Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera - oblíbené (Favorites)

vasin (160)|16.9.2009 09:07
Zdravím, nevíte jak dostat Oblíbené mobilní položky nějak jednoduše do Opery? Při AS se mi natáhnou jen do iExploera, ale do Opery ne.

Používám SPBSchell 2 a tam pak v oblíbených vidím jen oblíbené Opery a nikoliv svých milion obíbených co synchronizuji.

Existuje něco pro převod? Díky
lelouch (331)|16.9.2009 09:55
Opera synchronizuje bookmarky přes svůj vlastní server. Princip je prostý: Každá Opera (bez ohledu na verzi - týká se to jak Mobile, tak Mini) jde nastavit na synchronizaci s tím samým účtem. Takže když nechám každou Operu synchronizovat s účtem třebas lelouch, v Mini vidím to samé, co v dalších velikých Operách - všechny se vzájemně synchronizují NEUSTÁLE - při každém spuštění a při každé změně synchronizovaných položek. Ale děje se tak přes Internet. A mobilní položky jsou v záložkách veliké Opery v jednom speciálně označeném adresáři (v mém případě Opera Mini).

Výhoda je jasná: pokud přidám záložku v mobilu, při dalším spuštění kterékoliv Opery ji tam mám - nezávisle na synchronizaci mobilu s PC. A naopak - je jedno, zda si do mobilní složky hodím záložku ve veliké mašině, notebooku nebo netbooku, při dalším spuštění mobilní verze tam už bude. Samozřejmě, vyžaduje si to Internet - ale kvůli čemu jiném člověk otevírá prohlížeč, že? A od momentu přihlášení k účtu už to dělá každá Opera automaticky - a nějaké zdržování kvůli syncu jsem nezaznamenal ani na pomalém GPRS.

Pokud jde o sync Opera Mobile do IE na PC, nejčistší cesta je nainstalovat si na PC velikou Operu, nechat ji synchronizovat s tou mobilní a importovat záložky do IE odsaď (přinejmenším IE 8 to bez problémů umí).

Blíže o synchronizační službě Opery (anglicky) na stránce Opera Link.

EDIT 1+2: Oops, zapoměl jsem na možnost jak dostat mobilní položky IE do stolní Opery - je to prosté. Přes File/Import and Export importovat Favourites - i v IE jsou mobilní položky pouze v adresáři...
vasin (160)|16.9.2009 10:12
Dobře, co když nemohu naistalovat velkou Operu ... zakazují firemní pravidla a zamčenej komp.
Co pak?
A pak vidím, že píšeš " a odsud pak exportovat do IE" .... ale ja to mám opačně jýá mám asi 100 zákožek na IE v mobilu a ty potřebuju nějak dosta do Opery. Jinak teda princip Opery mi nepřijde praktický, já osobně mám jiné Oblíbené pro stolní PC a pro MDA .o/
Zdenek Malinsky (9781)|16.9.2009 10:23
Už je to staré, ale možná to bude fungovat: link.
vasin (160)|16.9.2009 10:50
Asi sem uplne tupej, ale kde u Opery co je v TP2 najdu zalogovani se k serveru pro tu synchronizaci?
NaTuRaL_ce4you (170)|16.9.2009 11:07
to VASIM
ohledne opery na PC bez ADMINA pouzij treba tohle, mam v praci tej samej poblem - zamknuty PC bez moznosti instalace jakych koliv programu
vasin (160)|16.9.2009 11:31
Díky tak tu Operu mám již díky Vám vyřešenou, ale jak si to nastavím v té mobilní opeře v TP2 nidke nevidím nic pro přihlášení? Takže se mi to stejně nesynchronizuje.

[quote=vasin]Asi sem uplne tupej, ale kde u Opery co je v TP2 najdu zalogovani se k serveru pro tu synchronizaci?[/quote]

lelouch (331)|16.9.2009 12:01
V Opera Mobile to bude nejspíše jako v Opera Mini - Menu/Bookmarks/Manage (Upravit) - v tom menu je poslední položka Synchronizovat. Zvolit, přihlásit se a je to...
vasin (160)|16.9.2009 12:18
Tak to tam fakt nemám.

menu pro oblíbené je ... pouze Hvezdicka pro vlezení do něj, a pak symbol přidání záložky, symbol přidání adresáře, symbol setings (pro stávající záložky) a zavřít

Bud sem uplne blbej (coz nevylucuju) nebo uplne slepej .. a nebo nemam korektni instalaci, ale ty by mela byt uz z orig ROM.
lelouch (331)|16.9.2009 12:46
To netuším, evidentně se verze dost liší. Nejspíše bych použil vestavěnou nápovědu. Ono je to stou starší verzí možné... Podle tohoto přehledu službu Opera Link podporuje Mobile verze 9.5 (9.7 je beta). Takže případně upgradnout a podívat se do nápovědy...

EDIT: Mimochodem, mělo by to i u verze 8.65 jít udělat napřímo v zařízení přes Tools>Manage Bookmarks>Import IE Favorites...
vasin (160)|16.9.2009 21:37
Tak v nápovědě o synchronizaci nic nepsali. Nic méně přišel jsem na to, že Favorites jsou pro Operu uloženy v jednom jejím souboru opera6, který je uložen v Windovs/Opera9.

Syntaxe souboru stejná, jako když se vyexportují Favorites z velké Opery, takže stačilo jen vygenerovat v PC a nakopčit.

Sice nesynchronizuju ale Favorites mám a to je důležité, jen před HR si je budu muset zálohovat.

THX ALL
TheMelin (1642)|17.9.2009 08:28
Opera 9.5, popřípadě novější beta 9.7 neumí bohužel synchronizovat záložky se serverem. Zatím to umí jen Opera mini a nechápu proč tomu není i u větší WM opery, ale to asi nechápe víc lidí.
lelouch (331)|17.9.2009 10:02
Navíc kolem toho Opera strašně mlží a ten ruský server z toho také není chytrý... A to jsem se pokoušel nějakého jasného slova kolem toho dopátrat i na operáckých fórech.

Nicméně - pokud jsou konfigurační soubory kompatibilní, nepůjdou takto přenést pouze bookmarky, ale i hesla (wand.dat), sessions a pod., protože nové mobilní verze se budou stále více podobat té stolní - už i nová Mini beta má multitab a Password Manager... Mimochodem, plný popis souborů Opery je k dispozici, takže je možné zaexperimentovat i s dalšími...