Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 10 z 12 PrvníPrvní ... 89101112 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 167

Téma: HP iPAQ hx4700 - to nejlepší od HP

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

T-Mobile EDGE je do 1.4.2005 v ramci GPRS zdarma. Po tomto datu bude GPRS max. 85,6 kb/s a EDGE za priplatek 200 Kc az 236,8 kb/s. Tarify Data Unlimited jsou za 649 a 699 bez dane.
    Ovsem nevyhodou je to, ze zatim zadny z XDA neumi EDGE, takze zbyva bud PC karta do notebooku nebo mobil (nektere Nokie maji problemy s firmware) a tam jsi zase omezeny max.rychlosti bluetooth, coz je asi 115 kb/s, takze rychlost EDGE vyuzijes ani ne z poloviny. Bohuzel
    CDMA je urcite rychlejsi, ale jak psal vyse Pavel R., jde spise o nahradu ADSL nebo kabelu, ci ruznych "mikrovlnek". CDMA neni ani prilis mobilni (polomobilni internet ), take jsem slysel i cetl o problemech s modemy a i Eurotelem.
    U nas EDGE neni a taky GPRS se s poctem klientu zacina zpomalovat, takze smula.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Takze nic povzbuzujiciho se na nasem trhu mobilnich datovych sluzeb nekona, ze? Je to skoda, neznam sice situaci v zahranici, ale umim si zive predstavit, ze vice soupericich firem vede ku prospechu pristupnosti - jak cenove, tak z hlediska pokryti signalem, kvality spojeni atd. No, takze uz zbyva asi jen to wifi, ze? Dival jsem se na na prehled hotspotu poskytovanych Eurotelem, resp. Telecomem a taky nic moc. Bud se prestehuju do hotelu, nebo se necham zamestnat v KFC (tam signal je A jake zkusenosti mate s wifi na HP vy?

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jakub Šesták
    Bud se prestehuju do hotelu, nebo se necham zamestnat v KFC (tam signal je
    Nebo v Metropoli Zlicin - shaneji tam uklizecky. Hlavne je tam WiFi Hot Spot zdarma.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    nebo mobil ... a tam jsi zase omezeny max.rychlosti bluetooth, coz je asi 115 kb/s, takze rychlost EDGE vyuzijes ani ne z poloviny.
    ... kdyby bluetooth fungovalo jen na 115 kbps, tak bych jej ani nepoužíval ... ne teď vážně, při asymetrickém přenosu pomocí bluetooth je teoretická max. rychlost na downlinku 721 kbps a 56,7 kbps na uplinku; u symetrického přenosu je to 432,6 kbps na obou stranách.

Pro jistotu jsem teď se svoji Nokíí 6230 (FW 3.15) a iPAQem 4700 vyzkoušel t-mobilí EDGE a běhá to poměrně svižně. Monitor připojení na PDA mi ukazuje i 224 Kbps (otázkou je na kolik je tento údaj důvěryhodný). Nicméně jsem zkoušel stáhnout soubor o velikosti 2,3 MB; stahnutí trvalo přesně 115 sekund, což odpovídá rychlosti 160 kbps, čemuž se dá již věřit.

PavelR.

Registrace
    Mar 2004

Ad rychlost BT
    Jsem si myslel, ze kdyz je v BT settings-dial-up networing-baud rare max.115200 ze to je max.rychlost BT. Mam 4150.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Ad rychlost BT
    Jsem si myslel, ze kdyz je v BT settings-dial-up networing-baud rare max.115200 ze to je max.rychlost BT. Mam 4150.
    ... ano na mém iPAQu 4700 je to stejné. Jedno z možných vysvětlení může být to, že se nejedná o přenosovou rychlost ale o tzv. baud rate, což je modulační rychlost - tj. počet změn signálu za jednotku času. Při 2-stavové modulaci (např. GMSK u GPRS) je baud rate rovna bit rate (tj. každá změna reprezentuje informaci o velikosti 1 bitu). Například EDGE používá 8-stavovou modulaci (viz 8-PSK zde) a tudíž jedna změna může reprezentovat 4-bitovou informaci. 8-PSK u EDGE je ale používána jen mezi MT a BTS a ne mezi MT a PDA (což je rozdíl). Chtěl jsem tím jen říci, že bluetooth mezi MT a PDA může fungovat na podobném principu - tj. může používat více stavovou modulaci a tím být schopno přenášet více bitů (informací) na jednom baudu (změně). Otázkou zůstává, zda tomu opravdu tak je. Až bude více času zkusím zjistit jakou modulaci bluetooth skutečně používá a výše uvedené informace doplnit.

