Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Today vs TF3D + jaký máte oblíbený a odzkoušený sw

MartikN (12)|17.9.2009 00:29
Chtěl jsem se tu podělit o svou zkušenost s nastavováním svého prvního PDA a snad trochu pomoci těm co vpadnou do světa WM(windows mobile) bez žádných zkušeností jako já. Po prvním nadšení z dobře vypadajícího telefonu jsem postupně začal chtít mít z telefonu taky dobrý pracovní nástroj (informace o počasí, slušný přístup programům, správu kontaktů, mít možnost si nastavit plochu telefonu jak chci já a ne systém atd). TF3D jsem bral jako modlu která prostě musí být a zkoušel různá nastavení a hledal informace na XDA a zjišťoval, že měnit TF3D je tak příjemné a snadné jako si nechat u zubaře vytrhnout stoličky :D . Po čase jsem zkusil TF3D vypnout a zjistil jsem že to jde kupodivu :bulb: i bez něj. Začal jsem experimentovat s různými prográmky pro zprávu Today až jsem narazil na programy fy SPB a SPSH a zjistil, že nadstavbu systému typu TF3D již nikdy používat nebudu. Důvod? : Možnost nastavení několika záložek(přepínání jedním dotykem) s vlastními ikonami, pluginy jiných výrobců, rychlost chodu telefonu (volná RAM) a mnoho dalších včetně třeba takové drobnosti jako profily, hlavní záložka jen s hodinami + pár nejdůležitějších ikon po straně + na pozadí fotka přes celý velký displej diamondu2 kde nezaclánějí přebytečné ikony (a přesto přístup k základním funkcím telefonu zůstává i bez stylusu zachován).

Pokud si říkáte že to zní dobře, ALE ... máte pravdu, ALE zde je v tom, že většina "dobrých" programů na správu today (a obecně i dalšího uživatelského sw) není zadarmo. Pokud mohu ale soudit z vlastní čerstvé zkušenosti tak výsledek stojí zato. Telefon tak není pěkný jen na pohled, ale je z něj i slušná dobře ovladatelná mobilní pracovní stanice pro přístup na net, navigaci, informaci o počasí, volání psaní poznámek a dalších (focení, občas film).

Oblíbený SW:
ikony v horní liště: Spike's ~ 6.1 MicNeo TaskBar
regisry, údržba: memmaid
správa today: SPB Pocket plus (super softík)
počasí: Meteoservis WM (trochu spomalí start telefonu ale jako aplikace pro předpověď počasí u nás SUPER ..a hlavně je ZDARMA)
kontakty: Resco manager, záloha: SPB Backup
budík: ptravel alarm (tady by se asi našel lepší ale už jsem si na něj zvykl a pokud se zkousne ovládání stylusem tak funguje jak má = budí :D )
navigace: IGO
správa souborů: total commander
kalendář: SBD diary
klávesnice: Finger keyboard (zdarma, vynikající věc když si navíc stáhnete nějakou vylepšenou lokalizovanou sadu kláves)
a tweakovací programy: HD tweak a Advanced konfiguration tool, Gaz TD2 Tools
Důležité drobnosti: Nodata (v zahraničí bez tohoto ani ránu :D ), Wifi monster (pro někoho jako já co je rád že má obecné ponětí co to je wifi dobrý pomocník), Lumos (zdá se Vám že klasický nastavovač osvětlení displeje není ok? ... pak zkuste tohle, je to trošku rozdíl ;) ),
Internet: nyní jž převážně mobile opera 9.7. beta: pokud pominu že se mi zdá subjektivně rychlejší tak stránky kde jsem měl problém s rozhozenými plovoucími rámci (opera 9.5.) zde funguje vše jak má ... momentální daň je že nefunguje zoombar
video: CorePlayer: přehrál mi neupravovaný 700Mb xvid bez jakýchkoliv problémů (nefunguji ale titulky, takže kdo je potřebuje ať zkusí něco jiného)
hodiny: today plugin ProjectION Pocket Digital Clock s fonty ze stránek XDA (kromě toho že vypadají dobře tak si mužete měnit zobrazování informací, velikost písma a dost dalšího)
Xfantasy (184)|17.9.2009 01:00
Mne osobně zase nadstavba TF3D naprosto vyhovuje.Je zde vše co od tlefonu očekávám a na ostatní věci použiji klasiku.Používám upravenou ROM.
Zde prostě platí-co uživatel to jiný názor.Ale obecně,TF3D je to nejlepší co na PDA běží
fretak (265)|17.9.2009 09:10
Hmm. Ja si koupil Diamonda2 prave kvuli Touchflo3D a urcite neplanuji ho vypinat. Spise netrpelive cekam na novou verze T3D, abych si mohl dat ikonky nejpouzivanejsich programu na Today a pristupovat pres T3D i do nastaveni WM.
hide007 (34)|17.9.2009 09:19
Já jsem vyzkoušel všechno možný i nemožný a stejně jsem se pokorně vrátil k TouchFlo. :yes:
tomsoft (2734)|17.9.2009 14:15
Mám taky stejnou zkušenost s TF3D.
Kupoval jsem HDčko hlavně pro TF a jsem spokojen. S tou novou verzí TF, kde je možno spouštět ty zástupce přímo z Home moc nadšen nejsem, protože to místo co věnovali těm zástupům, ukradli kalendáři. Takže jdem vudět jen jedna událost, teď s verzí 2.1.xxx vidím tři.
Ale TF je u mě :yes:
fretak (265)|17.9.2009 15:36
Ja treba zase moc udalosti nepouzivam, spise to mam pro navigaci, video a cteni ebook, takze tyto ikonky privitam na today :)
wein_ce4you (5)|4.10.2009 21:37
a vyzkoušel jsi iphone today? od té doby co ho tam mám tak po tf3D ani nevzdechnu, zařízení je svižnější.. další aplikaci co mám je batti(ukazatel stavu baterie) a doinstalované doplňky Misfortune taskbar v 2.0 na změnu statusových ikonek v horní liště ;)
fretak (265)|4.10.2009 22:24
Moje zarizeni je svizne, nedokazu si predstavit sviznejsi.

Tim iphone today myslis ty ikonky na today? No tak to me nenadchlo ani u originalniho iphone. Stav, kdy TOuflo zobrazuje velke hodiny, pocasi a ikonky programu na plose, mi naprosto vyhovuje. Uz jenom proto, ze vim, kolik je hodin, kdyz diamonda vytahnu z kapsy :)