Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat ikonky do systraye (spodní lišta)?

Michal Škrabálek (42)|25.7.2004 21:06
Na některých screenshotech today obrazovek jsem si všiml ikonek i v systrayi (spodní lišta). Mně tam však straší pouze ikonka bluetooth, příp. připojení přes active sync. Přitom toto místo je docela nevyužité, osobně mám celou horní lištu plnou a dole prázdno. Existuje nějaký software, jak přidat ikonky i do spodní lišty? Případně které programy se tam umí usadit? Díky.
hajekm (308)|26.7.2004 08:40
Ahoj,
presne tuhle funkci obsahuje balik utilitek od
PHM.
Milan
Crusader_ce4you (624)|26.7.2004 09:12
Tak jsem si tu utilitku stahnul, ale nejak stale nevim, jak to na tu listu dostat :( Chce to tam po me vlozit zastupce, kdyz ho tam napisu, tak se nic nedeje, odkaz v liste je i tak neplatny. Proc tam neni moznost funkce "Prochazet" a "Vybrat" :(
Crusader_ce4you (624)|26.7.2004 09:30
Tak uz jsem na to prisel. Asi nejlepsi je to pres commandera CTRL+C a CTRL+V :D
paveluh_ce4you (300)|29.8.2004 19:40
Chtěl bych si do spodní lišty dát nějaké zástupce.Nainstaloval jsem si program PHM Tools,ale když to udělám výše popsaným způsobem tak mi to napíše :cecmd file list (copy).
Jak tam toho zástupce programu dostat? Díky:)
Crusader_ce4you (624)|29.8.2004 19:57
Taky jsem nad tim ze zacatku badal, ale nakonec to vyslo. Spustis Traylaunch. Zaroven si spust Total Commandera nebo Pruzkumnika, aby jsi videl plnou cestu k vybranemu zastupci. V Traylaunch potom vkladej tyto zastupce, musis ale jako kompletni cestu k zastupci.
Jeden priklad, toto by jsme meli mit vsichni stejne:
Zadej do Traylaunch tuto jako novy odkaz tuto cestu: Windows\Start Menu\Programs\Kontakty.lnk (pokud nemas lokalizaci, tak to asi bude Contacts.lnk) a na liste dole by se ti mel objevit zastupce pro kontakty.A timto zpusobem potom vkladej dalsi.:yes:
Kdyby neco neslo, dej vedet . ;)
paveluh_ce4you (300)|29.8.2004 20:14
Už je mi to jasné a už to taky funguje .Díky za pomoc.:yes:
Crusader_ce4you (624)|29.8.2004 20:17
Není zač :)
paveluh_ce4you (300)|29.8.2004 20:32
Mohl bys mi prosím jěště vysvětlit funkci ostatních programů v PHM Tools?
Díky .
Crusader_ce4you (624)|29.8.2004 21:01
Které třeba?? Já se v tom moc nešťoural :D , ale třeba to dáme dohromady ;)
paveluh_ce4you (300)|29.8.2004 21:12
No nevím na co je to v té složce Voice Command a na co je autoplay.Ale jinak je to celkem jedno.Jen mě tak prostě napadlo na co to vlastně vše je.:))
Crusader_ce4you (624)|29.8.2004 21:42
Jak jsem vyčetl,. tak funkce autoplay je vázaná k nějaké další hardwarové součásti, takže pokud někdo má třeba externí síťovou kartu, tak si ve funci autoplay může nastavit, že v okamžiku zasunutí síťovky se mu třeba automaticky spustí internet browser. Snad jsem to pochopil dobře :D
Milan Švec (938)|30.8.2004 17:41
[QUOTE="Michal Škrabálek a hajekm"]... jak přidat ikonky i do spodní lišty...
...tuhle funkci obsahuje balik utilitek od PHM[/QUOTE]Pánové, díky za nápad i řešení! :yes:
Přesně tohle mi chybělo k větší spokojenosti.
Tahle možnost rozšiřuje těch pět seznamů, které poskytuje na Today displeji Spb Pocket+ o jeden další, kde je SW dostupný hned na jedno Tap. Na tu dolní lištu se proto budou dobře hodit ty nejčastěji používané programy. Už jsou tam (jako na PC)! A budou tam pořád, ať je Today plugin Pocket+ zapnutý či ne. :yes:
Ostatní (méně důležité) ikony na ploše (jsme u PDA, tedy na displeji Today/Dnes) obstará Spb Pocket+.
A ikony spuštěných programů na horní lištu pro jejich přehazování a ukončování a vracení se na Today jedním Tap umisťuje WisBar Advance. Řeší tak to, že dolní lišta i Today nejsou po spuštění čehokoliv obvykle vidět.
Nemusí se tak otvírat žádná menu, ani přehazovat záložky. Můžou, ale jen pro to, co chci mít prostě bokem. ;)
Dík ještě jednou oběma M! :D
00025750_capture001_m_E2cX.jpg 00025750_capture002_m_us0g.jpg
Martin Hanzal (132)|31.8.2004 09:47
Bezva utilitka! Hned jsem si tam přidal pár často používaných programů. A ještě poznámku, link může směřovat i přímo na *.exe.
00025828_tod_moje_fc5k.jpg
Orloj_ce4you (299)|31.8.2004 15:48
ad tray launch: prosim jak premluvim tu vyse zminenou utilitku, aby mi porad necpala ikony po soft resetu doprava? vzdycky si posunu total commander ikonu aby byla vlevo a BT s klavesnici zustaly tam, kde jsem zvykly -tedy v pravem dolnim rohu a po resetu jsou uplne naopak.. :-(
Crusader_ce4you (624)|31.8.2004 15:55
Mno, je to mírný neduh, ale stačí spustit a hned zase vyskočit ven z TrayLaunch a ikony jsou srovnané ;)
Milan Švec (938)|23.11.2004 18:04

