Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android pro Touch Pro a Diamond, GPRS připojení funguje :-)

anaxagoras_ce4you (87)|14.9.2009 10:30
9. září vyšla další verze portovaného Androida, podařilo se už rozchodit i internetové připojení. Zatím je tato verze ještě dost nestabilní, ale vypadá to, že je to na dobré cestě. Výhodou je, že se Android dá nabootovat přímo z prostředí Windows Mobile pomocí spouštěče Haret. Takže není nutné zařízení flashovat. Stačí jen soubory nahrát na paměťovou kartu. Balíček je možno stáhnout jak pro Touch Pro, tak pro Diamond. Veškeré info najdete na stránkách projektu zde.
martin_m_ce4you (200)|14.9.2009 15:15
ahoj, chvili jsem to zkoušel, avšak hned problém nastal v momentě, kdyj sem měl zadat pin. systém pin vůbec nebral, ikdyž jsem ho zadával správně. až jak jsem vypl pin tak to najelo. vypadá to zajímavě a určitě to bude velký konkurent stávajícímu wm.
anaxagoras_ce4you (87)|14.9.2009 15:19
jj, ten pin je dlouhodobý problém o tom vím, ale nějak jsem to zapomněl napsat :-) Mně se to moc líbí, kdyby tak dokázali portnout Androida z HTC Hero plus rozhraní HTC Sense a mít možnost si to takhle spouštět ješte jako rádoby dualboot - WM na práci a Android na blbnutí a testování :-)
stusek (1)|20.9.2009 22:35
Zkusil jsem Android spustil, ale pořád vypisuje bílé texty. Podle mě to nemá konce. Jak dlouho trvá první spuštění?

msm_gpio_enter_sleep gpio...
korps (134)|20.9.2009 23:01
Skus ho pustit po SR.
libor_m (1026)|21.9.2009 10:54
a hlavně soubory a složky musí být v rootu
anaxagoras_ce4you (87)|21.10.2009 16:22
už funguje i WiFi, začíná se ten projekt docela hezky ubírat v poslední verzi mi ještě nevyskočil ani jeden error :-)
kecinzer_ce4you (332)|11.11.2009 15:40
Docela začínám uvažovat o vyzkoušení.
anaxagoras_ce4you (87)|11.11.2009 15:55
Jojo obzvláště nová verze je docela podařená :-) konkrétně mně funguje GPRS bez problému, WiFi jsem zatím nijak nerozchodil, bohužel. Po úpravě rozlišení se dá vše i slušně ovládat rukou. Navíc se nemusí nic flashovat, vše běží pohodlně z rootu karty odkud se to může kdykoliv smazat. V případě že vyjde nový kernel s novými drivery, jen se se překopíruje ten původní a nebo se uloží pod jiným názvem a přepíše se STARTUP.TXT aby pro bootovaní používal jiný obraz. Je to super na hraní. BTW: HTC HD Blackstone je na tom tuším podobně ;-)
kecinzer_ce4you (332)|15.11.2009 11:14
Tak se mi nepodařilo zprovoznit. Zasekl jsem se na obrazovce s přihlášením do google account. A furt to hlásilo no connection.
babaq (309)|15.11.2009 16:44
Nedá se nějak obejít nutnost mít to v rootu karty? Já mám Diamonda a na "kartě" - tedy v Internal Storage - mám leccos jiného. Ta halda souborů z Androida se mi tam mezi to ostatní nasere a co já s tím?

Poradí si WM se dvěma partitions v Internal Storage? Má to někdo vyzkoušené?
anaxagoras_ce4you (87)|23.11.2009 19:19
Tady je postup na zprovoznění GPRS :-)
anaxagoras_ce4you (87)|23.11.2009 19:22
Bohužel jiná možnost zatím není, než nahrát soubory do rootu SD karty. Co se týče dvou a více partition na SD kartě na XDA-Developers byl kdesi tutorial, jak to zprovoznit, ale nevím, jak se to bude chovat s Androidem...
Trottel (54)|27.1.2010 00:03
Tak jsem se po dlouhé době odhodlal zase vyzkoušet portaci Androida na Raphaela (stáhnul jsem si z XDA verzi z 24.1. + system.sqsh z 25.1). Musím říct, že tvůrci rozhodně nezaháleli. Zatímco na podzim to byla jen taková hračka a moc mi toho nefungovalo, tak nyní se v podstatě už jedná skoro o plnohodnotný systém. Hraju si s tím asi 2 hodiny, vyzkoušel jsem synchronizaci s účtem google, telefonovat, stáhnout aplikace z marketu, hledat v mapách a zběžně jsem projel většinu aplikací. Wi-Fi i GPRS (3G) fungují v pohodě, zatím není funkční GPS. Hrozně dlouho trvá než systém nabootuje a taky to dost žere baterku (po necelých 2 hodinách je ze 78% jen 12%).
Jsem mile překvapen, jak krásně to běhá a dost se mi líbí uživatelské prostředí. Tak to vypadá, že pokud se chlapci z Microsoftu v nejbližší době nepochlapí, tak můj příští telefon bude asi s Androidem.
anaxagoras_ce4you (87)|27.1.2010 12:05
Jj Android pro Touch Pro udělal velký skok. Už je relativně stabilní, kdyby fungovalo ještě GPS, kamera a nežralo to tolik baterku, je to super. Snad to bude jen otázkou času, na XDA-DEV je k dispozici ROM, která nabootuje rovnou Android, přesto, že je založena na Windows Mobile. Je to jen čisté jádro, které hledá na SD soubor Haret.exe, když ho najde, tak ho spustí. Windows Mobile se ale nespustí. Každopádně každou chvíli by měl být dostupný i dual boot viz XDA-DEV zde :-)
WiNC_CZ (3)|3.3.2011 23:27
Zkouším to pořád znova a znova a nejde mi to ani s jedním .txt ze složky raph. Pořád to bootuje dál a dál a trvá to strašně dlouho a čímdál větší čísla už nevim co dělám špatně...PLS poraďte.
korps (134)|6.3.2011 12:27
skus naformatovat sd kartu