Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ztráta češtiny při updatu nové ROM pomůže někdo ?

B.D. (37)|1.8.2009 17:51
Zdravim

Mám oficiální český HTC Diamond 2 CZ od Sunnysoftu. Stáhnul jsem si poslední ROM (určenou pro východní evropu) z oficiálních stránek HTC a po přehrátí se mi ztratila čeština. Českou oficiální ROM jsem zatím nikde nenašel. Nemáte někdo náhodou starší ofociální rom s češtinou ?

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

B.Partyk

p.s když tak mě můžete kontaktovat i na emailu partyk@quick.cz
NaTuRaL_ce4you (170)|1.8.2009 18:19
cestina je pouze jen doplnek do win - zadna ceska rom neexistuje a snad ani existovat nebude pokud ji nekdo neudela a pokud jsi chces pocestit system tak jsi bez koupit CZ od SUNNYSOFTU za KES
B.D. (37)|1.8.2009 18:45
Ano koukal jsem že předchozí ROM obsahovala i balíček pro instalaci češtiny (čeština byla implementovaná v rom a nebylo možno si jí jakoliv zálohovat). Docel mi přijde blbý platit 2x za jednu věc. Proč teda když jsem si to koupil i s češtinou nebyla součástí balení i licence na češtinu od sunnysoftu ?

B.P.

p.s. zakoupení licence češtiny si nechám jako poslední možnost.
htcjirka (1875)|1.8.2009 19:00
Stacilo si cestinu i s licenci vyextrahovat pred update rom ze slozky windows a po update opet nanstalovat.
B.D. (37)|1.8.2009 19:05
Pred updatem jsme provedl kompletní zálohu ale po obnovení zalohy se mi z plne verze stala trial. Tak že klíč byl asi schovanej někde v registrech.
Spíš bych uvítal radu jak to vyřešit než co jsem měl udělat a neudělal.

Díky
htcjirka (1875)|1.8.2009 19:24
Licencni klic se v registrech opravdu neskryva,popros nekoho pres SZ(kdo vlastni Diamond2 CZ), aby ti ze slozky windows zkopiroval a poslal tyto soubory cab

htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_1.cab
htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_2.cab
opencz_settings_topaz.cab
sunnysoft_ulc_htc.cab


anebo pouzij google,behem chvilky jsem nasel hned dva odkazy na vyextrahovanou cestinu.
B.D. (37)|1.8.2009 19:39
Tak uz jsme pár souborů našel (snad to jsou ty pravý) a už mi chybíjenom OpenCZ_Settings_Topaz.CAB :-/
proview (112)|1.8.2009 22:46
Extrahovaná čeština je jaksi k ničemu :-))))))))))))))) hod na sebe kontakt a poradim ......
htcjirka (1875)|2.8.2009 08:50
Neni k nicemu,lze ji bezproblemu pouzit.
Registrace navic neprobiha na emei, ale nazev zarizeni,proto ji lze pouzit v kazdem Diamondu 2.
Odzkouseno v praxi.
CableG (38)|2.8.2009 09:43
Proč to takhle dělají? Když si koupím zařízení od HTC určený pro český trh a následně si podle jeho výrobního čísla stáhnu novou ROM určenou pro východní Evropu, tak po aktualizaci přijdu o část funkčnosti zařízení - resp. o všechno, co souviselo s tím, že je přístroj určený pro český trh?

Dřív to bylo jasné - bylo zařízení, do toho se nahrála lokalizace, pak se aktualizovala ROM, znovu se nahrála lokalizace a občas zůstalo něco nepřeložené, musela se sehnat nová verze lokalizace (byla-li k dispozici). Současný způsob mi přijde poněkud nešťastný.

