Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit SMS?

Tom2009 (15)|26.8.2009 10:48
Zdravim, jsem novym majitelem Samsungu Omnia i900, ktery je dovezen z UK. Puvodni firmware jsem si prehral novym - zde z fora (QB07/QB07M - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31685&fi=110 ), problemy s nim zadne nemam, akorat nemuzu zaboha odeslat SMS (pouze pokud mi nejaka dojde a ja dam "odpovedet", tak to jde). Problem mam v tom, ze kdyz chci vytvorit "novou sms", standardne se mi nabizi poue e-mail zprava a ja v nastaveni nemam volbu SMS/MMS :-( Se znamym, ktery ma WM 6.1 v cestine jsme projizdeli nastaveni a on tam toto ma - ja ne, co s tim?
P.S. Nemate nahodou nekdo posledni ceskou ROM?
Tom2009 (15)|28.8.2009 21:19
Nikdo mi neporadi? Dnes jsem to opet vse srovnaval s jinym strojkem, kde byl nainstalovan WM 6.1 - v nastaveni "Messaging" (Zpravy) - v "Accounts" (Ucty) mam pouze * Messaging - na rozdil od kamose, ktery ma jako prvni polozku SMS/MMS. V tomto bude nejaky "zakopany pes". Pokud dam primo "Reply" (Odpovedet), SMS odejde - pokud dam ale vytvorit "New" (Nova), vzdy se mi vytvori ne cista SMS, ale e-mail zprava a ma to snahu se taktez odeslat jako e-mail a ne jako SMS pres centrum zprav SMS (cislo mam v nastaveni taktez spravne). Kdyz jsem si dal svou SIM od O2 do mobilu, zahlasilo to, ze byla zjistena nova SIM a vse se nakonfigurovalo...az na ty SMS :mad:
lokoj_ce4you (18)|1.9.2009 20:39
Já tam mám taky *Messaging. Jdi tam jak chceš psát novou SMS klikni nahoře na Inbox a klikni na Messaging. Pak to musí jít.
Tom2009 (15)|3.9.2009 12:07
No praveze to nejde :mad: Vzdy mi naskoci pokazde pouze e-mail (pole From: Messaging. dale To: prazdne a Subject: prazdne), jsem uz z toho na prasky a navic to nevim proc neresi ani jina ROM (dnes jsem tam mel cvicne dokonce jakousi upravenou WM 6.5).
Kamos ma po kliknuti na NEW volbu SMS/MMS - toto ja tam vubec nemam :(
lokoj_ce4you (18)|3.9.2009 18:29
Mno hale jestli ti to neudělá ani u jiné ROM bude problém někde jinde a to si teda netroufnu typnout kde. Zkoušel si to na uplně čistém telefonu po Hard resetu nebo po flashnutí? Je možný že to dělá nějaká tebou nainstalovaná aplikace. Pokud to tam nebude ani po flashnutí tak to flashni na originální ROM a skoč do servisu.
Tom2009 (15)|4.9.2009 12:20
Prave, ze jsem na mobilu udelal hard reset - Omnii jsem totiz vydrazil na e-bay z U.K. a hard reset + nahrani jine ROM (konkretne PDA: i900DX1D1/QB07 a PHONE: i900DX1D1, se kterou jak jsem se zde docetl nejsou problemy), nasledne, kdyz jsem si s odesilanim SMS nevedel rady, jsem pres "secret menu" *#1546792*# v polozce 2. Preconfiguration (password: *#81230*# ) dokonce nastavil "country" na CZ - pote probehl opet hard reset a ani toto nepomohlo. Cili stav je stale takovy, ze pokud obdrzim SMS, mohu pomoci REPLY v pohode odepsat, pokud se ale pokusim vytvorit novou SMS ja, vytvari se vzdy pouze jako e-mail zprava (prestoze jsem v MESSAGING, ne v OUTLOOK) a tato nasledne nejde jako klasicka SMS odeslat - stale se to s prominutim se*e pres Outlook a nasledne hlasi, ze je neznamy prijemce (coz je O.K., jelikoz Outlook v mobilu nepouzivam a nemam tudiz nijak nakonfigurovan)...je to proste na zabiti, navic jak jsem psal, neresila toto ani jina ROM, ani zadny soft pro praci s kontakty a SMS (stale v jadru pracuje s Messagingem)
Kdyby toto nekdo vyresil - treba nejakym zasahem do registru nebo tak neco, budu mu zavazan ;)
DavidBarborka (139)|6.9.2009 22:06
Vyzkoušej - nastavení - Osobní - Telefon (hone - ikonka sluchátka) - potom v první záložce nastavuješ vyzváněcí ton, tak jdi na truhou záložku services a tam je poslední možnost Voice Mail and Text Messages, tak zvol tuto možnost - dej get settings a objeví se ti číslo střediska přes které se zprávy odesílají a to musíš mít shodné podle operátora já mám u oskara +420608005681, nevím jaké má číslo O2 - tady bude nejspíše tvůj problém.
Tom2009 (15)|7.9.2009 16:56
Nene, toto bylo to prvni co jsem kontroloval - ostatne, pokud bych zde mel spatne nastaveno cislo pro SMS sluzbu, nefungovaly by mi SMS ani na REPLY (coz jak pisu vyse funguje, nelze pouze vytvorit novou SMS...respektive lze, ale ma snahu se to VZDY posilat pres Outlook jako e-mail). Cislo O je: +420602909909 a toto tam spravne mam - ono se to vlastne nacetlo samo po vlozeni SIM do mobilu a potvrzeni, ze jej chci nastavit podle nove SIM karty.
Takze nejaky jiny tip? Neco jako treba jak zrusit treba i ten Outlook a nejak takto "donutit" system pouzivat pro odesilani prave toto centrum SMS? :mad:
dojezek (57)|18.9.2009 20:59
Ja myslim,ze jediny Typ na toto bude flashovat ho jeste jednou.Mne se zda,ze ten ROM nijak spatne "lehnoul".
Tom2009 (15)|20.9.2009 06:23
Nevim co to s tim muze mit spolecneho, ale v okamziku, kdy jsem si nechal operatorem (O2) zrusit ten jejich "internet v mobilu" (sam jsem to udelat nemohl, jelikoz kdyz jsem chtel pomenit nastaveni pro pripojeni tak, aby se mi to pres jejich 3G nepripojovalo, psalo to, ze sluzba je nastavena operatorem), tak od te doby SMS z "messagingu" kupodivu zacalo chodit. Prisel jsem na to nahodou, kdyz jsem kamosovi predvadel, jak to nemam funkcni a ona SMS odesla :sarcastic: