Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

olejová skvrna trochu jinak

kubislav_ce4you (11)|24.7.2009 00:33
mam problem s olejovou skvrnou, ktera uz tu byla resena, i kdyz nevyresena. mam ale dotaz na problemy, o kterych nevim, zda s touto vadou souviseji. konkretne mne zajima, zda tato vada projevujici se skvrnou muze byt pricinou mensi citlivosti displaye. mam pocit, ze jsem cetl o tom, ze u skvrny se muze stat, ze mackate na kalkulacce 4, ale objevi se 8 nebo o problemu se svislym posuvnikem napr.u sms zprav. ja mam problem i u funkci jako je podrzeni textu pro control and paste nebo u rolovani. nekdy to jde, nekdy ne, nekdy musim vyvinout opravdu velkou silu, vetsinou musim pouzit stylus, coz mne ale moc nebavi... takze jeste jednou: muze byt olejova skvrna pricinou mensi citlivosti displaye? a sli byste to reklamovat? diky
Pavel Koza (4761)|24.7.2009 01:08
Moje zkušenost s "olejovou skvrnou" je taková, že jsem menší citlivost ani nepřesné doteky nepozoroval. Samozřejmě to ale nemusí být Váš problém, něco je tam prostě špatně. Určitě bych zkusil reklamovat, nevím, kdy bylo zařízení koupené, ale u Diamonda jedničky už se pomalu na záruční opravy krátí čas...
Bimbaldi (19)|24.7.2009 08:59
Já jsem právě měl olejovou skvrnu a i menší citlivost displeje, přesně jak popisuješ. Navíc jsem měl ale nažloutlý displej, bohužel nedostalo se mi přesné vyjádření, kvůli jaké závadě mi byl displej vyměněn. Určitě bych ale reklamaci zkusil, já měl zařízení kolem týdne zpět. Nevím, jestli je to normální, nebo jsem měl štěstí.
Pavel Koza: možnost záruky se krátí? jak se pak budou řešit opravy?
lelouch (331)|24.7.2009 11:17
Jenom abych upřesnil vaši diskusi, takoféto "olejové skvrny" jsou známé i z klasické fotografie nebo z filmových skenerů a jmenují se Newtonovy kroužky. Vznikají když je mezi dvěmi vrstvami různého materiálu (nejčastěji sklo/celuloid/plast) tenká vrstva vzduchu. Tak vznikají interference, které se liší podle vlnové délky světla a tloušťky vzduchu - proto ty hezké duhové efekty.

Z tohoto důvodu bych si nejspíše tipl na odchlíplou dotykovou vrstvu, pod kterou se dostala vrstvička vzduchu.
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2009 11:24
Záruka je 2 roky (nebo 6 měsíců pro "podnikatele"). D1 se začal prodávat cca v srpnu 2008, takže je více než rok času. Ovšem nemá cenu s reklamací a záruční opravou čekat na ke konci záruční doby. A po skončení záruční lhůty se to řeší jako mimozáruční oprava, za kterou si zákazník platí.
kubislav_ce4you (11)|24.7.2009 15:28
Bimbaldi: takze si mel skvrnu, nepresnosti v citlivosti displaye a jeste nazloutly display a reklamaci ti uznali? ja mam totiz taky par zlutych flicku, tak bych to asi mel zkusit co? diky
Bimbaldi (19)|27.7.2009 13:39
Zdenek Malinsky: záruka ale platí od data zakoupení, takže koupím-li zařízení v obchodě např. 2.1.2010, tak záruku mám do 2.1.2012 (nekoupeno pro firemní účely). Záruka se nepočítá od data uvedení do prodeje.
kubislav: zde jsem dával fotky skvrn, určitě to zkus, nic za to v podstatě nedáš...
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2009 14:56
To já vím. Byla to reakce na Pavla = pokud někdo zakoupil mezi prvními, tj. cca srpen 2007, takže má více než rok času na reklamaci. Ovšem nemá cenu to oddalovat a reklamovat co nejdříve.