Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[WM6.1][ROM][CZE]Jirikovo Topaz Romka ver. 1.0 - první skutečně česká ROM

JiriBenes (14)|14.9.2009 12:55
Představuji vám první skutečně českou ROM pro HTC Touch Diamond 2, aneb
[h]Jirikovo Topaz Romka[/h]vydána 14. 09. 2009



Tato ROMka je založena na originální ROM 1.75 z důvodu zachování co největší stability.

Technické parametry:
  • jméno ROM: Jirikovo Topaz Romka[/*]
  • verze OS: CE 5.2.21054 sestavení 21054.1.6.7[/*]
  • verze základní ROM: 1.75.710.2[/*]
  • pagepool: 20MB[/*]
  • redukováno ULDR[/*]
  • žádné IPL, SPL ani RADIO[/*]
  • [color=red]založeno na nejnovější oficiální ROM[/color][/*]

odstraněno:
[code]Systém:
AdobeFlash
AUTOUPDATE
Catalog
Livesearch
OneNote
SampleMusic
SqlCeMobile
Transcriber
VoiceCommand
WelcomeCenter
WindowsLive
WindowsLiveIM

Ext. balíčky:
BTBPP_1_7_1_R4
FileUpload_1_1_0_0
JBlendJava_JTWI_0_0_20090316_2_1
LongPressEndKey_1_2_19123727_00
MP3Trimmer_1_2_19121621_1
PushInternetEngine_1_0_19133322_0
RSSHub_2_1_1_1087_01
StreamingMedia_3_1_19141627_01
StreamingSrcFilter_2_7_19132219_00
Topaz_JBlendJava_JTWI_WVGA
YouTube_2_5_19143828_01[/code]
[color=blue]Linky ke stažení:[/color]
Prosím nevytvářejte mirrory (duplikáty) linků těchto souborů! Na požádání doplním.[color=red]Tato ROMka je zdarma! Autor nebere žádnou zodpovědnost za chyby, škody způsobené během flashovací procedury a následném používání! Použití na vlastní nebezpečí![/color]
[color=red]Před flashem je nutno použít HardSPL - viz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312 !!![/color]
Pokud nevíte, co děláte, raději předem trochu hledejte.

Informace:
Čeština vychází z oficiálních českých WM6.1 souborů a z překladu od SunnySoftu, ze kterého jsou vyexportovány pouze *.MUI soubory, které nahradili původní anglické. Jedná se tedy o naprosto čisté počeštění (žádný zásah jinou aplikací). ROMka je založena na oficiální nejnovější WM6.1 ROMce. XIP i SYS build(sestavení) byl portnut na nejnovější verzi 21054.

Budoucnost:
Momentálně se jedná pouze o testovací český překlad ROM. ROM není nijak upravená z hlediska zlepšení výkonu (zatím). Pouze odstraněny některé "nepotřebné" věci. Verze 1.0 by měla být již počeštěná bez větších chyb. Následující verze by se zaměřovali spíše na výkon a doladění ROM do finální podoby. Pokud najdete jakoukoliv chybu, prosím kontaktujte mě.

Poděkování:
  • Adow[/*]
  • !Aman![/*]
  • BeeGee_Tokyo[/*]
  • všem na XDA-developers.com[/*]
JiriBenes (14)|14.9.2009 12:56
[h]Zápis změn:[/h]

22.09.2009: verze: 1.0
[code]Opraveny názvy odkazů v nastavení.
Počeštěn odkaz "Launch Browser" v kartě internet.
Změna zobrazení data v TF3D viz. screenshot (př. úterý 22. 9. 09).
Obarveny seznamy volání viz. screenshot (dialer i seznam hovorů).
Smazány nepotřebné manila soubory obsahující jiný jazyk než češtinu.. (uvolněno 9MB volné ram)
Je možné vybrat další město v počasí (TF3D) a to Chomutov. (pokud by jste chtěli jiná města, napište si o ně)
Možnost odstranit dříve uzamčené zástupce z rychlé nabídky START.
Zakázan PUSH INTERNET. (uvolněno 9MB volné ram)
Odstraněn balíček PushInternetEngine_1_0_19133322_0.
Přidána záložka v kartě internet odkazující na toto téma.
Smazány avatary.
Smazány sample obrázky.
Vrácen balíček BTSAP z důvodu kompatibility BT zařízení.
Tlačítko hlasitého odposlechu během volání.
[/code]
14.09.2009: verze: 0.9
[code]Výdání ROM.[/code]
Xfantasy (184)|14.9.2009 21:10
Spíše to patří do části Flash ROM ladění která tu je vytvořena.....
JiriBenes (14)|14.9.2009 22:28
2 Xfantasy: Rom je schválně umístěná ve vlastním threadu z důvodu opravy chyb a dalších připomínek ohledně zlepšení.
miktt (189)|16.9.2009 09:17
Dobrá práce Jen jedna připomínka: pokud něco odstraníte z ROM (i když to je pro někoho nepotřebné, druhý na to má jiný názor) Bylo by prosím možné dávat jednotlivé odstraněné věci zvlášť do cabů? Jak to bude s přechodem na WM 6.5 (osobně ho nemusím ale snad je již i ke stažení of. verzeWM6.5) a proto by bylo dobré vědět, zda se do budoucna budete věnovat i jiné verzi op. systému, než je souočastná 6.1
JiriBenes (14)|17.9.2009 14:02
Díky. Osobně se zatím operačním systémem WM 6.5 neozaobírám. Zkoušel jsem pár uvařených verzí, ale jinak nic víc. Počkám až na oficiální uvolnění 6. srpna a uvidím co dále.

