Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hx4700 - to nejlepší od HP

Pavel Koza (4761)|26.7.2004 00:29
Teoreticky má iPAQ rx4700 nahradit dosud nejvýkonnější model iPAQ h5550. O tom, že se mu to podaří, asi není sporu. Stejně tak je nad slunce jasné, že toho nemají zase tak moc společného. iPAQ rx4700 vypadá úplně jinak, je rychlejší, má větší displej, místo joypadu má ve světě Pocket PC unikátní klasický touchpad a mimo to nabízí i velmi bohatou nabídku bonusových aplikací. Jinak řečeno - pokud toužíte mít za všech okolností jen to NEJ, tento iPAQ je jednou z mála možností.

Další informace hledejte zde.
e.kocourek (43)|26.7.2004 07:08
Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji. Bluetooth a WiFi, dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost. Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master!
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 07:23
[QUOTE="e.kocourek"]...dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost.[/QUOTE]
2 sloty použilo HP např. i u h2210... U tohoto zařízení by určitě zase tak moc absence 1slotu nevadila (většinou stačí SDIO - ovšem pro lidi co potřebujou 1GB paměti je 1slot opravdu málo :D)
[QUOTE="e.kocourek"]Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master![/QUOTE]
Osobně nerozumím tomu, proč se USB master nestal už dávno standardem...
e.kocourek (43)|26.7.2004 07:36
Trosku off-topic: [QUOTE="eXEden"]pro lidi co potřebujou 1GB paměti je 1slot opravdu málo[/QUOTE]
Mate pravdu s tou potrebou, ale myslim, ze problem je obecnejsi. Zda se mi, ze pametove karty se vyvijeji rychleji, nez je (fyzicka i moralni) zivotnost PDA. Priklad: staricky handheld Casio A23 nema temer zadnou interni pamet, ale protoze ma DVA sloty, fachci vesele i dnes - protoze v tech slotech jsou pametove karty, o kterych se v dobe jeho vzniku nikomu ani nezdalo.
Martin Hanzal (132)|26.7.2004 09:13
Mohu být trošku kritickej? ;)
Drahá velká těžká mrcha bez foťáku s malou RAM pamětí, která bude žroutem baterky a na ten touchpad se dívám dost skepticky.

Ale líbí se mi display, 2 sloty a komunikační možnosti.
e.kocourek (43)|26.7.2004 09:26
[QUOTE="Martin Hanzal"]s malou RAM pamětí[/QUOTE]
Ale treba na druhou stranu bude vyhodou ta velka flash pamet. Pro nektere aplikace urcite, mozna dokonce pro vetsinu.

Ale nevim, jak to bude s programy, ktere chrli velke mnozstvi pracovnich dat a pak je zase mazou a tak porad dokola - treba prekladace. Vyrobci o tom spise mlci, ale ta flash pamet ma prece omezeny pocet cyklu (omezenou zivotnost), ne? (Ja sam jsem jednou takhle odpalil HODNE velkou a hodne drahou CF kartu dosti rychle.)
johny_ce4you (57)|26.7.2004 09:43
[QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji.[/QUOTE]

Jak je v Evrope "dobrym" zvykem, pri cene 650 USD to tu bude stat tak 800-900 euro :( a u nas tak kolem 30000 :((
zipiik (206)|26.7.2004 11:24
jojo, taky mi vadi "jen" 64MiB RAM. pokud je paralelne otevrenych vic programu, tak pamet rychle mizi. a to nemluvim o narocich her (nebo takoveho PocketUAE :c). tady RAM nejde nicim nahradit.

USB master by byl taky fajn. moznost pripojit treba USB mass storage device (ctecky karet, externi HDD), nebo klavesnici/mys...

taky by me zajimalo, kdy HP pochopi, ze jog dial kolecko je fajn ovladaci prvek.

ale jinak se mi zarizenicko libi, zalezi na cene a dostupnosti v CR.
RStein (2012)|26.7.2004 11:48
[QUOTE="johny"][QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji.[/QUOTE]

Jak je v Evrope "dobrym" zvykem, pri cene 650 USD to tu bude stat tak 800-900 euro :( a u nas tak kolem 30000 :(([/QUOTE]

