Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TV CF Card - televize ve vašem Pocket PC

Pavel Koza (4761)|29.7.2004 13:40
Kromě vášně pro počítače všeho druhu mám ještě (minimálně) jednu vášeň a tou je sledování televize (bez komentáře prosím:). Proto jsem se velmi zaradoval, když se mi dostala na stůl krabička obsahující CompactFlash kartu, se kterou své oblíbené pořady můžu sledovat skutečně kdekoliv. Mistrovství Evropy ve fotbale jsem sice propásl, ale i tak jsem měl pořád na co koukat. Pokud máte ve svém Pocket PC volný CF slot, možná se po přečtení této recenze brzo zaplní.



Přečtěte si celou recenzi.
Peavy (39)|29.7.2004 14:49
"proč není možné kartu zapojit do notebooku a sledovat TV na něm?" -

pretoze pre notebooky existuje riesenie TV tunera cez USB, ktore je cenovo okolo dvoch tisicok, a navyse umoznuje aj grabovanie obrazu v realnom case, moznost dalsich vstupov a vystupov a je napajane cez USB.
Pavel Koza (4761)|29.7.2004 14:52
No to ale neni duvod proc by to nemela umet 3x tak draha karta, kterou si koupim predevsim kvuli Pocket PC... Prave naopak - tim spis bych ocekaval, ze kdyz to umi ta za 2000Kc, ze to tahle bude umet taky.
Arkobad (134)|29.7.2004 15:39
[QUOTE="Peavy"]"proč není možné kartu zapojit do notebooku a sledovat TV na něm?" -

pretoze pre notebooky existuje riesenie TV tunera cez USB, ktore je cenovo okolo dvoch tisicok, a navyse umoznuje aj grabovanie obrazu v realnom case, moznost dalsich vstupov a vystupov a je napajane cez USB.[/QUOTE]


Ted uz jen ten spravnej driver a muzou ten USB tuner pouzivat i lide s PDA, ktere ma USB host.... Jen na to grabovani mozna nebude stacit ten vykon...
Arkobad (134)|29.7.2004 16:03
[QUOTE="Pavel Koza"]No to ale neni duvod proc by to nemela umet 3x tak draha karta, kterou si koupim predevsim kvuli Pocket PC... Prave naopak - tim spis bych ocekaval, ze kdyz to umi ta za 2000Kc, ze to tahle bude umet taky.[/QUOTE]


Az nasi operatori zavedou EDGE ci UMTS, bude tahle karta uple zbytecna a svoji velikosti k smichu. Pokud si budu moct pres nejake EDGE/NonStop pustit jakoukoli internetovou televizi a radio, nebudu se touto obludou jiz zabyvat.
Sledovani TV na PDA neni spatna vec, ale musi to byt pouzitelne - tedy kvalitni obraz, necitlivost na pohyb, nesmi z toho trcet skatule zdvojnasobujici velikost PDA.
Ja si kopiruju do PDAcka cela DVDcka, nebo si na PC nagrabuju z TV to, co me zajima a pak si to nahraju do PDA. Nejak jsem ale neprisel na chut DivIxu a pouzivam radeji vse v WMV (pomoci WindowsMediaEncoderu - ktery ma standardne funkci na konverzi filmu do rozliseni PDA).
Peavy (39)|29.7.2004 17:25
[QUOTE="Arkobad"]
Ted uz jen ten spravnej driver a muzou ten USB tuner pouzivat i lide s PDA, ktere ma USB host.... Jen na to grabovani mozna nebude stacit ten vykon...[/QUOTE]

Osobne si myslim, ze PDA nie je ten spravny stroj na grabovanie videa :) popripade pripajat USB TV kartu na USB host v PocketPC mi pride ako dost uchylna zalezitost.

A este - hoci to nesuvisi vobec s tymto clankom a debatou - oporucam kuknut na recenziu SONY u50.
Jiří Leszczynski (11)|3.8.2004 21:50
[QUOTE]Ja si kopiruju do PDAcka cela DVDcka, nebo si na PC nagrabuju z TV to, co me zajima a pak si to nahraju do PDA. Nejak jsem ale neprisel na chut DivIxu a pouzivam radeji vse v WMV (pomoci WindowsMediaEncoderu - ktery ma standardne funkci na konverzi filmu do rozliseni PDA). [/QUOTE]

Zdravím!
Kde se dá stáhnout ten WindowsMediaEncoder, abych mohl v ideálním rozlišení dát video do PDA? Kolik MB má třeba 10 minut? A existuje nějakej program, kterej by rovnou signál z TV převáděl na vybranej formát a kvalitu (MPEG, WMV, DviX..)?
Díky.
Pavel Koza (4761)|4.8.2004 10:31
Pocket DivX Encoder je tady.

Velikost souboru je silne variabilni, zalezi na tom, jakou si nastavite kvalitu ci rozliseni. V pohode je uz tak 3MB/minutu.

Jako pro Pocket PC? Zapomente na to, na to Pocket PC nema vykon.
Kája_oldd (759)|7.11.2004 02:55
[QUOTE]Az nasi operatori zavedou EDGE ci UMTS, bude tahle karta uple zbytecna a svoji velikosti k smichu. Pokud si budu moct pres nejake EDGE/NonStop pustit jakoukoli internetovou televizi a radio, nebudu se touto obludou jiz zabyvat.[/QUOTE]

No, myslím, že to je přeci jen o něčem jiném. Internetová televize podle mě není totéž, co chytání ,,normální TV‘‘ přes tunner. Navíc edge není zadarmo:( a vůbec, já bych zas to Edge moc nepřeceňoval-to až čas ukáže...

Jinak, v recenzi bylo něco o tom, že to PDA nestíhalo vyšší fullscreen kvalitu. myslíte, že na nějakém výkonějším (dejme tomu Asus A620) stroji by to šlapalo optimálně?:cool:
Uni (140)|16.1.2005 10:56
Satci stahnout tyto drivery a na notebooku neni problem;)

http://www.eopstech.com/eops/index.html

Spise ne EDGE ci 3G bych privital prijem digitalniho vysilani. Mozna by to pak mohlo byt i o mnoho mensi s mensi spotrebou.....
Shi-So_ce4you (0)|9.5.2005 09:18
Nevíte někdo ,jestli něco podobného existuje ve verzi pro SD/MMC slot?
Docela rád bych si tím oživil Looxe 410;)
pekro (346)|12.1.2006 09:31
Chtel jsem se po roce zeptat našel někdo TV Tuner do SD slotu?
Gerbil (29)|30.1.2006 19:41
Me by spis zajimalo to vysilani DVB-T. Celej ten system pro prijimani je docela malej a asi by se dal narvat i do CF modulu, ale spis by to bylo o neco vetsi + jeste nejaka ta antena, i kdyz tu to nutne asi potrebovat nebude.
Nevite nekdo, jestli se neco takovyho uz vyviji? Na webech jsem nic nenasel.
Striker_ce4you (224)|30.1.2006 22:06
Do CF slotu jsem take nic nenasel.
Nestacilo by treba presvedcit nekoho z vyrobcu napr. tohoto, aby napsal ovladace pro PDAcka s USB hostem?
Gerbil (29)|1.2.2006 17:13
USB 1.1 je sux. Myslel jsem jenom do CF slotu, maximalne SD.
Na jednom nemeckym a britskym foru jsem nasel diskuzi o tomhle CF modulu, ale zatim nikdo nic nevi a nic takovyho neexistuje :(
Milouss (103)|30.7.2006 16:22
Ahoj, nezkouseli ste Eops CF TV modul pod WM5?