Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n560 a WM6,1 classic

JaSk_ce4you (7)|2.9.2009 11:32
Ahoj lidi,
zakoupil jsem z druhé ruky zařízení Pocket LOOX N560. Jsou na něm dodatečně nahrané WM 6,1 classic. Nicméně to má dva problémy. Jedním je, že uspávací tlačítko funguje jako soft reset (hádám, že se systemu nelíbí a restartuje se) a taky nejde zvuk z reproduktoru, jen do sluchátek. Chci se zeptat, zdali tyto problémy muže způsobovat právě tato verze WM? Dá se někde sehnat originální původní ROMka s WM 5? A jde doionstalovat podpora SDHC? Jaký je rozdíl mezi WM 5 a WM6,1 classic?
zivan (615)|2.9.2009 13:11
Nekupoval jsi to nahodou nedavno z aukra a puvodni majitel psal o nefunkcnim zvuku? S tim bys nic SW neudelal, protoze mi majitel potvrdil, ze je to HW zalezitost.

Pro podporu SDHC muzes bud nainstalovat novy ovladac (po HR o nej prijdes a musis mit po ruce kabel+PC nebo obycejnou SD kartu s tim ovladacem) nebo tam dat rovnou ROM s podporou SDHC. Dalsi info - Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x

A u MS jsem nasel popis zmen ve WM6 (kouknete na autora :) )
JaSk_ce4you (7)|3.9.2009 18:45
Ano, to je ono.
Potřeboval bych poradit postup, jak flashnout původní ROM. Zařízená bohužel nelze synchronizovat :?
Poradí někdo?
zivan (615)|3.9.2009 20:05
Odkaz na originalni ROM najdes hned pomoci hledani vpravo nahore. Snaz se trochu.

Co to znamena nejde synchronizovat? Activesync na XP nebo Windows Mobile Device Center ve Viste(7) nenajde PDA? Nebo nemas Wokna, kabel...?
JaSk_ce4you (7)|5.9.2009 11:50
XPčka s nejnovějším Active sync ho nenajdou. Visty ho "najdou" sami, ale to je skoro k ničemu. Nevim, zdali nemam například nějak updatovat i active sync v zařízení?
JaSk_ce4you (7)|5.9.2009 11:51
Když jsme u toho, koukám, že máš v podpisu napsaný co máš za zařízení, schodou okolností to samé taky s WM 6,1 ... je to stabilní a rychlá ROMka? Funguje UPLNĚ všecko do má??
mcm59 (47)|5.9.2009 23:46
Mám v PC dvě instalace WinXP na různých discích. Můžu synchronizovat v obouch systémech. Obě instalace vycházejí z jedné zálohy pevného disku.
A teď to hlavní. V jednom systému musím mít zaškrtlé Start - Settings - Connections - USB to PC - Enable advanced net.... a v druhém systému to být zaškrknuté nesmí. Jinak se nepřipojím. Nemám ani tušení proč to tak je, ale ty to můžeš zkusit odškrtnout jestli ti to nepomůže s připojením.
Já teď používám ROMku 61_20755_063_14_sdhc a ta je stabilní a všechno maká jak má. Ta novější 6.1 20755-19 mi dělala problémy s připojením do internetu přes mobil, ale možná jsem mněl něco blbě nastavený. Nebylo moc času na testování.
Jinak ActiveSync se updatovat nemusí. Navíc nová verze už nebyla hodně dlouho.
cendaa_ce4you (50)|7.9.2009 08:18
Romky pro Looxe jsou tady http://fsc.newplowe.com/index.htm
S tím zvukem to vypadá na kontakt v díře pro sluchátka, někde to tady bylo popsané jako závada.
JaSk_ce4you (7)|8.9.2009 19:46
Tak jsem do zařízení nahrál originální ROMku. Všechno fachá nadmíru stabilně a jsem spokojen. Jen je tu jeden problém. Ve WM 6,1 mi to ukazovalo 120MB RAM, teď ukazuje jen 60MB (přitom jde o verzi looxe s 120MB ram...co se stalo? :(
zivan (615)|8.9.2009 20:15
No originalni ROMka ma zrejme podporu jen pro originalnich 64MB RAM. Musis pouzit nejakou, ktera podporuje tu pridanou pamet.
JaSk_ce4you (7)|9.9.2009 01:02
Nejde o přidanou, ale jde o RAM od výroby, ale asi to tak je. Myslel sem, že windows mobile fungujou trošku jako windows mobile, ale nevypadá to tak, je to k pos*ání. Zlatej PALM OS :D
mcm59 (47)|9.9.2009 08:04
N560ka se nikdy nevyráběla s takovou pamětí. Tu paměť v něm zvětšují dva maníci, které bys našel i na tomto webu.
Nevím co myslíš tou druhou větou s windows mobile. Asi ti chybí (tak jako mě ze začátku) nějaké rozhraní na plochu pro spouštění aplikací apod. Mohu ti doporučit SPB Pocket Plus. Používám dlouho a spokojenost.
Originální ROMka není nic moc. Výrobce Fujitsu Siemens na ni nikdy nevydal nějakou opravu nebo záplatu. Prostě se na to vybod. Ty 6.1 od "newplow" jsou o dost lepší a podporují právě tu větší paměť a rychlejší karty SDHC. Navíc jsou stabilnější a o trošku rychlejší.
JaSk_ce4you (7)|9.9.2009 22:24
Tak to je hustý, myslel sem, že jde o běžnej RAMkovej integráč pájenej na desce. Jak to zvětšujou?? Použitím části ROM?
Jinak díky všem za rady, rozchodil sem docela stabilně WM 6,1 od newplowe. Trošku se ještě peru S GPS, ale to pujde.
V předchozím příspěvku sem jen chválil archaický Palm OS, který byl excelentní, ale už je to přecijen důchodce...
Pokud by u toho reproduktoru šlo o závadu konektoru, jak ji napravím?
mcm59 (47)|10.9.2009 00:37
Tu pamněť zvětšují tím, že ji vymnění za větší. Jak prosté, ale není to žádná sranda. Ten čip má kontakty po celý spodní ploše a musí se celý ohřát horkým vzduchem aby se dal vyndat. No a trefit tam spátky novej taky nebude žádná sranda.
S tím konektorem, jestli se nevyznáš v elektronice, tak to radši přenechej někomu jinému. Opravit by to jít mělo.

Edit: Klidně může být taky špatný roproduktorek, nebo zaoxidovaný kontakty. Je pod kurz. tlačítkama a tam je to děravý.