Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s připojením USB

pepperos (12)|3.8.2009 12:51
Zdravím.

Mám HTC Touch Pro. Z neznámého důvodu ho nemohu připojit přes USB k počítači.
Po strčení drátu do USB uslyším místo klasického zvuku (dvě pípnutí, jedno hlubší, jedno vyšší) nepříjemné trojité pípnutí (rychle 3. hluboký tón).
Počítač mi neohlásí žádnou chybu, ani instalace zařízení, prostě nic. Mobil se nejen nesynchronizuje, ale také se nenabíjí, což je největší problém.
Zkoušel jsem telefon na 2 různých počítačích s různým operačním systémem (jak Vista, tak XP), které používám a nefunguje ani jeden, chovají se stejně.

Má s tímto někdo zkušenost, může mi někdo poradit?

Děkuji za odpověď.
Pavel Koza (4761)|3.8.2009 12:55
Používáte originální kabel? Máte možnost použít nějaký jiný kabel od foťáku nebo MP3?
pepperos (12)|3.8.2009 12:57
Zkoušel jsem kabelů více. Jak originální, tak mám i dva jiné. Ani jeden nefunguje.
Pavel Koza (4761)|3.8.2009 13:00
Ten hluboký zvuk se ozývá ze zařízení nebo počítače? Pakliže ani nenabíjí, tak můj tip je na špatný kus zařízení. Ještě bych pro pořádek zkusil HW reset a pokud ani to nepomůže, tak do servisu nebo k prodejci.
pepperos (12)|3.8.2009 13:02
Ozývá se z reproduktorů, normálně. Reset nepomohl, už jsem ho zkoušel. Předtím mi propojení (nebo alespoň nabíjení) fungovalo. Nechápu, co se mohlo změnit.
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2009 13:02
Zkus jiný USB. Nepoužíváš nějaký USB hub nebo něco podobného? Dělalo to od začátku nebo až po čase "zničehonictopřestalofungovat"?

ad nabíjení
Podívej se, jak to máš nastaveno:
start - nastavení - řízení spotřeby - je-li zařízení zapnuté, běhěm připojení k počítačí nenabíjejte jeho baterii (vypnuto/zapnuto)
Pavel Koza (4761)|3.8.2009 13:05
Není nějak viditelně poškozený konektor? A z nabíječky to dobíjí?
pepperos (12)|3.8.2009 13:12
Super.
Bylo to tím nastavením. Již se mi z PC baterie nabíjí. Díky moc.
Zvuk ale slyším pořád stejný. Chtěl bych ještě, aby se zařízení po připojení synchronizovalo a mohl jsem prohlížet soubory v mobilu přes PC průzkumníka.
Synchronizaci jsem až doteď dělal přes bluetooth, která funguje. Vybíjí to příliš baterku a tak bych chtěl, aby když je ta možnost, mohl jsem synchornizovat přes USB.
V activesync mám zaškrtnuto v Připojení "synchronizovat všechny počítače pomocí tohoto připojení" a vybráno "USB".
Co dál bych měl nastavit?
martin_m_ce4you (200)|3.8.2009 13:39
Většinou (u mě pokaždé) po HR nefunguje hned syncrho. je třeba:
start-nastavení-připojení-usb to pc
a tam ODfajfknout "enable faster data synchronization" (hned první fajka pod "activesync") a mělo by šlapat