Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM pre TP2

goos_ce4you (42)|1.9.2009 22:01
Vie mi niekto poradit ktora romka neof. je dobra? a ma ju vyskusanu?
Bobanovicz (511)|1.9.2009 22:07
Já mám nejlepší zkušenost s EnergyROM , používám Titanium verzi.
mistm (477)|1.9.2009 23:08
Taky mam nejlepsi zkusenost s EnergyROM. Je tam proste vsechno potrebny. Pouzivam tu s Manilou 2.5 a obcas se sekne manila kvuli tomu, ze jeste neni udelany horizontalni natoceni, staci restart a je vse zase ok.
MAOrh (30)|2.9.2009 06:44
[quote]Tak po dvouch nocích stravených u zkoušek nových neoficiálních ROM na TP2 pro Vás mám malý seznámek s poznatky, snad Vám pomůže při výběru té pravé ROM pro Vás.

Co se týká RADIA.

Já měl v základu: Rhodium Radio 3.44.25.27, které podle mě šlapalo naprosto v pořádku s GPS fixem
do minuty a se solidní spotřebou.

Jako nové jsem si vybral Rhodium Radio 3.46.25.30, které slibovalo rychlejší pří zhruba stejné spotřebě.
Nahrání proběhlo v pořádku bez jediného problému. A opravdu fix se velice zrychlil. První a bez stažení poloh stalelitů jsem měl do 20 vteřin.

Co se týče ROM.

Od výrobce jsem měl verzi: RUU_Rhodium_HTC_WWE_EastEurope_1.19.401.1. Jako první jsem si vzal do hledáčku ROM: Miri_WM65_23017_V1.1_Premium_Manila2.5 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=552643) od známého kuchaře Miri, kterej je známej svými výbornými ROMkamy pro HTC TOUCH HD.
Pár postředů k této ROMce:
Instalace naprosto v pořádku.
Po instalaci vás přivítá nový startovací obrázek :-)
Manila 2.5 funguje naprosto v pořádku a nenašel jsem žádnou závažnejší chybku.
Označovaní více souborů přes průzkumníka je v pořádku.
Naprosto nejrychlejší ROM za celé testování. Viditelně rychlejší než originál od výrobce, ten jsem měl ale počeštěn a spomalení systému mohlo být způsobeno tímto.
Každopádně systém byl zcela čistý bez jakýkoliv dodatčných aplikací, což je sice plus k rychlosti ale všechny utility apodobné softíky musíte doházet ručně.
První a pro mně natolik závažný problém že jsem u této ROMky nezůstal jsem objevil při ukončovaní. At už ukončujete program nebo jen odcházíte z nastavení do vyšší nabídky tak más to vždy vyhodí na today obrazovku Manily. Což je velice neprijemne a celou praci s pristrijem to zpomaluje. Dalsi maly problem se ukazal opet pri ukoncovani lepe receno pri nacteni zakladni obrazovky Manily, vzdy kdyz se dostanete na tuto obrazovku tak se hodiny pretaci a to dost dlouho (vetsinou 2 hodiny a desitky minut) a to neni pro oci to nejlepsi...
Jinak jsem byl s touto ROM velice spokojen ale nebylo to ono.

Dalsi na rade byla: EnergyROM RHODIUM 20090825 StandardM2.5
(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=547794)

I kuchar NRGZ28 je velice zkuseny a od jeho ROMky jsem si hodne sliboval.

Instalace opět proběhla v pořádku.
Krom nového (velice pěkného a zároveň decetního) startovací obrázku vám tato ROMka nahodí i nové (pěkné a barevné) ikonky do horní lišty.
Tato ROM je lehce pomalejší než první kousek, když ale vezmu v potaz co všechno tato ROM obsahuje (http://thewingster.com/energyromwarhawkmanila25.aspx) tak je to MASAKR :-D
Obsahuje obrouvskou nabidku tweaku a utilit. kdyz zminim jen ty hlavni.
Advanced config v nejnovejsi verzi, notification manager WVGA tweak, finger menus, softkey manager a htc volume control. pres tyto tweaky si upravite cely telefon k obrazu svemu bez nutnosti nekde shanet nejake cabiky :-D
Krom otoh je tu i velika nabidka programu, opet uvedu jen ty nejzajimavejsi: G-config (u mne nahradil changescreen), PIM Backup (pro zalohovani adresare, sms atd...), Pocket RAR, total coammnader, wifi router, tBattery a další.
Samozřejmností je plná podpora Offiků :-) (Adobe Reader, Excel, Word, PowerPoint, OneNote a Notepad)
V romce je i nejnovejsi verze Google Maps.
Dale tu máme integrovany programek modaco nodata, facebookovyho klienta+messengera, RSS crecku, java midlet, internet explorer i operu a dokonce i binga. Z multimedii se da vyzdvyhnout HTC album, audio booster, aktivovany FM radio, nahravani hovoru, streamovani videa, youtube clienta a mnoho dalsiho... Pro mne skoro jasny vitez, ale protoze jsem velice spokojeny uzivatel Mobille Shell 3.0 tak jsem nepotreboval Manillu, proto jsem zvolil verzi bez Manilly (EnergyROM Warhawk Titanium WM6.5) kde standartni nabidka od microsoftu, kterou jsem okamzite deaktivoval. diky tomu si i malinko zrychlil system.