PavelR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

V Brně jsem zkoušel notebook a N6230 břes bluetoth a tahalo mi to, při stahování souboru, cca 36 kB/s. Pak jsem ten sám soubor ihned stahoval přes pevnou linku, to pro porovnání, a tahalo mi to rychlostí cca přes 180 kB/s. Nevím jestli Vám to k něčemu bude, ale 36 kB/s je více než to tahá přes GPRS.
    MilanO

Registrace
    Mar 2004

Fajn. Diky. Ja mel obavu, ze timto BT (115200) bude rychlost EDGE brzdena.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Myslite tedy, ze HP iPAQ 4700 je tou pravou volbou pro datovou komunikaci (wifi, bt)? Mam ho koupit, nebo pockat az co ukaze rok 2005?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... co se týče datové komunikace, tak je na tom iPAQ 4700 přibližně stejně jako jiná podobně vybavená PDA (tj. ty, které mají BT i WLAN). Tam žádné dramatické rozdíly nejsou. To co rozhoduje mezi takto vybavenými PDA je většinou něco jiného (např. displej, paměť, USB host, SW, kvalita zpracování atd.). BT a WLAN je již vnímána spíše jako samozřejmost (alespoň to tak chápu já) ...

Podobné otázky, zda koupit či nekoupit jsou vždy těžké pro někoho jiného než pro toho, kdo se rozhoduje. Jako jistá inspirace může sloužit to, že většina z nás zde diskutujících se již dávno rozhodla, jelikož nové PDA vlastní (a hrdě svoji volbu prezentuje ve svém podpisu ...) ...

PavelR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Existuje jedno staré pořekadlo "kdo se bojí, se.. v síni" a druhé "myslet znamená hov.. vědět" není co dodávat.
    MilanO

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Mate samozrejme oba pravdu, me se ta rx4700 libi a asi do ni pujdu, jen mi tam vadi absence usb hostu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Musíte ale hledat i pozitiva. Já jsem třeba velmi spokojen s touchpadem. V běžném dni mám hx hlavně na to, aby mi poskytlo pořadovanou informaci a na to je touchpad úplně super. Žádné vytahování stylusu, prostě pohoda. Položte si otázku, na co by jste ten USB používal. PDA stejně PC nikdy nenahradí, k tomu ani není určeno i když hromada lidí se o to neustále snaží, prostě nenahradí a tečka. Na karty které mám, dávám informace přes čtečku a data mám zálohovaná přes notebook, proč složitě připojovat externí disk, vždyť hx komunikuje přes kolébku jako blesk a data z notebooku už můžete zálohovat jak je ctěná libost a hlavně rychle. Chcete tisknout, za pár korun pořídíte bluetoth adaptér na skoro jakoukoliv tiskárnu, teď zrovinka jeden představovali na palmserver.cz a je zase vymalováno. Nebo ten nádherný display, nejsou slova. Ta nádherná rychlost, mám 512 SD a 1 Gb CF a obě skoro plné naskenovaných dokumentů, smluv a jiných podobností ve formátu PDF. Ťuknu a informace je na displeji, no pohoda. No a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Prostě hx je v současnosti nejlepší a nejvybavenější PDA jaké se dá koupit, pro ty co jej nevlastní, bohužel. Jen doplním, že jsem přešel z MDA II a hx používám výhradně pro svoji práci. Filmy, hry a jiné dobroty konzumuji na svém SONY VAIO S1XP. Ten je na to jako stvořený.
    MilanO

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od MilanO
    ...Já jsem třeba velmi spokojen s touchpadem. V běžném dni mám hx hlavně na to, aby mi poskytlo pořadovanou informaci a na to je touchpad úplně super....Na karty které mám, dávám informace přes čtečku a data mám zálohovaná přes notebook....Nebo ten nádherný display....mám 512 SD a 1 Gb CF a obě skoro plné... dokumentů,...Ťuknu a informace je na displeji, no pohoda. No a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Prostě hx je v současnosti nejlepší a nejvybavenější PDA jaké se dá koupit....
    Hele, tys opisoval ode mne! Akorát jsi zapomněl na email všude sebou a internet vždy po ruce (a ta nádhera: VGA na 4").

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Kdepak, vůbec jsem si na tvůj příspěvek nevzpoměl. Tak nějak jsem napsal svůj názor, protože mě vždycky podzvedne někdo s takovými otázkami. Ono se není čemu divit, protože se diskutuje pouze o tom, co které PDA nemá a neumí. To co umí se bere tak nějak automaticky. Samozřejmě se omlouvám, pokud to vypadalo jako opisování, ale bude to hlavně tím, že hx je tak dobrý, že to napsat jinak nejde.
    MilanO

Strana 10 z 12 PrvníPrvní ... 89101112 PosledníPoslední

Podobná témata

1. iPAQ hx4700 buglist
    Od PavelR. v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-11-2004, 21:25
  2. iPAQ hx4700 & sw SPB Pocket Plus!
    Od JP_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-10-2004, 13:23