Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SE_VGA - aby VGA bylo skutečné VGA

Pavel Koza (4761)|26.7.2004 17:24
Před pár dny jsem si posteskl, že Windows Mobile 2003 Second edition jsou na VGA zařízení dost okleštěné. Netrvalo ale dlouho a na světě je pravděpodobné řešení - jmenuje se SE_VGA a základní verze je zcela zdarma. Bohužel teď nemám možnost to vykoušet, takže pokud máte nějaké VGA Pocket PC po ruce, budu rád za vaše postřehy.
00022797_SE_VGA_EN_screenshot_Z6IB.gif
MaPo_ce4you (174)|27.7.2004 12:37
Tady jsou konkretni screenshoty - VGA ala Microsoft a RealVGA v podani vyse zmineneho SW.
00022891_MS_VGA_IE_THrm.jpg 00022891_RealVGA_IE_IGM5.jpg 00022891_MS_VGA_Programs_JS3Y.jpg 00022891_RealVGA_Programs_SW.jpg
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 12:42
Jo jo, presne takhle jsem si ten VGA mod predstavoval:)
MaPo_ce4you (174)|27.7.2004 12:43
hx4700, co bys cekal jineho :D

MaPo
eXEden_ce4you (811)|27.7.2004 12:47
Wow ... tak to už je jiný kafe :D
MaPo_ce4you (174)|27.7.2004 12:50
Jasne ze je to jiny kafe (od zida - ve spolku meli zavrino....) :D :D :D
pdq (380)|27.7.2004 16:31
Takze je vlastne moznost prepinat jednoducho medzi VGA , QVGA a SE VGA?
:))
pdq (380)|27.7.2004 16:43
Taktiez sa zmienujete o zakladnej a plnej verzii. Viete aj aky je medzi nimi rozdiel?
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 16:44
[QUOTE="pdq"]Taktiez sa zmienujete o zakladnej a plnej verzii. Viete aj aky je medzi nimi rozdiel?[/QUOTE]

Nevim, plnou verzi jsem zatim nevidel, je mozne, ze ji autor teprve tvori:)
Martin Hanzal (132)|27.7.2004 17:46
Klasická práce ignorantů z Microsoftu :no:
MaPo_ce4you (174)|27.7.2004 19:38
[QUOTE="pdq"]Takze je vlastne moznost prepinat jednoducho medzi VGA , QVGA a SE VGA?[/QUOTE]

Funguje to presne jak je na prvnim obrazku od pavla - vybere se zda ma byt Microsoft VGA nebo RealVGA, zvoli se Apply Changes , nasleduje sw reset a zarizeni nabootuje do prislusne varianty rozliseni.

MaPo
mmambo (118)|28.7.2004 21:40
Jednoduše Super, nyní již chybí jen MDA s tímto rozlišením a SD karta:D s CDMA
Pavel Koza (4761)|4.8.2004 19:29
Pokud by nekoho zajimalo, jak na VGA displeji vypadaji Flash animace, tady jsou dve. Nic moc...
00023482_pc_capture1_6En4.jpg 00023482_pc_capture3_Xpux.jpg
ing.Ladislav Pinkava (9)|4.8.2004 20:30
Měl bych prosbu, zkusil jsem nainstalovat tento soft, ale pokaždé mi nahlásí, že je pouze pro GERMAN ROM. Instaloval jsem verze DE,EN,FR (pak už zkušebně), ale pokaždé stejná odpověď.
Mám Toshibu e800 a už si nevím co ještě udělat
Děkuji za radu
ok2shi (98)|5.8.2004 10:38
Je potřeba si stáhnout verzi která je určena pro anglickou ROM.
Má název "SE_VGA_EN - ARMV4.exe".

Já mám také Toshibu e800, verze BT. Když si tenhle software nainstaluji a přepnu do QVGA, vše zdánlivě chodí jak má. Po vypnutí a následném zapnutí PDA se na displeji objeví vlevo nad sebou 2 malé totožné fialové obrazovky se vzhledem VGA nevím jak z toho ven tak provádím reset.
To mne zklamalo, tak jsem tenhle software zase odinstaloval.

