Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vysoká spotřeba energie???

vasin (160)|24.9.2009 09:08
Zdravím,

potřebuji poradit zda někdo nemá stejnou zkušenost.

TP2 mi neskutečně žere baterku, po nějakých testech se zdá, že to je připojením na GPRS. Spotřeba je tak brutální, že po dni užívání nemám víc jak 30% energie, spíše tak 20%.

Ráno například vytáhnu TP2 z nabíječky a když se k němu po 20min vrátím je na 96 - 94%.
Po ujetí cca 30km jsme pak na 86%. Pokud vypnu data tak se spotřeba výrazně sníží a třeba ujetí celé D11 mi pak sebere jen jedno procento.

Data používím pro synchronizaci se serverem (nastaveno na synchronizaci pouze při příchodu zprávy) , pak na synch. se Seznamem (tady si to na něj sahá jednou za 30min) a pro stahování SPB počasí (jednou za hodinu).

Máte podobnou zkušenost, nápad co s tím?


PS ještě nutno dodat, že dposud jsem používal MDACII ve stejném režimu a to takovou spotřebu nemělo, až teď na konci kdy po 3 letech baterka dávala sbohem.
Zdenek Malinsky (9781)|24.9.2009 14:34
Mě se povedlo vyšťavit D1 za necelé 3 hodinky :D Dle tvého popisu je to myslím normální (nazapomeň, že máš taky vetší displej s větším rozlišení).

Pokud ti to vydrží celý den, tak je to snad v pohodě, ne? A v autě namáš snad tak slabý motor, aby to neutáhlo nabíjení PDA.
vasin (160)|24.9.2009 15:39
No v aute mam porad drzak z MDACII .. sem linej zajit do Sunnysoftu pro novej a nechat to nekde namontovat takze zatim nedobijim .o)

No ja jen ze mne to fakt vyděsilo MDACII mi vydrželo v poho cely vikend.
htcjirka (1875)|24.9.2009 17:38
Ja osobne vyuzivam Touch Pro 2 celkem hojne,kontrola emailu kazdou hodinu po cely den,nejake telefonaty,icq,internet,vecer wifi a 2 dny vydrzim bez nabijeni.
Uz od Touch HD se vydrz PDA znacne zlepsila.Navic jsem 90% v UMTS siti,takze tam je naroznost na energii vyssi.
Takto malou vydrz jsem pozoroval jen par dnu u noveho zarizeni.
vasin (160)|24.9.2009 20:20
No já mám TP2 zatím jen týden, takže myslíš že se to zlepší?

Odběr displaye neberu v potaz jak říkám ráno sundám z nabiječky dám si sprchu a po 20min je to o 4-6% níž display nepoužit.

Ještě mne napadlo, že mám na TP2 nalepenou folii InvisibleShield full body, tak zda nemůže být anténa nějak stíněná a tím pádem, že by to mělo větší spotřebu.

Naprvní pohled je to obyč folie, ale je pravda že je daleko odolnější než klasická, kolega má ve své klasické už šrámy a já ani rýpaneček a to to nosím v klidu s klíčema v kapse.

A nejvíš mne prudí manželka které jsem koupil P3300 a která mi dvě hodiny po sundání z nabíječky zahlásí, že je na 99% já v tu dobu bývám na 60%.

No nenakrklo by Vás to?

PS dalsi vec co by nasvedcoval astineni folie je ze moje TP2 strasne rusi chuvicku je slyset stejny bruceni jako bylo driv u radii tddd tddd tddd prsk prsk
bjirka (380)|25.9.2009 13:12
Vše je způsobeno tím, že máš zaplou synchronizaci s exchange na typ: As items arrive (česky je to jak jsi psal - při změně/příchozí položce nebo jak to je). Přepni to alespoň na minimální časový interval (každých 5 minut), když už to musí být.

Edit: tak jak to máš teď to komunikuje se serverem prakticky nepřetržitě.
vasin (160)|25.9.2009 15:53
Vyzkouším a po víkendu dám vědět co a jak.

