Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

reseni padani spojeni ipaq gprs pres BT??

kanar (6)|26.7.2004 23:33
Ahoj,
nedavno jsem si poridil iPAQ HP 2210 a resil pripojeni k internetu pres GPRS Edata-nonstop pres bluetooth. Vse slape jako hodinky az na to, ze se spojeni pravidelne rozpada po par minutach. Stravil jsme spoustu hodin hledanim info na internetu a testovani vseho hardware, bohuzel bezvysledne. Teprve vcera jsem narazil na clanek http://mobile.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=71 (iPAQ h5450 má problém s Bluetooth - příběh pokračuje...) a zjistil jsem, ze je zde popisovan presne muj problem. Jelikoz je jiz trochu starsiho data, chtel jsem se zeptat, zda-li treba za tu dobu reseni nepokrocilo?

Predem moc dekuji za jakoukoliv odpoved, ktera by mohla vest k napraveni tohoto problemu (dost me to stve) a omlouvam se, ze oteviram opet jiz mnohokrate diskutovane tema.

Jeste doplnim, ze pouzivam Siemens S55 (firm.v.91) a HP2210 WM2003 bios v.1.10 + posledni patche systemu.
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 08:22
Tento problem se tykal vyhradne h5450 s WM2003... Osobne jsem h2210 mel par mesicu a GPRS pres BT fungovalo skvele, jak pres Nokii tak Ericsson. V Siemensech se nevyznam, je tam nejaky posledni FW?
kanar (6)|27.7.2004 09:09
Ano na telefonu Siemens S55 je posledni firmware (v.91) - drive tam byl firm. v.16, ale na funkcnosti se nic nezmenilo.

Zkousel jsem to i o proti nokii 6310i, ale stejny problem - po par minutach internetu konec. Obe BT zarizeni se tvari ze jsou ok a spojena, ale jiz neprotece ani packet dat.

Jiz jsem z toho dost zoufali - nenapada me nic dalsiho co s tim delat.

Jinak vim, ze ta diskuse se vztahovala k rade 5xxx, ale pozoruji naprosto stejne chovani i u tohoto modelu (iPAQ 2210).
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 09:19
Jestli je v zaruce, tak bych zkusil reklamovat, neni vylouceno, ze muze byt vadny BT modul. Pokud to dela s vice telefony, tak by tu reklamaci meli prijmout, i kdyz je otazka, co s tim udelaji... Hlavne se nenechat odbyt, urcite to budou chtit "opravit" preflashovanim...
JP_ce4you (215)|27.7.2004 10:13
Ten problém s padáním spojení je opravdu dlouho znám u 5450 a firmou HP stále ignorována, a už to tak asi zůstane po takové době od vydání WM2003!
Kvůli tomuto problému jsem se nakonec tohoto největšího šuntu,
jaký jsem měl kdy v ruce = H5450, rád zbavil a vrátil jsem se ke staršímu H3970.

Zkus si pročíst ještě diskuze zde, zda by uváděné úpravy nezabraly:
http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=9467a620fe59ecb8dc7a9437558054a5&threadid=100086&highlight=5450+gprs

Ne-li, pak sevis a to je na měsíc .

skosturik (28)|27.7.2004 10:31
Milý příteli,
sám používám iPAQ h5550 + Siemens S55 přes T-Mobile a komunikaci přes BT. Používám češtinu od Sunnysoft InterWrite 8.4 Pro (iPAQ H5550 upgrade z verze 8.2). Obě verze vykazují zajímavou chybu. Je-li vytvořeno Nastavení->Spojení->Připojení->Nastavení Bluetooth, pak v sekci Upřesnit->Vyberte sítě->Nastavení Bluetooth zůstáva v nabídce nepřeloženo Bluetooth Settings. K překladu na "Nastavení Bluetooth" dojde až někdy později, při připojení na T-Mobile GPRS přes mobil Siemens S55. Dříve nebo někdy až za několik dnů teprve dojde k překladu do češtiny. To pak způsobuje padání spojení do té doby, než v registru HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE->Microsoft->ConnMgr->Destinations manuálně zruším klíč Bluetooth Settings. Pak už to jede bez problémů. Čeština tam totiž přidá klíč Nastavení Bluetooth, ale ten původní tam ponechá. Podle mne by měl být původní klíč překladovým programem NAHRAZEN!!! Překladový program si přítomnost klíče "Nastavení Bluetooth" v registru nějak monitoruje (jak, na to jsem zatím nepřišel) a občas se tam vrací jak původní anglická, tak i česká verze.

PavelR. (2184)|27.7.2004 21:22
... v této chvíli používám iPAQ 2210 s S55 a N6230 a až na občasné potíže, které se nedají srovnat s tím, co jsem zažíval s 5450kou a WM2003, běží vše OK.