Dále jsem zkousel dalsich 6 ROMek ale nikde se nestalo nic tak zvlastniho takze zase priste :-)

Moje malé tsetovací centrum. (Rovnou jsem u toho přehodil a vyzkoušel i pár ROM na HTC Kaiser.)
BTW: Zkoušely jste někdy nahrávat dvě nevé ROM na dvě pDA zároveň? :-D
http://www.upimage.cz/obrazek/p1040451-6453.jpg
http://www.upimage.cz/obrazek/p1040452-6454.jpg[/quote]
Můj malý souhrn...

I toto je jasný vítěz po mně. >>>EnergyROM Warhawk Titanium WM6.5<<<
Mashe (622)|2.9.2009 14:58
na energy jsem se dival a jak to tu sleduju .. asi ji prubnu

dikes :cool:

MAOrh (30)|2.9.2009 16:36
"zatím" je opravdu nej v poměru rychlost/volná pamět a výbava ;-)
goos_ce4you (42)|2.9.2009 23:23
Tak mozem vam povedat ze som vyskusal EnergyROM RHODIUM 20090829 StandardM2.6 a po hodine som ju zamenil za EnergyROM RHODIUM 20090830 Standard Manila 2.6 mi mrzla sms mi mrzli no nedala sa pouzit. momentalne skusam standart a som spokojny
MAOrh (30)|3.9.2009 06:15
ano v Manille 2.6 je hodne bugu a je to velmi nepouzitelne...
rriha (149)|3.9.2009 11:27
jak je to tedy prosím s tou manilou 2.6? Na všech předchozích HTC (jsem jim věrný leta) jsem měl SPB Today + SPB Diary ... teď se mi to zdá trochu OutOfDate. Nejsem až tak znalý, takže nevím, zda chápu správně: Je manila jen trošku poladěné TouchFlo? Když si nainstaluju manila, dostanu na Today obrazovku funkčnost, na kterou jsem zvyklý ze SPB? (ve verzi 2.5 jsem tam měl najednou schůzky, úkoly, jednotapový přístup na často volaná čísla, hodně používané aplikace...děkuju předem za rady laikovi.
goos_ce4you (42)|3.9.2009 15:00
Manila = TF3D
janox (216)|11.9.2009 22:11
Práve sťahujem vychválenú verziu Titanium. Skôr ako ju tam vpálim - dajte mi niekto pls answers na pár otázok:
1 - je to plnohodnotná verzia WM6.5 ?
2 - je stabilná a bez bugov ?
3 - oplatí sa pre to robiť HardSPL a dávať to tam namiesto origoš WM6.1
4 - bude mi veľmi chýbať TF3D, alebo je WM6.5 user friendly aj na používanie bez stylusu?
5 - prídem v porovnaní s origoš ROM o dajaké aplikácie, alebo sú v Titanium verzii "zabalené" všetky tie ktoré sú tam pod downloadom napísané?
6 - ako sa potom môžem vrátiť na oficiálnu ROM - kvôli origoš upgrade z WM6.1 na WM6.5 - asi tam budem musieť dať potom naspäť origoš ROM a odstrániť HardSPL že?
Dikes za rýchlu odpoveď, lebo všetko mám stiahnuté a čakám na odpovede - ohrýzam si nechty...;)
Bobanovicz (511)|13.9.2009 16:50
1) ANO (pokud máš na mysli EnergyROM Titanium)
2) ANO
3) ANO
4) Musíš vyzkoušet, někdo nedá na TF3D dopustit, někdo vypíná hned po koupi.
5) O některé přijdeš, jiné objevíš...ANO, ROM obsahuje vypsané aplikace
6) Ofiko ROMku nahraješ stejně jako neofiko i přes otevřené HardSPL
janox (216)|13.9.2009 19:02
Dikes Bobanovicz
už som skúsil obe verzie WM6.5 - teda Titanium aj standard s TF3D, ale z dajakého dôvodu mi pri vkladaní nových pripomienok do kalendára kalendár zamrzol a nešlo pripomienku korektne vložiť. Skúšal som to aj na čistých inštaláciách, tak som tam dal naspäť ofiko kým to neporiešim. Nemá nikto tušenie, čím to môže byť?
Taktiež som neprišiel na to, ako sa dá upraviť obrazovka "Home" na WM6.5 - niektoré tie posuvné položky tam iba zavadzajú a neviem ich nahradiť.
Bobanovicz (511)|13.9.2009 19:18