PHM Tray Launch chodí i na VGA!

Stačí tak (pořád zcela free) umístit na dolní liště ikony těch nejčastěji používaných programů a zas je míň práce!

DOTAZ:
Nevíte někdo o něčem, co by umělo vybrané/definované aktivní zástupce umístit NASTÁLO (= NE až po jejich spuštění) taky na HORNÍ lištu (= něco jako ta dvě uživatelská/Custom tlačítka u WisBar Advance)?

Dolní lištu obvykle každý spuštěný SW zakryje a musí se k nim pak přes Today (= zbytečný tap navíc).
CommanderZ (1798)|23.11.2004 19:23
A nebude se mi to tlouct s spb pocket plus?
Milan Švec (938)|23.11.2004 20:15
[QUOTE="CommanderZ"]A nebude se mi to tlouct s spb pocket plus?[/QUOTE]Ne. Tray Launch (TL) se snese nejen s Spb Pocket Plus (P+), ale současně i s Magic Buton (MB) na horní liště.
V Spb Pocket nepoužívám jenom Close button a Batery indicator (lépe je nahrazuje právě free MB). Today plugin, File Explorer i Internet Explorer rozšíření jedou bez potíží i s Tray Launch.
Na obrázku se o horní lištu (o ikony spuštěných programů, jejich přehazování na jeden tap, jejich ukončování na dva) stará MB, o dolní TL a o ikony na ploše P+.
Vpravo dole mám ikony na přehazování rozlišení a režimů zobrazení. Režimy (na šířku/na výšku) na jeden tap, rozlišení (640x480/320x240) na dva. Buď myší na obrazovce PC nebo stylusem bez nutnosti ho pouštět nebo něco mačkat.

Flynt (57)|27.11.2004 22:09
Zdravím. Měl bych taky jeden možná triviální dotaz. Jak vytvořím v skupině např. Programy zástupce programu?

Nainstaloval jsem si program pomocí cab. Udělal jsem si adresář na kartě a do něj spustil instalaci. Program je funkční, pouze se mi nevytvořil odkaz na program v sekci programy. Takže spuštění je možné tehdy, pokud např. přes managera přímo "klepnu" na exe soubor programu.

Někde jsem se dočetl, že je možné vytvořit zástupce programu pomocí ActiveSync stejným způsobem jako v normálních Windows, pravým tlačítkem a vytvořit zástupce. To se mi ovšem absolutně nedaří.

