Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Displej ve spodní části občas poblikává

libor_m (1026)|19.9.2009 12:05
Poslední dobou se mi stává, že mi občas začne lehce poblikávat spodni kousek displeje. Setkal jste se s tím už někdo. Jaké šance dáváte reklamaci?
Zdenek Malinsky (9781)|19.9.2009 13:25
Davam bolsevikovi rok, maximalne dva. lol

Zalezi, jak moc to vadi a jak casto se to stava. Zkus hr, treba to pomuze. Nova rom nejspise nic nevyresi, tak to pred odeslanim zkus konzultovat s technikm.
hudyss (219)|19.9.2009 13:49
me se to obcas taky stalo, po SR se to vzdy srovnalo, tak jsem to nejak neresil.
Zdenek Malinsky (9781)|19.9.2009 14:00
Predpokladam, ze soft reset libor delal. Nebo se pletu?
qwido (70)|19.9.2009 18:14
tohle je hardwarová chyba.
Řešilo se to i na xda a je způsobeno špatným odstíněním v inkriminovaném míste.
libor_m (1026)|19.9.2009 20:53
Díky za reakce všem. Nepomohl samozřejmě SR, HR ani nova ROM. Stává se to jen občas a na chvíli (ccas 2-3 min.). Co si myslíte? Pokud je to opravdu špatným odstíněním (jen je divné, že to dřív nedělalo), tak by to na reklamaci být mohlo, ne? Navíc se mi začínají odchlipovat rohy na tlačítkách Home a Back.
trminek (88)|20.9.2009 17:25
ahoj dělá mi to taky. mám vyzkoušené že to dělá při nošení v kapse ale jen v určitých kalhotách, řekl bych že to má spojitost se statickou elektřinou. Dělá mi to také že zůstávají vidět i dolní nápisy SW kláves i po rotaci displaye.
Pokud mě to naštve, vždy pomůže vyndání baterky na pár minut a je to ok...
libor_m (1026)|20.9.2009 23:23
No tak SW klávesy mi tam nezůstávají a s kalhotami to taky nemá co společného, alespoň u mne ne. Celý víkend se povaloval po stolech a občas to dělalo a občas ne. A dokonce jsem už i viděl poblikávat horní čast obrazovky. Asi půjde. Do servisu. Když já se tak nerad dohaduju se servisy. Chjo. Než skončí záruka.
libor_m (1026)|21.9.2009 10:45
Tak jsem na xda našel příspěvek od OliNexe (v sekci pro Diamond):
but even if your diamond didn't come with 1.93 stock, but 1.37 doesn't fix screen problems (fuzzy screen, flickering, etc.), it is recommended to try this 1.93 HardSPL.

Tak jsem hledal v sekci Raphael, ale u HardSPL jsem nic o screen flickering nenašel. Nevíte, jak zjistím, jakou verzi HardSPL mám?
NaTuRaL_ce4you (170)|21.9.2009 10:48
mel by jsi to zjistit v bootloaderu - ja osobne mam SPL-1.90.01.OliNEX
libor_m (1026)|21.9.2009 10:53
Hmmm, tak to máme stejný... a poslední...

Takže upgradem novějšího HardSPL cesta nepovede :no:
anaxagoras_ce4you (87)|21.10.2009 16:34
Taky ten samý problém řeším, bliká mi to většinou na šedém pozadí, tak proužek 1 cm široký, s tím že se mi tam občas ukazují duchové softwarových kláves. Taky řeším, jestli reklamovat či ne, nechce si mi odstraňovat HardSPL, CID unlock, a nahrávat originální ROMka. Stává se to dost nepravidelně. Jedinou věc, kterou jsem vysledoval je, že když mám zapnuté čidlo podsvicení displeje, tento problém se vyskytuje méně. Čím víc displej svítí tím častěji se problém vyskytuje a to samé dělá teplota. Což by mohlo souviset i stěma kalhotama, jak tu někdo psal :-) A taky si nepamatuju, že by to s originální ROMkou dělalo, pravda je že jsem jí nedal moc šancí, byla tak neskutečně pomalá, že jsem jí po týdnu vyprovodil, velice rád, do onoho světa! Raphael byl pomalejší než starej dobrej Wizard.
trminek (88)|21.10.2009 16:49
Vůbec bych tu neřešil otázku ROM. Jde 100% o HW problém. Přeci to že tam mám duchy které zachvilku samy zmizí nebo to poblikává dole 1 cm nemůže dělat verze ROM. To že to oroginální nedělala souvisí jen s tím, že to zařízení bylo nové a teď má už něco odpracováno.
Jinak kalhoty byl jen příklad, to samé dělá například svetr a tam o žádnou teplotu nejde... Zkuste si přejet po něčem co vytváří statickou energii a pak jakoby pohladit ten display a uvidíte co se bude dít za věci :-)
libor_m (1026)|22.10.2009 00:45
No nevím...