Zamrzal ti standartní kalendář a nebo ten v TF3D? Takový problém jsem nikdy neměl.
Na úpravu home ve WnMo 6.5 se používá Chome Editor.
janox (216)|13.9.2009 19:40
Zamrzal mi obyčajný WM kalendár, lebo verziu Titanium som tam dával bez TF3D a verziu Standard som dával s TF3D - robilo mi na oboch to isté???
Skúšal som to na čistých inštaloch tak nechápem???
Nevadí - počkám na ofiko WM6.5 - október je tu za chvíľu - dikes za ten program na úpravu "Home";)
Bobanovicz (511)|13.9.2009 19:50
Zkoušel jsi EnergyROM "Genesis" (23016)? Problém s kalendářem nemám ani tady ani na starších verzích.
janox (216)|13.9.2009 20:43
Daj pls link - skúsim ju.
Bobanovicz (511)|13.9.2009 21:40
janox (216)|14.9.2009 23:15
Tak som tam dal "Energy Standard M2.5" a zatiaľ super. Našiel som iba jeden BUG - keď vysuniem klávesnicu, nedokáže na displeji ukázať "landscape" mód.
Teraz sťahujem Energy standard tak ju zajtra (alebo ešte dnes) prubnem - dám vedieť.:?:
Takže práve vyskúšané - zasa problém s kalendárom to vkladanie nových pripomienok - dávam naspäť origoš ROM a čakám na original upgrade v októbri :mad: :evil:
hudyss (219)|15.9.2009 18:06
jinak Monx uz taky serviruje ROMeOS WM 6.5
rriha (149)|15.9.2009 18:19
asi jsem trošku pomalejší, ale ROMeOS se mi nedaří stáhnout - ať zaškrtávám jak zaškrtávám, tlačítko "download" nikde...mohl by sem prosím někdo šikovnější postnout aspoň changelog, abych věděl, zda se mám vůbec snažit? ...dík
hudyss (219)|16.9.2009 17:10
To bude tim, ze Monx uz zadarmo nedela. Staci mensi Donate, ja treba poslal 5 liber a mam vse odemceno a musim rict, ze jeho 6.5 je fakt super. Ostatne 6.1 byly taky super!
rriha (149)|16.9.2009 17:35
ledaže by se info o tom, že jsem něco dal, monxovi ukazovalo se zpožděním - poslal jsem tam 10 a nic - když se v downloadu doklikám nakonec, tak mne tam nic nečeká....
hudyss (219)|16.9.2009 18:57
ja bych jeste vyckal, mel by ti taky prijit jeho potvrzovaci email. Ja to ted zkousel dojit k downloadu a me se to normalne ukaze.Ma tam posledni dnesni aktualni verzi.
rriha (149)|17.9.2009 12:40
děkuji, tak jsem vyčkal a po nějaké dob od odeslání daru ta ikona na stahování opravdu naběhla.
dotaz: monx píše, že jeho ROM umí být s manilou i bez - jak se to prosím přepíná? Je to už v jeho instalaci, nebo o pak budu muset dělat sám přes nějký ten TFDetacher?Děkuji
hudyss (219)|17.9.2009 17:09
To je jen, ze si v nastaveni Today zapnes co chces. ROMka je plna a obsahuje jak Manilu, tak i Titanium.
rriha (149)|17.9.2009 17:38
uff... měl jsem zato, že manila je něco, co se sice mj. prezentuje jako grafická součást today, ale že hlavně jde o balík procesů, které zatěžují systém a přidávají do něj další funkce, které svým rozsahem přesahují obrazovku today, propisují se i do jiných aplikací...myslel jsem si proto, že nestačí vypnout TF plugin v today, myslel jsem, že pro svižnou funkci systému, od kterého nepožaduji tu rolovací lištu dole, je třeba manilu vůbec neinstalovat - pokud by přece šlo jen o to, zda je/není TF plugin zaškrtnut v obrazovce today, tak by byl nesmysl, aby byly dvě verze EnergyROM...vliv manily musí být větší, kvůli jednomu switchi a možná pár MB paměti přece nikdo nebude péct dvě ROMky, ne?
nebo se mýlím?

