kontaktů. bohužel sem nepřišel na to, jak udělat jednosměrnou synchronizaci (i když ji nastavim v wm funambol klientovi, tak dochází k synchro obousměrné). a já nechci mít kalendář plnej starejch upomínek.
lelouch (331)|7.10.2009 15:23
No, ono totiž neexistuje "jednostranná synchronizace". Buď jsou věci v synchronu, nebo ne...

Funambol neznám do detailů, ale na základě znalosti jisných systémů bych to řešil následovně:
[l1st]
  • Založil bych si nový účet. Možná by bylo jednodušší prostě použít jinou službu - třebas Dashwire nebo MyPhone a sesynchronizovat současný stav.[/*]
  • Pak bych se vrátil ke starému syncu a on-line promazal kalendář. Pak sync s mobilem.[/*]
  • [/l1st]
    Výsledek by měl být - na novém účtu (službě) mám zálohu starých věcí (vždycky přístupnou přes web), na novém účtu mám pouze věci, se kterými aktuálně pracuji. Neřeší to zrovna inkrementální (přírůstkový) backup, ale jako okamžité řešení by to mělo pomoct.

    Snad jsem se vyňadřil jasně ;) .

    PS: Vzhledem k povaze dotazu stěhuji z aplikací do On-line služeb.

    EDIT: Zapomněl jsem na kód očíslovaného seznamu...
    EDIT2: A pár mezer.
    EDIT3: Logická chybka, stačí dva body, ale je zde také problém, na který jsem musel upozornit.
    zigzag (226)|7.10.2009 15:42
    to je možná důvod, proč v novém klientovi Funambolu, již nabídka jednosměrné synchronizace není.

    kažpodáně si mne nepotěšil, protože sem si navykl, že si píšu upomínky do kalendáře a při vyřízení ji smažu. jenže takhle se mi při každé synchonizaci obnoví :|
    lelouch (331)|7.10.2009 16:00
    To by se právě u dobré služby neměly. V momentě kdy smažu upomínku v zařízení, mělo by se to příště změnit i v synchronizačním "zrcadle".

    Pokud to Funambol nedělá, zkusil bych prostě něco jiného. Rád poradím - podle požadavků.