Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom 7 Navigator na Omnii 2 i8000

mike-biker (41)|26.8.2009 12:26
Omnia 2 má stejně jako Omnia potíže s aplikací TT7. Je proto potřeba pro bezproblémový chod použít GPS Gate od firmy Franson, která umí přidělovat porty a má mimo jiné za následek daleko rychlejší vyhledání satelitů:

Takže jak na to?!

Mrkněte se zde - je to jasné a srozumitelné:

Jen pozor na to, že otevřená GPS Gate neustále lokalizuje satelity a strašně "žere" baterku! Tzn. že je potřeba po ukončení TT7 zavřít bránu (červená barva) a před připojením TT7 ji otevřít. :!:
Toto ovšem není zrovna pohodlné řešení. Proto je možno použít jednoduchý Sript, kterým celou záležitost zautomatizujeme! :bulb: .

Script:
# Následující text až po slovo [color=red]endif zkopírujte do Notepadu a uložte jako např. ScriptTT7.mscr[/color] Nezapomeňte přepsat případně cesty, pokud máte GPS Gate a TomTom uložen jinde než na\Storage Card\!!

# run GPS Gate
if (ProcExists("GpsGateCE.exe") = 0)
Run("\Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE")
endif

# run TomTom
if (ProcExists("TomTom Navigator.exe") = 0)
Run("\Storage Card\Program Files\Navigator\TomTom Navigator.exe")
else
Show("TomTom Navigator")
endif

# wait for tomtom launched
sleep 5000

# loop/wait for TomTom exit
while (WndExists ("TomTom Navigator"))
sleep(1000)
endwhile

#Message("Tomtom exited")
sleep 1000

# kill GpsGate
if (ProcExists("GpsGateCE.exe"))
Run("\Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE")
sleep 500
SendUp
sleep 200
SendCR
endif

Nyní je potřeba instalovat program Mortscript:
http://www.sto-helit.de
Pro vás je důležitý jediný soubor: MortScript-4.2-PPC.cab, který se zkopíruje do zařízení a spustí.

Ve výsledku budete mít v Adresáři: \Windows\Start Menu\Programs\MortScript\ScriptTT7.mscr (který si tam zkopírujte). Dále si do stejného adresáře zkopírujte z Windows\Start Menu\Programs, či kde ho máte soubor TomTom Navigator.lnk. Tento potom editujte ( já vše prováděl přes Total Comander), s následujícími parametry:
47#"\Windows\Start Menu\Programs\MortScript\ScriptTT7.mscr"?\Program Files\Navigator\TomTom Navigator.lnk,-101 a uložte jako třeba TomTom7.lnk

V průběhu operací budete muset určitě provést Soft reset. Na Plochu si potom dáte odkaz na tento vytvořený link a užívejte. je možné, že jsem na něco zapomněl, tak mne nekamenujte, případně opravím a doplním. :)

[h]EDIT: 16.9.[/h]

Tak se mi povedlo rozchodit i funkčnost GPS Gate bez použití skriptu. V nastavení jsem zaškrtl v Input > Advanced > Close input when idle. Předtím jsem to dostatečně neprověřil a bránu to nezavíralo - odškrtnutí po zavření a opětném otevření programu zmizelo.:no: Nyní jsem to uložil správně a zaškrtnutí zůstává, čímž je brána při neaktivitě zavřena a tudíž nepapá baterku. :yes: :cool: .
Takže shrnuto: Obojí způsob je funkční - v případě skriptu se program otevře a zavře spolu s TT navigátorem, ve druhém případě není potřeba MortScript, ale GPS Gate zůstává rezidentně v paměti, avšak zavřená.

[h]EDIT: 6.10.[/h]

Doporučuji nastavit v PPC GPS program port na COM7 a HW port je klasicky COM9, Baudrate 4.800.
kralk (43)|28.9.2009 12:07
To Mike - velmi dobrá práce, vše funguje přesně jak popisuješ i bez scriptu. Jen poznámku pro majitele Omnie II, COM port pro integrovanou GPSku je 7, ale to GPS Gate sama automaticky najde pokud si projdete wizard s automatickou detekcí. :yes:

A pro ty co nechtějí zapínat GPSGate před spuštěním navigačního softu, nechť si přidají zástupce do adresáře windows\po spuštění a je to bez práce :)
Vitezslav2 (226)|22.1.2010 15:34
Script:
# Následující text až po slovo endif zkopírujte do Notepadu a uložte jako např. ScriptTT7.mscr Nezapomeňte přepsat případně cesty, pokud máte GPS Gate a TomTom uložen jinde než na\Storage Card\!!


Mohl bych poprosit o vysvětlení,jak se dá ,,Script" vytvořit?Jako textový soubor?Díky za radu.
araya_ce4you (10)|30.1.2010 14:42
Takže jsem trošku laborolval s TOMTOM neboť se mi tak jako ostatním nechtěl připojit na GPS a vyzkoušel jsem všechny možné rady které jsem našel na fórech a stále nic. Také se mi nechtělo jíti cestou GPSGate.

Takže po spoustě pokusech jsem :bulb: z adresáře TONTON či Navigator smazal tyto knihovny:

BtCoreIf.dll
BtSdkCE30.dll
ttn6bt2003.dll

jedná se o knohovny pro připojení přes BT, poté nastavil v telefonu-Nastavení-Obecná nastavení-GPS-Připojení standardní hodnoty Port pro progamy COM7, HW port COM9 a rychlost 4800, Spravovat zařízení GPS automaticky

V TOMTOM jsem nastavil Jiné zařízení NMAE-rychlost 57600-port COM7, no a poté se mi během chvilky tomtom krásně fixnul a dokonce mi ukazoval i rychlost atd.

Zatím testováno pouze za chůze ;)