Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Proč si (ne)koupit HTC TP2 Rhodium?

sajmonn (12)|3.9.2009 13:48
Zdravím všechny.
Jsem spokojeným majitelem dosluhujícího HP iPAQ hx2750, které používám hlavně jako kalendář, videopřehrávač (hx2790 je na video nepoužiteoné) a prohlížeč internetu. Začal jsem ale pokukovat po něčem modernějším s WM, co podporuje snadnou synchronizaci přez kolébku. Tímto z výběru vypadla Omnia, i Xperia. HTC TP2 mě hodně zaujalo a přemýšlím, jestli ho koupit nebo ne. Co jsem se dočetl, tak má nějaké nedostatky a nevím, jestli je to už opraveno firmwarem nebo novou revizí:
Slabá hlasitost reproduktoru při použití jako telefon
Slabá citlivost wifi anteny
Viklající se display
Horší kvalita focení
Málo volné paměti i s vypnutým TouchFlo

Toto jsou přeci jenom nedostatky, které jsou dost zásadní na telefon v hodnotě slušného notebooku. Můžete mi někdo potvrdit / vyvrátit tyto poznámky? Máte někdo možnost srovnání s mým stávajícím PDA? Jaké jsou Vaše argumenty pro/proti nákupu? Jsem hodně nerozhodný, pomozte prosím.

Děkuji předem.
MAOrh (30)|3.9.2009 18:23
Slabá hlasitost reproduktoru při použití jako telefon - nesmysl!
Slabá citlivost wifi anteny - nesmysl!
Viklající se display - jen u nekolika kusu
Horší kvalita focení - nesmysl!
Málo volné paměti i s vypnutým TouchFlo - nesmysl!
htcjirka (1875)|3.9.2009 18:43
Tez musim reagovat

Slabá hlasitost reproduktoru při použití jako telefon - musim odpovedet stejne,nesmysl
Slabá citlivost wifi anteny - musim opet odpovedet stejne,nesmysl
Viklající se display - muze byt,ale nicemu to nevadi
Horší kvalita focení - pro me je to vice na praci nez na foceni.Kvalita fotek je prumerna jako u ostatnich wm zarizeni
Málo volné paměti i s vypnutým TouchFlo - opet blabol
Mashe (622)|3.9.2009 20:56
myslim ze vse bylo receno, krom toho jeslti hledas kalendar, prehravac videa a neco na internet .. a s timhle fotak myslim nema moc spolecneho (ac je mizerny) .. fotit se ma fotakem, ne mobilem :cool:
bjirka (380)|4.9.2009 08:38
Přesně tak, kromě toho bodu s foťákem jsou všechno nesmysly.
Fotky z vestavěného foťáku jsou skutečně hrozný a jsou zdaleka nejhorší ze všech WM za poslední dobu.
Zde je i pár ukázek včetně krátkého videa.
mistm (477)|4.9.2009 09:38
souhlasim s bjirkou do posledniho puntiku

Jediny co mi na Touch Pro2 vadi je fotak.

Co se tyce te wifi, tak skutecne chytam min nez na starem Dell Axim X50v nebo na notebooku. Ale treba je to jen vadny kus, nevim.
JanAltman (162)|4.9.2009 12:37
Záleží na tom, s čím se TP2 srovnává. Na trh se chystá OmniaPro a Xperia2.
Omnia bude asi levnější, Xperia2 dražší, než TP2. TP2 z nich má asi nejhorší foťák a nemá 3.5mm jack (to druhé mi vůbec nevadí, to první trochu ano). Na hudbu je A2DP, bohužel samostatný foťák ssebou permanentně nenosím (je moc velkej).
Bohužel člověk může porovnávat pouze tabulkové parametry (velikost displeje - dost důležité!, frekvence CPU, ...), ale nedozví se třeba porovnání kvality TV výstupu či srovnání citlivosti GPS či WiFi. Založil jem na toto srovnání separátní diskusi.
ronin44 (3)|8.9.2009 11:05
Pre mna je dolezita este jedna vlastnost (rozhodujem sa medzi TP2 a Nokia N97) - synchronizacia s Lotus Notes.

