Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár problémů v začátku

johnee_r (290)|1.10.2009 10:37
Zdravím,
tak TP2 je konečně doma. Přešel jsem z iPAQa 214 a Nokie 6131. Nová cihla je bezvadná, ale přesto jsem narazil na několik problémů, které by mi snad někdo zkušenější mohl osvětlit. Založil jsem nové téma, protože je toho víc a dávat každý dotaz jinam by asi přineslo spíš chaos. Navíc hádám, že mé problémy jsou běžné a každý nový uživatel něco z toho využije. Moc tedy prosím o pomoc v následujích otázkách:

SMS Doručenky: Nastavil jsem si, aby chodily, ale když přišla, tak jsem se úplně lekl. Nedá se nějak nastavit, aby byly nenápadné, jako na nokii? Občas se člověk potřebuje mrknout, jestli zpráva někomu přišla, ale nepotřebuji, aby mi po každém odeslání přišla zpět hlučná doručenka.

Přepínání profilů: Z Nokie jsem zvyklý na používání profilů. Konkrétně hlasitý s vibrací, hlasitý bez vibrace, tišší bez vibrace, samotná vibrace a úplné ticho. Dá se v TP2 tohle nějak vyřešit, abych nemusel vždy měnit celé nastavení? A nejlépe, aby ty profily byly někde po ruce (ideálně dole na home screen místo tlačítka foťáku, který skoro nepoužívám).

Zobrazení SMS: Kde se dá nastavit, aby se zprávy zobrazovaly normálně za sebou místo ve stromové struktuře?

Externí klávesnice a čeština: Mám externí klávesnici HP. Důležité je, že bezvadně funguje. Bohužel ale nejsem schopen psát českou diakritiku. Mám CZ zařízení, ale při instalaci jsem vybral angličtinu, protože systém v češtině mít nechci. Tím pádem teď nemůžu psát české znaky. Existuje řešení?

Připojení k Internetu: Byl jsem velmi mile překvapen, jak proběhlo nastavení připojení. Stačilo vybrat zemi a operátora a nikde jsem nemusel nastavovat žádné parametry. Paráda. Nicméně zajímalo by mne, jak se dá ovlivnit, přes co se telefon připojí. Např. je-li k dispozici WiFi, tak aby se nepřipojoval přes GPRS/HSDPA a plýtval tak drahocené kB. Nějak si to vybírá sám, ale nejsem si jist, že správně. Ikonka připojení HSDPA svítí skoro pořád. Lze to ovlivnit nebo mu mám věřit?

WAP: Wap na O2 je zdarma (myslím portál wap.o2active.cz). Platí to tak i na tomto PDA, když tam vlezu normálně z Opery? Pozná to operátor nebo mi to taky načte datový objem jako každou jinou webovou stránku?

Otáčení displaye: V některých aplikacích bych potřeboval otočit display, i když aplikace to sama od sebe nepodporuje (např. TOMTOM). Buď na to mít namapované nějaké tlačítko nebo využít g-senzor. Tuším, že na to je nějaká aplikace. Můžete poradit?)

SW na hesla: V Nokii jsem měl uloženou spoustu hesel a čísel karet. Můžete mi poradit nějaký software (stačí velmi jednoduchý a nejlépe zdarma), který by to uměl bezpečně (šifrovaně) uložit?


Určitě ještě přijdu na další dotazy, ale zatím bych byl moc vděčen za radu s těmito.

Moc díky.
Bobanovicz (511)|1.10.2009 11:34
SMS Doručenky: nastav si v notifikacích žádný zvuk, žádné blikání diody.

Přepínání profilů: musíš použít externí program a namapovat si přepínání profilů na dlouhé podržení telfonku. Například z free: PocketZenPhone, G-Profile.

Zobrazení SMS: bud v registru: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled hodnotu nastavit na 1, nebo přiloženým cabem a jsou na to i softy, stačí zagooglit.

Externí klávesnice a čeština: řeší se to přímo zde na foru asi dva příspěvky nad tvým.