Ivo
Anitka (108)|7.10.2004 19:27
Dotázek.
Když mám normální WM2003SE bez tohoto kouzelného prográmku a chci přepnout mezi QVGA a VGA, je taky potřeba restart? Myslel jsem, že ne? Jak to teda je?
Díky
PavelR. (2184)|9.10.2004 20:50
... SE VGA v kombinaci se 4" displejem je supr. Na QVGA jsem pouzival Citrix a Terminal Services jen zridka; s "pl ohodnotnym" VGA je to uplne o necem jinem :) ...

PavelR.
pavlii_ce4you (11)|18.12.2004 23:22
Nemohu SE_VGA nainstalovat. Na PDA mi to píše "is not a valid Pocket PC application". Co s tím? Podle velikosti souboru to mám stáhnuté dobře. Nemůže být problém v tom, že jsem to na PDA nakopíroval jinak, než pomocí Explore funkce z ActiveSync?

P.
beecher (9270)|18.12.2004 23:36
[QUOTE="pavlii"]Nemohu SE_VGA nainstalovat. Na PDA mi to píše "is not a valid Pocket PC application". Co s tím? Podle velikosti souboru to mám stáhnuté dobře. Nemůže být problém v tom, že jsem to na PDA nakopíroval jinak, než pomocí Explore funkce z ActiveSync?

P.[/QUOTE] Já teda normálně používám ozVGA, ale není to spíše o tom, to normálně nainstalovat přes PC?
pavlii_ce4you (11)|19.12.2004 00:11
Právě, že ne. Stažený soubor "se má nakopírovat na PDA a spustit" - instalátor pro PC asi není :? Pak by to samozřejmě bylo jednodušší.

Jinak jsem to chtěl pouze vyzkoušet....

p.
PavelR. (2184)|19.12.2004 08:17
... soubor SE_VGA_EN - ARMV4.exe se opravdu spouští přímo v PDA. Je to poměrně hezký instalátor pro PPC/WM, který naistaluje SE_VGA (popř. i jinou aplikaci) přímo v PDA - viz zde. To že ti výše uvedený exe nejde v PDA spustit je divné. Asi ti nezbude nic jiného než zkusit zazálohovat aktuální stav tvého iPAQu, provést HW reset, a vyzkoušet instalaci na "čisté" zařízení. Jinak SE_VGA za tu trochu námahy opravdu stojí, důkazem toho budiž má maličkost. V Real VGA režimu mám svého iPAQa od chvíle, kdy jsem ho dostal a na QVGA jsem zcela zapoměl.

PavelR.
pavlii_ce4you (11)|19.12.2004 21:22
jj...ještě zkusím nahrát aplikaci do CF karty přes čtečku a pak ji teprve strčit do iPAQ.......a nebo ještě potom zkusit nainstalovat ActiveSync na jiný comp a za předpokladu, že tam bude fungovat to, co mně zhavarovalo - tedy Explore - tak to přesunout do iPAQ v kolíbce třeba přes Průzkumníka....

Holt člověk se musí starat.... :cool:

