Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přezdívky v kontaktech

malcor_ce4you (47)|29.7.2009 09:52
Zajímalo by mě, jak řešíte přezdívky v kontaktech. Začal jsem si dělat v Outlooku pořádek v adresáři, postupně se mi to za ty roky nabalilo a u spousty lidí mám jen přezdívky, křestní jména atp. Chtěl bych si v tom udělat pořádek aby všechny zápisy měly stejný formát a v budoucnu bych se to snažil udržet. Ale nevím jak to vyřešit s přezdívkama. Spoustu lidí mám zafixovaných pod přezdívkou víc než pod jménem. V outlooku 2007 sice existuje kolonka přezdívka, nicméně se podle ní nedá vyhledávat ani v samotném outlooku na PC, respektive základní vyhledávání to této kolonky nekouká. Jde mi o to, že když na HTC HD kdyz pustím telefon a začnu klikat písmenka tak se mi objevují odpovídající možnosti, které se s přibývajícími znaky zužují. No a potřeboval bych aby mi to vyhledávalo i v těch přezdívkách. Zkoušel jsem pro to použít kolonku "funkce" ale v té to nevyhledává.

Jak to řešíte vy?

EDIT
Ještě dodatek, běžně používám zápis Jméno Příjmení a nechávám si to zobrazovat jako Příjmení, Jméno. Napadlo mě jméno napsat jako "Jméno Příjmení, Přezdívka". Jenže pak mám v možnostech zobrazení v nabídce jenom "Jméno Příjmení, Přezdívka" a nebo "Přezdívka Jméno Příjmení". takže takto by to sice asi bylo řešitelný, ale u těch záznamů, kde bych měl i přezdívku bych měl zobrazení naopak (J P,P) než u zbytku (P,J).

Používej tlačítko upravit. admin
osch (1330)|29.7.2009 11:20
1) stolní outlook kontakty vyhledává i dle přezdívky. Přesně ji řečeno dle pole "Zobrazit jako"
2) stejně vyhledává i pocket outlook.
3) rozdíl je jen v tom, že na rozdíl od stolního, pocket outlook neumožňuje do pole "Zobrazit jako" vepsat jiný údaj než jsou právě různé, předdefinované kombinace jména, příjmení a případně společnosti pokud je vyplněna.

Tedy. Pokud si ve stolním outlooku vyplníš do pole "Zobrazit jako" přezdívku kontaktu, bude se ti dle přezdívky vyhledávat jak ve stolním tak i v pocket outlooku. Ve chvíly, kdy ale v pocket outlooku při editaci kontaktu jen zavadíš o pole "Zobrazit jako", už se ti přezdívka přepíše jiným záznamem a opravit to můžeš zase jen ve stolním outlooku.
malcor_ce4you (47)|29.7.2009 11:33
Aha, takže asi zustanu u toho jak to dělám teď, když dávám přezdívku tak jméno napíšu J P,P a v zobrazení to mám holt naopak.