Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

instalacia novej ROMky

fuxo (5)|18.8.2009 09:15
Neviem ako dalej ale rozhasil som si Touch-a a neviem ako dalej. Co som spravil... Odmkol som HSPL (OliNex 1.14) preslo to korektne podla popisov, naistaloval ROM Energy, prebehlo korektne po reboote zacal nabiehat Windows ale v nejakom divnom rozliseni, po stlaceni 2x Power tlacidla sa to dostalo do normalne rozlisenia ale system nepouzitelny TouchFLO blblo, mrzlo to, dal som tam aj MIRI ROM, skusil HW reset ale to skoncilo pri bootovani systemu v zamrznutom stave ..., kedze nic nepomahalo dal som naspat original NBH file ale neslo ani to a tak som spatne nahral Original SPL. Ten ale skoncil s chybou Upgrade ROM code error. Try again a uz nebezi nic ... Viete niekto poradit co s tym ?
Šeba_oldd (1184)|18.8.2009 09:53
Precti si tuto stranku pak uz si snad poradis.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=530&t=31910&s=&sbd=&
fuxo (5)|18.8.2009 12:22
No v diskusii som odpoved na moj problem nanasiel, problem je ze PDA nepripojim k PC a ak na SD kartu nakopirujem akykolvek *.HBN file (ROM, original SPL, OliNexSPL, ...) nenacita sa nic, na "trikolore" vypise verziu SPL-1.14 a chybu Upgrade ROM code error. Try again. Nasledne okno Loading ... ale to ostane v zmrznutom stave ...
NaTuRaL_ce4you (170)|18.8.2009 12:28
jeste se podivej jestli mas kartu naformatovanou na FAT32 - jinak co jsem ja osobne zjistil tak pouzivam kartu A-DATA 8GB class6 - a pokud na ni dam *.nbh, tak taky nemuzu flashout z karty - resim to tak, ze jeste v Cruisovi mam 2GB asi /kingstom - nemam u sebe/ a na ty je to OK
tomsoft (2734)|18.8.2009 12:39
to: fuxo
na nové ROM (Dutty, Energy, Miri, Onkolog) je samozřejmě mít HSPL 1.56, jestli jsi tuto informaci na webu, kde jsi stahoval ROM přehlédl, tak bohužel. HSPL 1.14 je pro tyto nové ROM na nic.
Zkus si přečíst třeba tohle, ikdyž takových informací je na webu dost a hlavně je to vždy uvedeno od samotného autora ROM.
fuxo (5)|18.8.2009 12:59
to som si cital a ked som zisitl ze to nejako nefunguje chcel som vratis spat povodnu SPL podla toho co pises "Vždy se dá vše zase vrátit. I HSPL se dá zrušit a nahradit originálem... " Dal som SPL na SD kartu (FAT32) kedze Active sync sa neda pouzit a spustil sa bootovaci proces ten prebehol ale po restarte sa to opat dostalo do "trikolory" s hlaskou Upgrade ROM code error. Try again. Len neviem co try again ked nic nejde :(
orkim (10)|18.8.2009 13:17
tak vymaž tie súbory čo máš na karte a urob to cez PC, v boot režime aj tak musíš mať PC synch zakázaný....... hod mašinu do trikolory, pripoj k PC, odomkni 1.56 a nahraj novú romku........ takto to musí isť podla mňa.....
fuxo (5)|18.8.2009 14:00
cez PC to neurobim, nekomunikuje to kedze je to len v "trikolore" PC to nevie detekovat ako USB zariadenie ...
Je tam len text:
BLAC100 32 M RUUNBH
SPL 1.14.0000
MicroP-BlackStone (LED) v6

Upgrade ROM code error
Please try again

Do tohot stavu sa dostal po reboote ked som spusti boot original SPL
tomsoft (2734)|18.8.2009 15:31
Ano, je to jak píše Orkin.
Jenže ty už jsi tam nacpal zpět ten originál SPL, takže teď to vyžaduje original ROM.
Zkus to normálně udělat znovu, ale s tím HSPL 1.56 Olinex, protože Energy ROM tam pořád je.
Pokud to chceš dělat u SD, tak je důležitý ten název souboru "Blacimg.nbh" SD karta na FAT32, ale POZOR ne všechny SD karty toto podporují. Jestli máš možnost vyzkoušet i jiné SD karty, tak to vyzkoušej. Při těchto věcech (a to jsme měl taky ten Error co ty) jsem nikdy SD kartu nepoužil a vždy jsem to rozjel z PC.
fuxo (5)|19.8.2009 07:18
1. po pripojeni na PC sa sice proces update spusti ale skonci na 0 % s chybou 262 UPDATE ERROR. Nasledne Recovery nic nevyriesi ..., skusal som to niekolko krat
2. SD karty som skusal viacere, format FAT32, nakopiroval som tam file RUU_Signed.nbh z HSPL_for_Blackstone_OliNex_1.56.exe , ktory som premenoval na Blacimg.nbh, update ale neprebehne skonci to na bielej obrazovke Loading ...
Existuje tretia moznost alebo robim nieco zle ?
mpis (120)|19.8.2009 13:13
Chyba byla někde na začátku. HSPL jsem dělal vždy z PC a teprve ROM nebo radio dělám z karty.
tomsoft (2734)|19.8.2009 13:35
to: fuxo]
Přesně to se mi taky stalo... bílá obrazovka a loading...a nic. Je to SD kartou. Taky jsem zkoušel několik výrobců až jeden zabral.
Pokud máš na SD kartě soubor "Blacimg.nbh", tak to musí fungovat, pokud ne, je to kartou.
Ale jak už bylo řečeno, vždy z PC a ne z SD karty.