Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nekonečná synchronizac přes Activesync

cabadaj (51)|27.9.2009 19:12
Help :
Celý víkend se snažím synchronizovat TouchPro s PC přes Active sync.Připojím , se a synchronizace probíhá neúměrně dlouho . Postupně jsem zkoušel různé změny a zjistil jsem se se to seká při synchronizaci kalendáře . Jde to hrozně pomalu , až se nakonec zasekne . Napadá vás o co by mohlo jít ?
Aramon_ce4you (16)|5.10.2009 19:23
Momentálně řeším ten samý problém, taky kalendář, nemá někdo páru, kde je chyba?
lelouch (331)|6.10.2009 07:04
No, na tohle je spatra dost těžké odpovědět. Pro začátek je třeba vědět pár věcí:

[l1st]
  • Není možné současně synchronizovat s Exchange a Outlookem. Pokud je tedy nastavená synchronizace s Exchange, je konec. Jde to ale udělat oklikou přes Outlook. Ale to je mimo tohle téma.[/*]
  • V zásadě není problém synchronizovat třebas i všechny položky z Outlooku, ale na to je třeba HODNĚ operační paměti v zařízení (AS ji používá jako dočasnou cache před zápisem do souboru Pocket Outlooku). Proto bych zaexperimentoval s limity (týden, dva, měsíc...).[/*]
  • Souvisí to s předchozím: Pokud jde o první synchronizaci, AS napoprvé prolustruje všechny záznamy v Outlooku bez ohledu na limit samotné synchronizace (třebas posledních 14 dnů). Dělá to kvůli možným opakujícím se termínům - hledá původní záznamy třebas i pět let dozadu. Při dalších synchronizacích už je to OK. Pokud je outlookovský soubor v PC již letitý a obsahuje početné záznamy za několik let, vřele bych doporučoval archivaci starších záznamů přes funkci Autoarchive.[/*]
  • Outlookovská databáze .pst je poměrně blbuvzdorná, ale přesto občas dojde k jejímu poškození (obvykle k přeházení ID čísel záznamů - třebas při výpadku proudu). V Outlooku to člověk ani nepozná, ale AS je na tyhle chyby citlivý. Oficiální způsob opravy je mírný opruz, ale funguje spolehlivě. Jinak existují i utility, které by to měly zvládnout pohodlněji. Otázkou je, zda zvládají i nejnovější verzi .pst souborů z Outlooku 2007.[/*]
  • Další možností je, že starší Outlook již dosáhl hranice 2.1 GB. AS se totiž pokouší o záznamy o synchronizaci i v originálním souboru a pokud je ten už na limitu, chová se přesně takhle (i bez AS).[/*]
  • A aby toho nebylo málo, starý formát .pst souborů (97/2002) nerozumí Unicodu. Pokud jde o letitější .pst, při upgradech na něj nové verze nešahaly, umí totiž pracovat s originálem. Ovšem AS a Windows mobile již pracují s UTF-8 a tak se mohlo stát, že se snaží vnutit záznam pořízený v zařízení (a tedy v Unicode) tomuto starému souboru a ten to neumí. Pokud máte novější Outlook (2003/2007), je náprava poměrně jednoduchá. Ale pokud máte nějaký starší Outlook, mělo by stačit prostě při zadávání schůzek v zařízení nepoužívat háčky a čárky.[/*]
  • [/l1st]
    Abyste nepropadli falešnému pocitu, že jsem tohle všechno sepisoval kvůli vám, pánové. Psal jsem to pro budoucnost, abych měl kam odkazovat, až se někdo opět zeptá podobně "usilovně": "Mám problém".

    Věnujte svým dotazům více času, prosím. Popište příště co a jak máte nastavené, co jste dělali, s jakými verzemi software, AS a ROM v zařízení pracujete. Jinak člověk může odpovědět jenom takhle obšírně a obecně. A upřimně, nemít tohle už dávno v plánu sepsat do Podpory a nebýt to u ranního kafe, s dotazy na podobné úrovni utřete.

    EDIT: Zapomněl jsem původně dodat řešení se starším Outlookem v posledním bodě.
    cabadaj (51)|8.10.2009 21:59
    Díky .
    Prozkoumám všechny možnosti o kterých píšeš a dám vědět .
    Opravdu používám Outlook 2002
    Jde o kalendář . Kontakty a další se synchronizují vpoho .
    Nakonec se mi synchronizace podařila , ale trvalo to celý víkend . Připojení , částečná synchronizace , zatuhnutí , odpojení .... a tak pořád dokola , až to jednou klaplo .
    lelouch (331)|9.10.2009 19:04
    Ještě bych se teď kouknul do Windows\Temp, jestli tam teď AS nenechal za sebou tisíce dočasných souborů...

    EDIT: Myslím v zařízení.