p.
MilanO_ce4you (187)|20.12.2004 22:17
Pánové, souhlasím s Vámi, SE_VGA na hx 4700 je super, ale velikost některého písma je velmi malá a nepřišel jsem na to jak ji změnit. Např. v Outloku při zadávání nové schůzky, úkolu, nebo čehokoliv jiného, na to prostě nevidím a hrot stylusu je pomalu větší, než to co chci napsat. Mám nainstalovanou Resco Keyboard a ptweak, ale toto písmo nereaguje na žádné změny fontu, rovněž se nemění písmo, které je na tlačítku START. Pro mě je toto vemi vážný nedostatek, denně zapisuji do PDA mnoho informací a brzy bych asi oslepl. Poraďte, co dělám špatně.
MilanO
Pavel Koza (4761)|20.12.2004 22:31
Neni resenim ozVGA?
MilanO_ce4you (187)|25.12.2004 14:09
Pavle, děkuji za informaci. Ten program je lepší než SE_VGA, ale problém s maličkým písmem třeba při zadávání nové schůzky je přetrvávající a to program přemlouvám už alespoň týden. Přirom všechno ostatní lze nastavit do obrovských velikostí, ale toto písmo ne. Řešením není ani úprava registrů, protože po každém soft resetu je všechno zpátky a písmenka opět maličká. Řešením pro mě je, zapínat Real_VGA jen na něco, ale to včetně Soft_resetu trvá dlouho, nebo oslepnout, nebo nepoužívat vůbec.
MilanO
Big_Mitch (72)|29.6.2005 09:37
Tak me nadseni z VGA rezimu pomalu vyprchava. Na video nebo na internet je to vynikajici, ale na bezne veci, jako je kalendar ci poznamky je to neprilis vhodne. Navic spousta programu neni pro VGA rezim optimalizovana (ale muzu se mylit - proto sem take pisu abych se dozvedel vice). Treba Pocket Informant, je perfektni, ze na plose mam vice informaci, ale jsou necitelne a toolbary jsou mensi nez ikonky, takze ikonky nejsou videt. Nejvic mi vadi, ze kdyz se chci pripojit na net (bezdratove) a chci zapnout WiFi nebo BT, tak je obrazovka uplne rozhazena. A delat pro kazdy spusteny program SR take neni resenim. Budu rad, kdyz mi sem napisete svoje zkusenosti s pouzivanim rezimu VGA pod WM2003SE.
Pavlucha (1496)|29.6.2005 10:19
[QUOTE="Big_Mitch"] ...Nejvic mi vadi, ze kdyz se chci pripojit na net (bezdratove) a chci zapnout WiFi nebo BT, tak je obrazovka uplne rozhazena...[/QUOTE]

Docela jsi mně pobavil ... jak dlouho na tu obrazovku koukáš, že ti "nejvíc" vadí :D :D :D

Musíš pochopit, že tento režim prostě NENÍ (a asi dlouho nebude) "oficiálním". Výrobci aplikací s ním prostě nepočítají a asi jen tak počítat nebudou. ;)
Big_Mitch (72)|29.6.2005 10:39
[QUOTE="Pavlucha"]Docela jsi mně pobavil ... jak dlouho na tu obrazovku koukáš, že ti "nejvíc" vadí :D :D :D[/QUOTE]

Je dobre, ze jsem te pobavil. Nicmene bych rad privital nejaky konstruktivni prispevek. Je to jedna z mnoha obrazovek, ktere se mi libi v puvodnim rozliseni. Uvital bych napriklad tip na nejakou utilitku, ktera umoznuje menit rozliseni bez SR. Nebo zkusenosti s nastavenim programu, tak aby byly pouzitelne. Tahle obrazovka pro inicializaci bezdratoveho spojeni mi vadi proto, protoze asi na rozdil od jinych nepujde nijak upravit. A i kdyz na ni koukam, jen kdyz chci zapnout bezdratovou komunikaci, tak mi proste vadi, ze je tak nesmyslne rozhazena. Muj prispevek je o tom, ze by sem lide mohli psat zkusenosti s nastavovanim napr. velikosti pisem, ikonek a ruznych toolbaru pod VGA rozlisenim.Treba obrazovka, kterou prikladam se mi zda ve VGA rezimu take neprilis pouzitelna.
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2005 10:44
Prosím příště soubor menší, popř. i zazipovat. Mnozí se připojují z PDA a přes GPRS a stáhnout skoro 1 MB chvilku trvá. Menší rozlišení bohatě postačuje. Děkuji
Mira_ce4you_oldd (192)|29.6.2005 10:59
Me se po kratkem laborovani podarilo rozchodit programek Force High Resolution, ktery nevyzaduje zadny reset, ale nepodarilo se mi tam nastavit zadne parametry. Je super, ze to slo jen pro zvolene aplikace, ale nakonec jsem skoncil opet u ozVGA.
Tento program byl probiran napr. v https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7136&fi=0#1 nebo primo na http://guillaume.tristant.free.fr/phpBB2/viewtopic.php?p=56&