Když už se tak mohutně inspirují iPhonem, tak by to měli vzít komplet. U iPhone se upgradem ROM čeština přidá, u HTC upgradem ROM čeština mizí :-)
htcjirka (1875)|2.8.2009 09:47
Je to smutne,ze dodnes neni ceska rom jako takova.
B.D. (37)|2.8.2009 11:07
Ahoj

Pro všechny kdo mi chtěj pomoct můj email je partyk@quick.cz

Díky B.Partyk
CableG (38)|2.8.2009 11:34
[quote=htcjirka]Je to smutne,ze dodnes neni ceska rom jako takova.[/quote]

To smutné je, neexistence lokalizace po tak dlouhé přítomnosti na českém trhu (snad už 10 let?) mi přijde nepochopitelná (viz iPhone a čeština po dvou letech na trhu, resp. po roce na českém trhu).

Ovšem mnohem smutnější mi přijde, že výrobce připraví zařízení pro český trh a hned s první aktualizací tu lokalizaci odstřelí a zbude jen počeštěné TF3D (tedy pokud si to člověk umí v registrech zapnout). Tedy počeštěné... Ta jedna položka ve španělštině je taky docela komická - když nebylo něco přeložené v doplňcích od Sunnysoftu, tak se to ještě dalo pochopit, ale neúplný překlad od výrobce, to se tak často nevidí.

Škoda - Diamond 2 je hezkej kousek hw.
willock_ce4you (4)|2.8.2009 15:55
Ahoj vsem, jsem tez jden z tech co odstrelil cestinu.
D2 mi prisle v patek a hend poprvnim startu mi to spadlo chybou:
Error
Install
\Windows\OpenCZ_Settings_Topaz.CAB
failed, code=0x80090006

Zkousel jsem bez pametove karty, s pametovkou, bez SIM, se SIM...

primo od HTC jsem po zadani ser.cisla stahnul ROM.
D2 funguje ale bez CZ lokalizace.
Mohl bych poprosit o pomoc.
CableG (38)|2.8.2009 16:04
Nebylo by nejlepší napsat na support HTC? To přece nedává smysl, aby si člověk koupil zařízení s CZ lokalizací a první oficiální upgrade ROM mu ji odstřelil :-(

Technicko-organizační poznámka - je potřeba jim psát anglicky nebo jinou z dále uvedených řečí a nenechat se zmýlit, že jde ve formuláři pro hlášení problému vybrat i češtinu (Thanks for your email. HTC Europe only offers support in English, French, German, Spanish, Italian, Dutch, Swedish, Danish and Norwegian. Best regards, HTC Europe Support).
mmihok (4)|3.8.2009 06:09
tu je link
http://rapidshare.com/files/263101359/HTC_WWE_SKY_CZE_HUN_ROM_POL_1.39.479.1.exe
B.D. (37)|3.8.2009 07:42
Díky moc večer stáhnu a testnu.

:)

B.Partyk
willock_ce4you (4)|3.8.2009 08:16
ale to neni sunnysoft cestina ze?

baster_ce4you (0)|3.8.2009 08:26
jak je to s instalaci neof.ROM na D2 ve vztahu k zaruce?
čtu tad yna foru,ze kdyz tam nehraju neco jinyho nez tam je, prijdu o zaruku.
Ale kdyz preci budu mit např. HW chybu typu - nejde sluchatko... apd. a nahraju tam zpet ROM z webu od HTC,
tak by to melo byt poradku.
Nebo ne? :?:

P.S. jsem laik a PDA mám necelý týden
B.D. (37)|3.8.2009 09:11
Podle těhlech stránek by to měla být originální ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=541255

Pokud jsi už flashoval rom jako já. Tak podle licence HTC jsi přišel o záruku. Je strašně zajímavý že toto licenční ujednání je jenom pro ČR.

