Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TLS v mailovém klientu

johnee_r (290)|8.8.2009 22:32
Zdravím,
chystám se na TP2 a potřeboval bych vědět, jestli mailový klient použitý v tomto PDA (resp. WM6.1) umí použít TLS šifrování k připojení na SMTP server. Mám iPAQ214 a zjistil jsem, že standardní klient, který v něm je to neumí (středověk?). Pokud by to neuměl, znamenalo by to pro mne nutnost instalace jiného klienta a kromě toho, že jsem zatím žádného dosti pohodlného nenašel, tak to znamená i, že bych nemohl použít pro maily rozhraní TouchFlo, což bych taky nerad.
Můžete mi tedy sdělit, jestli to umí nebo neumí. Jestli vůbec od předchozí verze WM6 klient někam pokročil.

Díky.
mistm (477)|9.8.2009 11:27
U meho Touch Pro2 je v nastaveni uctu, Advanced settings "Use SSL for incoming emails" a totez pro outgoings (SMTP). Takze podporuje sifrovani SSL.
johnee_r (290)|9.8.2009 16:26
A sakra, tak to je průšvih. To fakt současnej program neumí TLS který už používám roky?? To se mi snad zdá.
mistm (477)|9.8.2009 18:34
ja myslel, ze jsou tyhle 2 standardy navrzeny tak, aby byly kompatibilni.
johnee_r (290)|9.8.2009 21:20
No, to jsem si myslel původně taky. Ale zřejmě záleží především na tom, co na serveru běží. A pokud tam běží pouze TLS a ne i SSL, tak mám s klientem smůlu.
Takže z toho vyplývá dotaz č. 2. Existuje někde smtp server, přes který by se dalo odesílat z jakékoli adresy? Třeba na seznamu se dá odesílat jen ze seznamího mailu. Gmail to zase dovolí odevšud, ale jako odesilatele tam vloží bez milosti tu gmailovou adresu, takže to je taky na nic. Já používám několik adres, většinou na různých neveřejných a neběžných serverech, takže bych potřeboval nějaký smtp server, na který se dá přistupovat odevšud (různé wifi sítě, mobilní připojení) a kterému je jedno, z jaké adresy odesíám.

Díky za pomoc.
Zdenek Malinsky (9781)|9.8.2009 22:27
Co třeba exchange server?
johnee_r (290)|10.8.2009 09:07
Můžu poprosit o konkrétnější vysvětlení. O Exchange serveru vím jen, že je to jakýsi produkt microsoftu spíše pro firemní využití. Jak bych ho já mohl využít k odesílání pošty z PDA nevím. :-)
Díky
Zdenek Malinsky (9781)|10.8.2009 11:55
Mozna odpoved a reseni na dotaz 2.
johnee_r (290)|10.8.2009 12:04
Dobře, ale pořád nechápu, co to pro mne znamená. Exchange server nepoužívám, k žádnému nemám přístup. Co musím konkrétně udělat pro to, abych přes něj (jestli jsem to tak správně pochopil) mohl odesílat poštu. Jinak používám klasický IMAP na různých serverech.
Omlouvám se za asi velmi hloupý dotaz, ale opravdu nevím.
Zdenek Malinsky (9781)|10.8.2009 12:15
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31520&s=&sbd=&

pomale pripojeni a pomale pda....sorry

Koukni do toho vlakna. Pokud bude treba, vecer u notasu napisu vic. Mozna to neni nejlepsi ani nejlevnejsi reseni, ale nic lepsiho me nenapadlo.
johnee_r (290)|10.8.2009 12:29
Díky, přečtu si to a kdyžtak se poptám.
johnee_r (290)|10.8.2009 13:25
Tak jsem něco nastudoval a došel jsem k závěru, že v mém případě je to trochu jako jít s dělem na vrabce. Nechci mít všechny maily na jedné hromadě, naopak mi velmi vyhovuje mít těch asi 6 schránek pěkně každou zvlášť. Skutečně jediné, co potřebuji je smtp server s podporou ssl. Ještě zapátrám mezi známými.
Díky
johnee_r (290)|10.8.2009 16:18
Tak můj problém se posunul jinam. Dostal jsem přístup na jeden smtp server. V Thunderbirdu na PC to funguje při zapnutém SSL zcela korektně. Na PDA ani zaboha. Všechny údaje mám nastavené stejně, na PDA zapnuté SSL. A dostanu hlášku "cannot establish ssl connection" (pokud jsem připojen přes mobil) a pokud jsem připojen na WiFi, tak jenom Message could not be sent ...

Netušíte, kde by mohl být problém?

Moc díky.
Zdenek Malinsky (9781)|11.8.2009 09:50
[quote=nucleolus]Nechci mít všechny maily na jedné hromadě, naopak mi velmi vyhovuje mít těch asi 6 schránek pěkně každou zvlášť.[/quote]Takhle jsem to taky kdysi měl, ale pořád se přihlašovat a odhlašovat nebo vyplňovat mraky už.jmén a hesel po HR ....... po čase mě to přestalo bavit, všechno jsem si přesměroval do jednoho místa a je klid. Většina (já bych řekl, že 99,99%) lidí si ani nevšimne odkud píšeš a pokud odpovídá, dá jen re.
Jak jsem psal, je to řešení, které mě napadlo s ohledem na požadavky (gmail jsi už zmiňoval před tím). Každému vyhovuje něco jiného, já dávám přednost jednoduššímu řešení.

johnee_r (290)|11.8.2009 10:02
Mně to právě vyhovuje, protože nejde jen o soukromé mailové adresy, ale i pracovní, oficiální email sboru, skupiny, kde jsem angažován apod. Takže je třeba to mít odlišené a roztříděné. Spíš se teď pokusím vyřešit, proč mi nefunguje to smtp, které by přes ssl fungovat mělo.
Díky a zdravím.
Marixy (54)|12.8.2009 12:17
Možná bych doporučil FlexMail, tam jde nastavit všechno, s TLS to funguje bezvadně a proti vestavěnému klientovi ve WM je to jako Mercedes proti trabantovi :-) Kdysi jsem se o to TLS s vestavěným klientem pokoušel ještě na WM5 a nějak to nešlo, po vyzkoušení Profimailu (nic moc, je spíš na telefony) a tohoto Flexmailu jsem zůstal u FlexMailu, takže na TouchPro 2 jsem ani nic jiného nezkoušel... Najdete ho na http://www.pocketinformant.com/ ovšem drobná nevýhoda je v tom, že není free...
johnee_r (290)|12.8.2009 13:02
Hádám, že FlexMail se asi neumí integrovat do TouchFlo v případě použití v HTC Touch Pro2 místo základního klienta, co? No, jiné řešení stejně asi nenajdu.
Díky
Marixy (54)|13.8.2009 07:14
Integrovat se neumí, to je spíš záležitost TF než nějakého klienta, v nastavení je sice možnost použít to jako default program pro email ale v TF, v poště, nic není vidět. Další volbou je použít FlexMail jako default pro SMS, to mám vypnuté, takže SMS se píší normálně ve vestavěném klientovi, vidět jsou však i ve Flexmailu avšak normálně, tj bez rozdělení na konverzace.