Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dosbox s podporou hw klávesnice

Tailbone (8)|28.7.2009 00:37
DosBox na touchpro s podporou hw klávesnice.
Použil jsem nejnovější dosbox a zkombinoval konfiguraci z xda.
Testováno na poslední ofiko ROM.

Příprava PDA:
Na Storage Cadr vytvořit adr. "dosbox" do kterého se pak nakopírují dané hry (možné změnit v dosbox.conf) můžeme tam dát i samotný dosbox.
úprava registru:
upravíme hodnotu
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Layouts\e0010409\Ime File (en)
nebo
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Layouts\e0010405\Ime File (cz)
na "msim.dll" a restartujeme PDA
!!zruší se tím funkce T9.

Nahrajeme požadované hry do adr. "dosbox".

Spuštění dosboxu:
1. vysunout klávesnici
2. spustit dosbox
3. napsat "exit" a enter (dosbox se ukončí a display se přeorientuje jako při zasunuté klávesnici)
4. opět spustit dosbox (pokud to neprovedete v daném pořadí tak se často stane, že místo stisknutí esc na virt. kl. se bude otevírat nabídka start:( )
5. skočit do adr. dané hry,např . "cd supaplex" (může se dokončovat pomocí TAB)
6. spustit hru (přes TAB vybrat soubor který se jmenuje většinou jako hra s koncovkou exe nebo bat)


Hratelné hry co jsem otestoval:

Supaplex: ovladádání šipky , podržet space + šipky(pojídá objekt v daném směru)
Po spuštění hry se na úvodní oprazovce přemístí kurzor (taková nenápadná vlnovka) na ok buton a poklepáním se spustí daný level.

Prince of Persia 2: ovládání šipky,ctrl souboje ,např. kl. W skok (pro rychlý restart levelu pokud zemřete:stisknout párkrát esc na virt.klavesnici doukud se neobjeví pause a pak párkrát šipku doprava.)

Prince of Persia: ovládání šipky a shift (se shiftem by se mělo bojovat ale nešlo mi to.možná se musí najít meč ,už si to nepamatuji,tak přece jen se musí najít), doporučuji v mapperu přemapovat šipku nahoru třeba na kl. W. jelikož kombo skoku šipka do strany šipka nahoru je na této kl. velmi komplikované :)

Pushover: ovládání šipky a space

Another World: spustit bez zvuku. ovládání šipky a space,běh držet space a šipky (v pozdějších levelech štít - držet Space, dokud se nevytvoří malá modrá koule, poté pustit.Silný paprsek - držet Space, dokud se nevytvoří velká modrá koule, poté pustit)

Metal Mutant:sice to je hratelné ale bohužel jsem nepřišel na ovládání (kromě chůze doprava a doleva)

Discworld: s novou konfigurací to jde hrát dobře, ovládání stylus, F1 menu.
Aby šla hra uložit ,musí se přejmenovat adresář Discworld na DISCWLD , poté pokud dáte uložit a místo zelené fajfky
zmáčknete enter, tak se hra uloží.Bohužel je save vidět pro načtení až po restartu hry.
Pro větší plynulost hry ,můžete také hru spustit přes dwb.exe (nenahrají se ovladače pro zvuk ale to platí obecně bez zvukových ovladačů je hra rychlejší)

Odkazy:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=432709
http://n0p.8bit.fm/?DOSBox_PPC
http://www.bestoldgames.net/
http://www.486games.net/

Nová konfigurace:
Trochu rychlejší ale hlavně kurzor ve hře se chová tak jak od PDA očekáváme (kam klepnete tam se objeví nebo provede akci žádné posouvání)
kecinzer_ce4you (332)|30.7.2009 19:48
Stáhnu dole uvedený soubor. Přepíši konfig přiloženým. Nakopíruji na kartu, spustím Dosbox a sekne se telefon :(.
Tailbone (8)|31.7.2009 00:13
Asi co romka to jiné chování ,snad jen zkusit přepsat tyto hodnoty
core=simple
cputype=386

a mrknout se do stdout stderr zda tam něco není.

