Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS záznam trasy - jak šetřit spotřebu a nevypnout GPS

capo_ce4you (0)|4.8.2009 11:57
Ahoj,
rád bych používal nějaký soft pro záznam trasy při turistických cestách. Problémem, na který jsem narazil, je, že jsem naučen zamykat si klávesy a vypínat display powerbuttonem, který uvede zařízení do standby, ve kterém ovšem vypíná i GPS.
Sháním tedy nějakou aplikaci, která velmi jednoduše pomocí g-senzoru, nebo kombinace stisku dvou kláves, vypne display a jeho dotykovou vrstvu a zablokuje klávesnici, přičemž opakováním tohoto dojde zase k odemčení. Důležité je, že se nesmí vypnout GPS.
Nechci vyndavat stylus, nechci se proklikávat někam do menu telefonu - mám mapu ve fulscreenu, jednoduše "vypnout" telefon, dát do kapsy, a třeba po hodině ho vytáhnout, "zapnout", a ihned vidět na mapě aktuální polohu bez toho, abych musel do aplikace lézt přes taskmanager.

Jak to řešíte vy?
Mara_MDAII (60)|4.8.2009 12:05
screenoff? ulozto
capo_ce4you (0)|4.8.2009 12:21
Diamond2 má moc málo tlačítek, na které bych to mohl namapovat, takže to nejde spustit jinak než přes ikonu, a já se rozhodně nechci pouštět nikam do menu, vůbec prostě nechci opustit aplikaci. Hledám pohodlí...
Navíc to jen vypne display, tlačítka zůstávají aktivní, což taky nechci.

Každopádně pro samotné vypnutí displaye mi přijde o dost lepší varianta G-off Display, který se aktivuje jen otočení telefonu dolů....
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=524686
Mara_MDAII (60)|5.8.2009 12:26
aha,no tak jsem nepomohl, dik zy tip na g-off :yes: