Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s SD Kartou

orcen (8)|30.7.2009 10:02
Zdarec,
snad mi dokáže někdo poradit.

V diamondu mám kartu SDHC 4GB. Teď mi vznikl problém s tim, že jsem přišel o fotky co jsem vyfotil, ale to neni tak tragický. Ale nejde mi připojit k počítači. Předtím normálně fungovala, nahrával jsem po kabelu a i přes čtečku karet. Ale najednou se mi hlásí jen pro čtení, a přišel jsem jak o fotky, tak o složku s filmy(ta byla stejně prázdná) a ještě o složku s instalačkama programů.

Teď se mi najednou stalo ještě to, že to připojim po kabelu, zvolim datovej přenos a karta je furt k dispozici v mobilu a v kompu se nepřipojí.

ActiveSync nepoužívám, protože mám linux, takže bych to ani neměl jak instalovat, maximálně přes wine, a to se mi moc nechce.

Nestalo se vám to někomu? Musim teďka celou kartu zformátovat, nebo to je něco v systému?
vacan (76)|30.7.2009 11:53
No první co bych vyzkoušel, tak kartu vyndat a zkusit jí strčit do nějaký čtečky - může bejt vadná samotná karta. Jinak tento problém neznám, ani jsem o něm nikde nečet. Na kartu přistupuju přes active sync a i datově, ale vše přes windows, takže jak v linuxu taky neporadím.
orcen (8)|30.7.2009 11:56
Do čtečky jí dávám, kontroloval jsem i výpis z připojení. Teď naposledy mi psal, že tam je vadnej sektor. Vyndal jsem jí a zase vrátil a normálně naběhla, zrovna na ní zapisuju.
Ale je mi divný, že když jsem to připojil přes kabel, tak mi začal řvát, že nerozeznává zařízení. To mi udělalo nedávno s flashkou a ta byla ve finále k vyhození.

Uvidim co bude dělat dál.