Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Reklamace SE (xperia x1)

PiTRiS_ce4you (257)|16.9.2009 20:38
Po nějakym čase "konečně" moje xperia taky praskla, přesně jako všechny v rohovym plastu baterky ( http://files.pitris.net/images/xperia/P1030700.JPG )... bohužel pár dní předtím, než sem to dotáh na reklamaci se mi podařilo poškrábat hliník a plast nad tím zadním krytem ( http://files.pitris.net/images/xperia/P1030694.JPG ), ten samotnej zadní prasklej kryt je netknutej.
No a kde je problém - dal sem telefon na reklamaci (+dalších pár závad, jako že mi to likviduje konektory sluchátek, bluetooth nějak blbne, atd), po tejdnu mi ho vrátili s tim, že reklamaci neuznávaj, že telefon je mechanicky poškozenej - s tím ale zamítli komplet celou reklamaci, nejen ten kryt a v podstatě řekli, že rušej komplet záruku. Další věc je, že napsali, že oprava neni možná ani placeně (což je pochopitelně blbost, překrytování komplet telefonu mi řekli na značkový prodejně SE 3000,- se vším všudy, pouze ten středovej kryt za 1000,-).

Teď mi de o to, jestli todle "mužou" (zamítnout komplet záruku, jen kvuli sice většímu, ale škrábanci - teda aspoň myslim, že kvuli tomu, v reklamačním formuláři bylo jen "mechanické poškození", což je v podstatě i to co sem reklamoval), případně jak dál jednat, jestli se s tím někdo nesetkal?
Upřímně mi přijde, jako by se s tim někomu něchtělo překrytovávat nebo tak něco, už vzhledem k tomu, že napsali, že to nejde ani placeně...
Pavel Koza (4761)|16.9.2009 20:51
Zkusit můžou všechno. Pokud nejste spokojen s rozhodnutím servisu, máte víc možností. Já osobně bych zkusil opakovanou reklamaci, ke které bych přiložil vytištěných pár článků o tomto specifickém problému XPERIE (čím více, tím lépe) a požádal je o opětovné zhodnocení s tím, že se zjevně jedná o výrobní vadu postihující velké množství zařízení. Pokud jste z Prahy, zkusil bych to osobně odnést do Palladia na Náměstí republiky, není to servis, ale značková prodejna, která to k opravě přijímá, a vysvětlil jim to osobně, a pak s nimi sepsal popis pro servis.

Pokud se chytnou za nos a opraví to, je to dobře. Pokud ne, asi nezbyde nic jiného než se soudit. Pokud je to zařízení jinak mechanicky poškozeno, bude záležet na rozhodnutí soudního znalce, jestli to poškození mělo vliv na reklamovanou závadu nebo ne... Nicméně napřed bych to určitě zkusil ještě jednou po dobrém, případný soud je na dlouhé lokte bez jistého výsledku a není to zadarmo.
zivan (615)|16.9.2009 21:03
Podle obc. zakoniku mas zaruku 2 roky a podle nej muze byt reklamace maximalne neopravnena, nejde ji "zrusit" ani kdyby z toho pri reklamaci kapala voda :) Mohou ti kazdou reklamaci zamitnout, ale nejde globalne zrusit.
PiTRiS_ce4you (257)|21.9.2009 20:46
pavel: v palladiu sem právě byl (po tom, co mi tu reklamaci zamítli sem volal na ten jejich support, kde mi slibovali že se ozvou, až sem si musel zavolat znova... a poté mi řekli, že to mám zanýst do palladia, že jiná možnost neni) a bohužel tam to bylo v podobnym smyslu - a) mechanicky poškozen, nashledanou; b) arvato (nebo jak se ten servis jmenuje) je jim nadřízený a i kdyby oni řekli nevim co, tak to co řeklo arvato platí

no, ještě asi zkusim zavolat přímo servis, jestli tam nenarazim na někoho "normálního"... bo se soudním znalcem mi je jasný, že to bude zas lítání, bude to stát peníze (který teda bych pochopitelně v rámci reklamace chtěl od nich proplatit), atd...

zivan: ano, něco takovýho sem si myslel... a teď by mě zajímalo, jestli prostě mužou uplně ignorovat všechno nahlášený, jen kvuli tomu, že řeknou že telefon je mechanicky poškozen (tak to bylo, asi 5 hlášenejch závad, k žádný vyjádření, prostě jen telefon mechanicky poškozen a poslanej zpátky)
zivan (615)|22.9.2009 08:56
Nemeli by odmitnout reklamaci zavady, ktera nesouvisi s tim mechanickym poskozenim. Takze jako jednoduchy pripad - zlomeny stylus a vadne body na displeji. To spolu evidentne vubec nesouvisi a tak by to meli vyreklamovat. Pokud ale servis rekne, ze to neni zarucni oprava, tak na nej moc nemuzes. Servis ti nic neprodal a nema s tebou uzavrenou zadnou smlouvu. Musis tlacit na prodejce.

Mozna to zkusit pres nejakeho zastupce SE a od nej ziskat vyjadreni, ze problem s tim prasknutym mistem je reklamovatelna vada...