Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ACER N50 nabijení

Rawmen_ce4you (0)|4.9.2009 14:38
Dobrý den, koupil jsem si použité Acer N50 Premium je to moje první PDA. Problém je vtom, že telefon jde jen když je na stojánku(kolébce) když ho tam dám a zapnu a kouknu do: start ->Settings->dole přepnu na system a tam dám power, tak mi to ukazuje: Main Battery: Charging 00%, Backup Battery: 100%. Jak mám prosím nabít tu první baterku. Nechal jsem to celou noc vté kolébce a stejně se mi to nenabilo. Ráno jsem to vyndal, tu baterku jsem zasunul ze strany do té kolébky a odešel do školy. Předchvilkou jsem přijel a baterka stejně neni nabitá. Už si nevim rady jak udělat aby PDA šlo volně bez kolébky. Abych ho mohl nosit ven. Děkuji předem za rady.:)
pavel1tu_ce4you (14)|4.9.2009 20:26
Při nabíjení ta zelená LED nahoře má blikat - pokud ne, nenabíjí se.
Tipnul bych to na blbou baterku :-(

Návod v AN je - zde
Zdenek Malinsky (9781)|5.9.2009 16:56
....a návod v češtině tady.

Na tomhle modelu býval problém s nějakým čudlíkem/páčkou vzadu. A nebo je třeba baterka po smrti .
Rawmen_ce4you (0)|7.9.2009 15:10
Baterie blíká, ale nenabije se....nabijí se přeš tu kolíbku ne? Přes USB to taky nejde....

Takže nejspíš koupit novou baterii co?:((

EDIT: Otázkou zůstává, jestli Acer nabíjí přes USB kabel. Zelená LEDka sice bliká, ale to je asi tak vše - baterie své napětí nezvýšila. Cituju z https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=210 je to recenze na ACER N50 tak baterka možná neni KO, jen se to nabijí nějak speciálně.

Teď jsem vypojil to trafo s kolébky a přes USB to nejde...tak nevi masi koupim teda baterku. Když to nepůjde tak stim zajedu někam do prodejny.
Rawmen_ce4you (0)|8.9.2009 14:05
Tady mám obrázek: ledka bliká, ale mobil se stejně nenabijí....http://img268.imageshack.us/img268/2083/s6300139.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2009 14:29
Umíš a taky máš čím tu baterku změřit?
Rawmen_ce4you (0)|9.9.2009 10:01
Právě ani jedno. Táta řikal, že se (s)zkusí zeptat v práci....ale vidim to tak na minimální šanci...jak se ten přistroj aspoň jmenuje?:)
Homer261 (98)|23.9.2009 17:38
Vyšťavená baterka na vyhození. nebo nenabíjí kolébka. Chtělo by to vyzkoušet USB kabel k připojení do PC. Ten by měl z USB portu dobíjet. Nebo koupit druhou baterku.
vsemick (25)|13.10.2009 13:20
Vzhledem k tomu, že kolébka i PDA mají samostatný obvod pro řízení nabíjení, tak není moc pravděpodobné že zemřely současně.(pokud ovšem předchozí majitel nesložil několik nefunkčních dílů a dál to pak prodal bez záruky)Takže by to mohla být jen mrtvá accu.Bylo by nejjednodušší vyzkoušet jinou (od někoho) a když bude fungovat tak až pak koupit novou.po cca. pěti letech musí být stejně na hranici použitelnosti.Jestli to ale nepojede tak ani nemá cenu zvažovat opravu.Napiš odkud jsi a snad se najde někdo z okolí kdo má stejné PDA v šupleti.
Silen (1)|15.10.2009 20:20
Kde se vlastně dá koupit nová baterka do N50, neví někdo?
Zdenek Malinsky (9781)|15.10.2009 20:42
U řezníka. :sarcastic:
To je opravdu tak těžké zadat do googlu Acer N50 and baterie? Určitě i tobě by našel toto....

....nebo na zboží.cz hento.
grofhk (1)|13.12.2009 14:47
PROSIM !!!!!! POMOC !!!!!! PROSIM !!!!!! POMOC !!!!!!
Moc prosim o pomoc a radu .
kde najdu schema zapojeni te užasne koncovky na Aceru N50.
Stale jsou problemy z kontakty.
Tak dlouho jsem je rovnal az jsem je utrhl a rozhodl se přímé propojení z pořádnou baterkou.
Ale netuším který z tech spousty kontaktu patří prave k bateriji a ktarý k naslednému nabíjení.
Tak vás prosím všechny o radu.Už se stím trápim dvanáctý den a bezuspěchů.
Předem všem dekuji,snad už to konečne poběží.
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2009 15:56
dodojoe_ce4you (30)|23.12.2009 23:40
Skus sa popýtať napr. na http://www.battex.sk/sk/typ/bateria-pre-pda,acer/0/podla_ceny-asc

ak sa ti to nepodarí, tak si zober 4xAA nabijatelné batérie, držiak a vyrob si "externu nabijačku" resp. externu bateriu tymto spôsobom nieje to optimálne riešenie ale lepšie ako nič

Tiež som majiteľom tohto PDA a aj ked uz som presiel cez viacere toto som si ponechal , USB host , IRDA , CF, SD sa uz tak lahko pokope nenajde
Dan Matt (7)|3.1.2010 00:04
Pokud jsem měl možnost zjistit během svých posledních 4 roků soužití s Acerem n50, jasně vím, že pouze připojení do USB z PC nebo NB na nabíjení nestačí. Kromě 5 V potřebuje totiž taky proud vyšší, než 1 A. Z počítače leze půlampéra a má co dělat. To je zkrátka chyba v elektronice toho strojku. Anebo možná nedorozumění....
Pokud je do kulatého konektoru na pdáčkové straně základního datového kabelu píchnutý drát z oficiálního síťového zdroje, z nabíječky (která dává 5V a 2A), ledka vesele bliká zeleně a když je nabito, začne svítit furtunfurt. Platí to pro kabel samotný a pochopitelně i pro případ, že je pda v kolébce a kabel z nabíječky je zaražen do její prdelky. Chci tím říct, že v kolíbce žádná elektronika není. Tedy aspoň co se týče nabíjení.
Napadá mě, že jsem tenhle kabel nezkoušel v autě. Pro auto jsem používal origo nabíječku a ta mi mašinku nabila za pár hodin v pohodě. Válí se mi to tu v šuplíku a ještě mi blejská lebkou, že jsem mohl zkusit řešení převodky z autozapalovače na USB a tenhle normál basic Acer kabel, schválně, jestli by to nabíjení v autě fungovalo. Nějak so z hlavy neumím vybavit, jestli ten proudovej proběh v autoinstalaci by na tu minimálně 1 Ampéru stačil. Hergot, já snad vylezu ven na mráz a půjdu to zkusit...
pivan_ce4you (0)|14.2.2010 02:22
Tak dnes som vytiahol toto stare PDA zo skrine asi po styroch rokoch a presne to iste. Nechal som ho nabijat asi hodinu a ani som sa nepozrel a PDA vytiahol z kolisky. Hned mi ho vyplo. Tak opakovany pokus. Po vlozeni do kolisky main a backup batery 00%. Po pol hodinke: Main 0%, Backup 60%. Stale pisalo ze nabija. Ked Backup dosiahla 80% asi po hodine, tak pribudlo 1% aj na main batery. Ubehlo 10 minut a uz mam 17%. Treba byt trpezlivy.