Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

par dotazu po prvnich dnech pouziti

msyogota_ce4you (10)|5.9.2009 14:39
Tak si s tim asi 3 dny hraju...zatim teda smisene pocity :)

1) nikde v manualu k zarizeni jsem nenasel moznost trideni SMS do slozek a i v telefonu je ta moznost zasedla, chcete rict ze to proste neumi?
2) vim ze se to tu resilo, ohledne automatickeho pripojovani k edge, a ze existuje program na zakazani samovolnyho pripojovani, co me ale zajima, ono se ani neda zjistit co se mi to vlastne kam pripojuje? mail mam nastavenej na manualni odeslat/prijmout, push webove stranky taky zakazany aby se automaticky obnovovaly, google maps mi nejedou...tak k cemu se mi to proboha pripojuje? A proc nad tim nemuzu mit kontrolu? :)
3) ohledne active snyc, spustil jsem to chvili to chroupalo, napsalo to ze vse probehlo ok...mno vysledkem je, ze mam vsechny kontakty v telefonu 2x...a v outlooku taky 2x...sice lepsi nez je nemit vubec, ale opet se jen muzu skrabat na hlave, co se jako prave stalo :)
4) skoda ze to neumi to co nokia e75, ze se nastavi kdy se maji maily synchronizovat, napr od 8h do 22h kadych 15 minut, ale v noci ne...


jako ten pristroj je hezkej, takovy ty multimedialni funkce jsou asi v pohode, jen nevim pros jsou vzdycky tolik vyzdvihovany, hudba, fotky, galerie obrazku a podobny, to je sice mile, ale pro prakticke kazdodenni pracovni pouziti imho k nicemu :)

vydrz mam cca 1 den od plneho nabiti, to je asi bezny, dobry ze to vydrzi celej jeden pracovni den v nasazeni...

co ale hodne chvalim je web, musim rict ze prohlizeni webu a brouzdani je uplne skvostny, tam se plne ukaze vyhoda dotykace s velkou obrazovkou...

a asi neobjevim ameriku kdyz zjistuuju, ze aby WM zarizeni behalo jak chcu, tak budu muset stravit odhadem tak tyden lovenim nejruznejsich dodatecnych aplikaci, ktere zajisti to, ze to zacne delat veci dle mych predstav :)

hlavne co s tema zdublovanejma kontaktama :)

no jeste par dni to budu ladit, ale obavam se ze se pak vratim k nokii e75, ta mi prisla na kazdodenni pouziti preci jen trochu praktictejsi..
Zdenek Malinsky (9781)|5.9.2009 16:53
2. Proč by nešlo?
Nějak nechápu lidi, co si koupí tenhle typ zařízení a pak nechtějí být připojení - to pak stačí nějaká obyčejná hloupá Nokia, ne?

3. Záleží na správném nastavení. Ono většinou stačí trošku číst, co nám zařízení hlásí, řídit se tím a taky trošku přemýšlet. Fakt to nebolí (moc). ;)

4. Ale umí - viz bod 3. takže v PDA ActiveSync - Menu - Schedule a zde nastavit
fretak (265)|5.9.2009 17:29
Lide chteji byt pripojeni, ale chteji mit kontrolu kdy a pres co se to pripojuje. Ja takhle prvnich par hodin s diamondem udelal sekyru za peknych par stovek!
msyogota_ce4you (10)|5.9.2009 17:41
2 Zdenek Malinsky:

dekuju za par odpovedi...

ad 2. viz niky, nein problem ze se to samo pripojuje, ale ze nad tim nemam kontrolu, vadi mi to z principu :) Jde ted zjistit co se mi kam pres edge pripojuje? Rekl bych ze bez pouziti dalsich dodatecnych aplikaci ne...ale mohu se plest...

ad 3. ono to ale zadne otazky nekladlo, pouze mi to dalo moznost, co vsechno synchronizovat, tak jsem nechal zaskrtle kontakty, poznamky a dalsi...ale rozhodne mi to nedalo nijak na vyber, abych tim predesel zdublovani vseho v obou zarizenich :)

ad 4. omlouvam se, blbe sem to napsal, spletl jsem synchronizaci a stahovani mejlu, spravne mel muj dotaz znit, jak nastavit, aby se mi maily stahovaly pouze v tom rozpeti, jak jsem psal - napr 8-22...
prokji (199)|5.9.2009 17:52
Chápu tvoje rozpoložení - já jsem sice z "hloupýho" sony telefonu přecházel na smartphone /MIO a 701/ přes mezistupeň Motorola MPX 200 , ale stejně to bolelo....Nicméně dnes bych neměnil. Problém Windows zařízení je ve složitějším ovládání /člověk se musí naučit spoustu věcí - např. nastavení připojení -tvůj problém s datovými přenosy- atd./ -to je ale daň za otevřený systém , daleko variabilnější než /i částečně/ uzavřené platformy Nokie , Iphonu , ale i Palmu /taky jsem provozoval Tungstena W asi čtyři roky/.Prostě D2 není telefon s operačním systémem , ale PDA s GSM modulem/s telefonními funkcemi/, "komplikované" navíc TouchFlo. Doporučuji ti pročítat důkladně fóra /tady , XDA , Smartmanii /, zjistíš , že všechno už se řešilo a většinou zdárně. K tvým současným problémům- doporučuju instalovat HD Tweaks /ke stažení na smartmanii/- na D2 funguje až na pár drobností dobře/vlastní zkušenost/, je v češtině a jeho pomocí /úpravou registrů/ systém určitě přizpůsobíš k obrazu svému. Nejdřív se ale vyzbroj slušným zálohovacím SW /SPB Backup , SpriteBackup / , aby eventální přešlapy tak nebolely...Zdar!
P.S.- k tomu dublování dojde zákonitě , pokud při prvním startu povolíš načtení kontaktů ze SIM do telefonu a pak si nenastavíš filtraci kontaktů /vše - SIM/ v menu kontaktů ..-takže logicky synchronizuješ dva Pepy Nováky /máš Pepu Nováka v kontaktech prezentovaného dvakrát-jednou SIM,jednou převod při inicializaci/-on totiž počítač nemůže vědět , že je to jeden a ten samej Pepa Novák - nikdo mu to nijak nesdělil . Takže výtka moderátora výše ohledně lenosti myslet sedí,že...
P.P.S. Abych se přiznal , tak ke zjištění téhle chyby jsem dospěl na manželčině D1 /asi před půlrokem/ , kdy jsem ji zdubloval kontakty úplně stejně/D1 ke všemu filtraci kontaktů neumožňuje/ a skončilo to prázdnou SIMkou i telefonem...U D2 /svojí - ENG verze , počeštěné TF3D/ jsem si to už uhlídal. Mimo to můžeš dosíci i vícenásobných kontaktů v Outlooku /ten blbec je totiž slučuje ze všech zařízení , která připojíš- takže stačí mezi synchronizacemi změnit identifikaci zařízení a problém je na světě ; zřejmě Potlouk předpokládá , že je jen tvůj .../
Zdenek Malinsky (9781)|5.9.2009 18:22

2. Jak to že nemáš kontrolu? Záleží, co tam máš všechno nainstalováno a v těch programech nastaveno. Když si tam nastavíš, že nechceš aktualizovat/synchronizovat automaticky, ale ručně, bude se to tak dít. A pokud už je člověk hodně paranoidní, může si ještě pomoci NoData od MoDaCo.

3. Určitě to něco hlásilo. Musí se to pozorně sledovat. Mě se to nikdy nestalo - ani na Palmu ani na symbijánu ani teď na PPC/WM. A když se stalo, je na to jednoduché free řešení (opět myslím např. od MoDaCo).

4. Jasně že se to nastavuje v ActiveSyncu? Kde jinde to chceš nastavovat? V Inboxu nastavuješ jen které podsložky se mají syncovat (Menu - Tools - Manage Folders a pak si zaškrtneš co přesně se má ...)

EDIT
Jinak jak psal kolega výše, je možné, že je to způsobeno těmi kontakty na SIM i v zařízení. Osobně na SIM kartě nemám nic, tak mě tato možnost nenapadla.

Chce to všechno si raději sám vyzkoušet a přijít si na to sám. Všechno je více/méně logické a pochopitelné.

