Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Datový přenos WIFI + GPRS/EDGE nefunguje

Xfantasy (184)|26.7.2009 15:54
Zdravim zkušenější uživatele.
Vlastním Diamonda čtyři dny a už mám problém.
Verze orig.CZ:
ROM-1.39.479.1 (47382) 04/07/09
RADIO- 3.43.25.10U
Protokol- 61.20t.25.10U
ExtPkg- 479.1567.11918.25738

Využívám připojení na net přes GPRS/EDGE u T-mobilu a doma WIFI přes router.Problém tkví v tom,že po nastavení WIFI sítě,přestane komunikace přes GPRS/EDGE. Znovu odstranění WIFI už nepomůže a musím udělat HardReset aby net přes operátora fungoval.Opět až do nastavení WIFI.Po jejím nastení mobil komunikuje jen s WIFI a na GPRS vypíše chybu připojení (opera,IE,počasí,satelity,YouTube,GoogelMap,....).Zajímavé je že třeba takový Skype se na net připojí.
Odzkoušeno- není to žádnou doinstalovanou aplykací. Po HR mi GPRS/EDGE funguje až do nastavení WIFI.Dva dny jsem jen zkoušel a prováděl HR,ale dělat HR po odchodu z domova a doinstalování aplykací kvůli připojení na net je krapet nepohodlné :D

Jak z toho ven?Reklamace mi nepřijde vhodná,chystám se na dovolenou.Dělám chybu v nastavení :?: Mám nahrát jiný ROM?nebo Radio? Poraďte případně který.
Děkuji
Jinak jsem s Diamondem náramně spokojen.Neznám lepší "přenosnej počítač" do kapsy....
tomsoft (2734)|26.7.2009 16:05
Tak GPRS/EDGE funguje do doby než nastavíš WiFi, jo?
Co myslíš tím, nastavím Wifi?
A máš potom v:
Settings - Connection - Connections - záložka Advanced - tlačítko Select Networks
Nepomůže tam nějaká úpava nastavení, aby jsi upřednostil nějaký druh připojení na internet?
Xfantasy (184)|26.7.2009 16:34
Ano,po nastavení WIFI nejde GPRS v celém mobilu,s vyjímkou programu [color=red]Skype[/color] (ten jsem testoval a napřed jsem to sváděl na něj,že nějak obsadí porty).

Nastavení parametrů jsem zkoušel,nic.Pravydla vytáčení moc nechápu,ale můžu otestovat.
Nastavením WIFI myslím zadat IP adresu,server a přidat síť.Prostě klasická domácí síť.Po HR jsem přidal síť a hned přestalo fungovat GPRS.Nastavení GPRS v pořádku,WIFI dle mne také.Ani po odebrání WIFI sítí se to nezprovozní,takže si myslím že ani nastavení WIFI nepomůže.
tomsoft (2734)|26.7.2009 18:39
A když v tom nastavení: Settings - Connection - Connections - záložka Advanced - tlačítko Select Networks
nastavíš jako vybrané volby ty z GPRS (T-Mobile)

00328526_1_FAvL.jpg 00328526_2_50k.jpg
Xfantasy (184)|26.7.2009 19:11
U obou jak internet tak privatni sit jsem zkousel nastavovat t-mobile,vzdy se stejnym vysledkem.
Ale pro klid si zalohuju a zkusim jeste jednou....
Xfantasy (184)|26.7.2009 20:00
Tak update....
V tomto nastaveni to tedy neni.Ale prisel jsem na to cim to je.
- je to nastavenim karty wifi, standartne si vybiram kartu IEE802.11b/g kde si nastavuju ip
Okamzite po tomto nastaveni internet pres t-mobile prestane chodit.Kdyz ip vymazu a necham prednastavene hodnoty na automat tak je vse opet v poradku.
Vyznam toho mnozstvi karet mi unika (osm) tak jsem nastavoval vzdy tu IEE jak jsem byl zvikli z PDA.Zkusil jsem mou IP nastavit na prvni kartu NE2000 a gprs zatim jede.Nejsem doma abych overil funkcnost wifi,ale pravdepodobne to bude ok.Funkce telefonu asi vyuzivaji IEE802.
Doma zkusim sit a dam vedet.Kazdopane dekuji za zajem.
Xfantasy (184)|27.7.2009 06:25
Tak jsem doma a vše odzkoušeno.

Na 100% je to tím že nastavím IP adresu na síťový adaptér IEEE 802.11b/g Compatible WiFi Adapter.Po nastavení nejde GPRS/EDGE.
Další věc je ta,že na jinej Síťovej adaptér se mi nepřipojí k routeru.Respektive ve správci routeru vidím že se připojuje,ale nepřipojí se.Zkoušel jsem všechny karty krom Remote-NDIS Host,AsyncMac a Bluetooth PAN
Když IP adresu v IEEE nechám na "přiděleno serverem" je v poli IP napsáno fe80::223:76ff:fe19


Čiže problém je znán,ale jak z toho ven?
lelouch (331)|27.7.2009 10:05
A co takhle současně natvrdo nastavit IP pro GPRS? Pro APN internet.t-mobile.cz je to 62.141.0.1 (primár) a 213.162.65.1 (sekundár).
Xfantasy (184)|27.7.2009 16:34
Na tvrdo nic...
Jinak mi bylo porazeno nechat generovat IP DHCP severem.To mne nenapadlo,vždy nastavuji všude pevné IP. Nastavil jsem DHCP a HTCčko jsem nechal na automat.No a hle,najednou to jde.
Takže problém je vyřešen. Ikdyž pro pořádek bych rád nějaké vysvětlení.Copak má GPRS a WiFi stejnou síťovou kartu?

Jestli do toho někdo vidíte,napište.Jinak to tu označim jako vyřešeno.Zajímalo by mne to... :yes:
lelouch (331)|27.7.2009 16:46
Pokud to jde, je to nabeton nejlepší řešení. Když kvůli ničemu jinému, pak kvůli jiným (třebas free) spotům.

Pokud to ale sleduji, při tvrdém zadání tohle dělají všechna HTC zařízení. Nejspíše jde o to, že IP adresa zařízení je společná pro všechna rozhraní a GPRS z principu trvá na dynamickém přidělování. Přeci jenom nejde o sadu síťových karet v PC.

Skype možná umí nějak záhadně překlenout APN operátora pomocí svého autorizačního serveru. Jak přitom ale operátora donutí k otevření spojení opravdu netuším...
Xfantasy (184)|27.7.2009 17:31
Takže je to vlastnost zařízení a nikoli chyba.V tom případě by se o tom mohli zmínit v manuálu.Je dost sítí kde je pevně přidělená IP a uživatelé pak můžou mít stejný problém jako já.
Každopádně jsem rád že to funguje.Snad to pomůže i jiným,ikdyž po prohledání netu jsem na podobný problém nenarazil.Holt v dnešní době si routery automaticky nastavují DHCP namísto pevného nastavení.Je to pro uživatele snadnější.

Děkuji za názory,jsou mi přínosem a pro příště jsem zase o něco chytřejší.
Označuji téma jako "řešení problému" a tím ho ukončuji.