Připojení k Internetu: používá se to připojení, které se ti indikuje ikonou vedle síly signálu.

WAP: to nevím, O2 nemám a ani netuším k čemu by měl být WAP dobrej :)

Otáčení displaye: na to nepotřebuješ externí aplikaci TP to zvládá v základu, na TomToma musís zapsat do registru: HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList
String ve White Listu bude vypadat takto:
Jmeno(name): TomTom Navigator
String: MunichWinClass

SW na hesla: používám SPLASH ID, synchronizuje se přes AS i s PC, ale není free.


johnee_r (290)|1.10.2009 14:09
Díky moc, ještě si pohraju. Nicméně mám další otázky a upřesnění:

SMS doručenky: V notifikacích nemám možnost nastavit samostatně doručenky. Nebo se to skrývá pod nějakým kouzelným slovíčkem? Kolem mms se toho dá nastavit spousta, ale u sms ne. Mimochodem, kde pak uvidím, že byla zpráva doručena, pokud tam tedy nebude žádná notifikace?

Budík: Je možné nastavit nějak budík, aby začal šetrně a postupně zesiloval? Tak jako standardní Nokií budík? Když to začne hned řvát, tak to zaprvé není moc příjemné a zaduhé to vzbudí drahou polovičku :-)
EDIT: Zdá se, že to docela dobře řeší G-Alarm. Za těch asi 5 dolarů to myslím stojí.

Vypínání: Rád bych si taky ujasnil fungování vypínání a zapínání. Z telefonu a PDA jsem byl zvyklý na něco jiného. Po krátkém stisku přejde TP2 do standby, což je předpokládám stejná situace jako u mého iPAQa. Když ho vypnu úplně, tak se stane co? V podstatě po zapnutí dochází k soft resetu, ne? Jak je to se spotřebou v těchto režimech? Mám vůbec vypínat PDA úplně? Nestačí vypnout telefon a přepnout do standby? Asi by mělo, že?

Kalendář na home screen: Dá se na home screen dostat víc položek kalendáře a/nebo případně i úkoly? Tuším, že jsem někde viděl nějaké udělátko, ale už nevím kde. Nechci se zbavovat TouchFlo.

Ještě k tomu připojení: Jestli jsem to správně pochopil, tak připojení závisí na tom, co se zobrazuje vlevo od síly signálu. OK, to by šlo. Ale občas je přímo součástí ukazatele síly signálu H (tedy předpokládám HSDPA). A vedle třeba svítí WiFi. Co tato signalizace znamená?

Moc díky za ochotné odpovědi :-).
Bobanovicz (511)|1.10.2009 22:51
SMS doručenky: Messaging: SMS Delivery Receipt
Ale mám 6.5 ROM a upřímně si nevzpomínám jestli ta volba je i u 6.1, protože doručenky nepoužívám.

Vypínání: Vypnutí je úplné vypnutí, nebude fungovat ani budík tak jak jsi zvyklý třeba z Nokie. Standby je zjednodušeně vypnutí displeje a uvedení telefonu do režimu nízké spotřeby, programy běží pokud je potřeba, stahuje se výkon vysílání GSM atd.

Kalendář na home screen: Na TF3D nenastavíš nic.

Ještě k tomu připojení: Tak tohle nebudu tvrdit jistě, ale myslím si, že platí co jsem napsal výše.
johnee_r (290)|1.10.2009 23:33
Díky moc.
Tak sms delivery v 6.1 skutečně není. Na 6.5 si počkám, až bude ofiko romka. Do té doby otestuju softy, vyberu si, které skutečně chci a pak nainstaluju novou rom (doufám, že bude taky s novou Manilou) a jen ten použitelný soft. Jsem líný laborovat s neoficiálními řešeními. Jsem rád, že cihla funguje tak, jak má a zatím (po dvou dnech) mi nic nechybí :-)

Mám ještě jeden problém. Zlobí mi připojení přes ActiveSync. Napoprvé to funguje v pohodě, ale když PDA odpojím a zase připojím, tak už se nechytne. Pomůže jen restart PC. Dělá mi to samé doma i v práci (kde ho připojuji jen jako Guest bez synchronizace). Čím to? s iPAQem mi ten samý ActiveSync (4.5) fungoval dobře. Akorát se teda připojený iPAQ samovolně zapínal, takže nešlo připojit, vypnout a jenom nabíjet, pokud bylo zapnuté PC. Ale to je spíš problém iPAQu. TP2 to tuším nedělá.

A pak ještě dotaz ke sluchátkům. Používám zatím ta přibalená. Zkoušel jsem rádio i mp3, ale hraje to potichu. Neposlouchám žádné prášení koberců a nepožaduji aby mi duněla hlava, ale když chci dobře slyšet, tak musím mít hlasitost úplně naplno a u rádia třeba v autobusu někdy nestačí ani to. Je to vlastnost těch mizerných sluchátek a můžu doufat, že až připojím přes redukci Koss PortaPro, tak na tom budu líp?

Díky
bopi (9)|2.10.2009 19:35
[quote=nucleolus]
A pak ještě dotaz ke sluchátkům. Používám zatím ta přibalená. Zkoušel jsem rádio i mp3, ale hraje to potichu. Neposlouchám žádné prášení koberců a nepožaduji aby mi duněla hlava, ale když chci dobře slyšet, tak musím mít hlasitost úplně naplno a u rádia třeba v autobusu někdy nestačí ani to. Je to vlastnost těch mizerných sluchátek a můžu doufat, že až připojím přes redukci Koss PortaPro, tak na tom budu líp?

Díky[/quote]

Nemám to vyzkoušené, ale tohle by mělo pomoci:

Start/Vše/Zesílení zvuku
htcjirka (1875)|2.10.2009 19:56
Hlavne zakladni sluchatka jsou des.Pouzivam sennheiser IE8 a to uz je jina kava i bez zesileni zvuku tkzv equalizeru.
richard2 (150)|3.10.2009 12:03
[quote=nucleolus]Mám ještě jeden problém. Zlobí mi připojení přes ActiveSync. Napoprvé to funguje v pohodě, ale když PDA odpojím a zase připojím, tak už se nechytne. Pomůže jen restart PC........... [/quote]

Přesně tento problém mám taky. První synchronizace v pořádku, při další se již nechytne. Přitom instalace programů z PC, které "synchro režim" vyžadují funguje, stejně tak i případný flash nové ROM projde a telefon je detekován správně. Nevím sice jak to odstranit, ale já to vyřešil tak, že telefon synchronizuji výhradně pomocí BT připojení. Chytne se vždycky a rychle.

johnee_r (290)|4.10.2009 19:25
Zdravím, tak jsem tu s dalším dotazem.
Je možné někde nastavit, aby upozornění třeba na nějaký úkol z tasks zvonilo dlouho, tak jak to obvykle dělají mobily? Nastavil jsem si poměrně výrazný upozorňovací tón, ale ten zazvoní jednou a pak nic. Nokia prudila určitě aspoň minutu, ne-li déle. Dokonce by se mi líbilo, aby začal potichu a přidával.

Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|4.10.2009 21:20
Je to stejné, ajko na každém jiném PDA - věc vhodného nastavení.
A pokud by to nestačilo, tak je tu Dont Forget od Hujera.
johnee_r (290)|4.10.2009 21:22
To je právě to nastavení, které jsem nikde nenašel :-(. Vybrat vyzváněcí tón ano, ale déku upozornění ne.
Bobanovicz (511)|4.10.2009 21:29
Pod každým zvukem v notifikacích je volba "repeat" to ti nestačí?
A nebo pužij nějaký připomínač jak píše Zdeněk.
johnee_r (290)|4.10.2009 21:46
To tam bohužel nemám :-(
V nastavení přes G-profile tam položka repeat vůbec není a v nastvení přímo ze systému je šedá a nedá se zaškrtnout :-(
Zdenek Malinsky (9781)|4.10.2009 21:57
Bohužel do PDA Ti nevidím, ani jakou tam máš ROM a která aplikace ti to defaultní, jak píše kolega výše, znemožňuje. :oops: Mě to klasické upomínání stačí, ale pokud ti to z různéhu důvodu nejde nebo nestačí, zkus ten Dont Forget - to probudí i mrtvého ;) :D Bude-li vyhovovat, tak ho kup. Stojí sice 250,– Kč / €10,– / $15,–, ale peníze budou použity na dobrou věc.:yes:
johnee_r (290)|4.10.2009 22:03
Díky,
zkusím zapátrat, co by tomu mohlo bránit. Jediné, co podle mne zasahuje do těchto nastavení je G-profile pro různé zvukové profily. Přímo v něm tato volba ale není. Jestli je to on, nevím. Každopádně díky za tip.
Bobanovicz (511)|4.10.2009 22:30
Šedé je to u SMS, MMS atd., u Reminders by to být šedé nemělo. Každopádně můžeš zkusit toto, nezkoušel jsem.

johnee_r (290)|5.10.2009 10:28
Zkusil jsem, leč výsledek žádný. Neodemklo to "repeat" ani u sms nebo mms, natož pak u reminders. Ale díky :-)
htcjirka (1875)|5.10.2009 19:29
U reminders je repeat volba normalne aktivni a funkcni.Pouzivam originalni rom,jestli u tebe ne,rozladil jsi si to nejakym softem.
johnee_r (290)|5.10.2009 22:24
Nojo, jen zjistit jakým :-)
Bobanovicz (511)|5.10.2009 23:13
No....tak aby jsi neřekl, že ti tady neporadíme.

Najdi si v registrech klíč: HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Notifications