Díky za odpověď.
jerzy_ce4you (230)|27.11.2004 22:36
Každá instalace ať již přes ActiveSync nebo přímo z CAB na PPC vytvoří pouze to, co její autor zamýšlel (většinou) To se týká i zástupců. Někdy nejsou umístěni tam, kde by si to uživatel představoval. Tady nastupují souboroví manažeři, kteří většinou i tvorbu zástupců zvládají. Např. Total Commander. Je to celkem obdobné jako na PC.
PavelR. (2184)|27.11.2004 22:41
... jak sám píšeš, zástupce vytvoříš s připojeným PDA pomocí ActiveSyncu na PC a pravým tlačítkem myši - tj. stejným způsobem jako u stolních Windows. Další možností je vyhledat zdrojový exe přímo v PDA, pomocí dotykového pera jej vyznačit a vyvolat pop-up menu, z něj vybrat položku "Copy", přejít do požadované složky kam chceš zástupce umístit, klepnutím a podržením dotykového pera na volné ploše v této složce znovu vyvolat pop-up menu a vybrat Paste Shortcut. Krom toho, vytvářet zástupce umí mnoho file managerů jako je Resco Explorer atd; nebo můžeš použít tuto utilitu.

PavelR.
Flynt (57)|28.11.2004 16:15
Díky za radu. Samozřejmě to jde, chyba byla jako ve více případech na straně klávesnice, hm, spíš uživatele.:-)

Nějak se nemohu srovnat s těmi Win CE. Ještě jednou dík. Zkoušel jsem taky ten program, nebo soubor programu PHM na vytvoření zástupců ve spodní liště PDA jak je v předchozích příspěvcích.

Nevím, stáhnout šel jedině celý balíček z něhož jsem v podstatě upotřebil jediný program a když jsem se díval do systému v PDA, tak ty ostatní programy byly "rozlezlé" snad po celém PDA. Připadá mi to skoro zbytečné mít v systému spoustu jiných zbytečných programů a využívat jediný. Neexistuje na vytváření těch zástupců ve spodní (případně i horní) liště nějaká jednoduchá utilita?

Ten soubor programů jsem nakonec smazal, osobně nemám rád v systému různé programy, zejména pokud nevím co dělají, či co udělat mohou.
pelopones (95)|25.12.2004 02:09
PHM mi na MDA 2 docela spolehlivě chodí, ale nemohu za boha přijít na to, jak pomocí této utility dostat do spodní lišty ikonu volby profilu, pomocí které se zapíná profil handset. Zbytečně zabírá na Dnes celý řádek. Přišel někdo na postup jak do spodní lišty umísťovat i jiné víceméně systémové ikony ??
Brco_ce4you (447)|13.7.2007 09:13
Da sa nejako odstranit stav, ktory vidno na obrazku? Mam tam medzery medzi ikonami a neviem ako by sa to dalo spojit.
00223601_Screen003_ddOP.jpg
mars3 (5)|13.7.2007 19:18
nejlepší je podle mého odborného názoru iLauncher, ikonky si mužeš vložit nejen na spodní lištu, ale také na plochu. Navíc má ještě ukazatel baterky, který je vidět jako uzounká proužka uplně na vrchu displeje, kde vubec nepřekáží a zobrazuje se při běhu téměř všech programů
vario (441)|14.7.2007 16:32
[QUOTE="Brco"]Da sa nejako odstranit stav, ktory vidno na obrazku? Mam tam medzery medzi ikonami a neviem ako by sa to dalo spojit. [/QUOTE]

a jaký prográmek si na to použil?
Brco_ce4you (447)|14.7.2007 17:32
Ziadny, to je systemova lista na MDA Compact III.
vario (441)|14.7.2007 21:51
ty jo, co vám to tam na těch MDA C III. do toho systraye všechno skáče?
Michael99 (32)|29.3.2009 22:41
Ahoj, nevíte prosím někdo, zda stejně jako ikonky programů, lze na spodní lištu umístit i tlačítko START? Uvítal bych ho mít dole a ne nahoře. Za jakékoliv informace předem děkuju.