Nevite nekdo, jak je to u HP s mezinarodni zarukou? koupit dnes veci v internetovem obchode neni problem, jen to vyrizovani reklamaci kdyby bylo lepsi :(
RStein (2012)|26.7.2004 11:51
[QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji. Bluetooth a WiFi, dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost. Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master! [/QUOTE]
MENE nez 650 EUR? Spis vice, dneska je dolar kolem 26 Kc a a Euro kolem 30.
RStein (2012)|26.7.2004 11:51
[QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji. Bluetooth a WiFi, dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost. Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master! [/QUOTE]
MENE nez 650 EUR? Spis vice, dneska je dolar kolem 26 Kc a a Euro kolem 30.
johny_ce4you (57)|26.7.2004 11:55
ad pamet: mozna, ze to bude zarizene jako u smartphonu, tedy ze se programy budou instalovat defaultne do file store a RAM bude slouzit pro beh programu a mala cast jako temp. Pak by nejakych 50 MB na beh programu melo bohate stacit :)
johny_ce4you (57)|26.7.2004 11:57
[QUOTE="RStein"][QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji. Bluetooth a WiFi, dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost. Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master! [/QUOTE]
MENE nez 650 EUR? Spis vice, dneska je dolar kolem 26 Kc a a Euro kolem 30.[/QUOTE]

Takze to vychazi kolem 560 euro :D
Ale tak to nebude :(
e.kocourek (43)|26.7.2004 12:00
[QUOTE="zipiik"]kdy HP pochopi, ze jog dial kolecko je fajn ovladaci prvek[/QUOTE] Nebyli nahodou pakardi prvni, kdo jog dial na PPC pouzil? Na Jornade 54x uz to kolecko bylo. Kolecko bylo fajn, ta "kolibka" (nebo co?) na HPJ 56x (misto kolecka) uz neni to prave. Ale porad lepsi nez nic.
RStein (2012)|26.7.2004 12:00
[QUOTE="johny"][QUOTE="RStein"][QUOTE="e.kocourek"]Ta cena - $ 650 - mi pripada docela primerena. To by bylo MENE nez 650 EUR a za tu cenu se kvalitni PDA prodavaji. Bluetooth a WiFi, dokonce 2 sloty pro pametove karty (konecne se HP v tomhle zlomili, myslim, ze absence slotu pro karty jim mohla ztracet zakazniky) - vynikajici vybavenost. Ale do urovne Looxe porad neco schazi - ten USB master! [/QUOTE]
MENE nez 650 EUR? Spis vice, dneska je dolar kolem 26 Kc a a Euro kolem 30.[/QUOTE]

Takze to vychazi kolem 560 euro :D
Ale tak to nebude :( [/QUOTE]

Jo jo, asi uz jsem pretazenej:) Samozrejme Eur je mene, jak jste psal.
zipiik (206)|26.7.2004 14:40
[QUOTE="e.kocourek"]Nebyli nahodou pakardi prvni, kdo jog dial na PPC pouzil? Na Jornade 54x uz to kolecko bylo. Kolecko bylo fajn, ta "kolibka" (nebo co?) na HPJ 56x (misto kolecka) uz neni to prave. Ale porad lepsi nez nic.
[/QUOTE]
nevim, asi ano. ale u novych modelu je neuvadi. nejdriv jsem to daval za vinu dedictvi compaqu, ale ani v letosnich modelech nejsou :c( pritom je to vec, kterou jsem jako majitel palmIIIx kamosovi s prvnim modelem sony clie tezce zavidel. zkousel jsem i kolibatko na prvnim looxu, kolecko to neni, ale aspon neco.
brn (114)|26.7.2004 14:44
Rekl bych, ze ta velikost tohohle zarizeni je plus. Ja bych mnohem radsi nez PPC mel nejake mini-tablet PC - a tohle je vpodstate ono.
RStein (2012)|26.7.2004 15:05
[QUOTE="brn"]Rekl bych, ze ta velikost tohohle zarizeni je plus. Ja bych mnohem radsi nez PPC mel nejake mini-tablet PC - a tohle je vpodstate ono. [/QUOTE]

Ale vzdy je to kompromis. Ja o tablet-PC take uvazuju, ale spise jako nahradu sveho notebooku, kterou budu tahat na jednani a prednasky. Na vetsinu veci mi bohate staci PDA - kdyz bude PDA vetsi, nebudu ho moci pouzivat na tolika mistech, kdyz tablet bude mensi, tak uz pro beznou praci (vyvoj, analyticke diagramy) bude nepouzitelny...
brn (114)|26.7.2004 17:34
Na PDAFrance.com je uvedena predpokladana cena za hx4700 na 700 EUR.
Pavel Koza (4761)|26.7.2004 17:35
[QUOTE="brn"]Na PDAFrance.com je uvedena predpokladana cena za hx4700 na 700 EUR. [/QUOTE]