Ale přijde mi, že když sedím v práci v Praze na pr... tak je to lepší. Dokonce mam H data. To se mi nikde venku nepoštěstí.
Zdenek Malinsky (9781)|25.9.2009 15:56
vasin (160)|25.9.2009 15:58
Hmmm


Mě fakt přijde že to je kvalitou signálu, jak sem na hoším je to žrout jako jako .. no velkej.
Zdenek Malinsky (9781)|25.9.2009 16:02
Jo, klidně to může být slabý signál nebo se ti o PDA "pere" více BTS a neustále se to "přelaďuje". Kámoš bydlel u Stromovky a v bytě "chytal" 4 BTS, takže kdekoli jinde měl výdrž na baterku min. 2x větší.

BTW nemáš zapnutou wifinu nebo GPS? A co skype

EDIT
Pokud to máš na práci, máš zapnutý neustálý sync se serverem a vydrží to od rána do večera (bez jakéhokoli šetření a omezování se), tak bych to bral jako dostačující a vůbec bych se tím netrápil. Mě Treo v práci nevydrží ani půlden.

A největší žrouti baterky jsou - podsvícení displeje, wi-fi, kontinuální synchronizace/stahování pošty, slabý signál, 3G/UMTS, skype....
vasin (160)|29.3.2010 11:16
Tak bych řekl, že spotřeby byla způsobená nějako chybou na desce.

Předminulý týden se mi MDA úplně složilo, baterky vydržela cca 6 hodin a nemohl sem se připojit k PC. Oparva probehla výměnou desky.

A dnes vyndám MDA v 8:45 z nabíječky a teď v 11:15 mám 97% baterky, mám stejné nastavení jako před opravou jsem na stejném místě, poštu stahuju ve stejných intervalech a objem je každý den cca totožný. Dřív bych už měl jen tak možná 85 - 82%.

takže tak
tombik_ce4you (116)|29.3.2010 15:28
Jen poznamka. Nekdo tu psal ze dva dny nemusi nabijet (taky nemusim, TP2 mivam na 55-60 procentech kdyz uleham)...

Na to pozor, doporucuje se nabijet li-ion a li-pol baterie prave pri priblizne 50ti procentech, pry to vyrazne prodluzuje zivotnost baterie.

Osobne si pred spanim pustim nejaky serial nebo si ctu nebo tak a pres noc nabijim :)

TP2 ma z tohoto hlediska idealni vydrz. Lepsi uz by byl snad jen dvojnasobek :D O neco malo vic bych asi ani nechtel :) Po Diamondu skok uplne nekam jinam :)
mistm (477)|29.3.2010 17:11
ono zalezi take na tom jak ho pouzivas. Ja nekdy prijdu domu a mam 60% a jindy (treba ted v patek) jsem mel v 11 dopoledne 50%, do konce dne samozrejme nevydrzel. Nabijim kazdou noc.

Jinak take plati, ze po flashnuti nove ROM neni indikator baterie presny.... jakoby nebyly nastaveny mantinely... az casem se zotavi.
tombik_ce4you (116)|30.3.2010 01:00
Jj o tom zadna, zrovna dneska jsem nabijel uz v 8 (rsp v 8 hodin jsem měl 40%). Jen jsem chtěl upozornit na to aby někdo náhodou nedělal v dobré vůli že to baterii prospěje to, že by ji vytloukal na 10 procent z principu když v ní má přece energii ještě na jeden den. Li-pol baterii to neprospěje
mistm (477)|30.3.2010 01:05
Aha, tak dobre:-) V tom pripade pro uplnost pridavam odkaz na xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=519673
tombik_ce4you (116)|30.3.2010 10:43
Dekuju za prispevek, evidentne jsem delal spoustu chyb. Napriklad se vzdycky snazim nabijet na 100 procent (nabijim pres noc). A softresety pri pripojeny nabijecce taky nebyly uplne vyjimecna zalezitost.

Takze jeste jednou diky