Xfantasy (184)|5.9.2009 18:42
Co se zdvojených kontaktů týče,taak problém nebude v simce.Dělalo mi to taky a to dokonce i třikrát a to jsem na simce kontakty neměl,protože jsem je smazal v domění že je posléze upravené překopíruju zpět ale Diamond je tak "hloupý" že nedokáže dlouhé názvy a podobně sám zkrátit takže mi simka nakonec zeje práznotou.
Každopádně jsem zakázal synchronizaci a kontakty případně obnovuji PimBackupem což mi vyhovuje.
prokji (199)|5.9.2009 20:01
Ad msyoquota :
Kontrolu ti poskytuje správce komunikace , připojení řídíš jednak v samotných aplikacích /které jsou s datovými přenosy spjaté,samozřejmě/- tedy např.v nastavení mailového účtu máš defautně "stahovat poštu okamžitě"/= musí bejt furt připojen,aby ten účet hlídal/,což lze nastavit na "stahovat manuálně" atd. Totéž aktualizace RSS kanálů , počasí , kurzů , souboru efemerid /Quick GPS/ a dalšího. A globálně si ty datový přenosy můžeš definovat v nastavení připojení /"programy , které se připojují k Internetu používají tohoto připojení ": a definice včetně nastavení toho připojení ...-tak to bylo už ve wm5 blahé paměti /. Prostě pořidil sis KOMUNIKÁTOR , pro nějž je spolupráce s Webem hlavním posláním; máš však možnost si jeho chování v širokých mezích upravit dle svých potřeb - ...
fretak (265)|5.9.2009 21:55
[quote=Zdenek Malinsky]
2. Jak to že nemáš kontrolu? Záleží, co tam máš všechno nainstalováno a v těch programech nastaveno. Když si tam nastavíš, že nechceš aktualizovat/synchronizovat automaticky, ale ručně, bude se to tak dít. A pokud už je člověk hodně paranoidní, může si ještě pomoci NoData od MoDaCo.

[/quote]

Jiste, ze nemas kontrolu. Napriklad, doma jsem pripojen pres Wifi stolniho PC a prochazim si stranky. WIFI najednou vypadne a stranky se nahle nacitaji pres Edge/GPRS, ktere je docela krute placene. Necemu takovemu rozhodne nelze rikat kontrola nad spojenim. Kdyz mam v nastaveni Touchflo, sekci Datove prenosy nastaveno "deaktivovano", tak se nema NIC aktivovat, dokud tento prepinac sam neprehodim. To se bohuzel nedeje, takze neco jako NoData je naprosto nezbytne!

O to jde.
NaTuRaL_ce4you (170)|5.9.2009 23:08
tak ohledne zdvojenech kontaktu doporucuji tohle - Outlook Cleaner udela hodne prace ohledne toho mazani * stavalo se mi, ze se duplikovaly kontakty a kalendar
msyogota_ce4you (10)|5.9.2009 23:36
Dik.

Jinak se zda ze kdyz se k tomu nikdo nevyjadril tak asi vazne nejdou delat slozky na smsky :)

Dekuju za odkaz na antiduplikator. Kazdopadne to je prave to, co me trochu na takhle chytrejch zarizenich mrzi...musi se to poradne "otuni"nez se to zacne poradne pouzivat. Nokiu E75 (coz si nemyslim ze by byl o moc hloupejsi telefon) muzete vybalit a zacit hned pouzivat.
Abych to upresnil to HTCcko testuju primarne pro tatu abych pak podal report jak to funguje, takze fora samozrejme urcitym zpusobem projizdim, ale ne vzdy se najdou odpovedi.

A opet sme u toho, neumim si predstavit ze by otec nejak projizdel fora, aby dokazal poradne rozpohybovat novy zarizeni :)

Ale neberte to, prosim, ze bych na to nejak nadaval, spis jen ze kdyz je neco prezentovany jako hodne chytry zarizeni tak ze to nektere (podle me zakladni) funkce nedela v zakladu me prekvapi. Ale krabicka je to pekna, to jo.
prokji (199)|5.9.2009 23:44
To : niky

NoData je jistě řešení , stejně tak lze nastavit připojení k Internetu výhradně přes WiFi /nastavení připojení/ atd... Nutno si uvědomit,že toto zařízení je komunikátor-proto se předpokládá , že uživatel potřebuje především komfortně komunikovat. Ostatně , "krutě" placené Edge /předplacenka Vodafounu - platím datové přenosy paušál 170,- vč.DPH za měsíc , co to máte za tarif ? / mi připadá úměrné ceně zařízení /cca 10 000,-/ s morální životností dva roky..Krátce řečeno - když chci šetřit na benzínu , tak si taky Lamborghini nebudu kupovat,že...A s tou kontrolou - vždyť informace o typu připojení je na první pohled dostupná v horní stavové liště. Jinak všechny potřebné ulehčující fičurky jsou dostupné v HDTweaks - vyzkoušejte , je to mnohem přehlednější řešení , než snůška jednoúčelových prográmků typu MoDaCo NoData , Gyrator atd..
fretak (265)|6.9.2009 00:16
[quote=prokji]To : niky

