Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spotřeba v mA - konkrétní údaj

jirabach (28)|8.9.2009 07:08
Protože se mi HTC Diamond 2 začal příliš rychle vybíjet, nainstalkoval jsem si acbPowerMeter, který jako jediný (co jsem našel) ukazuje spotřebu online.
Pokud jsem na nabíječce, ukazuje mi spotřebu 100 mA. Pokud nabíječku odpojím, vyskočí mi hodnota na neuvěřitelných 4,5E+09mA. Tato hodnota je samozřejmě nesmyslná, nicméně asi to žere fakt hodně, protože mi baterka nevydrží ani celý den. Sedím na školení od rána, telefon nevolá, Wifi ani BT nezapnutý, občas jen kouknu na nějakou sms a odpoledne jsem už na 20% (Bati měřič). Telefon je po HR (abych vyloučil nějaké smetí) 1/2 roku starý.
Máte nějaké tipy ?
fretak (265)|8.9.2009 08:08
A nepripojuje se ti mobil nekam? Mas vypnuty displej? Me vydrzi taky den, ale to s nim obcas hraju a 5 hodin cca udrzuje aktivni BT spojeni.
bkf1_ce4you (368)|8.9.2009 09:26
A co treba ActiveSync? Urcite ho mas porad aktivni co? Me to zere baterku jak Hummer benzin:) Zkus muj navod:

1. Na PDA spusťte ActiveSync (Start > Programs > ActiveSync).
2. Zvolte Menu > Add server source.
3. Jako E-mail zadejte nic, odtrhněte volbu "Attempt to detect Exchange server... / Zkusit zjistit nastavení Exchange serveru..." a dejte Next / Další.
4. Jako server zadejte nic, odškrtněte volbu This server requires SSL / Tento server vyžaduje SSL, potvrďte následně zobrazené varovné okno tlačítkem OK a dejte Next / Další.
5. Do položek User name / Uživatel. jméno, Password / Heslo, Domain / Doména zadejte nic, nechte zaškrtlou volbu Save password / Uložit heslo a dejte Next / Další.
6. Odškrtněte všechny položky (Contacts, Calendar, E-mail, Tasks / Kontakty, Kalendář, E-mail, Úkoly) a dejte Finish / Dokončit.
7. Zvolte Menu / Nabídka > Schedule / Plán, volby Peak times / Špička a Off-peak times / Mimo špičku nastavte na Manually / Ručně, odškrtněte volby Use above settings when roaming / Použít uvedené nastavení během roamingu a Send/receive when I click Send / Odeslat/přijmout klepnutím na Odeslat. Poté okno zavřete pomocí malého OK úplně vpravo nahoře.
8. Otevřete si nějaký správce aplikací nejlépe FdcSoft Task Manager (http://www.dotfred.net/TaskMgr.htm).
9. Smažte notifikaci repllog / remote h, AppRunAfterTimeChange a AppRunAtRs232Detect.
10. V registrech si najděte klíč hkey_currentuser > software > microsoft > activesync a hodnotu Keep Alive změňte na 0.
11. Restartujte.
sikula05 (272)|8.9.2009 13:24
Také mě tíží výdrž baterie a AS je stále spuštěný...i když ho správcem odstřelím.Chci se zeptat:co tento postup vlastně vytvoří?Předpokládám, že se AS nebude samovolně spouštět.Ale nebude to mít vliv na jeho připojení při syncu s PC?A dále neovlivní to nějak stahování mailů přes POP3-používám jen ruční aktualizaci účtu.Děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2009 14:27
Netřeba AS nikterak zabíjet, on se stejně po SR opět spustí. Stačí jen nastavit, aby se automaticky nesynchronizoval link (záleží na OS, možná to bude chtít trošku improvizovat) nebo si v AS v PDA v Menu - Schedule u obou timesů (peak i off-peak) nastavit na Manually.

tomsoft (2734)|8.9.2009 14:36
to: sikula05
Přesně tuto úpravu používám už dlouho a proces AS se sám nespustí. Důležité je ukončit v taskManageru nejen samotný proces replog, ale také "Notification" replog...