PavelR.
kanar (6)|27.7.2004 21:51
Tak jsem vyzkousel vsechny vychytavky co zde byly zmineny, ale bohuzel stale nic(zmeny v registrech okolo TCP i BT, vytazena SD karta, patch na BT - h1940-2200 btfix(Beta).exe, ...). Maximalni dosazena doba je cca 10minut, pak vytuhnuti a konec (potom je nutne shodit navazane spojeni a navazat spojeni znovu).

Jedine co zbyva zkusit je servis HP, ale mam obavy, ze ani tam mi moc neporadi.
zsadek (156)|28.7.2004 09:55
[QUOTE="skosturik"]Milý příteli,
sám používám iPAQ h5550 + Siemens S55 přes T-Mobile a komunikaci přes BT. Používám češtinu od Sunnysoft InterWrite 8.4 Pro (iPAQ H5550 upgrade z verze 8.2). Obě verze vykazují zajímavou chybu. Je-li vytvořeno Nastavení->Spojení->Připojení->Nastavení Bluetooth, pak v sekci Upřesnit->Vyberte sítě->Nastavení Bluetooth zůstáva v nabídce nepřeloženo Bluetooth Settings. K překladu na "Nastavení Bluetooth" dojde až někdy později, při připojení na T-Mobile GPRS přes mobil Siemens S55. Dříve nebo někdy až za několik dnů teprve dojde k překladu do češtiny. To pak způsobuje padání spojení do té doby, než v registru HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE->Microsoft->ConnMgr->Destinations manuálně zruším klíč Bluetooth Settings. Pak už to jede bez problémů. Čeština tam totiž přidá klíč Nastavení Bluetooth, ale ten původní tam ponechá. Podle mne by měl být původní klíč překladovým programem NAHRAZEN!!! Překladový program si přítomnost klíče "Nastavení Bluetooth" v registru nějak monitoruje (jak, na to jsem zatím nepřišel) a občas se tam vrací jak původní anglická, tak i česká verze.

[/QUOTE]

Nevím jestli toto bude fungovat, upravil jsem registry vcera a od té doby je krátká doba na realné hodnocení, ale mám pocit, že tento problém souvisí s množstvím volné paměti. Pokud mám tak 20 M je to vše podstatně lepší. Jakmille se dostanu na míň reconect je nutný i každou minutu.

Pište svoje poznatky dál, protože tento problém HP neřeší. Prostě to jako opraví, jste 10 dní bez milašta a nic se nemění.

Zdar
kanar (6)|28.7.2004 10:11
[QUOTE="zsadek"]
Nevím jestli toto bude fungovat, upravil jsem registry vcera a od té doby je krátká doba na realné hodnocení, ale mám pocit, že tento problém souvisí s množstvím volné paměti. Pokud mám tak 20 M je to vše podstatně lepší. Jakmille se dostanu na míň reconect je nutný i každou minutu.

Pište svoje poznatky dál, protože tento problém HP neřeší. Prostě to jako opraví, jste 10 dní bez milašta a nic se nemění.

Zdar[/QUOTE]

S tou pameti se mi to moc nezda, nebot po cistem restartu mam volnych asi 35MB , pustim net a stejne je to za chvili mrtve (nekdy treba i do minuty). Tou upravou registru myslite odstraneni toho klice u BT, ktery tam zanechalo pocesteni? Rovnez jsem to udelal, ale zadna zmena - asi sebemensi (ale mam iPAQ 2210). Dokonce jsem to zkousel i po hardresetu bez instalace pocesteni a chova se to stejne. Rovnez si nedavam se servisem HP moc nadeji, ale uz me opravdu nic jineho nenapada, co bych mohl jeste otestovat.

Dle prispevku od PavelR. rovnez soudim, ze se to muze lisit kus od kusu a tedy existuje nekdo, komu to bezproblemu funguje.
kanar (6)|28.7.2004 17:33
[QUOTE="PavelR."]... v této chvíli používám iPAQ 2210 s S55 a N6230 a až na občasné potíže, které se nedají srovnat s tím, co jsem zažíval s 5450kou a WM2003, běží vše OK.

PavelR.[/QUOTE]

Vas bych se jeste zeptal, zda-li jste delal nejake upravy pro spravnou funkci GPRS spojeni nebo nejake neobvykle nastaveni BT ci nastaveni pripojeni v WM2003?

iPAQ mam rovnez BIOS v.1.10, S55 firmware v.91 a Edata-nonstop
na normalnim PC to pres BT bezi vpohode (obcas spadne, ale to je asi normalni)
Dale jsem krom nove verze BIOSu instaloval jeste 3 novejsi updaty, ktere jsem na strankach HP nasel (jeden resil SDIO, jeden BT security manager a jeden Terminal Clienta) - ale zkousel jsem to i bez techto patchu a rekl bych, ze se to chova stejne. Rovnez jsem to zkousel i po hardresetu bez instalaci lokalizace, ale porad to vypadalo stejne - mozna subjektivne to vypadalo, ze to vydrzi dele (ale radove v jednotkach minut), ale nakonec to stejne zbuchlo.