V něm najdeš spoustu subklíčů, které mají číselné názvy, musíš postupně všechny otevřít a v hodnotě Default (REG_SZ) je název upozornění jako například Messaging: New e-mail message, Messaging: New text message, Messaging: New MMS message, Phone: Missed call atd.
Až najdeš ten klíč u kterého chceš povolit zatržítko "Repeat" tak změn hodnotu v Options na 1073741835 (decimálně) nebo na 4000000B (hexadecimálně).
Vyzkoušel jsem to na příchozí SMS na 6.5 ROM a volba už šedá není, jak to funguje v praxi a jak často a kolikrát to upozorňuje nevím neb to nepotřebuji.
Potřebu SR po provedených změnách snad připomínat nemusím.
johnee_r (290)|6.10.2009 00:08
Díky moc, vyzkouším.
Whippy (206)|16.10.2009 15:16
Zdravicko ve spolek,
mam takovy problem. Par dni tomu jest co zaznamenavam rapidni snizeni vydrze baterie. TP2 je schopno se behem pul dne vybit na polovinu, bez vetsi zateze. Zadne dlouhe hovory,, zadne wifi. Proste bezny pracovni rezim(obcas telefonat, smska) Dokonce jsem zaznamenal vybiti behem paru hodin bez jakekoliv cinnosti z 50% na temer nulu:). Jen tak si lezel na stole.:) Neinstaloval jsem zadne nove aplikace takze vubec nevim odkud se odrazit. Je mozne ze to muze byt baterii? Da se reklamovat pouze baterie bez pristroje? Asi nejjednoduchcsi reseni je koupit novou baterii a vyzkouset... No stejne sem si rikal ze se poptam odbornkiku zda se s necim podobnym nekdo nesetkal.
Dekuji za pripadne odpovedi.
Bobanovicz (511)|16.10.2009 18:32
Nejjednodušší je udělat HR nic neinstalovat a odzkoušet, až potom bych uvažoval o dalším postupu.
bjirka (380)|17.10.2009 09:25
Ano s tímto problémem jsem se u TP2 u původní ROM s WM 6.1 setkal. Zařízení se dokonce vybíjelo samo, příšerně rychle v Offline modu. Nebyl nutný HR, za tři dny se to samo umoudřilo. Zařízení nepoužívám osobně, ale podle mého stačil pouze SR - je to přesně to co jsem již několikrát psal a praxe mi dává jednoznačně za pravdu: každé zařízení (telefon i byť sebehloupější) je nutné jednou denně vyrestartovat!
janox (216)|17.10.2009 11:44
Absolútne súhlasím s predošlým príspevkom "Každodenný reštart je absolútne nutný" a to platí aj pri "obyčajných" fonov nehovoriac o smartoch, PDA a PC.
(Vždy si spomeniem na kolegu, ktorý svoj NB nereštartoval (iba hybernoval) asi 5 mesiacov až sa mu úplne zrútil Win takže bol nútený urobiť total reinštaláciu)
Zdenek Malinsky (9781)|17.10.2009 13:57
Pokud bys pravidelně zálohoval a nastavil si soft reset jako součást zálohování (na závěr, jako třešínka na dortu :D ), tak máš práci ušetřenou. ;)
Whippy (206)|19.10.2009 15:09
No jak pisete. Po par dnech se vse umoudrilo. :) Soft reset bylo prvni co me napadlo. Ale uz sem se setkal i s pripadem kdy soft reset byl malo a musel jsem vytahnout baterii a simku abych dany problem vyresil(zobrazovalo mi to spatny pocet neprectenych smsek). Neveril sem tomu, ze toto pomuze, ale pomohlo. :) Dennimu soft resetu jsem se branil, ale vypada to, ze to nutnost je. Skoda. Jsou to takove otravne musky, ktere mi zneprijemnuji zivot. Zajimalo by me zda jsou podobne problemy treba i na Iphonu, Androidu nebo Symbianu. Ale jiz od vydani MDA Compactu jsem verny WM, takze zkusenosti s jinymi systemy nemam.
bjirka (380)|19.10.2009 21:05
Na Iphone je třeba dělat reset tak dvakrát denně - jinak se zakousne sám(beru samozřejmě stejnou frekvenci používání a podobné aplikace jako u WM - tzn. ne pouze dva telefonáty a jednu SMS denně - což je tak maximum u většiny uživatelů iPhone) - Symbian (Nokie s ním) je na tom lépe, protože spoustu věcí neumí, ale tak po týdnu se najednou třeba objeví problém, kdy nefunguje mikrofon, registr hovorů, apod - a ejhle po restartu to najednou funguje...
vladenkat (2)|27.11.2009 20:36
Ahoj,potřebovala bych poradit,jsem novým vlastníken htc touch pro2 a nemůžu přijít na to jak nastavit svou hudbu jako vyzvánění,v návodu jsem se to nedočetla a nevím si rady.díky moc
mistm (477)|27.11.2009 21:24
vyzvaneni musi byt v adresari /My Documents/My Ringtones - tam nakopiruj svou mp3 a pak ji uvidis v nastaveni vyzvaneni primo v Touch Flo.
Nimdus (22)|28.11.2009 10:50
Co jsem přešel na 6.5 v anglické verzi tak po dvou dnech mám baterii na 50ti procentech a jedu ICQ,FACEBOK,občas Google maps,hodně volání,jsem prostě překvapený co ta baterka najednou vydrží.Což se ovšem nedá říct o HTC HD2 ,který dnes jedu s díky vrátit Vodafonu.To samé nevydržel ani celý den...
vladenkat (2)|28.11.2009 12:27
Vím,že jsem otravná s takovýma prkotinama,ale jde i tu hudbu někam zkopírovat abych si nastavila i své vyzvánění na smsky?Jinak moc děkuji za radu :)
Zdenek Malinsky (9781)|28.11.2009 13:43
Pokud nebude fungovat výše uvedené místo, zkopíruj to rovnou do složky Windows v PDA. A Pokud nepůjde MP3 použij formát wav - zkonvertuješ pomocí .....link

Nastavení té správné melodie start - settings - personal - sound and notifications - notifications