Existuje taka moznost pre TP2? Okrem nespolahliveho mNotes? Pretoze pokial viem, WM sa inak synchronizovat neda (pokial sa da, opravte ma...) Nokia ma toto vyriesene, aj ked - uprimne, moj favorit je TP2. Ale ak si ho nesynknem, na co mi bude?
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2009 12:57
ad sync WM a Lotus Notes
Třeba tady nebo tedy nebo si projeď celou sekci + Komunikace & Synchronizace


A příště zkus tenhle odkaz.
ronin44 (3)|9.9.2009 09:54
jj, tento link tiez pripajam na niektorych forach :) Ale je pravda, ze sa tomu nevenuje vela for a o sync tu som prehliadol - sorka.

OKa, trosku offtopic, ale mozno tiez niekomu pomoze v rozhodovani; jedina aplikacia zo zmienenych, ktora bezproblemovo funguje je IBM Easysync (skusal som uz predtym vsetky zmienene), stoji ale nejakych 70USD/rok/licenciu. Tz. ze pri predpokladanom pouzivani telefonu 2 roky mi ho predrazi o skoro 150USD - a to uz nie je malo... A licenciu potrebujem oficialnu, kedze pc na ktorom to bude bezat patri IBM :)

Je mi jasne, ze MS nebude pripravovat aplikaciu na sync s LN (sak je to ich konkurencia), ale preco takuto ficurku nema HTC? Ked chce predavat devices?

Zatial som sa stale nerozhodol, ale znava sa zacinam trosku viac priklanat k Nokii. Jedine, co to nema zo sw ktory pouzivam je iGO (a mozno aj to ma, zatial som nehladal)
sajmonn (12)|9.9.2009 10:46
Děkuji všem za odpovědi. Nejspíš ještě počkám, co trh přinese. Původně jsem se měl smířit "jenom" s tím, že to má lesklý (čti věčně upatlaný a ošklivý) display - s tím už jsem tak nějak počítal. Potom bych měl dál zapomenout na:

funkci USB host
SDIO funkci
nemožnost připojit externí (větší) klávesnici
nutnost připojovat sluchátka přes redukci

Pokud bych měl za toto zaplatit 5 - 8 tisíc, tak budiž, ale za cca 14 - 15 000 mi to přijde moc drahý. Za tu cenu bych očekával možná i funkci DVB-T tuneru - levnější E-ten to měl. Neschopnost USB host mě moc mrzí, stejně jako funkce SDIO - starší luxusní PDA to všechno měly, proč je to u nových MDA problém?

Řešení pro mě - buďto tohle výrazně slevní, nebo přijde snad v budoucnu lépe provedený kousek. Omnia i Xperia mají bohužel tu špatnou vlastnost, že je USB konektor na boku - nedá se pohodlně připojit do kolébky - kdo to musí dělat několikrát denně, ten pochopí.

Ještě jednou děkuji všem za odpovědi.
Sajmon
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2009 11:30
Lesklý displej vadí? A on někdo vyrábí PDA/smarty s matným displejem? :O
USB host - a co třeba vypalovačka? :sarcastic:
SDIO funkci - a k čemu to potřebuješ?

ano, starší PDA to měly, ale dnes jsou komunikátory (tedy i GSM částí) vybaveny dostatečně, že už není (skoro nic) nutno přopojovat

externí klávesnice by měla jít přes BT
proprietální konektror na sluchátka je fakt wopruz

DVB-T u E-tenu - ano, ale moc použitelně to nefungovalo

Kolébky už dnes není trend (v rámci šetření) a musí se dokupovat. Proto je to takto utvořeno. Záleží jednak na výrobci PDA a pak i kolébky. Ale ruku na srdce-dnes už není PDA takovou luxusní záležitostí jako kdysi (když stálo skoro roční plat) a je to spotřebka, takže není nutno se tím chlubit na pracovním stole. ;) Ale nevím, kde je problém a proč je potřeba několikrát denně připojovat a odpojovat z/do kolébky.