B.Partyk

p.s. Večer ji budu testovat a uvidíme :-)
prokji (199)|3.8.2009 14:33
To baster:
v zásadě máš pravdu, s několika drobnostmi však musíš počítat - 1. pro flashnutí neoficiální Rom musíš aplikovat HardSPL /tedy "odemknout" bootloader systému/, což nebývá zcela bez obtíží /viz diskuse na xda-developers/, pro zpětné nahrátí origo Rom musíš použít orig. HardSPL /revers/-to už je pr**er větší , nehledě na to, že 2.vysoké procento HW závad bývá takového rázu , že nejdou základní funkce zařízení, takže snaha o jakékoli "zahlazení stop" je odsouzena k nezdaru předem - zbývá doufat v lidskou tvář servisu /viz bohaté zkušenosti uživatelů nejen HTC/.
Pokud nemáš dobrodružnou krev bastlíře a chceš býti uživatelem , doporučuji ti zachovat původní ROM a používat ji ,pokud možno s minimální češtinou /počeštěné TF3D úpravou registrů/. Podle mých zkušeností zbytečné chyby do systému zavádí právě lokalizace.Ale pozor - nestačí češtinu pouze vyonout /pak stejně straší v RAM /, je nutno po HR zvolit výchozí jazyk Angličtinu /pak se lokalizace vůbec nenainstaluje/ , pak počeštit TF3D , nainstalovat XT9 , nastavit českou klávesnici a regional settings czech . Tento postup jsem použil jak na svém D2 /ROM wwe z prvních dodávek/ , tak i na synově D2 /dodána už v současném stavu s možností volby locale/ a obě fungují naprosto bezchybně už třetí měsíc. Jediné omezení je, že windowsi jsou v angličtině / ale tam při běžném užívání propadneš zřidkakdy,nehledě na to , že těch pár důležitejch slovíček známe už z DOSu či WIN3.0/ . Potřebně postupy a soft viz. "souhrnné téma". Závěrem - D2 je mým už pátým PDA a za těch zhruba 12 let pokusů jsem došel ke zjištění, že nejlepším kompromisem možného jsou ROM od výrobce-ať se na mě kuchaři nezlobí....:D
willock_ce4you (4)|5.8.2009 07:34
[quote=partyk]Podle těhlech stránek by to měla být originální ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=541255

Pokud jsi už flashoval rom jako já. Tak podle licence HTC jsi přišel o záruku. Je strašně zajímavý že toto licenční ujednání je jenom pro ČR.

B.Partyk

p.s. Večer ji budu testovat a uvidíme :-)[/quote]

jak to dopadlo ?
B.D. (37)|5.8.2009 08:08
Zdravim

Zatim jsem to počeštil tak že jsem doinstaloval tyto 4 soubory

htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_1.cab
htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_2.cab
opencz_settings_topaz.cab
sunnysoft_ulc_htc.cab

při instalalci jsem měl datum 1.6.2009 a po instalaci se mi čeština tvářila jako 14denní demo po přehození datumu (1.9.2009) na aktuální. Se u licence češtiny napsalo "Demoverze vypršela", ale čěština jede dál. Je to teprve 4-5 den tak chytřejší budu za cca 10 dní, Pokud mi čeština padne tak mi holt nezbyde nic jiného než odmeknout telefon a nahrát tam ROMku kterou mi zde doporučily (tato romka nejde nainstalovat bez odemknutí telefonu :? ).

Všem děkuji za pomoc a nejbližší době dám vědět jak to dopadlo.

Jinak jsem ještě psal na podporu sannysoftu a k dnešnímu dni mi nepřišla žádná rekace (už je to cca 6dní). Zřejmě koupí telefonu končí i podpora. :no:

Díky B.Partyk

p.s. Kdyby někdo měl original ROMku v CZ bez nutnosti odemikání telefonu tak by to bylo super.
CableG (38)|6.8.2009 00:47
Podpora HTC taky drží bobříka mlčení - první odpověď (neumíme česky) přišla rychle, na anglický dotaz již nepřišla odpověď žádná :-)
B.D. (37)|6.8.2009 07:26
Zdravim

Firma Sunnysof kde jsem telefon kupoval taky mlčí. Příští týden si tam asi dojdu osobně a uvidíme co mi řeknou hezkýho. :sarcastic:

