Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P320 - mizejici sms

bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 18:58
Zdravim,
dneska jsem udelal na svem asusu soft reset a zmizely mi sms za posledni tyden. Nevite nekdo cim to je? Je to normalni? Daji se nekde najit, obnovit? Jsou tam original WM6.1.
kesu (548)|6.10.2009 20:16
Restartoval jsi za poslední tyden zařízení? Dříve se mi i na P535 stávalo, že pokud byl telefon restartován chvíli po přijetí SMS. Většinou pak zmizela. Ale týden je dlouhá doba
bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 20:27
To teda nevim, mozna ze ne. Posledni sms je z 1.10., nechapu to. Nemel bych zkusit presunout ty sms na sd-kartu?
kesu (548)|6.10.2009 20:30
SMS na SD kartu přesunout nelze. Pro příště doporučuji Zálohovat. Toto bude zřejmě chyba ROM. Může se to i opakovat.
bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 21:35
No ja zalohu mam, ale prave posledni 30.9. Situace je horsi, dneska se mi neulozila jedina sms. Prijde sms, udelam reset a jsem tam, kde jsem byl - sms nikde. To nechapu, ani me nenapada co s tim...
kesu (548)|6.10.2009 22:28
JJ to je klasický problém ROM. Pokud ale telefon zapneš a vypneš klasicky vypínačem, tak se vše uloží. Přes reset to někdy zlobí
bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 22:35
A nejaky reseni? Napada me existuje nejakej soft na stahovani sms do PC? Neco jakou outlook a mail, abych si archivoval sms v PC a v telefonu mohl klidne smazat. Zkousel jsem Jeyo mobile, ale ten to synchronizuje tzn. co smazu v telefonu smaze pak taky.
kesu (548)|6.10.2009 22:53
Používám 3xtydně automatickou zalohu pomocí SPB Backup....mužeš si tam nastavit v kolik a jak často se má zaloha provádět
bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 23:04
Znam a pouzivam, zatim spokojenost. Spis mi jde o to, abych ty sms mohl cist v PC i kdyz sms uz nejsou v telefonu, v Oulooku expres mam taky archiv mailu ktery uz nesjou ve schrance. Ja v tech sms cas od casu neco hledam, stejen jako v mailech..
kesu (548)|6.10.2009 23:25
Abych řekl pravdu, takový program by se mi taky hodil :) Určitě existuje, jen sem zatím neměl čas ho hledat...
bigjira_ce4you (13)|6.10.2009 23:33
Ja mam totiz v telefonu uz dost sms a chtelo by to procistit. Kdybys neco nasel, tak mi dej vedet. ICQ: 144355434
bigjira_ce4you (13)|9.10.2009 09:25
SMS na SDkartu presunout nelze? A k cemu je teda ta funkce v programu Memmaid? Zkouseli jste to nekdo?
kesu (548)|9.10.2009 12:32
Standardní cestou to nejde (v nejakém programu možná ano), kazdopadně nevidím duvod proč to na kartu presouvat, nekolik tisic SMS zabere sotva MB
bigjira_ce4you (13)|9.10.2009 19:53
Napadlo me, ze pak uz sms treba nezmizi kdyz budou ulozeny bokem na SDkarte, ale nevim jeste jsem to netestoval...
bigjira_ce4you (13)|19.10.2009 10:18
Tak ten soft co hledame asi bude Jeyo Mobile Extender, funguje jako plugin do outlooku a stahne sms do vlastni slozky podobne jako mail.
bigjira_ce4you (13)|25.10.2009 10:44
Tak po vsech moznych pokusech se mi nepodarilo prinutit tento "telefon" aby si zapamatoval sms za poslednich par dni. Ani kdyz jsem jich pulku smazal, po resetu jsou tam zase stary sms a novy telefon zapomnel. Durazne varuju kazdyho pred nakupem tohoto kramu. Kupte si radsi neco kvalitniho i za cenu toho ze by to melo bejt rychlejsi a levnejsi. Je to opravdu kram, kterej se navic cas od casu kouse. Lituju toho ze jsem to kdy koupil. ASUS priste NEBRAT!
tomsoft (2734)|25.10.2009 10:59
Osobně bych si P320 asi nikdy nekoupil, ale nikdy bych nenadával na značku ASUS jako celek.
Podle mě, kdyby pokračovali ve vývoji s modelovou řadou P535 a vyše ve stejné vybavení a procesory Intel, nikdo na ně nemá.
Bohuže spojení s Garminem nijak zančku ASUS nevylepšilo, ba naopak.
Mrzí mě Tvůj problém, ale nemyslím si, že se stejnýmproblémem se potkávají všichni uživatelé co mají P320ku.
Může to být problém jen s tím jedním zařízením, pak bych to reklamoval.
Pokud mají všichni tento problém, tak pak je to jak píšeš krám, ale to neznamená, že vše od ASUSu je krám.
Nechci tady pát něco jako "Za málo peněz, málo muziky" ale něco na tom asi bude.
bigjira_ce4you (13)|25.10.2009 11:15
No ja mam uz asi 5let starej notebook od Asusu a porad slape, tak jsem zkusil i PDA o nich, ale jsem celkem zklaman. Mam dve P320 jedna se od zacatku silene kouse a ted uz nejde ani zkalibrovat display, takze pujde na reklamaci. Druha se kouse o poznani mene,ale tenhle problem byl na obou, sice ne od zacatku, ale jak se ty sms asi nahromadili, tak mu "preskocilo" nebo nevim. Ja za jeden dal asi 7000,- takze v mem pripade za hodne penez malo muziky. :( Mas nejakej tip na neco levnejsiho, ale zato kvalitniho? Pro me je totiz dulezitejsi kvalita nez cena. :)
tomsoft (2734)|25.10.2009 11:30
Od ASUSu je (a nebojím se to říct na hlas) nejlepší model P535 (P750) jsou to už starší modely, ale ty nové jako třeba P320 a jiné nestojí za nic.
Snad z výjimkou P835ky, která se u nás neprodává, ale dá se sehnat :)
P535 stála v době kdy se prodávala 12000,- . Dnes po asi 3 letech se jako nová prodává kolem 10000,-.
Pochybuju, že bude hodně zařízení, které po třech letech budou z 12tis. slevněny na 10tis.
Já P535 mám a když jsem zvažoval koupi HDčka, tak jsem si říkal že P535 prodám, ale nikdy to asi neudělám. Je pořád jako nový a po dvou letech denního používání vše funguje a v mnohém dá na frak i HDčku :)
permar (552)|25.10.2009 11:55
Pro TomSofta...moje řeč,moje řeč:)) ,já tu P535 asi taky nedám;) ,a někdy se ozvi,chlape:) čus.
adamekma (250)|25.4.2011 12:26
Presne tohle mi ted zacal delat smartphone HTC s740 Rose, taky s WM6,1 Standard - po vypnuti a zapnuti zarizeni (normalne vypinac-vypnout) mi zmizi novy sms od data, kdy se pokazil datovy soubor sms padem synchronizace s Outlookem a jeho pluginem Jeyo SMS extenderem.
Jak vypnu a zapnu telefon, tak vsechny sms od urciteho data zmizi, a 3 stare prectene sms (presne z toho mezniho data) se oznaci jako neprectene.
Zkousel jsem po prichodu sms pred vypnutim telefonu ty smsky synchornizovat i nesynchronizovat s PC, zkousel jsem pred vypnutim telefonu nejdriv ukoncit i neukoncit pocket outlooka v task manageru... nic nepomaha, je to stejny.
Zkousel jsem Jeyo extenderem vymazat vsechny smsky z telefonu, ale vzdycky to spadlo.

Napada nekoho neco, co bych moh zkusit, abych nemusel provadet tvrdy reset zarizeni a tak prijit o vsechno nezalohovatelny nastaveni telefonu?
(s tim, ze budu muset odstranit sms z telefonu a nakopirovat je tam znova, takze se uz neseradi do vlaken podle partnera, uz jsem se asi smiril... ted mi jde o to, jak zaridit, aby to vubec umelo udrzet v pameti novy sms)

jo, a kopirovat tam ty smazany sms zpatky z PC jsem zkousel - vetsinou to jde (tzn nekdy ne), ale pak po vypnuti telefonu to zase zmizi.
Ve Storage mam jeste 16MB volnych, takze tim by to byt nemelo - vsechno zacalo tim, ze pri synchronizaci spadnul na PC outlook.

(a odeslane zpravy mizi taky - nic novejsiho nez je to jedno kriticky datum uz se v pameti neudrzi... proste vadny datovy soubor, ale nevim, jak ho zresetovat... kdyby sel SMS ucet nejak odebrat a znovuvytvorit, nebo tak neco...)


edit:
nakonec se mi podarilo z PC Outlooka smazat inbox i sent v telefonu, pak jsem v task manageru ukoncil aplikaci "SMS/MMS", telefon vypnul a zapnul
a vsechno bylo zpatky tak, jak predtim... proste telefon neumi zapisovat do svyho datovyho souboru SMS... jde s tim udelat cokoliv jinyho nez totalne smazat vsechno v telefonu?
adamekma (250)|25.4.2011 16:32
tak pokud by to postihlo jeste nekoho:
bylo to nedostatkem pameti v ulozisti, 16MB bylo malo na to, aby se datovy soubor mohl aktualizovat