Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém se zámkem SD karty

satram (4)|24.9.2009 14:08
Zdravím, mám problém se zámkem SD karty. Nejde nic instalovat z karty ani mazat, jako by byla zamčená, hází to pořád hlášku: Nelze odstranit, přístup byl odepřen. Ověřte, zda soubor není právě používán nebo chráněn proti zápisu. V PC a čtečte, karty fungují, v PDA tohle dělá každá karta. Nedá se to nějak obejít? Nedávno sem to měl na reklamaci kvuli wi-fi, nechce se mě to tam posílat znovu. Ve slotu je nějaký plíšek, který zřejmě detekuje jestli je karta zamčená nebo ne, je možné že může být ohlí nebo zaseklí. Ještě sem to PDA nikdy nerozebíral a nevím jestli se bude dát dostat k tomu slotu bez poškození něčeho jiného. Nemá někdo s tímhle skušenosti? Jde o PDA Asus A696
Dík za radu.
pavelbures (73)|24.9.2009 17:13
Záloha karty, formát ve čtečce a pak vyzkoušejte. Někdy to pomůže.
satram (4)|25.9.2009 10:46
Problém není s kartou, ale slotem pro kartu v PDA (čtečce). Vyskoušel sem víc karet a u všech to hlásí jako by byly zamčené, v jiných zařízení (PC, čtečka karet, kamera) ty karty fungují bez problému.
Zdenek Malinsky (9781)|25.9.2009 14:05
1. Vyzkoušej, co radí Pavel.
2. Pokud nepomůže, tak pro klid v duši zkus zazálohovat, udělat na PDA hard reset a vyzkoušej s prázdným PDA.
3. Je-li v záruce, tak reklamuj. Nemáš-li s rozebíráním PDA zkušenosti nebo někde návod na razborku s obrázky nebo videem, tak se do toho raději nepoštěj - můžeš si někdo porušit "plombu" a přijdeš o záruku.
satram (4)|29.9.2009 11:15
Pomohl hardreset, já myslel že je to mechanická závada tak mě nenapadlo to resetovat.
Dík moc za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|29.9.2009 16:16
Musíš postupovat dle síly kalibru - od praku, přes vzduchovku, pušku a kanón nechat až na později. ;)