Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlost HSDPA

rhadesan_ce4you (44)|7.10.2009 08:24
Zkousel jsem mereni rychlosti na serveru dsl.cz, a vyslo me 12 MBitu. Je to vubec mozne? Bylo to brzy rano, v Liberci, kde je 3G sit vlastne cerstve spustena. Nevite jakou verzi O2 v CR(resp. v Liberci) pouziva?
Dalsi test(pozdeji), pres rychlost.cz ukazal 6,5 Mbitu.
lelouch (331)|7.10.2009 09:14
Teoreticky to možné je. Ona ta technologie teoreticky podporuje až 14,4 Mbps. Pokud vím, tak instalovaná technologie (Huawei) by toho měla být schopná. Podobné testy jsem viděl také z Ostravy těsně po spuštění - takže je klidně možné, že jde o nově spuštěnou BTS ještě bez nastavených limitů. Pokud jsem si všiml, O2 zatím oficiálně slibuje pouze 3,6 Mbps, ale část lidí vytrvale hlásí 7,2 (Hradec).

Ono ale i 3G závisí od současného zatížení buňky a linek, takže kolísání rychlosti je normální. Vždycky je to ovšem nesrovnatelné s GPRS/EDGE...
Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2009 17:19
Záleží na mnoha faktorech, jak píše lelouch. Kdysi dávno jsem jsem měl mobil (SE Z 600) jako modem k noťasu a u T-Mo na GPRS to běhalo subjektivně rychleji, než po čase na EDGE. nevím, zda to bylo tím, že někde něco nastavili jinak nebo jsem byl dříve na BTS sám.....:?
bjirka (380)|7.10.2009 21:56
"Ano"?, jak opět píší teoretičtí kolegové: možné to není! :D
Maximální praktické rychlosti jsou v ideálních podmínkách o kterých se zmiňují někteří (ale fakt maximální) kolem 5Mb/s!
lelouch (331)|7.10.2009 22:35
Ale no tak... V Londýně asi před půl rokem ve tři ráno 10,2 (Vodafone, oficiálně 14,4). Pravda, na noťasové datové kartě, ale nemožné to rozhodně není.