Také zkusit stáhnout od n0p verzi pro amr a nahradit soubory mapper a conf.Na xda sice používali xscale ale obě mi fungovali naprosto stejně.
Tailbone (8)|31.7.2009 00:41
Také jsem vyzkoušel další emulátor od n0p a to Genesis plus (SEGA Megadrive) je hodně dobrý.
Také jde nadefinovat hw klávesy a zahrát si takové pecky jako Another World,Comix Zone,Flashback the quest for identity,Warsong,Urban Strike,Chaos engine,Blockout atd. opravdu za to stojí.
A je možnost pro to stáhnout tisíce romek :) (her)
Konfigurák popřípadě poskytnu ,pokud by si někdo nevěděl rady.
[http://n0p.8bit.fm/?Genesis_Plus:Downloads]
[http://www.theoldcomputer.com/Libarary's/Emulation/sega_megadrive_genesis/roms/sega_mega_drive_genesis_roms_summary.htm]
kecinzer_ce4you (332)|31.7.2009 11:11
Ten DosBox se mi velice líbí, takže bych to rád vyřešil. Zeptám se tedy ještě jednou.
Pro spuštění stačí stáhnout ten archiv, rozbalit a ten konfigurační soubor celý nahradit tím přiloženým? Ten původní mi totiž přijde o dost větší.

Zde je výstu z stdout.txt:

DOSBox version 0.73
Copyright 2002-2009 DOSBox Team, published under GNU GPL.
---
CONFIG:Loading primary settings from config file \Storage Card\Program Files\dosbox.xscale.073\dosbox.conf
Paging: 2638936
MapView: 62e00000,8388608
MAPPER: Loading mapper settings from \Storage Card\Program Files\dosbox.xscale.073\mapper.txt

Tailbone (8)|31.7.2009 12:14
Ano archiv stačí rozbalit a nahrát do PDA. Ten přiložený konf. soubor je menší proto ,že jsem z něj vyházel všechny komentáře
jelikož jsem zkoušel různé nastavení a editoval jsem ho přímo v mobilu.

Ten výstup je v pořádku. pro jistotu je možné před spuštěním soubory stdout a err smazat.
Teď je hlavní proč se sekne mobil.
Asi bych začal úplně od začátku , stáhout od n0p dosbox pro amr a xscale ,nic neupravovat a zkusit spustit.
Také zkusit stáhnout tu starší verzi z xda a vyzkoušet jak se to bude chovat. A konfiguraci popřípadě doupravit později.
kecinzer_ce4you (332)|31.7.2009 14:19
Už se mi to podařilo jednou spustit - měl jsem černou obrazovku kromě lišty se startem - tak jsem napsal exit a enter. Vypnulo se to, ale pak když jsem to znovu spustil, tak se to zaseklo :).
Tailbone (8)|1.8.2009 00:35
Ono jde o to odzkoušet kde je problém zda v konfiguraci nebo zkompilovaném dosboxu. Pokud je problém v kompilaci
na wm6.5 tak s tím moc nenaděláme. Proto jsem radil s odzkoušením těch verzí.
kecinzer_ce4you (332)|3.8.2009 15:48
Tak se ukázalo, že je to ROMkou. Na Energy to prostě nešlo. S Ahen R6j to šlape, ovšem přijde mi to dost pomalé. Dá se někde přidat na rychlosti? :)
Tailbone (8)|3.8.2009 20:33
No jedině vyměnit procesor :) Také se to dá trochu zrychlit vypnutím zvuku v daných hrách (ne v emulátoru) většinou přes install.exe nebo setup.exe. Na svém o dost starším PDA pocket loox n560 je to o dost rychlejší :(
jsem zvědav jak to bude běhat třeba na snapdragonu nebo na proc. tegra .

A možná počkat na playstation emulator ver.1
Je naprosto neuvěřitelné jak to běhá na omnii i900 (i když je také o něco výkonnější :) )

kecinzer_ce4you (332)|4.8.2009 15:07
To jsem si teda myslel, že ten Qualcomm je výkonnější procesor :(