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
hudyss (219)|17.9.2009 18:12
Tam uz je jen rozdil v te pameti, ze Manila si ukousne tech par Mb navic . Treba me by se hodila ROM uplne hola, nepouzivam ani Titanium ci Manilu. Ale ja jsem S ROMeOS hodne spokojen, mam ji skoro mesic a nic se zatim nepodelalo a vse funguje. Drive jsem mel porad Energy, ale tam byla obcas nejaka chybka.
rriha (149)|17.9.2009 18:43
[quote=hudyss]me by se hodila ROM uplne hola, nepouzivam ani Titanium ci Manilu.[/quote]
Aha, já myslel, že "Titanium" je jen obchodní název... ona je to nějaká technologie? Co přesně dělá?

hudyss (219)|17.9.2009 19:44
tady to mas nazorne http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=560899
prvni obrazek je Manila /TF3D/ a 7 obrazek je Titanium.
tonnyk_ce4you (18)|18.9.2009 11:34
[quote=janox]Počkám na ofiko WM6.5 - október je tu za chvíľu - dikes za ten program na úpravu "Home";) [/quote]
Dobrý den, je možné laikovi naznačit, kde by bylo možné o této nové ROM pro HTC TP2 najít informace a kdy by se měla objevit? Datum je avizováno pouze jako říjen, nebo s konkrétním datem? Děkuji.
janox (216)|18.9.2009 14:45
Určite bude presný dátum ešte "upresnený", ale podľa info na tomto aj iných fórach bol uvedený dátum okolo 5-10 októbra (neviem presne). Samotný nový wm6.5 sa bude dať ako vždy stiahnuť v sekcii "support" na stránke www.htc.com - asi to treba od začiatku októbra pozerať každý deň, alebo v bleskovkách na ce4you to bude 100%-ne uvedené. Už sa teším :D :yes: :yes: :yes:
hudyss (219)|18.9.2009 15:39
vesmes se vsude pise o datumu 6.10.
acter (35)|18.9.2009 21:19
...ale uzivatele TouchFlo 3D nepoznaji rozdil, ne ? ...
Mashe (622)|18.9.2009 21:26
[quote=janox]... Samotný nový wm6.5 sa bude dať ako vždy stiahnuť v sekcii "support" na stránke www.htc.com .. [/quote]

no sem zvedavy jestli to bude stejne funkcni jako ty minule hotfixy :D myslim ze se nejdriv mrknu (az to vyjde) na XDA, jestli to ma vubec cenu zkouset :sarcastic:

johnee_r (290)|30.9.2009 12:07
Zdravím,
tak TP2 je konečně na stole a hned jsem tu s dotazem. Zatím se nechci pouštět do neoficiálních ROM apod. Nicméně rád bych aspoň zazáplatoval, co je oficiálně k dispozici.
Na stránkách HTC je ke stažení ROM 1.19.401.1. Já mám v zařízení z výroby 1.19.401.0. Mám upgradovat? Je tam nějaký podstatný rozdíl?
Pak je tu tenhle update:
http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=250&cat=0&dl_id=674
nepochopil jsem ale, co vlastně dělá. Mám instalovat?

Pak je tam hotfix pro GPS. Ten předpokládám nainstalovat mám.

A nakonec tohle:
http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=250&cat=0&dl_id=625
To ale vypadá, že je pro nějakou novější ROM, než je ke stažení. Takže co s tím?

Moc díky za pomoc.
Mashe (622)|30.9.2009 12:20
myslis tohle?
johnee_r (290)|30.9.2009 12:32
Díky,
v zásadě ano. Akorát nevím, co s tom celou romkou. Instalovat nebo ne?
Díky
levap1_ce4you (58)|16.10.2009 13:44
Zdar všichni! Nezná někdo tuto ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567161
Vypadá to dost dobře a autora tady chválili. Budu vděčný za Vaše názory.
urys (402)|16.10.2009 21:19
ROMky od monx® byly a jsou a doufam, ze budou jedny z velmi dobre ukuchtenych a vyladenych. Pouzival jsem je uz na TouchPro a vzdy jsem byl nadmiru spokojeny. Vyzkousej a uvidis.

