Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TP2 a ActiveSync 4.5 - nefunkční opakované připojení

johnee_r (290)|5.10.2009 12:15
Zdravím,
mám problém s připojením HTC Touch Pro2 přes USB k ActiveSync 4.5. První připojení proběhne v pořádku, pokud pak odpojím kabel od PDA a znovu připojím, ActiveSync už zařízení nedetekuje a nepřipojí se. Jediné řešení, které jsem našel je restart PC. Pak se opět jednou připojí. Ten samý ActiveSync se předtím bez problémů spojoval s HP iPAQ 214. S HTC se chová takto.

Děkuji za pomoc.
lelouch (331)|6.10.2009 08:58
To nebude o HTC. Zjevně má problém s detekcí zařízení a nejspíše ještě stále předpokládá existenci iPaqu...

V zásadě by mělo pomoct tohle:

[l1st]
  • Úspěšně připojit TP2 na USB (po restartu PC)[/*]
  • Otevřít Správce zařízení na PC[/*]
  • Najít Windows Mobile zařízení a smazat ho[/*]
  • Odpojit TP2 a VYPNOUT počítač[/*]
  • Restart a znovupřipojení TP2[/*]
  • AS by to měl rozdýchat, měla by se pouze znovu nastavit událost na USB na nové zařízení[/*]
  • [/l1st]
    To všechno ovšem platí pouze v případě, že je synchronizační kabel ve stejné díře, jako byl ten od iPaqu. Bacha na to, AS vyžaduje přímý přístup k USB, takovéto psí kusy už umí vyvolat i multiplikátor USB (v podstatě vnitřní hub) na motherboardu počítače, kterým si někteří výrobci nahánějí počet USBéček - o externích hubech ani nemluvě. Nicméně každý počítač má minimálně jeden USB konektor "čistý". Otázkou bývá, který to je...

    Mimochodem, při pokusech není potřeba restartovat celé PC, stačí pouze v Task Manageru odstřelit wcescomm.exe a spusti AS ručně. Pokud by nic nepomohlo, zde je na to dokonce utilitka...

    EDIT: Nějak moc mezer mezi odstavci...
    johnee_r (290)|6.10.2009 09:23
    Toto řešení, zdá se nefunguje. Po restartu a znovu připojení PDA najdou Windows nové zařízení, AS se připojí. Po odpojení a znovupřipojení kabelu se už AS nepřipojí, restart aplikace nepomůže. Po nějaké době se objeví hláška: "ActiveSync cannot connect to the Windows Mobile powered device". Navíc jsem teď zjistil, že úplně stejné chování vykazuje PC v práci, kde jsem nainstaloval AS na čisto, bez předchozího používání iPAQu. Ještě zkusím jiné USB porty.
    EDIT:
    Proscanování pomocí troubleshooteru dává následující chyby:
    Unable to obtain an IP address for the device.
    Unable to establish a connection between the PC and the device.

    EDIT 2:
    PDA připojuji klasickým mini-usb kabelem místo toho, ext-usb, nicméně nepředpokládám, že problém by byl v tom, když se jednou korektně připojí.
    lelouch (331)|6.10.2009 09:45
    Pak podle všeho zůstává jenom jediné: vypnout pro AS "Enable advanced network functionality". U firemních PC dost častý problém - a doma to rovněž možná něco omezuje.

    EDIT: Opravena chybka, která by mohla plést (viz níže).
    johnee_r (290)|6.10.2009 10:13
    Mohu se zeptat, kde tato volba je? V AS jsem jí nenašel. Jinak domácí a pracovní PC se co se týče nějakých síťových parametrů neliší.
    lelouch (331)|6.10.2009 10:19
    Na zařízení: Nastavení/Připojení/Připojení přes USB nebo tak něco. Je tam jediný checkbox.

    Ono jde o rozdílné nastavení síťových služeb. Stačí na PC nastavené VPN a hned je všechno jinak...

    EDIT: Oops, až teď jsem si všiml, že to byla moje chyba v předchozím příspěvku. Nemělo tam být v AS, ale pro AS.
    EDIT 2: Tohle mi ale rovněž ušlo:

    [color=red]Obyčejný miniUSB kabel.[/color]

    Tak tohle je trochu mystika. Některá zařízení HTC tohle při synchronizaci vydýchají, ale třebas moje HTC s740 ani náhodou. Ale když jsem si koupil nějaký neoriginální miniUSB kabel slibující syncronizaci s HTC, tak to fachá.

    Mám podezření, zda to na novějších zařízeních jednoduše nevyžaduje jiné zapojení na pinu 4, jak naznačují tato dvě schémata pro miniUSB a extUSB (co je Groud vím, ale co může být N/C netuším (Network/Connection - něco jako pin ve scartu ovládající další zařízení - kdo ví?). Každopádně to vypadá jako něco jiného...

    A je docela možné, že na to "něco" spoléhá implementace rozšířených služeb AS v zařízení...
    johnee_r (290)|6.10.2009 12:01
    Tak s neoriginálním mini-usb kabelem se zdá, že problém skutečně vyřešilo zrušení zaškrtnutí "Enable faster data synchronization" v nastavení USB připojení u položky ActiveSync. Po restartu PC už se zařízení připojuje a odpojuje korektně při každém zasunutí kabelu. Ještě to vyzkouším doma, ale předpokládám, že to bude fungovat. Zároveň doma zkusím připojení přes originální ext-USB kabel, jestli tam vyporozuji nějaký rozdíl. Po vyzkoušení podám zprávu.

    Jediný viditelný rozdíl je, že teď se při připojení kabelu zobrazí připojovací dialog i na TP2. Zajímavé je, že se objeví a připojí dřív než stihnu v nabídce vybrat, zda se má připojit k AS nebo jako MassStorage. Pravdou jest, že stejný dialog se objevoval i na iPAQu.

    Moc děkuji za pomoc.
    lelouch (331)|6.10.2009 12:16
    Za málo, ještě tedy zaškrtnout "řešení problému" a je to. Ať je jasno, že jsme se k něčemu dobrali...