...coz je vzhledem k tomu, ze na HP.com by mela stat 650USD, docela dost...:evil:
Hombre_ce4you (113)|30.7.2004 07:11
e.kocourek (43)|30.7.2004 07:43
Diky, Hombre, za upozorneni. Zajimave!
Nevim, zda HP (nebo kdokoli jiny) zverejni nejake verohodne porovnani zivotnosti tohohle noveho vynalezu a "klasickeho" 4- nebo 5-smerneho ovladace. (Po pravde, treba u zivotnosti baterii maji "oficialni udaje" HP priblizne cenu papiru, na kterem jsou vytistene.)
Zivotnost - to je to, na cem mi zalezi. Sice se pouzitim Navpointu setri obrazovka, ale na druhou stranu - dotykova obrazovka je to, co dela PDA PeDeAckem, ne? Pripadalo mi srandovni, kdyz ve flashovem demu po dlouhatanskem smidlani po Navpointu nakonec ruka musela sahnout nahoru na touchscreen a to nastaveni potvrdit.
V mych dosavadnich aplikacich jsem takovehle smidlani kurzorem (viz ukazka Solitairu) nepodporoval a nejsem jeho priznivcem. To je to, cim se obrazovka (resp. ochranna folie) nejvic nici. A pritom to VUBEC NENI NUTNE! I ten Solitaire by se dal naprogramovat tak, aby stacilo klikat na urcita mista.

Treba se necha Navpointem inspirovat nejaky vyrobce SW (Mikrochrocht to URCITE nebude!) a upravi chovani touchscreenu a tlacitek tak, aby poskytovaly ty UZITECNE vlastnosti Navpointu (napr. viditelny a "riditelny" kurzor).
Martin Hanzal (132)|30.7.2004 12:16
Taky mi nějak nedochází k čemu tam ten navpoint vlastně je, není to další úlet jako to snímání otisků, které bych považoval ještě za docela dobrý nápad?
Pripadalo mi srandovni, kdyz ve flashovem demu po dlouhatanskem smidlani po Navpointu nakonec ruka musela sahnout nahoru na touchscreen a to nastaveni potvrdit. - ostatně tohle to naprosto potvrzuje ;)
Nukem (41)|10.8.2004 08:54
[QUOTE="e.kocourek"] Pripadalo mi srandovni, kdyz ve flashovem demu po dlouhatanskem smidlani po Navpointu nakonec ruka musela sahnout nahoru na touchscreen a to nastaveni potvrdit.[/QUOTE]

Tak tam ruka musela sahnout potom, co z kurzoroveho modu prepla na navigacni, cili z Navpointu udelala klasicky "joy" a tim zrusila funkci kurzoru.
Pavel Koza (4761)|10.8.2004 09:10
[QUOTE="Martin Hanzal"]Taky mi nějak nedochází k čemu tam ten navpoint vlastně je, není to další úlet jako to snímání otisků, které bych považoval ještě za docela dobrý nápad? [/QUOTE]

Ne, na snimani otisku to neni, na to celkem dostatecne stacila ta mala ploska na h5550.
e.kocourek (43)|10.8.2004 09:11
[QUOTE="Nukem"][QUOTE="e.kocourek"] Pripadalo mi srandovni, kdyz ve flashovem demu po dlouhatanskem smidlani po Navpointu nakonec ruka musela sahnout nahoru na touchscreen a to nastaveni potvrdit.[/QUOTE]

Tak tam ruka musela sahnout potom, co z kurzoroveho modu prepla na navigacni, cili z Navpointu udelala klasicky "joy" a tim zrusila funkci kurzoru.[/QUOTE]
Co jsem teda nepochopil? Predpokladam, ze bylo treba provest operaci "potvrzeni" (OK na touchscreen, Enter na klavesnici). A cozpak "klasicky joy" nema funkci Enter? Na moji HPJ568 je na to dokonce extra tlacitko pod joy, coz povazuju za dobre reseni.
Nebo tu funkci Enter nema Navpoint v kurzorovem rezimu?
Martin Hanzal (132)|10.8.2004 09:34
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Martin Hanzal"]Taky mi nějak nedochází k čemu tam ten navpoint vlastně je, není to další úlet jako to snímání otisků, které bych považoval ještě za docela dobrý nápad? [/QUOTE]

Ne, na snimani otisku to neni, na to celkem dostatecne stacila ta mala ploska na h5550.[/QUOTE]