NoData je jistě řešení , stejně tak lze nastavit připojení k Internetu výhradně přes WiFi /nastavení připojení/ atd... Nutno si uvědomit,že toto zařízení je komunikátor-proto se předpokládá , že uživatel potřebuje především komfortně komunikovat. Ostatně , "krutě" placené Edge /předplacenka Vodafounu - platím datové přenosy paušál 170,- vč.DPH za měsíc , co to máte za tarif ? / mi připadá úměrné ceně zařízení /cca 10 000,-/ s morální životností dva roky..Krátce řečeno - když chci šetřit na benzínu , tak si taky Lamborghini nebudu kupovat,že...A s tou kontrolou - vždyť informace o typu připojení je na první pohled dostupná v horní stavové liště. Jinak všechny potřebné ulehčující fičurky jsou dostupné v HDTweaks - vyzkoušejte , je to mnohem přehlednější řešení , než snůška jednoúčelových prográmků typu MoDaCo NoData , Gyrator atd..[/quote]

Ja tam mam Tmobile simku, firemni, a bohuzel ji nejde vymenit. A zde ten internet je opravdu mizerny, v nejnizsim tarifu je 50 MB. Ja nerikam, ze komunikator ma zabranit pripojeni na internet. Jen jsem chtel rici, ze by se mel chovat vice predvidatelnym zpusobem, a ne se pripojovat za kazdou cenu, bez ohledu na majitele. HD Tweaks mam, ale vypnuti/zapnuti tmobile internetu je podstatne rychlejsi pres do NoData.

prokji (199)|6.9.2009 00:20
To : msyoqota
Z TF3D - zprávy-další-menu-tools-manage folders-" to create or modify folders, tap and hold a folder " /postup z mé D2 - wwe eng s počeštěným TF3d.....:((
A zcela jistě to je i v manuálu ....
prokji (199)|6.9.2009 00:27
To : niky
Všichni víme , že finanční nenažranost našich operátorů je udivující , to ale ty Asiaty /s 3G sítěma za babku/ nezajímá . Tím spíš si musíme poradit sami a ne to HTC vyčítat /oni to opravdu při té láci neřeší - naopak , maximalizují uživatelský komfort/...
Xfantasy (184)|6.9.2009 06:07
HTC mi změnilo život a i já jsem u Tmobilu plakal.Sice internet nabízí,ale jen pro "blbé" telefony.Ty chytrý vemou nohy na ramena a utečou ke konkurenci.Takže i já po deseti letech věrnosti změnil operátora a užívám internet u Vodafonu kde jsem já i můj Topaz konečně svobodný.Trápí mne jen limit FUP,kterej nějak nevyhovuje Opeře.Když nemám co dělat,jsem schopen prosurfovat 20 MB za den.
Ale jinak nechápu proč ti nejde měnit SIMka,je to snadné zezadu je kryt a pod ním barerka a pod baterkou karta... :D
msyogota_ce4you (10)|6.9.2009 11:28
[quote=prokji]To : msyoqota
Z TF3D - zprávy-další-menu-tools-manage folders-" to create or modify folders, tap and hold a folder " /postup z mé D2 - wwe eng s počeštěným TF3d.....:((
A zcela jistě to je i v manuálu ....[/quote]

dik, ale praveze tahle volba je u naseho diamonda 2 zasedla a nejde pouzit...pouze v sekci e-mail, tam samozrejme slozky vytvaret jdou. u SMS uz ne...

mam diamonda od O2,tak leda ze by tam byl nejakej zadrhel...

a jeste jednou zopaknu k te kontrole nad pripojovanim, porad srovnavam s N E75, ta se me vzdycky pta, coz me proste uklidnuje, me naopak prekvapuje za skoro nikomu jinymu nevadi ze to dela neco bez ptani, lepe receno bez moznosti nastavit zda se ptat ci ne :)
ale proste je to tak, s tim mocnenadelam...
Petrzet (91)|6.9.2009 12:42
S tim samovolnym pripojovanim sem byl taky na stiru,nez sem na to prisel co mi zere data tak me to stalo skoro litr na pripojeni pri roamingu.Pak se nemuzete divit,ze je nekdo nasr na vyrobce ze ten parchant proste nic nerekne a samovolne se pripoji obzvlaste pak v zahranici :mad:
Xfantasy (184)|6.9.2009 13:08
Tak samozřejmě i mne překvapilo že se to neptá.Tušim že Omnia nahlásí připojení.
Proto jsem taky změnil operátora,nemusim to hlídat.Ale jinak tušim že standartně je při roumingu zakázáno připojení.Koukal jsem při HdTweaku že to bylo nastavené původně