Neni nekde nejaky patch, ktery co cele vyresi? :-) trochu vysnene prani asi ...
PavelR. (2184)|28.7.2004 17:45
[QUOTE="kanar"]Vas bych se jeste zeptal, zda-li jste delal nejake upravy pro spravnou funkci GPRS spojeni nebo nejake neobvykle nastaveni BT ci nastaveni pripojeni v WM2003?[/QUOTE]´

... žádné zvláštní nastavování nebylo třeba. Jak jsem napsal, spojení mi taky někdy spadne, ale není v řádech minut ale spíše desítek. Dávál jsem to za vinu mému telefonu S55 FW16 neboť ten má problémy s CS3/CS4 (jen c síti T-mobile), ale Nokia 6230 se chová úplně stejně ...

PavelR.
kanar (6)|30.7.2004 09:00
Jeste mam par postrehu:

1) pokud vypnu v IE zobrazovani obrazku, tak se doba pristupu na internet vyrazne prodlouzi (vydrzelo to i 20minut); jakmile ovsem pristupuji bez omezeni grafiky a treba i na nekolik stranek souvacne (vice oken) tak to jde do kytek temer hned (jak kdy)

2) pokud komunikuji napriklad pres ssh - rovnez je doba pristupu daleko delsi - opet zhruba tech 20 minut

3) hodne se tu hovorilo o problemech s BT, takze jsem zkusil pristup pres INFRA; bohuzel chovani je velmi podobne (mozna subjektivne se spojeni udrzelo v jednotkach minut dele, ale nakonec to zdechlo stejnym zpusobem)

4) dale jsem zkousel ruzne telefonni pristroje Siemens S55, Nokia 6310i a ten velkej Sony Ericsson - chovani naprosto bez rozdilu

=> z toho lze tedy usoudit, ze vubec nezaleni na telefonnim pristroji ani na typu spojeni, ale problem by mohl byt pouze softwaroveho razu (pripadne nejaka HW chyba primo v PDA); v tomto ohledu jsem ovsem rovnez provedl mnoho experimentu, ale zatim zadny uspesny; pokud Vas nekoho jeste neco napadne, dejte vedet ... diky
Sajbrt (113)|31.7.2004 20:48
Měl jsem úplně stejný problém s 2210 a Nokií 6310 až na to, že se objevil až po 1/2 roce naprosto bezproblémového provozu. Problém se objevil i u jiných BT zařízení - BT GPS, tak jsem zavětřil zradu. Udělal jsem backup a restore do jiného 2210 a ten fungoval OK -> dedukce : odešel BT modul v 2210. V HP mi to uznali a za 2 týdny opravili :-). Od té doby je to OK :D :D :D.

Jura
Rom4n (340)|15.11.2004 18:53
Ahojda,
potrebuji radu.. Mam iPAQ 1930 a mobil SE T300. Neporadil by mi nekdo, jak nastavit pripojeni pomoci IrDa na internet?? Nechci vytacet cislo, ale jet pres GPRS,ale nevim jak :-/
Dekuju, R*
reditel_ce4you (206)|15.11.2004 20:20
Take jsem mel 2210-ku a spojeni pres bluetooth jelo v pohode :-) Zkousel jsi provest HR, nic jineho neinstalovat vc. cestiny a zkusit se pripojit? Podle mne mas problemy s nejakou aplikaci.
wolodaw (50)|24.11.2004 18:35
Mám presne ten problém a to s55 + ipaq 2210 = padajúci net. BT modul by mal byť v pohode, pri používaní gps cez bt sa mi nerozpadlo spojenie ani po 4 hodinách. Poraďte prosím niekto, je to strašná otrava.
pedrogonzales (10)|16.12.2004 00:34
Vlastním iPAQ h5450 s WIN 2003 a stalo se mi teprve jednou, že se mi asi po 15 minutách BT spojení iPAQ sám od sebe restartoval. Je teda pravda, že tak často internet nepoužívám, sle musím se ohradit proti některým výrokům, protože iPAQ h5450 je dobrý stroj a krom této chyby mi věrně slouží.
skosturik (28)|16.12.2004 07:28
Pro dobrou komunikaci S55 s iPAQem doporučuji vždy před připojením vypnout a znovu zapnout mobiil. Rovněž je dobré restartovat i iPAQa, aby vše jelo z čisté vody. Zejména BT mobilu S55 je háklivé na to, pokud před navázáním spojení přišel nějaký hovor (stačí i provolání) nebo SMS. V takovém případě dojde ve velmi krátké době k rozpadu spojeni. Pokud už je BT spojení navázáno (tedy bezprostředně po restartu obou zařízení), hovory, ani SMS mu nevadí :))