Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ + GPRS + mail

steh (0)|29.5.2002 08:53
Mam problem, snad mi ho nekdo pomuze vyresit. Na iPAQu jsem se pokousel nastavit postovniho clienta (toho standardniho - Posta) tak abych mel POP3 pristup k me schrance. No a pop3 (stahovani mailu) skutecne bez problemu funguje, ale nelze odesilat (jde o nastaveni smtp serveru). Pouzivam pripojeni pres GPRS u Paegasu (TMobile :) a tam mi rekli, ze jejich server smtp.click.cz, to prave v tuto chvili neumoznuje... :( v sunnysoftu mi rekli, ze to dokonce pres GPRS nejde vubec, ale prijde mi to opravdu podivne... vi nekdo jakna to? dik predem
Martin Hanzal (132)|29.5.2002 09:24
To jsou teda věci, ale zdá se mi to divné. Já teď testuji připojení přes GPRS u OSKARA. Řekl bych, že za tu nekřesťanskou cenu je to ještě dost v plenkách. Dá se surfovat i posílat pošta, ale zvláště u pošty dochází k poměrně častým výpadkům (timeoutům) za což určitě může ten jejich smtp server, ještě že se platí za přenesená data a ne za čas, když by mi to za moje prachy furt psal poštovní klient reconect 120s tak bych asi zašílel. Takže u OSKARA přijímat a odesílat pošta jde.
steh (0)|29.5.2002 09:26
No, ja jsem se setkal s clovekem, ktery mel to same jako ja a tvrdil, ze postu normalne odesilat muze, jenze uz to nema a nastaveni si nepamatuje... :(
steh (0)|29.5.2002 09:47
Jeste jedna vec, u toho nastavovani serveru se nastavuje POP/IMAP, pak SMTP a je tam jeste jedna kolonka DOMENA, kam nevim co vyplnit, tak je nevyplnena... jestli snad nema byt neco tady...
Martin Hanzal (132)|29.5.2002 14:36
ne tam se skutečně psát nic nemusí, ale podívej se na tento článek
null (0)|29.5.2002 15:14
mne to doted v pohode fungovalo, ale nedavnoo jsem musel resetovat iPAQ a ted jsem si to vsechno nastavil a koukam, ze posilat emaily nemuzu ... takze je mozny ze po pripojeni do "svetove" site to nefunguje - to jsme si pomohli
null (0)|29.5.2002 15:43
tak jsem zavolal do paegasu a tam mne po delsim vahani prozradili ze smtp sluzba opravdu momentalne vykazuje urcite "nekorektni chovani" - mam to zkouset

zavada ocividne neni na nasich prijimacich
Martin Hanzal (132)|30.5.2002 09:05
"nekoretní chování" - ach jo, jenom kdybysme zaplatili faktury o 7 dní pozdějc to by se mohli zbláznit, ale že jim nefunguju služba za kterou platíme to je asi nezajímá. Úroveň technické podpory je prostě nízká až nižší.
Marunka_ce4you (5)|7.6.2002 00:24
Jedu na Eurotelu.
Pro odesilani se musi nastavit smtp.iol.cz, ale jinak to funguje bezchybne a neni s tim sebemensi problem. Akorat timeout bych nedaval menzi nez 300.