Jenom opatrne, ty ROMky jdou stahnout jedine v pripade, ze se u nej registrujes a trochu ho financne podporis ;)
Bobanovicz (511)|16.10.2009 22:45
Postnul by mi někdo .tsk témata z Energy ROM vytvořené NRGZ28? V poslední verzi "Photon" jsou myslím tři.
urys (402)|17.10.2009 14:13
tady jsou vsechna, co se jmenuji energy*
levap1_ce4you (58)|17.10.2009 15:19
to Urys: kolik chce finanční podporu? Co používáš Ty za rom? Stále se snažím najít nějakou slušnou Rom vč. manily 2.5...
urys (402)|17.10.2009 18:58
Používám EnergyROM, viz můj podpis, zatím Manilu 2.1, ale s počasím na obrazovce s časem. EnergyROM existuje i s Manilou 2.5, ale je tam ještě pár zásadních bugů, takže jsem jí ještě nezkoušel, prostudovat to můžeš na XDA-developers.
Ad ROM eOS: co vím, tak stačí něco kolem 5ti liber.

EDIT: pokud víš co je to XMPP (Jabber), tak si přijď pokecat na htc_raphael@conf.netlab.cz ;) (nenech se zmást tím, že je v názvu Raphael)
urys (402)|18.10.2009 21:49
Právě jsou k dispozici nové buildy od NRGZ28 a to 23071

ke stažení zde:
Manila 2.1
Manila 2.5

zatím k tomu nevydal change log, takže žádné rozumné info, jen "23071 ROMs for WVGA devices. Both 2.1 and 2.5 (Leo) variants."


Edit: včera, respektive v sobotu došlo i k úpravám buildu 23016, odkazy jsou totožné

Nevím jak vám, ale mě u těch buildů 23071 nevyhovuje ta lišta se Startem dole :(, občas se stane, že to překrývá nějakou aplikaci (například TotalCommander), taky se v horní liště posunolo vše úplně vpravo a není tam už místo na ten taskmanager. Tohle pro mě není.
urys (402)|22.10.2009 11:04
U NRGZ28 se objevila nová ROM build 21864, který by měl být oficiálním a finálním buildem pro LEO.

ke stažení zde:
Manila 2.1
Manila 2.5

zatím k tomu nevydal change log, takže žádné rozumné info, jen info z Twitteru

jen doufám, že tam nebude tolik bugů jako v 23071 ;)
urys (402)|25.10.2009 12:20
Máme tady další úpravu od NGRZ28 "Energy Photon", tentokrát se jedná o build 23081 z kuchyně DA_G.
Podle changelogu to vypadá, že problémy s tuhnutím, nefunkčními datovými packety, activsyncem a zprávami jsou vyřešené.

Odkaz na XDA a linky ke stažení.

EDIT - pocity a zkušenosti - čistě subjektivní názor ;)
- ROM se mi podařilo freeznout :(
- absolutně mi nevyhovuje ta lišta dole, je moc tlustá, překrývá některé programy (Total Commander)
- nevyhovuje mi chybějící HTC TaskManager, doinstalovat jsem ho nezkoušel, v tom rohu jsou totiž hodiny
- jsou zpět černobílé indikátory signálu, baterie, atp. v horní liště
- batery driver jestli je po 1% to nevím, protože je grafický s pěti čárkama, stejně jako origoš od HTC, žádná textová informace o procentu nabití
- pokud vyskočí sw klávesnice nejde kvůli té dolní liště vůbec schovat, vždy se aktivuje výběr typů klávesnic

ROM letěla pryč

Nevím, že se nepoučím a že tyhle buildy ještě pořád zkouším

Ta dolní lišta se Startem a její tloušťka je cesta do pekla ;)
Dominiktoreto_ce4you (97)|4.11.2009 21:52
Dobrý večer,
chtěl jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s rozsvěcováním displaye při příchodu nové sms.Samozřejmě zobrazováni zpráv mám na display vypnuto a ve WVGA Tweak položku Wake Up on New SMS nastaveno Disabled.
Jedná se o ROM - EnergyROM_21864_RHODIUM_03.Nov.2009_StandardM2.5 (dělo se to i u 23081)
Nenapadá mě kde to ještě nastavit,na Touch PRO jsem to měl stejně a fungovalo to bez potíží (též na Energy ROM).
Děkuji za rady.
urys (402)|5.11.2009 19:50
Ano, má tam chybu, musíš to v tom tweaku nastavit na Zapnuto, tweak ukončit, pak to znovu vypnout, tweak ukončit a provést softreset, pak to bude OK.
Dominiktoreto_ce4you (97)|5.11.2009 19:55
Je možné že to nešlo ani takto,jak jsem popisoval.TADY.Nemáš zkušenost?