B.Partyk
CableG (38)|6.8.2009 08:31
Sunnysoft, jako tvůrce lokalizace, je v tom nevinně - tohle je vztah zákazník vs. HTC. Nicméně Sunnysoft jako prodejce konkrétního produktu bude muset zaujmout nějaké stanovisko - samozřejmě se můžou otočit na tom, že upgrade ROM je na vlastní nebezpečí zákazníka (budiž, je to proces, který může skončit chybou na straně zákazníka a pak je nesmysl, aby náklady na opravu neslo HTC), ale pokud HTC uvolní upgrade, který sníží počet vlastností výrobku, tak to asi není úplně ok - kdyby to odstranilo nějaké úpravy a doplňky prodejce, tak by to bylo v rámci pravidel, ale oni odstraňují něco, co bylo v telefonu od přímo od HTC a bylo to jednou z jeho vlastností důležitých pro prodej (telefon určený pro CZ trh s lokalizací).

Já ale osobně odstranění lokalizace Sunnysoftu beru jako odstranění vad přístroje, protože s aktivní lokalizací ukládá telefon odeslanou poštu v imap účtu do složky "Odeslané" a bez aktivní lokalizace ji ukládá do složky "Sent Items", kterou shodou okolností používám všemi ostatními programy, takže pro mě je ze Sunnysoftu použitelná jen klávesnice. Jenže defaultní klávesnice v D2 umí zadat znaky s českou diakritikou, a tak nepotřebuju ani tu sunnysoftí klávesnici.
mcm59 (47)|6.8.2009 17:36
V popisu TD2 http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/041ZHT-101/htc-touch-diamond-2-cz.html se píše:

POZOR! Na stránkách supportu HTC je k dispozici nová ROM. Bohužel je tato ROM zatím určena jen pro zařízení v anglické verzi a její instalací na CZ verzi zařízení přijdete o lokalizaci. Jediné možné nahrání lokalizace zpět je přehrání na původní ROM v autorizovaném servisu.
CableG (38)|6.8.2009 18:47
Téhle informaci rozumím, ale když vyjdu z toho, že tuto ROM dostanu až po zadání výrobního čísla telefonu, tak to jednoznačně ukazuje na procesní chybu u HTC. Nicméně Sunnysoft má za zveřejnění téhle informace jeden bod plus.
CableG (38)|6.8.2009 19:32
Na webu Sunnysoftu je toho víc :-) Třeba:

---
Re: HTC Touch Diamond2 ROM Upgrade (EU)
kropacekf@sunnysoft (29. 7. 2009, 16:14)
Věra Wrote:Dobrý den,
vlastním u Vás zakoupený D2 v CZ verzi. Společnost HTC nyní vydala ROM Upgrade, který je ke stažení na jejich stránkách. Mohu tento upgrade do CZ přístroje nainstalovat? Jaké to bude mít důsledky? Ztratím CZ verzi, popř. záruku?
Předem díky za odpověď

Dobrý den, na stránkách HTC je potřeba zadat serivé číslo Vašeho PDA pokud chcete stáhnout novou ROM do Vašeho PDA. Pokud Vám tato stránka nabídne stažení novější verze, bude na 100% v češtině. To ovšem pouze za předpokladu, že máte zařízení v CZ už od výrobce. V případě že jste češtinu dohrávala jakýmkoliv způsobem později, nedovedeme zaručit, že ROM bude v CZ a doporučujeme kontaktovat výrobce s tímto dotazem.
---

Zajímavé je, že od této reakce se nikdo ze Sunnysoftu dále k tématu nevyjádřil. Čili buď to má na svědomí doba dovolených a nebo se přidali k lovu bobříka mlčení, který teď probíhá v HTC. Bod mínus :-)
B.D. (37)|7.8.2009 10:53
Zdravim