Z výše uvedeného bych řekl, že spíše potřebuješ nějaký netbook (nebo UMPC), který spíše splní tvoje požadavky, než PDA.
ronin44 (3)|11.9.2009 15:43
Zdenek, nie si trosku zbytocne sarkasticky?

Z Tvojej reakcie mi to pripada, ze neznesies, ze aj taketo fajn zariadenie nemusi niekomu vyhovovat. Neries, ze naco potrebuje SDIO - proste tam nie je a pre niekoho to moze byt chyba. Ja ho mam a v zivote som ho nepouzil. Kolega vedla ho pouziva skoro denne. Podla mna je tunner zbytocnost, ale ked ho niekto chce, preco nie...?

TP2 je super zariadenie, ale pokial nepodporuje USB host (inak, to vazne???), tak sorka... Toto uz vedel moj starucky 5rocny fotak...

TP2 sa mi velmi paci, ale ako to napisal Sajmon, cena je pomerne vysoka a za taku cenu chcem no.1 device! Pokial kupujem manzelke mobil za 150eur, je mi to jedno, co to vie, ale ked mam zan dat 600, tak mi rano musi pripravit kavu... a tomuto zazraku proste niektore veci chybaju...

A ad koliska; argumentovat cenou, je smiesne... Vyrobna cena je mozno radovo par centov... A pokial takyto device pouzivas ako manager, nemas ho len na predvadzanie sa, synchronizujes si ho stale, aby si bol online, tak koliska je bezpodmienecna!!!

Mozem este otazku? Niekde som to cital... pri HTC nefunguje budik, ked je vypnuta? Je to pravda?
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2009 15:46
Nene, to jsi špatně pochopil. Myslel jsem to takl, že každé zařízení má svoje určení a PDA není nebylo a nikdy nebude jako PC či notebook (to jsem tam taky psal, zda by toto nebylo vhodnější).
No je to asi jako když si koupím kombíka a rozčiluji se, že nejde 250 km/h a má pomalý rozjezd nebo si koupím sporťáka a bude mi vadit, že moc žere a nevejde si ma tam rodina s 5 dětmi a psem.
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2009 16:01
Tohle fakt nemá cenu řešit. Buď má zařízení parametry a výbavu kterou chci nebo ne a pak je na každém, jak moc je ochoten jít ke kompromisu. To samé je s cenou - buď na to mám a koupím nebo počkám na bazarové levnější kousky. Takhle mi to trošku připadá jako v té bajce o kyselých hroznech.

A nakonec - každý má možnost si u HTC nebo jiného výrobce objednat zařízení dle svých požadavků. ;)
htcjirka (1875)|11.9.2009 20:46
[quote]No je to asi jako když si koupím kombíka a rozčiluji se, že nejde 250 km/h a má pomalý rozjezd nebo si koupím sporťáka a bude mi vadit, že moc žere a nevejde si ma tam rodina s 5 dětmi a psem.[/quote]

S timto prirovnanim se ztotoznuji a lepe bych to nenapsal :yes:
Navic ani neni zadouci vyrobit zarizeni,ktere bude mit uplne vse.Kazdy prahne po jinych funkcich,ma jine priority a podle toho si zarizeni vyberu.A ne brecet,ze TP2 nema tohle a tamhle to.Nema to tak si ho nevsimam a nezameruji se na nej.

[quote]TP2 sa mi velmi paci, ale ako to napisal Sajmon, cena je pomerne vysoka a za taku cenu chcem no.1 device![/quote]

Me za tu cenu TP2 stoji,splnil ma ocekavani a proto jsem si ho poridil,tobe za tu cenu nestoji,tak si ho nekupuj,nikdo ti ho nenuti.
vidra (19)|12.10.2009 12:06
po palmovi treo pro a e-tenu x600 muzu rict, ze wifi je opravdu zoufala. stejne tak vykon bt.