Pokud připojím PDA k USB tak se samozřejmě vše synchronizuje jak má.
Ty maily by na to neměly mít vliv.
sikula05 (272)|8.9.2009 14:47
nebo si v AS v PDA v Menu - Schedule u obou timesů (peak i off-peak) nastavit na Manually.

menu schedule mám zašedlé-neaktivní:-( jak zprovoznit?

[/quote]

Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2009 14:58
Omlouvám se, to je jen u syncu s exchnage serverem. Přehlédl jsem to pop3.
Nějak už jsem ani nebral v úvahu, že to ještě někdo používá. :?
jirabach (28)|8.9.2009 17:06
kamarádi děkuju, tak jsem to povypínal v nastavení Active Sync
co trochu nechápu je : [color=red]Důležité je ukončit v taskManageru nejen samotný proces replog,.....[/color]

Správce úloh mi nevypisuje nic.
Předpokládám, že existuje něco jako Správce na velkém PC, to jsem na mou duši nenašel. Jakoby Správce, kterého jsem pustil neukazoval systémové běžící procesy ???

Pokud je to utilitka, prosím o link, pokud je to "někde", prosím o radu.
Mám českého Diamond2 a nezlobte se na začátečníka.
K 50tinám jsem si chtěl udělat radost a zatím se spíš trápím.
Bane, radost z něj mám, jen to trochu trvá.
tomsoft (2734)|8.9.2009 18:03
V pořádném Task Manageru uvidíš i ty procesy, Notification, služby atd...
V příspěvku č.2 máš i odkaz, asi jsi to přehlédl... tady je link na Task Managera je ZDE
jirabach (28)|8.9.2009 18:04
Přátelé já se z toho picnu. Ted koukám do vyúčtování a mám tam 500,- za GPRS/EDGE. Přitom si platím 99,- za internet (TMobile) a emaily určitě nepoužívám Jediné co stahuji je Gmail přes webovou adresu, tedy http protokol a to se neúčtuje.
Paní na Infolince mi našla datové přenosy vždy přesně o půlknoci a někdy to byl 1kB, ale někby i stovky kB.
Tím, že to bylo přesně o půlnoci ně ujistilo, že je to něco systémového ale já fakt nevím co to je.

Je možný, že to jsou další nejen peníze, ale i ta vzácná energie ? Proboha kdo (v mašině) a kam leze o půlnoci.

Může to být ten Active Sync ?

Překvapilo mě, že to je protokol poštovní (pop3/imap) ???
tomsoft (2734)|8.9.2009 18:05
to: sikula05
No zašedlé to je proto, protože nemáš vytvořen ten fiktivní Exchange účet. (e-mail, server, jeéno a heslo) to vše napiš libovolné, protože pak nastavíš synchronizaci na MANUAL, tak se to stejně nebude nikam připojovat. Pak se ti objeví i to "Schedule"
tomsoft (2734)|8.9.2009 18:08
to: jirabach
Jestli chodíš na web v PDA v prohlížeči Internet Explorer, tak se nediv. To vše je za prachy. Pokud teda máš T-Mobile tak je to za těch 99,- ale jen přes POP3 nebo IMAP, internet jen v prohlížeči s jádrem OPERA.

Ale obávám se, že to už je mimo toto téma :no:
Xfantasy (184)|8.9.2009 22:36
Nemáš pravdu,Tmobile to vstahuje na všechny internetové prohlížeče v mobilu,jak operu tai IE,takže toto vše je v rámci SurfPlus.
Musí se mu připojovat jiná aplikace a pochybuju že to bude AC s takovym datovvim objemem,obzvlášť když nemá nic nastaveno.

Po HR se určitě žádná aplikace v Topazu sama o sobě nemá připojovat.Takže to vidím na něco cos doinstaloval.I kdyby to byli aplikace z Topazu,bylo by to jen několik kb,jako například počasí či data o poloze satelitů.Může to být i ono PUSH či jak se to píše,ale to bys musel přidat stránky do záložky pro automatické stahování.

Jiak Offtopic: od Tmobilu jsem po deseti letech utekl právě kvůli nemožnosti používat moderní internet a možnosti nových telefonů.Uvažuj i ty o přechodu,ušetřené náklady budou dle tvého zjištění za rok v tisících... ;)
tomsoft (2734)|8.9.2009 22:45
jj, já utek ze stejného důvodu, ale když jsem měl já SurfPlus, tak to tak nebylo, musel jsem používat prohlížeč s jádrem Opera. Surfování přes IE nebo cokoli jiného než Opera bylo zpoplatněno. jestli to je dnes jinak, nevím, je to možné, nehádám se. Ale bylo b yna čase, kdyby to tak bylo :)
Díky za vysvětlení.
jirabach (28)|9.9.2009 08:15
Tak Push stránky jsem zakázal, používám operu i IE (někdy je to pro mě lepší) a budu ted denne volat na linku, mají statistiky s párhodinovým zpožděním, ale minulý den už mi mohou říci.
Tarif mám firemní teda platím si ho sám,ale zvýhodnění, takže přechod zatím ne.
A na surf plus mi řekli, že poznají http a je jedno, "čím" to prohlížím.

Bohužel mi mnoho sežral i Skype, neboť není http a data zadara se na to nevztahují :-(

Ty záhadný přenosy v půlnoci si budu hlídat, díky za rady a tipy.
tomsoft (2734)|9.9.2009 09:09
Taky díky za info, to že už to T-Mobiule nerozlišuje jsem nevěděl a protože ho nepoužívám, tak jsem to nezjišťoval :oops:
Jinak Skype je šmejd a žrout :D
fretak (265)|9.9.2009 10:42
Uplne nejlepsi je zakazat vsechny datove prenosy (krome BT a WIFI samozrejme) a jednim kliknutim je povolovat, viz programek NoData.
bkf1_ce4you (368)|9.9.2009 12:57
Vidim ze se to tu dostalo "trosku" do offtopicu... mno vratim se k tomu ActiveSyncu... To nastaveni, ktere pouzivam bezpecne vypne AC, ktery se sam zapina JEN kdyz je potreba (pri pripojeni k PC, nebo kdyz ho rucne spustite). Na nekterych verzich WM6.1 staci jen nastavit AC, ale napr. u moji verze (build 21051.1.6.4) je treba resit i ty notifikace pres task manager. Jinak pokud nemate v AC nastavenu FUNKCNI synchronizaci s nejakym exchange serverem, tak neni zpusob, jak by se sam mohl pripojit na net.
jirabach (28)|10.9.2009 07:11
Jinak jsem použil program NoData a pohraju si s tím.
Existuje nějaký program, který monitoruje připojení, resp, stahování dat ?
Abych se třeba zpětně moh podívat, ten a ten program se připojil tehdy a tehdy a stáhnul tolik a tolik dat ?
hacin (20)|10.9.2009 08:46
Hledej Spb Wireless Monitor, ten to umí.
jirabach (28)|10.9.2009 21:02
Pánové mám nainstalováno (spuštěn) NoData a vše mám Disabled a přesto mi data tečou, funguje vše. WiFi je vypnuté - nechápu - chápete ?
fretak (265)|10.9.2009 22:31
Podivne. A co se aktualizuje, nefis?
jirabach (28)|11.9.2009 15:18
když chlap něco potento, má se přiznat - já ten NoData neměl spuštěnej, zapoměl jsem, že je to program a pokud má něco blokovat, tak musí bejt spuštěnej :-( Omlouvám se
Nainstaloval jsem si trial SPB Wireles Monitor a kouknu, co mi to přijímá a odesílá
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2009 15:22
Vzhledem k tomu, že se to děje kolem půlnoci bych zkusil tipnout, že jde buď o aktualizaci počasí (nebo něco podobného kurzy měn a akcií) nebo si PDA syncuje správný čas.