Tak po delší emailové výměně mi v sunnysoftu navrhly že si

a) Mohu nechat přehrát ROM v autorizováném servisu (zřejmě by to nebylo zdarma)
b) Nabídli mi ke koupi českou lokalizaci Sunnysoft InterWriter 10 standart za symbolických 100kč

tak jsem se domluvil a zakoupil licenci a počkám na novou ROM WM 6.5 která je v přípravě. Dále mi sunnysoft slíbil že zařídí aby dále nešlo stahovat nesprávnou ROM pro česká zařízení,. Po mém upozornění daly i zprávu na své stránky. Celá tato sranda mě stála 10 dní emailování a procházení fór a 100kč. Zatím jsem Sunnysoft InterWriter 10 standart netestoval, ale pokud se nepletu tak demoverze mi celý PDA nepočeštila a podle slov sunnysoft verze PRO není pro HTC Diamond 2 (je zajímavé že ve standartní české rom je právě verze PRO) :-/. Doufám že v nejbližší době vyjde česká ROM a já si dám telefon dopořádku.

B.Partyk

prokji (199)|7.8.2009 11:47
Tak to se obávám , že spíš "zařídí" , aby počeštěná ROM nevyšla vůbec /viz případ D1 , kdy verze ROM 2.03 pro EE není dodnes.../:(
B.D. (37)|7.8.2009 15:25
Tak to pak radši HTC prodám a koupim si jiný telefon. Není nad vstřícnou podporu uživatelů. :no:

Necituj předchozí příspěvěk. Zbytečná citace smazána. admin

CableG (38)|7.8.2009 15:39
Nejlepší cesta by byla, kdyby pro EE měli ke stažení verzi bez lokalizace i s lokalizací, ať si každý vybere. Já třeba do doby, dokud bude Sunnysoft lokalizovat i názvy folderů, kam se ukládají odeslané maily při připojení přes imap, nemohu lokalizaci používat, ani kdybych sebevíc chtěl.
CableG (38)|11.8.2009 17:46
ozvalo se HTC:

---
the update would remove any localisation as that is added by the distributor after they receiove it from the factory. The InterWrite software is installed by the local Czech sellers, so we do not have it here. I would contact the repair centre, as maybe they have the software so that you can re-install it. also, have you checked on the CD's as it might be there. this is one of the drawbacks of updates, and it should be noted on the download pages that it will remove such software.. you can reach teh repair centre on +420 381 212 583. I hope they are able to provide this for you. best regards, HTC Europe Support
---

kdo a kdy tedy do toho telefonu přidává lokalizaci? HTC to zjevně není - vyzná se někdo v prodejním kanálu HTC pro ČR?
B.D. (37)|12.8.2009 09:22
Zdravim

Při mé komunikaci ze Sunnysoftem jsem pochopil že se připravuje ROM WM6.5 a že doní dodělávaj češtinu. Tak jsem zvědavej.

B.Partyk
Marian Veselý (662)|17.8.2009 15:55
POkud máte zařízení koupené origo s cz lokalizací, tak je nově nárok na počeštění při upgrade rom. Mrkni sem: ODKAZ
prokji (199)|17.8.2009 19:43
To je sice hezké , ale z připojených komentářů zjistíte , že mnoha uživatelům oficiálně distribuovaných HTC je to prostě..k prdu...
Unite (159)|18.8.2009 19:36
dnes jsem psal na sunnysoftu do diskuze:

dobry den , pripojuji se k ostatnim , ohledne upgrade z ofiko HTC. Cestina proste nejde. Jinak to cislo zarizeni tam musite dat pokazde. Pokud koupim zarizeni i s programem , ktery tam je naistalovan ( cestina sunnysoft) , tak kupuji i licenci. Logicky tim ocekavam podporu , ktera se zde nedostava. Proc proste nekdo od Sunny... nenapise , aspon ze se na tom pracuje, misto mlceni .

vse jsem zadal jak se ma a napsalo mi to , ze mam neplatny email , ktery jsem zkousel a funguje....................
tak ted mudruj , asi to radeji zablokovali.
Doufam , ze nekdo od sunny..... to tu cte a aspon nam odpovi
willock_ce4you (4)|21.8.2009 22:42
ledy se asi pohnuly

