Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejde mikrofon a reproduktor u E-TENu X650

psykus (4)|8.9.2009 10:03
Dobrý den ve spolek,včera mi z ničeho nic přestal fungovat reproduktor zároveň s mikrofonem u mého Glofiishe X650.Nebylo to ani po hovoru,ani po žádné práci s ním-prostě najednou nejde.Když na něj volám,pouze vibruje,zobrazí se obrazovka pro přijetí hovoru,vše tak jak má být-pouze nezvoní.Přehrávač také vše přehrává-jenom bez zvuku.Zkoušel jsem i přijetí hovoru,ale ani v mikrofonu nic.Zkrátka ani žádné zvuky,či zvuková upozornění-prostě němý!Vše ostatní ale funguje tak jak má.Prvně mne napadlo,jestli "nevypadl" nějaký kodek,ale po reinstalaci programů a resetu stále problém přetrvává.Zdá se mi málo pravděpodobné,že by odešel zároveň mikrofon i reproduktor-myslím po technické stránce.Tipuji spíše nějaký softwarový problém,který má pod sebou obě součásti.Nemáte někdo tušení,co s ním udělat?Nestalo se to někomu z vás?
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2009 12:00
A na hands-free to funguje? To by mohl být problém s konektorem, tj. např. zaprášeno, zašpiněno, zanešeno prachem, něco na/ulomeno, takže to zařízení indikuje jako zasunuté HF/sluchátka a mikrofon a reproduktor odpojí.
psykus (4)|9.9.2009 10:35
To jsem nezkoušel,ale problém jsem vyřešil.Sice pomohl až hard reset(tím jsem samozřejmě o všechno nastavení přišel),ale vyřešilo se to.Netuším,čím to mohlo být,ale podle toho to byl opravdu nějaký soft problém.Že by nějaký kodek,či co?Netuším.Teď jen musím vrátit zpátky češtinu,já si zrovna moc s anglinou netykám:-))Pokud tuším správně,tak češtinu tam dostanu přes Sunnysoft InterWrite,že?Ten je ovšem zpoplatněný.Nebo tam potom zpátky vrátit origo ROMku s češtinou:))
Ale díky za radu.
psykus (4)|10.9.2009 08:46
Tak ještě jednou.Nevím,co si o tom mám myslet,ale včera mi to odpoledne zase z ničeho nic zablblo znovu.Prostě přestanou najednou jít mikrofon i sluchátko.Vzhledem k tomu,že se často dost "seká",musím jej často resetovat(zkrátka dost nestandartní chování),uvažuju o přehrátí ROMky.Myslíš,že by to tím mohlo být?
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2009 15:12
Vyzkoušej to s prázdným PDA a pokud se bude sekat a kousat dál, tak to prostě reklamuj. Budeš-li reklamovat, dej tam originál / oficiální ROMku.
S češtinou nevím, jak je to tam dělané. Pokud tam byla a je to kupované v ČR, tak ji máš buď na přiloženém CD nebo je součástí ROM a zadáváš ji po hard resetu.
psykus (4)|15.9.2009 10:30
Jo,zadávám ji po tvrdém resetu.Přes víkend jsem s ním ale nechtěně dost praštil a přestal se mi úplně nabíjet.Teď už zajišťuju jenom informace k servisu.Vypadá to,že E-TEN u nás opravuje snad jen firma RRC-CZ s.r.o.Vzhledem k tomu,že jsem z Ostravska bych dal přednost raději firmě někde odtud.Nevíš náhodou o nějakém lepším,přístupnějším řešení?Díky.

Zdenek Malinsky (9781)|15.9.2009 20:09
No, s E-tenem je to trošku komplikované, záleží kdy, kde a od koho jsi ho kupoval, resp. od kterého dovozce. nejdříve to vozil plzeňský E-shop a ti to posílali do Německa, pak přibyli další 2 a ti měli svoje.... a nyní to patří pod Acer, ale jak přesně je to dneska u nás už je nějak mimo moje vnímání. link
Zeptej se v obchodě, kde jsi kupoval.