Proč by to ale potom OliNex zmiňoval v souvislosti s HardSPL verzemi?
anaxagoras_ce4you (87)|22.10.2009 09:34
já můžu o raphaela třít třeba liščím ohonem a nezabliká :-)
anaxagoras_ce4you (87)|23.11.2009 19:29
Můžu potvrdit, že v souvislosti s flashem nových verzí EnergyROM poblikávání displeje neregistruji :-)
sairon (18)|4.12.2009 00:24
To, že blikání mizí s různými verzemi ROM je buď náhoda nebo nepozornost :)

Koupil jsem si z druhé ruky TP a hned v den koupě jsem po HR zjistil, že displej občas začně podivně blikat, respektive dělat duchy, jak už tu bylo popsáno. Prodejce se od toho distancoval a tvrdil, že jsem něco podělal já, že to je špatnou ROM a blabla (přitom o nahrávání ROM z jeho strany nepadlo při prodeji ani slovo, telefon mi prodával jako ROM-panice :) ). Nezbylo mi tedy nic jiného, než hledat, hledat a hledat. Z xda-dev jsem vyhrabal pár threadů, kde se to řešilo, většině to ale mizelo a objevovalo se náhodně. V jednom však někdo napsal, že mu někdo kdesi v HTC Care řekl, že je to HW chyba způsobená některými vadnými displeji (vyznělo to tak, že špatná série).

Odhodlal jsem se tedy reklamovat, ač jsem měl trochu strach, zda někdo z předchozích majitelů (můj prodejce byl již druhý majitel) neporušil záruční podmínky, zda telefon nebyl kupovaný s roční zárukou nebo zda na mě zkrátka nečíhá podobná lest. Hned v pondělí jsem volal do VSP Data, což je jediný autorizovaný servis HTC u nás, a zjistil, zda se tam můžu stavit osobně a další věci. V úterý jsem tedy podnikl výpravu Praha-Sezimovo Ústí-Praha a vrátil se s příjemným pocitem, že bude o telefon postaráno. Do večera (telefon jsem předal někdy v jednu hodinu slečně na recepci, přičemž kolegyně, která se stará o reklamace, měla zrovna poradu) byla moje zakázka zaevidována, druhý den přibylo do záznamu pár formalit a třetí den se telefon dostal k opravě. K večeru už jsem si mohl přečíst potěšující zprávu, že bylo vyměněno LCD a flex. Teď už jen počkat, až se mi uzdravený telefon vrátí domů.

Pesimisté namítnou, že to může blbnout dál, já však věřím, že to zmizí (potvrdili všichni s tímto problémem, kterým vyměnili LCD) a navíc se teď vůbec nebojím do VSP Data poslat zařízení na reklamaci. Do týdne, to je podle mě slušné :) Prodejce mě však značně nas*al a nejradši bych mu strčil vadné LCD do některého z tělesných otvorů, nicméně náklady na cestu (200 Kč) byly částečně vykompenzovány zajímavou exkurzí na jih Čech a euforie ze snad funkčního přistroje dorovná zbytek.

Trochu jsem se rozepsal, proto ve stručnosti: je to špatným LCD, je třeba vyměnit, ve VSP Data je to skoro hned, Tomáš M. je hajzl.