Odstraněné balíčky převedu do CABů a doplním ke stažení.
All7 (3)|18.9.2009 13:52
Super zaklad pro ROMku. Mam nainstalovano 2 dny a naprosto bez problemu. Predtim jsem mel X-Trem 2V2 a Energy Rom a spokojenej jsem moc nebyl. Po doplneni dalsich vychytavek vidim budoucnost teto ROMky pozitivne. :)
JiriBenes (14)|22.9.2009 19:16
[h]Nová verze rom. [/h]

přehled změn najdete zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=34252&fi=0&temp=xxx#post-331776

Do databáze měst pro počasí v TF3D bylo přidáno mé rodné město Chomutov. [color=red]Pokud byste chtěli do ROM přidat také nějaká jiná města, napište si o ně[/color]. Město musí být k nalezení na stránkách AccuWeather.com. Pošlete název města a přesný odkaz na stránku o počasí v tomto městě. :D

např:
město: Chomutov
link: http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|CZ|EZ003|CHOMUTOV|&u=1

JiriBenes (14)|23.9.2009 09:47
Prosím o názvy balíčků, které vám chybí. Budou doplněny v podobě *.CAB souborů.
miktt (189)|23.9.2009 12:36
Zdravím, do cabů by jsem doplnil :
Long Pres Endkey a You tube (Protože jsi doplnil BT, tak mě osobně chybí jen tyto dva)
A asi ještě One Note, protože se mi nechce sesynchronizovat SPB Wallet
P.S. některé ROM mají takoovou možnost, kde je v prvním spuštění zahrnuta hromadná instalace CAB, které jsou v adresáři na kartě. Neuvažival jsi o doplnění?
Klidně by jsem do ROM zahrnul i Net Freamvork?

Přikládám českou verzi RSS čtečky
JiriBenes (14)|23.9.2009 19:58
Ahoj,

díky za cab RSS čtečky. Ostatní CABy doplním někdy o (možná po) víkendu, až dorazím domů. Co se týče UC (user customization), tak jsem na to už taky koukal, snad v příští verzi. ;-)
miktt (189)|23.9.2009 20:30
Díky, v další verzi se ještě mrkni na kartu "Nastavení" druhý řádek "Zvuk" je zde zas "Kruhy a systém" Tohle v HTC přeložili špatně
Pokud si přidám další Push stránku pod Tvou, (např. www.seznam.cz) kliknu a nic... Je to jen u mě??
JiriBenes (14)|23.9.2009 23:43
Jj taky mi to nejde, doma na to mrknu. Díky za připomínku.
miktt (189)|24.9.2009 08:10
Jestli ono to nebude souviset s tímto:PushInternetEngine_1_0_19133322_0
Co jsem zkoušel ROMky z xda každá druhá měla problémy povětšinou s nefunkční Zoom lištou
JiriBenes (14)|27.9.2009 23:47
Ahoj,

odletam na pozdni dovolenou do Egypta. Takze po navratu (koncem pristiho tydne) cekejte update. :-)
Petr_K (112)|4.10.2009 10:38
V počasí je chybka překladu v nastavení - je tam "Pouze při připojení adaarma" - je tam jedno "a" navíc.

Dále by mě zajímalo, jestli je možné upravit možnost změny nastavení podsvícení. "Vypnout podsvícení, není-li zařízení použito" je nastaveno na 10s, což mi připadá málo, proto jsem změnil na 30s, ale to se po vypnutí přístroje opět vrátí na 10s, rád bych, kdyby to drželo, co jsem nastavil, ... ale nevím, zda je to reálné.
Jinak dobrý, používám druhý den.
Děkuji za takovou dobrou práci a přeji úspěch v dalších vylepšeních!
kubowitz_ce4you (32)|5.10.2009 11:55
Tak jsem jsem jí chválil a už musím něco namítat :-( Když jsem si koupil HTC D2 od O2, tak jsem po chvilce zjistit, že se strašně pomalu načítá kalendář a když napíšu upomínku, tak trvá docela dost dlouho, než se uložila. Stejný problém byl i se seznamem volajících, trvalo než se zobrazil :-( Byl to důvod proč jsem risknul Hard Spl a unlock a přeinstalaci ROM. Bohužel jsem včera zjistil, že stejný problém jako byl u O2 ROM vykazuje i Jiříkovo Topaz ROM :-( Asi bude třeba trochu poladit výkon a bude to hotovo. Díky předem bylo by to dobré, bo je to jediná plně česká a dobře udělaná ROMka :wink:

Edit: Nahrál jsem HD tweak a trochu poladil výkon a zdá se, že chodí rychleji, ale bude potřeba častější restart. Jinak spokojenost (y) Ještě bych poprosil tvůrce, jestli by dodalší verze zakomponoval počasí v Třebíči (http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|CZ|EZ007|TREBIC|&u=1) :-) Díky předem

Jinak děkuji za snahu je až na pár problémků vynikající :yes:
JiriBenes (14)|6.10.2009 17:20
Ahoj,

teď jsem se vrátil z dovolené, tak až bude chvilka času. :-)