Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kompletní záloha MDA

ranzer (8)|20.8.2009 19:08
Zdravím,
mám WM6.1 a chtěl bych jen na zkoušku zkusit(popřípadě si už nechat) WM6.5 nebo jinou novější verzi eržiky. Není nějaký šikovný prográmek na kompletní zálohu windows mobile? pokud tu již někde něco takového je, omlouvám se za duplicitu.
Zdenek Malinsky (9781)|20.8.2009 19:12
Jedná se ti o ROM nebo o data a instalované programy? Pokud to druhé, tak to tu bylo řešeno velmi mnohokrát, jsou to tzv. Backup Manažery a najdeš je u Spb, Resco, Sunnysoft, Sprite.....
ranzer (8)|20.8.2009 19:24
Přirovnám to k PC... na PC lze zálohovat celý disk... tak takle myslím tu zálohu, abych to pak mohl jen nahrát a měl bych to jak pře flashem na WM6.5
Zdenek Malinsky (9781)|20.8.2009 19:44
Jenže na PDA to funguje jaksi krapet jinak. ;)

Takže asi takhle - výše jmenované BM se chlubí, že umí obnovit zálohu PDA z jiné ROM, tedy např. zazálohuješ WM 6, flashneš WM 6.1 a obnovíš tu zálohu z WM 6. Ovšem osobně bych na to 100% nespoléhal. Dávám přednost čisté instalaci, + synchronizace PIM s exchange serverem + vyexportování dat a nastavení ručně.
ranzer (8)|20.8.2009 20:08
ja ti rozumím, jak to myslíš, abych měl programy v mé nové ROM. ale já jen chci vyzkoušet ROM a pak se vátit k te své, kterou jžz mám nastavenou a tu bych si chtěl zazálohovat.
tomsoft (2734)|20.8.2009 20:24
Pokud chceš zálohovat celý OS (obsah zařízení) a máš v plánu ji obnovovat do stejné ROM, tak doporučuji SpbClone, který udělá kompletní image systému a pak jii zase tak jak byla v momentě zálohy vrátí zpět.
nebo SPB Backup, který pak ještě umožňuje si vybrat co se bude zálohovat nebo obnovovat. Výrobce sice informuje, že SPB Backup lze použít (jeho obnovu) i do jiné ROM, ale praxe ukázala že to až tak nefunguje.
Určitě nelze obnovovat z WM 6.1 na 6.5 a naopak :)
Pohodlnější, ikdyž neumožňuje výběr zálohy nebo obnovy, se mi jeví SPB Clone
Adow (1267)|20.8.2009 20:30
Tyhle komplexní zálohovací programy bych doporučil jen někomu, kdo udělá HR a zálohu aplikuje na stejnou verzi ROM. Dám příklad: kuchař něco změní v ROM, např. opraví chybu v registrech. Tobě program zazálohuje registry ze staré ROM - když je pak obnovíš, opravené chyby se ti znovu objeví v nové ROM. Doporučuju zálohovat pouze kontakty, kalendář, SMS, maily apod. Celkovou zálohu bych při změně verze ROM (natož např. při přechodu z WM6.1 na WM6.5) rozhodně nedoporučoval!
Dej si s tím práci a vyexportuj si kousky registru s nastavením jednotlivým programů - po flashi (pokud ROMka umí UC, tak ti dokáže automaticky nainstalovat i tvoje programy) nahraješ vyexportovaný soubor (kousek) registru a je nastaveno.
ranzer (8)|20.8.2009 20:31
děkuju za odpovědi.. vyzkouším SPB clone :))
Adow (1267)|20.8.2009 20:32
Odeslali jsme to v podstatě zároveň, mrkni na příspěvek nad tvým ;).
tomsoft (2734)|20.8.2009 20:48
No vždyť to tam píšu, že pokud udělá zálohu v ROMce verze 2.5 tak ji nebude úplně 100% použít ve stejné ROM, ale verze 2.6
Já si stěmi zálohovacími programy vyhrál celkem dost, když se ladila ROM na ASUSe P535 a psal jsem také do SPB. Obnova celého systému do jiné ROM, není zcela doporučována.
A od doby co konečně funguje na nových ROM UC, už ani vlastně nezálohuju. Po HR nebo flashi je otázka 30 - 45 minut a nová nebo zcela jiná ROM v PDA je nastavena k obrazu mému, včetně všech aplikací. protože nejsem sběratel SMS, tak kontakty + složku My Documents synchronizuji přes AS.
Spawncz (206)|14.9.2009 03:05
Dovolim si oprasit trosku toto tema, protoze je pro mne momentalne aktualni.

Chtel bych si take zazalohovat cely telefon vcetne nainstalovanych programu a jejich nastaveni (nebavi me po kazdem flashi znovu instalovat a nastavovat vsechny programy ktere na pda pouzivam). Takze k tomu by mel byt urcen SPB clone. Psali jste ze neni podporovano restore do jine verze rom,takze co takhle:

Zazalohuji si cely telefon pomoci spb clone
Flashnu novou rom a budu ji chvilku testovat
Prestane se mi zamlouvat a budu se chtit vratit ke svemu zalohovanemu stavu
Flashnu stejnou rom na jake byla vytvorena zaloha
Pouziji spb clone pro restore
Melo by byt vse v puvodnim stavu

JE TO TAK SPRAVNE????

Dekuji
tomsoft (2734)|14.9.2009 07:50
to: Spawncz
Ano, pokud to uděláš přesně jak píšeš, je to OK na jedničku :yes:
Salik666 (73)|25.3.2010 16:43
Tak tedy i já po nějakém čase opráším téma. :D
CHtěl bych udělat zálohu, ale hlavně ROM v HD2.
Od sunnysoftu jsem viděl novější rom, ale bohužel mám s rom o sunnysoftu špatné zkušenosti a chtěl bych mít možnost vrátit se zpět k té staré.
Poradíte mi pls. Díky.