Mira
beecher (9270)|29.6.2005 11:04
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Prosím příště soubor menší, popř. i zazipovat[/QUOTE]Nejlepe prevest na .jpg, .gif...
Big_Mitch (72)|29.6.2005 11:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Prosím příště soubor menší, popř. i zazipovat. Mnozí se připojují z PDA a přes GPRS a stáhnout skoro 1 MB chvilku trvá. Menší rozlišení bohatě postačuje. Děkuji[/QUOTE]

Ano, polepsim se. Nevsiml jsem si, ze je to v bitmapovem formatu. To byli moje prvni obrazky a nemam s tim zadne zkusenosti.

A jeste jeden takovy offtopic dotaz. Jak pripojit vice souboru najednou? A jeste, jak jde nejak primo do prispevku vlozit inline obrazek bez toho, aniz byl pristupny z webu?
Pavlucha (1496)|29.6.2005 12:01
To Big:Mitch: pročti si tuto diskusi. Jde sice o jiný SW, ale funkcí příbuzný (ne-li stejný). Kolem nastavení je tam, myslím, za tři roky dostatek informací.
Co se týká systémových věcí (třeba panelu WiFI a BT), obávám se, že s tím prostě nehneš. Možná po upgradu na WM5 s tímto režimem budou výrobci VGA zařízení a dodavatelé SW počítat ...
beecher (9270)|29.6.2005 12:08
[QUOTE="Big_Mitch"]A jeste jeden takovy offtopic dotaz. Jak pripojit vice souboru najednou? A jeste, jak jde nejak primo do prispevku vlozit inline obrazek bez toho, aniz byl pristupny z webu?[/QUOTE]
OT/
1. Pripojit obrazek/soubor jde pres tlacitko Soubor u vaseho prispevku. Klidne muzete pridat i nekolik (bohuzel po jednom). .gif. .jpg se zobrazi jako obrazky, tedy ne jako soubory k stazeni...
2. Inline jedine tak, ze mate URL obrazku a pak pomoci Img tlacitka behem editace ho vlozite.
/OT
beecher (9270)|29.6.2005 12:09
[QUOTE="Pavlucha"]Možná po upgradu na WM5 s tímto režimem budou výrobci VGA zařízení a dodavatelé SW počítat...[/QUOTE]Proc by meli, kdyz tam asi zase nebude? :sarcastic:
Big_Mitch (72)|29.6.2005 12:46
[QUOTE="Pavlucha"]To Big:Mitch: pročti si tuto diskusi. Jde sice o jiný SW, ale funkcí příbuzný (ne-li stejný). Kolem nastavení je tam, myslím, za tři roky dostatek informací.
Co se týká systémových věcí (třeba panelu WiFI a BT), obávám se, že s tím prostě nehneš. Možná po upgradu na WM5 s tímto režimem budou výrobci VGA zařízení a dodavatelé SW počítat ...[/QUOTE]
OzVGA je ten program, ktery jsem jiz zkousel a tuto diskusi jsem cetl. Nicmene stejne se mi nepovedlo nastavit velikost fontu tak, aby mi vyhovovala. Takze tenhle soft mi nevyhovuje.

Zkusim tohle:[QUOTE="Mira"]Me se po kratkem laborovani podarilo rozchodit programek Force High Resolution, ktery nevyzaduje zadny reset, ale nepodarilo se mi tam nastavit zadne parametry. Je super, ze to slo jen pro zvolene aplikace, ale nakonec jsem skoncil opet u ozVGA.
Tento program byl probiran napr. v https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7136&fi=0#1 nebo primo na http://guillaume.tristant.free.fr/phpBB2/viewtopic.php?p=56&[/QUOTE] Vypada nadejne.
Po vyzkouseni jeste poreferuji.
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2005 13:20
Pro Velkého Miče (nebo velkého Miče):
O vkládání souborů a vůbec vše na obsluhu diskuzních příspěvků najdeš tady, ale hlavně tady (přísp.Milana Švece)