Od dnešního dne pro HTC zajišťujeme distribuci tzv. extended ROM, rozšířené ROM. Ta obsahuje aktualizace lokalizací pro aktuální ROMku jednotlivých zařízení. Od nynějška v momentě, kdy si zákazník zaktualizuje ROM svého PDA, si může jednoduše nahrát lokalizaci sám. Žádné chození do servisu, naštvané telefonáty a maily - stačí, aby šel na http://www.sunnysoft.com/htc zde si vybral své PDA a stáhl si instalátor. Postup, co má zákazník dělat, je uveden v informacích u každého přístroje ve všech 5ti jazycích, kterých se update týká - čeština, slovenština, polština, rumunština a maďarština.


POZOR, je nutné, aby zákazník nejprve aktualizoval svou ROM a teprve poté nahrával aktualizaci jazyka. Je nutné, aby klient použil oficiální HTC ROM (xda machři mají smůlu), kompatibilita je u zařízení uvedena. Pokud ROM nemá, měl by si jí zdarma stáhnou v e-clubu/support HTC (odkaz je na stránce). Při aktualizaci zákazník bohužel ztratí data na přístroji, je tedy nutné si PDA zazálohovat, nebo synchronizovat, aby předešel ztrátě informací.


Podmínkou pro instalaci lokalizace je mít PDA z oficiální distribuce, zakoupené s předinstalovanou lokalizací. Pokud si zákazník koupil PDA v zahraniční distribuci (expansys apod.), či si zakoupil běžně prodávaný nelokalizovaný přístroj, má bohužel smůlu, na lokalizaci zdarma nárok nemá! Pokud tedy nemá přístroj s produktovým číslem (PN) uvedeným u obrázku, musí si lokalizaci zakoupit běžným způsobem na našem e-shopu/buyonline. Zákazník najde PN na štítku pod baterií přístroje.


Aktuální lokalizace pro Diamond2 a TouchPro2 dostupné nejsou, pro ROM postavených na WM6.1 ani nebudou. Uvolní se update až pro WM6.5, a to již v průběhu října!
B.D. (37)|27.8.2009 09:32
Závěr

Tak po delšim bádání a zkoušení jsem nechal v mobilu tyto 4 soubory které mi počeštili zařízení

htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_1.cab
htc_topaz_5in1_eeu_1_39_479_2.cab
opencz_settings_topaz.cab
sunnysoft_ulc_htc.cab

sice mi to píše že trial verze vypršela, ale čeština funguje dál. Dále moje komunikace se sunnysoftem dopadla následovně.

Návrh sunnysoftu
1) Navštívení autorizovaného servisu
2) Zakoupení licence InterWrite Standard se značnou slevou (Bohužel licenci PRO k tomuto zařízení neprodávaj)

Vybral jsem variantu 2 (pro jistotu kdyby mi nefunogovalo počeštění viz soubory výše) stím že počkám na oficiální update na WM6.5 již s češtinou. Licence mě stála 100Kč.

B.P.
zimmi (68)|29.8.2009 12:33
Vlákno jsem nečetl celé, ale pokud jde o počeštění TouchFlo, potom navštívit http://www.4shared.com/file/124673214/1eca26e8/TF3D2Czech_20090812_xmatrix.html
Do systému se člověk beztak moc nedostane.
htcjirka (1875)|29.8.2009 18:17
Resi se tu pocesteni systemu,navic u oficialni rom neni potreba instalovat cab,protoze jiz vsechny WWE romky obsahuji i vsechny ceske soubory,takze staci pouze zmena registru.
B.D. (37)|30.8.2009 22:00
Mužeš to nějak rozvést ?

Díky
prdic_ce4you (10)|31.8.2009 18:52
Jdi do registru a v HKEY_CURRENT_USER / MUI / CurLang dej 405 místo 409 (šestnáctkově)