Pochopitelně vím jaký je rozdíl mezi navpointem a snímačem otisků, ale chtěl jsem položit rečnickou otázku "k čemu ten navpoint VŮBEC je?". PDA se totiž snažím, až na pár vyjímek, ovládat výhradně dotykovým perem. Že by budoucí majitelé 4700 byli pokusní králíci na otestování převratné novinky? ;)
Pavel Koza (4761)|10.8.2004 09:42
Ja bych k te novince nebyl tak nepratelsky. Dosud se vsechna Pocket PC ovladaji perem proto, ze touchpad v nich jaksi chybel. Uznavam, ze kratkodoba osobni zkusenost me take nepresvedcila, ale to se pri skutecnem pouzivani muze zmenit. Na druhou stranu je otazka, jestli je vhodne podobne experimenty provadet na zarizeni, ktere ma byt vlajkovou lodi cele HP...
e.kocourek (43)|10.8.2004 09:47
[QUOTE="Martin Hanzal"]... chtěl jsem položit rečnickou otázku "k čemu ten navpoint VŮBEC je?". PDA se totiž snažím, až na pár vyjímek, ovládat výhradně dotykovým perem. Že by budoucí majitelé 4700 byli pokusní králíci na otestování převratné novinky? [/QUOTE]
Hrebik uhozen na hlavicku, rekl bych. Pokusní králíci!
Kdyby se Navpoint osvedcil, asi by pak obrazovka nemusela byt dotykova a poridilo by se to cele levneji nez nase klasicka PDA.
Takze by mohla vzniknout nova kategorie - vedle PDA typu PPC a handheld (s klavesnici jako HPJ7xx nebo Casio A23) jeste "Navpoint PDA". Schvalne kdo s tim prijde.
eXEden_ce4you (811)|10.8.2004 09:54
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja bych k te novince nebyl tak nepratelsky. Dosud se vsechna Pocket PC ovladaji perem proto, ze touchpad v nich jaksi chybel. Uznavam, ze kratkodoba osobni zkusenost me take nepresvedcila, ale to se pri skutecnem pouzivani muze zmenit. Na druhou stranu je otazka, jestli je vhodne podobne experimenty provadet na zarizeni, ktere ma byt vlajkovou lodi cele HP...[/QUOTE]
Já nevím ... už jenom podle té flashové prezentaci - tohle by nebyl můj přítel. Je to stejný jako s NB - mají touchpad, ale člověk, když může, připojí si myš - u PDA zase vytáhneš stylus. PDA obecně jsou dost malý na to, aby člověk ještě jezdil prstem po "mini-plošce"...
Nukem (41)|10.8.2004 10:19
[QUOTE="e.kocourek"]Nebo tu funkci Enter nema Navpoint v kurzorovem rezimu? [/QUOTE]

Ma, ale na "ok" v pravem hornim rohu neni "highlight" tak tam musel sahnout prstem, kdyz uz nebyl kurzor, kterym by tam dojel. Potvrzeni v naslednem dialogovem okne by urcite Navpointem slo, ale kdyz uz mel prst nad obrazovkou, tak ho pouzil i tam no :-)
repan (3)|10.8.2004 10:33
Zdravim.
Tak jsem zkoušel hrát Solitaire s kurzorem a musim uznat že je to boj.
Ale možná to chce jen cvik.
e.kocourek (43)|10.8.2004 10:42
[QUOTE="repan"]... zkoušel hrát Solitaire s kurzorem [/QUOTE]
Solitaire je, soudim, specialne naprogramovany jako demo pro drag and drop. (Nebo taky nejoblibenejsi program vsech dodavatelu ochrannych folii na obrazovku. Znici jich spolehlive nejvic.)
Pouzivat ZDE cokoli jineho nez drag and drop jde tomu programu "proti srsti".
Ale dokazu si predstavit uplne stejnou hru, aby se dala SNADNO ovladat i treba klavesnici. Vzdyt tech informaci, ktere hrac vklada, je MALOUCKO - na to neni zapotrebi zadny podobny "vysokokapacitni" vstup!
hybo (3107)|23.9.2004 16:01
Tak iPAQ 4700 SKLADEM!!!
Pavlucha (1496)|24.9.2004 10:31
[QUOTE="hybo"]Tak iPAQ 4700 SKLADEM!!![/QUOTE]

.. Loox 720 to u mně asi právě prohrál ...
hybo (3107)|24.9.2004 11:15
No, to se stane u vice lidi, uz menim nevim kterou rezervaci z Looxe na iPAQ :-)
Pavlucha (1496)|24.9.2004 11:31
... rezervaci? Píšeš, že jsou skladem, sakra já už mám na sobě kabát ... :D :D :D
Pavlucha (1496)|24.9.2004 16:36
:D :D :D ... A JE TO ... :D :D :D
windmaster (307)|24.9.2004 16:40
Tak si sundej ten kabát a piš:!:
Pavlucha (1496)|24.9.2004 16:49
[QUOTE="windmaster"]Tak si sundej ten kabát a piš:!: [/QUOTE]

Trpělivost, prosím. Pustím se do psaní zítra.

Jen první dojmy ... z nepochopitelných důvodů přeinstalovávám ActiveSync. Nechce se mi chytit instalovaná 3.7.1 ... mno, uvidíme za chvilku :D
hybo (3107)|24.9.2004 17:06
Vidis, a to jsi se bal, ze nic nebude :-) Jinak, uz jsme dnes vse vyprodali, nekteri prisli dokonce kupovat dva krat :-) V pondeli prijde dalsi varka, tak kdo prvni prijde=objedna, ten ma vetsi sanci :-) A za presunuti na lepsi misto bereme jen malej pausal :-)))))
Pavlucha (1496)|24.9.2004 17:35
ActiveSync už běhá, jedu domů trošinku zaplnit paměť ... :D
ipf (2136)|24.9.2004 22:33
[QUOTE="Pavlucha"]Trpělivost, prosím. Pustím se do psaní zítra.

[/QUOTE]

jááák zííítrááá, hnéééd :D :D :D
windmaster (307)|24.9.2004 22:43
tááááák, tááááák, zítra už nám Pavlucha vychláááádnéééé
Pavlucha (1496)|24.9.2004 23:04
... mno jo, ale abych tu nepsal něco, co budu zejtra odvolávat, že jo ... :sarcastic:

DISPLAY - Miloš Skalka by řekl jen: "ostrý obraz" - vážně, pánové to je senzační.

PROPOJITELNOST - nastavení a připojení na internet přes mobil za cca 10 vteřin. To fakt nekecám!
Testuju teď Wi-Fi připojení a zatím nechápu pár věcí:
- některé servery se připojí bez problémů, některé se snaží (automaticky!) připojit přes mobil, aniž by WiFi spadlo. Mám "soukromou" síť, takže žádnej operátor to neovlivňuje.
- na MultiIE asi zapoměňte, alespoň do nové verze pro 2003SE (jestli tedy už po světě neběhá)
No a dokonce se mi povedlo připojit BT sluchátko - funguje skvěle

PocketPlus 2.0 - bez problémů včetně otáčení obrazovky

Z původního softwaru běhá hodně věcí, ale na některých je HODNĚ znát, že nejsou pro SE ... jdu hledat upgrady a updaty a zase dám vědět ...
:D

... jediné zklamání zatím je, že HP dodává PDA bez pouzdra - přibalen je jen ochranný kryt (plastový, celkem pevný) na display ...
ipf (2136)|24.9.2004 23:22
No a dál?
Už jsi zkoušel ten hořčíkovej kryt? Z jaký výšky spadne na zem, aniž by se poškodil? To je to, co nás ostatní nejvíc zajímá :D :D :D .
Pavlucha (1496)|24.9.2004 23:24
Čéčé, pak ale hrozí, že Hybo v pondělí nebude mít žádnej kousek k prodeji ... hele, nezkusím a nezkusím !!! :D :D :D
hybo (3107)|25.9.2004 00:02
jen se mi nevracej s tim, ze se Ti nejak porouchal a nevis jak, myslim, ze me nepresvedcis, ze si zarizeni samo od sebe chtelo vymlatit z tela procesor :-))))))
ipf (2136)|25.9.2004 00:16
[QUOTE="hybo"]jen se mi nevracej s tim .... ze si zarizeni samo od sebe chtelo vymlatit z tela procesor :-))))))[/QUOTE]

Taky dobrej :yes: nápad. Zkus do toho krytu bouchnout kladivem. Měl by to vydržet (když je z hořčíku ;) ).
Pavlucha (1496)|25.9.2004 09:08
... není hořčík náhodou hořlavej? :D :D :D

Pro ty, kteří zakoupili Pocket Informant 5.XX a chtěli by upgradovat:
Informant (verze 5.0.4.5) je vypálen přímo v ROMce a doposud se mi nepodařilo ho upgradovat. Vždycky PDA ohlásí chybu při spuštění aplikace nebo při startu zmrzne a je nutný HR.